poster

Rudá volavka

 • USA

  Red Sparrow

 • Slovensko

  Červená volavka

 • Velká Británie

  Red Sparrow

 • Kanada

  Red Sparrow

 • Austrálie

  Red Sparrow

 • Nový Zéland

  Red Sparrow

Drama / Thriller

USA, 2018, 140 min

Komentáře uživatelů k filmu (84)

 • POMO
  **

  Ako sa mladá balerína Jennifer Lawrence zo dňa na deň najlepšou ruskou špiónkou stala, samozrejme po absolvovaní výcviku mladistvých rekruitov v eticky kontroverznom ruskom ústave “The Sex Games”. Totálne nezvládnutý pokus o atmosférický a rafinovaný cold-war thriller s romantickou linkou. Rádoby vyspelá špionážna dráma, ktorej chémia medzi ruskou agentkou a americkým agentom je píliš nijaká na to, aby si mohol dovoliť stavať výhradne na nej. Pri svojej odvážnej stopáži totiž neponúka nič iné - ani thrillerové napätie, ani akciu. Lawrence s jej detskou tváričkou je v ňom castingovým fuck-upom roku. Matthias ako jediný hrá uveriteľne, dokonca sa podobá na Putina! Hudba “inšpirovaná” Goldsmithovým Základným inštinktom má akože navádzať zvodný sexuálny tón filmu. Na nič si nehrajúci akčňák Atomic Blonde je v tomto dueli jasným víťazom.(4.3.2018)

 • Enšpígl
  ****

  Mám rád filmy, kde spolu rusové mluví v Rusku anglicky, působí to velmi autenticky. Rovněž velmi ocením, když se hlavní hrdinka v jedné scéně velmi vážně zrání, ale ve druhé už je ok a když se to opakuje třeba třikrát, čtyřikrát za film sám získávám pocit nezničitelnosti. Dále..... ne samozřejmě šlo by to tady rozebrat na atomy a filmu chudáku by splasklo sebevědomí, ale proč to dělat, když mně 140 minut uteklo jako voda, na Jennifer jsem mohl kukadla nenechat. Filmu nechyběl šmrnc, napětí ani sex apeal.(12.3.2018)

 • EvilPhoEniX
  ****

  Sexy Jennifer Lawrence v eroticko chladném špionážním Thrilleru. Určitě si myslím, že kdyby se téhle látky ujmul Fincher, který původně měl film natáčet je to daleko větší pecka, ale pořád se jedná o obstojný Thriller, který se nebojí nahoty a krve. Jennifer Lawrence je zde velmi sexy a ukáže se full frontal naked, což potěší nejedno mužské oko a potěší i tradičně výborný Joel Edgerton. Tvrdý tréning, který Jennifer v Rusku podstoupí, aby se stala Red Sparrow je natočen velmi efektivně, psychologicky tíživé a erotické dusno je všudypřítomné. Občas je sice znát, že stopáž 140 minut se v jistých sekvencích táhne a zkrátit by neuškodilo, vyloženě o nudu jsem nezavadil. Výborné je závěrečné Torture a rozuzlení. Solidní film, který díky erotice a brutalitě se vyhýbá Mainstreamu a nabízí netradiční látku, jaká v kinech delší dobu nebyla. 75%(15.3.2018)

 • Jeanne
  ***

  Jeden z těch filmů, které za týden zapomenete. Fajn večer v kině, nemůžu si ztěžovat, ale celkem zbytečně dlouhé a bez čehokoli navíc..., což tak nějak reflektuje současný trend v rámci žánru. Pryč jsou velké efekty nebo občasný humor jako jsme to znali ze špionských filmů minulých dekád. Red sparrow je film, jaký už dávno hloupě nehláškuje ani nikde nevybuchuje v metru, je podstatně komornější, ale o to víc mu chybí síla scén, které by něco vypovídaly... Další film, který chce dostát tomu co se teď očekává, ale v rámci "minimalismu" si vylámal zuby.(6.3.2018)

 • Kaka
  ****

  Americká představa ruských státních složek je působivá, podána s respektem a většina milovníků drsných špiónských filmů si přijde na své. Tajné služby v Rusku vyobrazuje jako mocenskou, tvrdou a nekompromisní hierarchii alfa samců a samic, ať už těch, co rozhodují, nebo těch, co vykonávají. Jako plíživou tichou sílu. Zákeřnou a přitom uhrančivou. Přesně to se snaží velmi zdatně ztvárňovat agentka v podání Jennifer Lawrence. Opět jedna z jejích odvážnějších rolí v minimalisticky pojatém a vcelku syrovém filmu se solidní zápletkou, skvělou studenou atmosférou moderní "cold war" a 2-3mi scénami plnými explicitního násilí. Jen ten náznak romance je tam trochu navíc, ale když to všechno budete brát jako part of the plan, dá se nad tím zavřít oko. Parádní Schoenaerts jako vždy a Charlotte Rampling jako démonická ůča přímo k zulíbání.(3.3.2018)

 • castor
  ***

  Jennifer Lawrence místy k sežrání, tempo často k uzoufání. Přitom to začíná velmi slibně. Zápletka šlape, atmosféra je vtahující. Křup a kariéra primabaleríny je tatam. Stejně jako zajištění pro talentovanou dívku i její nemocnou matku. Když Dominika zjistí, co stálo za jejím zraněním, vezme hůl a v koupelně divadelní šatny rozjede inferno. Zaujme tím svého strýce, který má vliv na nejvyšší místa ruské politiky. Dostane se tak do výcvikového zařízení pro ty, jež mají využívat bystrosti, vypočítavosti a vlastního těla ve prospěch státu. Hutně vystavená atmosféra ovšem začíná slábnout s množstvím situací, do kterých se naše volavka dostává. Zvolený minimalistický styl mi nevadil, těkavá hudba Jamese Newtona Howarda mě udržela v napětí, stejně jako přesná a odvážná Lawrence. Sex je tady prezentovaný v naturalističtější formě, která nemá být příjemná ke sledování. Nadhled tady nemá místo. Na můj vkus ovšem naše hrdinka velmi záhy přijímá novou úlohu, její přeměně se těžko věří. Stejně jako vztahu s agentem Joelem Edgertonem. Stejně jako několika spletitým zvratům a motivacím bývalé baletky. Přesto je třeba ocenit realističtější a tíživější pojetí špionážního filmu, škoda jen, že chybí větší tah na bránu. Nepotřebuju akční jízdu, nějakým dvěma třem drásavým akčním scénám navíc bych se ale nebránil. David O. Russell a Francis Lawrence. Dva muži, kteří se zatraceně výrazně zasloužili o vzestup herecké dráhy Jennifer Lawrence. Zatímco díky prvnímu má tři Zlaté glóby a jednoho Oscara, druhý ji představil komerčněji naladěnému publiku. Nyní je profesní cesty svedly znovu dohromady. Není to zlé, párkrát jsem ale musel přivřít oči.(2.3.2018)

 • Spiker01
  ***

  Dovedu si představit, že kniha je mnohem komplexnější a nešlo jí zpracovat méně než 140 minutovou stopáží, ba naopak mi přišlo, že spousta linek byla ještě zásadně zkrácena. Na mě to ale bylo celé poměrně zdlouhavé a pořádně jsem se nedokázal na film naladit. Tandem Lawrence-Lawrence už toho má hodně za sebou a co se týče nějakých těch řemeslných kvalit, tak tady není o čem pochybovat, barevná paleta krásně symbolizuje studenost celého konfliktu a chvilku jsem i přemýšlel o tom, že kdyby se všude neválely ty ultrabooky a smartphony, tak se jedná o 30-40 let starý konflikt. Naproti tomu J-Law přijmula rozhodně nejodvážnější roli v kariéře a jistě se jí moc nelíbilo, že Rudá volavka tak zásadně prohučí a kritikou bude odsouzena jako laciné ruské soft-porno, bijící na první signální. Celkově je tedy Red Sparrow dle mého rozhodně dobrý film, který si svou cílovku jistě najde, ale bohužel nenaskýtá moc důvodů, proč bych na film rád vzpomínal, nebo si jej pustil znovu. Ale možná to tomu bude více sedět v televizi než v kině.(13.3.2018)

 • Ant
  *****

  Fantastický špionážní thriller s podmanivou hlavní hrdinkou, která je schopna pro přežití udělat cokoliv. Jennifer Lawrence je magnetická a celý film nese s naprostou lehkostí i v těch nejnepříjemnějších scénách. Jedna z mých nejoblíbenějších ženských hrdinek za poslední roky. Příběh nabírá na obrátkách pomalu a věnuje se rozvoji vztahů i celkové politické situaci v ruské tajné službě. Buďme upřímní, málokterý film se dneska obtěžuje nebo může věnovat takovou stopáž pomalu budované zápletce. Lawrence ale jasně věděl, co dělá, protože tempo nikdy nepoleví, příběh je přehledný a emoce a motivace postav jsou všudypřítomné a jasné. Kromě skvělé kamery a vynikající hudby film především nesou na ramenou herci v čele s Lawrence a pak především Joel Edgerton a Matthias Schoenaerts. Vynikající film pro dospělé publikum, co čeká od návštěvy kina trochu víc.(2.3.2018)

 • kingik
  ****

  Rudá kvočna aneb šmíruje mě Jennifer Lawrence. Stráž si prohodila s Charlize Theron. Být v obležení těchto dvou děvek, tak je ze mě Rudý volavec, neb řvu, když si mě ty holky dávají ve stereu. Jenže pravda je taková, že Charlize je akční děvka a Jennifer je ukecaná děvka. Tím chci vyjádřit, že film je pohříchu neakční a netrvá málo. A přitom stačilo tak málo - protkat děj akcí, režisér Francis Lawrence není akčním specialistou, co jsem od něj viděl, není to úplný packal. Zůstává tak vizuálně pěkné balení, v němž se Jennifer dobře vyjímá, jenže s přibývajícími minutami je absence akce znát, dialogy film neutáhnou. Jennifer nadlouho končí s herectvím, její film komerčně nezazářil. Stále jsem si myslel, že to bude srovnatelné s Atomic Blond, jenže podobnost obou filmů je jen zdánlivá. Charlizin opus byl zdařile koncipovaný, Jennifer svůj opus utáhne jen na svoji auru. Nikdo jiný jí nepomohl. Neshledáváte-li Jennifer dostatečně charismatickou, můžete film v klidu vynechat. Je to totiž převážně film jen o ní a jejích outfitech. Film se měl řádně prostříhat, aby se odbourala jeho zdlouhavost. Zbytečně přebujelá stopáž ubírala na diváckém soustředění. 7/10(12.3.2018)

 • VenDulin85
  ****

  Neskutečná hudba Jamese Newtona Howarda vynáší Rudou volavku o pár stupínků výš, než by stála sama o sobě. Jinak je to ptáče, které má sice nasazený nevinný kukuč Bambiho, ale umí ho posednout brutalita a pak byste mu radši měli jít z cesty. Knihu jsem ještě nečetla, takže nedokážu posoudit, nakolik byl příběh zúročen, ale tvůrci jednoznačně dosáhli naturalistického tónu, kdy jste si říkali, že si ten sex mohli odpustit... fakt mohli, navíc jsem to nevěřila ani Joelovi, kterého nějak nemusím, ani Jennifer. Tyto scény prostě působí jako "tak jo, teď se očekává, že na to hupnem, tak poď do mňa." A Red Sparrow je typ filmu, který vidím jednou a šmytec, takže tu chemii mezi postavami už přezkoumávat nebudu. Nechtějte to po mně, ta elektrická škrabka na ne-brambory mi jednou stačila...(9.3.2018)

 • pepo
  ***

  Atmosfera je velmi fajn. Obcasna brutalita potesila, bradavky JLaw takisto, ale je to taaaaakto utahane. Co by nevadilo, keby to bolo viac sexy (a nemyslim tym explicitnu erotiku), netvarilo sa to tak vazne a hlavne ten pribeh bol vierohodnejsi. 6/10(28.2.2018)

 • Laxik
  ***

  Když, já nevím, děcka. Jako je to fajn a jako inteleguánně nenáročná hra na volavku a na myš je to slušné. Navíc to má docela slušnou psychologickou váhu (sice to není psychologicky bůhvíjak vyspělé, ale svými tématy, nápady a téměř naturalistickými scénami se to rozhodně nebojí pohrávat si s duševními stavy diváka). Jenže ten scénář je fakt na palici. Kdyby se to odehrávalo v 90. letech, tak bych to i jakž takž odpustil, ale i tehdy by mě prakticky 100% absence jakýchkoli odposlouchávacích zařízení v bytech a šatech a autech a ... špionů štvala. Tady mě vyloženě srala. Dominika je tak chytrá jen proto, že jsou její soupeři tak neschopní a chovají se jako naprostí amatéři. O těch otřesných pokusech o ruský přízvuk, (jako, hergot, tak buď se na to vyseru úplně jako ve Valkýře, nebo se do toho pořádně opřu, anebo ještě líp obsadím Rusy, ale plácnout tam Jeremyho Ironse i s jeho typickou anglogermánskou dikcí a dělat, že to je ruský generál, to už je moc) a faktu, že jestli Lawrencka na něco nemá postavu, je to balet (což je ale pochvala, nutno dodat), radši ani nemluvím. Škoda, no. Příště si radši znovu pustím Jeden musí z kola ven.(8.3.2018)

 • Petrasuvicka
  ****

  V hororu zavřu oči, protože se nechci leknout, ale tady jsem zavřela oči a zacpala si uši, protože jsem některé věci už nevydržela. Horor je fikce, tohle je realita. V Rusku denní chleba, i když se jistě najdou tací, co budou tvrdit opak. Drsný, emočně okleštěný film, stejně jako to Rusko dovedlo za doby Stalina a jak to jisté složky jen s jinou zkratkou dovedou opět. Síla.(3.3.2018)

 • kajas
  ****

  Pamatujete si na pecku "Černá labuť" s Natalií Portman? Tady je hlavní hrdinka také baletka (respektive bývalá baletka) a taky se tu dočkáte ošklivé scény s odstraňováním kůže z těla (hodně sugestivní mučení, to mi věřte). Tím ovšem veškerá podobnost končí. Snímek vypráví spletitý dramatický příběh z prostředí ruských a amerických tajných služeb, ve kterém nechybí násilí ani nahota (která ale rozhodně nemá za cíl diváka vzrušit). A Jennifer je fantastická jako vždy.(15.3.2018)

 • kaylin
  ***

  Nějak jsem nevěděl, co pořádně čekat, nakonec jsem dostal celkem suchý, bezemoční příběh, kde jsou docela fajn herecké výkony, hlavně camea ve vedlejších rolích. Myslel jsem, že to bude akčnější, ale ono je to spíše thrillerové, téměř psychologické, což podle mě ale tolik nefungovalo. Nějak to se mnou nic nedělalo.(3.3.2018)

 • necisty
  ****

  Trošku mě to zklamalo, podle traileru jsem čekal napínavý akčňák a bohužel to chvilkami nebylo napínavé, zas se tolik nestřílelo a dokonce se to táhlo. Ale natočené to bylo dobře a na herce byla radost pohledět. Děj zajímavý, ale takové tahanice, kdo je kdo a za kterou stranu bojuje už jsem viděl na sto způsobů. ... GA Cinema(7.3.2018)

 • AffectedFace
  ***

  Snažím se vzpomenout, kde ve filmu byly scény, které by nadchly a uchvátily, je jich tam dost, ale zbytek je nuda.(1.3.2018)

 • terunka003
  ****

  Špionážní, ruské, chladné, bolestivé a tvrdé, lživé, lstivé, snaha o přežití, koukatelné. Špionážní drama v kombinace s vyhnutím se kulce do hlavy, a ještě z toho něco získat pro sebe, pro rodinu, pro stát. Popisování ruského vlivu na mladé rekruty v řadách zpravodajské služby není nic překvapivého, přesto to bylo občas šokující. Film je natočen svižně, a i když je dlouhý (když vidím, že má film přes dvě hodiny, tak se v kině nenalejvám a necourám!), vůbec není čas na nudu, neustále se něco děje, žádné zbytečné scény. Herecky fajn, Jennifer byla skvělá, navíc se ve filmu prománaduje nahá (nechápu tedy, proč se rozčiluje nad únikem svých fotek, navíc je fakt pěkná), všechno mi tam sedělo (až na jednu scénu), občas to gradovalo nepěknými scénami. Dost dobré, líbilo se mi to. "..vaše tělo patří státu, od narození vás stát živil a šatil, a teď je na čase, aby vaše tělo splatilo službu státu.." (4.3.2018)

 • Streeper
  ***

  Tohle je film, na který musíte mít náladu a chuť. Šla jsem na Red Sparrow do kina večer po práci, byla jsem unavená, ale těšila jsem se na pořádnou dávku akce, zabíjení a mrtvol. Začátek super, Jenn jako trošku oplácanější balerína byla skvělá, zaškolení ve výcvikové škole zajímavé ale potom to jde s příběhem dolů a dolů. Začala jsem se nudit, zívat, dokonce i usínat. Přišlo mi to až moc ukecané a měla jsem pocit, že ten film trvá tak 4 hodiny. Na konci už se příběh zase zvedá a opět to bylo zajímavé. Je škoda, že režisér z toho příběhu nedostal více akce a spolehl se pouze na sledování a krásu Jennifer, která vypadá opravdu dokonale a jako nikdy před tím. Její ruský přízvuk se mi zdál nejhorší ze všech, ani bych nepoznala, že hraje ruskou ženu, ale za to rozhodně body neubírám. Přemýšlela jsem zda dát filmu 2* nebo 3*, nakonec dávám vyšší s tím, že se na film ještě jednou později podívám znovu.(5.3.2018)

 • Trenslation
  **

  💃🏻🔫 Rudá volavka - Film, kde všichni: ➡️ Hrají líp než Jennifer Lawrence ➡️ Z nějakého důvodu chtějí souložit Jennifer Lawrence ➡️ Předstírají, že ten ruský přízvuk není tak strašný jako doopravdy je. #stayprazskyridicuberu ➡️ Předstírají, že nehrají v takovém 💩, ve kterém doopravdy hrají ➡️ Předstírají, že jsou v Moskvě, přitom jsou v Bukurešti 👉 To vše krásné dvě a půl hodiny, takže vám to ještě pravděpodobně urve močový měchýř. A to jsem si myslel,že horší ženská verze Johna Wicka než Atomic Blonde už v kinech nebude.(28.2.2018)

<< předchozí 1 2 3 4 5
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace