Komentáře uživatelů k filmu (518)

 • POMO
  **

  Ako sa mladá balerína Jennifer Lawrence zo dňa na deň najlepšou ruskou špiónkou stala, samozrejme po absolvovaní výcviku mladistvých rekruitov v eticky kontroverznom ruskom ústave “The Sex Games”. Totálne nezvládnutý pokus o atmosférický a rafinovaný cold-war thriller s romantickou linkou. Rádoby vyspelá špionážna dráma, ktorej chémia medzi ruskou agentkou a americkým agentom je píliš nijaká na to, aby si mohol dovoliť stavať výhradne na nej. Pri svojej odvážnej stopáži totiž neponúka nič iné - ani thrillerové napätie, ani akciu. Lawrence s jej detskou tváričkou je v ňom castingovým fuck-upom roku. Matthias ako jediný hrá uveriteľne, dokonca sa podobá na Putina! Hudba “inšpirovaná” Goldsmithovým Základným inštinktom má akože navádzať zvodný sexuálny tón filmu. Na nič si nehrajúci akčňák Atomic Blonde je v tomto dueli jasným víťazom.(4.3.2018)

 • Enšpígl
  ****

  Mám rád filmy, kde spolu rusové mluví v Rusku anglicky, působí to velmi autenticky. Rovněž velmi ocením, když se hlavní hrdinka v jedné scéně velmi vážně zrání, ale ve druhé už je ok a když se to opakuje třeba třikrát, čtyřikrát za film sám získávám pocit nezničitelnosti. Dále..... ne samozřejmě šlo by to tady rozebrat na atomy a filmu chudáku by splasklo sebevědomí, ale proč to dělat, když mně 140 minut uteklo jako voda, na Jennifer jsem mohl kukadla nenechat. Filmu nechyběl šmrnc, napětí ani sex apeal.(12.3.2018)

 • Malarkey
  ***

  Já chápu, že Jennifer Lawrence tu měla hrát naprosto nekompromisní vražednici bez špetky emocí. Škoda ale, že ona je taková ve většině filmů. Další problém jsem vnímal například i v tom, že se jedná o špionážní thriller a já jsem na konci byl úplně jalovej z toho, co se vlastně stalo. Nehledě na to, že na špionážní thriller tady bylo tak strašně málo napětí a akce, že jsem u těch skoro dvou a půl hodin nevěděl, jestli mám uvařit večeři nebo začít uklízet prach. Naštěstí to ale zachraňovala samotná krása Jennifer, která je veliká a dva její herečtí kolegové - Joel Edgerton a Matthias Schoenaerts. K jejich respektu jsem film dokoukal a uznávám, že tento film je alespoň průměrný.(14.7.2018)

 • Cervenak
  **

  Ten príbeh nie je celkom márny (aj keď sme ho už videli v iných verziách) a Howard k tomu zložil parádny soundtrack. No... a to je asi tak všetko. Strašne to chcelo byť sexy, ale je to dokonale mdlé, bez iskry, s tradične otravnou Jennifer a znudenými všetkými ostatnými.(13.5.2018)

 • Djkoma
  ****

  Rudá volavka představuje špionážní thriller, v kterém je erotika a sex nástroj pro manipulaci. Dlouho mi takový film chyběl. Nabízí pohled na to, že každý má svojí špatnou stránku, které se dá využít, vytěžit z ní maximum a pak odejít dál. I přes délku si film jde za svým a nabízí slušnou podívanou, a to nejen s určitou mírou nahoty, která je někdy i pěkně bolestivá. Velice slušně se povedl casting, Jennifer se na roli chladné, ale vnímavé primabaleríny hodí, Edgerton je uvěřitelně lidský, Irons typicky mentorský a Matthias Schoenaerts jede na plné obrátky. Vše v pozadí sekunduje přísný pohled Charlotte Rampling. Jsem rád, že můj oblíbenec Francis Lawrence se zase pomalu odráží zpět mezi režisérkou elitu Hollywoodu, kde po menším odskočení ("vydělám si na zbytek života s Hunger Games") patří. Povedený film. PS: přestože film působí, že se pohybuje mezi Moskvou, Londýnem a Budapeští, většina filmu se natáčela v Budapešti (vč. interiérů z Moskvy, doporučuji navštívit např. New York Café v Boscolo Budapešť nebo Book Café), jako pravidelný návštěvník Budapešti jsem se musel usmívat velkou část filmu (když zrovna někdo netrpěl, aby se neřeklo...).(26.3.2018)

 • T2
  ***

  Rozpočet $69miliónovTržby USA $46,874,505Tržby Celosvetovo $151,572,634Tržby za predaj Blu-ray v USA $5,037,452Tržby za predaj DVD v USA $3,763,714║ Snaživé, snaží sa to držať pri zemi v reálnej rovine ale riadi to tu rutinér Francis Lawrence a tak to aj dopadá vyškriabe sa to na klasický priemer. Je pekné že to má akú takú retro patinu socializmu, vidíme tu dokonca aj lokácie z Bratislavy ako Istropolis či obrátenú pyramídu. Spoznáme tu veľa známych tvári, herecky to ani nie je zle od nich zahrané ale pútavosť, či údernosť ponúknutého príbehu je na minime. Pre priame konkurenčné porovnanie mala Atomic Blonde viac šťavy. /60%/(5.6.2018)

 • MrHlad
  ***

  Bývalá baletka Dominika prošla výcvikem ve škole pro špióny a stala se z ní profesionální svůdnice. Teď má za úkol sblížit se s americkým agentem a odhalit, kdo z ruské tajné služby mu předává informace. Její mise se ale zkomplikuje kvůli nadřízeným a možná i opravdovým citům. Rudá volavka je komornější špionážní thriller, který je ale až příliš dlouhý a i když se tvůrci snaží být sexy a provokativní, většinu času je jejich film nepříjemně odosobněný, chladný a zbytečně utahaný. A ne moc zábavný.(26.7.2018)

 • Superpero
  ****

  Překvapivě drsný thriller. Hodně to sází na erotiku a Jennifer se často svléká. Já jsem z těchto špionážních film vždycky trochu zmatenej, protože se tam všichni navzájem snažej vochcat. Každopádně se mi líbilo, jak to bylo vypointované. Tréningové centrum mi přišlo over the top a spíše úsměvné. Kde jsem se rozhodně nesmál byla ta mučící sekvence, kdy jí mlátili obuškem. Čumět na to fakt nebylo příjemný.(14.11.2019)

 • Fr
  ****

  „NÁHODY NEEXISTUJÍ. SAMI JSME STRŮJCI SVÉHO OSUDU… /// Špiónský vyprávění, ve kterým si na svý přijde hlavně voko lačnící po Jennifer ve spodním prádle. Jasnej (a celkem dlouhej) úvod, kterak Dominika do výcvikovýho střediska cestu našla. Líbí se mi to, protože JE TO PŘÍBĚH. Po dlouhý (?) době je tu Rusko jako ideovej nepřítel (– to se zase bude líbit „kavárníkům“). A než dojde na souboj agentů, je to dost vo píchání. Pak se dočkáme i násilí (hovno sadomaso… prostě jen maso). Pointa je taková „ideově špinavá“, ale to je asi můj problém. J.Lawrence a vlastně celá filmařina jsou fajn. P.S.: Ještě kdyby měli odvahu a nechali Rusáky mluvit rusky. Ale to bych chtěl moc… (ale přesto půjdu vo kus vejš)... /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Myslím si, že vím, jak přežít. 2.) Moje tělo je státní majetek. 3.) Thx za titule „mark82“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ **(12.7.2018)

 • Viktooorka
  ***

  Mám nějaký problém s Jennifer.. Nevím proč, ale přijde mi, že ve všech rolích je stejná a tak trochu namyšlená.. Jinak bych tomu filmu možná věřila i více a více by mě bavil. Líbilo se mi, že člověk celou dobu nevěděl, na kterou stranu tedy opravdu hraje :o) A i přes dlouhou stopáž, se člověk prakticky nenudil. Možná by druhá projekce pomohla pro lepší dojem, ale nějak nemám potřebu to znovu vidět.(13.7.2018)

 • Marius
  ***

  Keď chcete tročiť film o ruskej tajnej službe tak ho kurva točte v Rusku alebo aspoň s ruskými poradcami. Priehľadné, naivné a hlavne miesto on skôr off. V tej Anne bol aspoň ten чебурашка v skrini, kopa matriošiek a ruskí herci. Čo je tu? Belgičan čo vyzerá ako Putin a hovorí s nejakým dementným prízvukom. A Jennifer ktorú sme videli full frontal už vo fappeningu. U mňa ťažký priemer. 5/10(1.10.2019)

 • Zeck
  **

  Špionážní fantasy, ve kterém se civilistka a něžná primabalerína během tříměsíčního výcviku v bordelu stane nejlepší agentkou v oboru a přesto je tohle ta nejmenší nelogická blbost, u které jsem při sledování protáčel bulvy. Vlastně k tomu ani nemám co napsat, je to tak debilní a nerealistické, plné špionážního sci-fi, kde postavy jednají až grotesktně neprofesionálně a nesmyslně, že scénář snad musel napsat patnáctiletý panic, který u psaní snil, že bude součástí výcviku volavek, konečně zažije (nucený) sex a když při psaní scénáře konečně dohonil, zjistil, že má erotickou povídku, ale žádný námět pro film. Tak apaticky dopsal ten zbytek, který podle toho vypadá. 40 %(23.4.2018)

 • EvilPhoEniX
  ****

  Sexy Jennifer Lawrence v eroticko chladném špionážním Thrilleru. Určitě si myslím, že kdyby se téhle látky ujmul Fincher, který původně měl film natáčet je to daleko větší pecka, ale pořád se jedná o obstojný Thriller, který se nebojí nahoty a krve. Jennifer Lawrence je zde velmi sexy a ukáže se full frontal naked, což potěší nejedno mužské oko a potěší i tradičně výborný Joel Edgerton. Tvrdý tréning, který Jennifer v Rusku podstoupí, aby se stala Red Sparrow je natočen velmi efektivně, psychologicky tíživé a erotické dusno je všudypřítomné. Občas je sice znát, že stopáž 140 minut se v jistých sekvencích táhne a zkrátit by neuškodilo, vyloženě o nudu jsem nezavadil. Výborné je závěrečné Torture a rozuzlení. Solidní film, který díky erotice a brutalitě se vyhýbá Mainstreamu a nabízí netradiční látku, jaká v kinech delší dobu nebyla. 75%(15.3.2018)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  "Vaše tělo patří státu. Stát ho od narození živil. Teď stát žádá něco na oplátku." Takže Rusové jsou zlí a hloupí, kdežto Američané jsou hodní a chytří? Tak to nezní ani trochu jako klišé, proto si toho nebudu všímat. Zato si všimnu jiné a to mnohem zřejmější skutečnosti - Rusové jsou mnohem tvrdší než kdokoli jiný. A dokazuje to i baletka Dominika, která mě docela bavila a to nejen při výcviku, nahotě a mučení. Možná bych k ní mohl mít drobné výhrady, že jako Ruska nepíše azbukou, ale rád jí to odpustím, protože její překombinovaná pomsta mě potěšila. A to přesto, že to byla trochu blbost. Já však mám rád mix sexu, násilí a srovnávání účtů, takže jsem realitu hodil za hlavu a snímek si užil.(21.5.2019)

 • Djoker
  ***

  Red Swallow(10.2.2019)

 • TeeAge
  **

  | Rozpočet: 69 miliónov $ | Tržby: 151,6 miliónov $ | Načo?(22.8.2018)

 • Jeanne
  ***

  Jeden z těch filmů, které za týden zapomenete. Fajn večer v kině, nemůžu si ztěžovat, ale celkem zbytečně dlouhé a bez čehokoli navíc..., což tak nějak reflektuje současný trend v rámci žánru. Pryč jsou velké efekty nebo občasný humor jako jsme to znali ze špionských filmů minulých dekád. Red sparrow je film, jaký už dávno hloupě nehláškuje ani nikde nevybuchuje v metru, je podstatně komornější, ale o to víc mu chybí síla scén, které by něco vypovídaly... Další film, který chce dostát tomu co se teď očekává, ale v rámci "minimalismu" si vylámal zuby.(6.3.2018)

 • SNCIS
  ***

  "Udělala jsem všechno, co jste chtěli." - "Naopak. Nesplnila jsi žádný můj úkol. Ale nadřízení mají jiný názor." V popisku žánr chybí erotický!!! "Opí*áš mě, nebo ne? Nic? Škoda." - "Sv*ně." Jennifer Lawrence ve spodním prádle, bikinách, ukazující bradavky, znásilněná, mučena či ve škole pro ku*vy. To jediné mi uvízlo v hlavě. Film si užijí především ženy, neboť je tam i romantická dějová linka. Pro mě to byla zíváčka, která měla i příliš komplikovaný děj. "Zabila jsi mě." - "Nevedla jsem si dobře, strýčku?" - 50%.(25.9.2018)

 • 3DD!3
  ***

  Solidní špionážní thriller natočený v duchu staré školy. Rejža Lawrence umí, vše vypadá náramně a prachy jsou vidět, jen tempo je hodně vláčné a zvraty misty zbytečně na sílu. Jennifer správně toporná až strojová (až vyplývá otázka jak moc to hraje), zároveň neuvěřitelně nepřitažlivá - nikdo by jí do postele nevlezl. Kontroverzní nahatá scéna je vyloženě navíc a film by se bez ní obešel. Howardova hudba špičková. & Schoenaerts vážně vypadá trochu jako Putin.(7.9.2019)

 • Kaka
  ****

  Americká představa ruských státních složek je působivá, podána s respektem a většina milovníků drsných špiónských filmů si přijde na své. Tajné služby v Rusku vyobrazuje jako mocenskou, tvrdou a nekompromisní hierarchii alfa samců a samic, ať už těch, co rozhodují, nebo těch, co vykonávají. Jako plíživou tichou sílu. Zákeřnou a přitom uhrančivou. Přesně to se snaží velmi zdatně ztvárňovat agentka v podání Jennifer Lawrence. Opět jedna z jejích odvážnějších rolí v minimalisticky pojatém a vcelku syrovém filmu se solidní zápletkou, skvělou studenou atmosférou moderní "cold war" a 2-3mi scénami plnými explicitního násilí. Jen ten náznak romance je tam trochu navíc, ale když to všechno budete brát jako part of the plan, dá se nad tím zavřít oko. Parádní Schoenaerts jako vždy a Charlotte Rampling jako démonická ůča přímo k zulíbání.(3.3.2018)

<< předchozí 1 2 3 4 7 14 20 26