Snímek "12 hrdinů" se odehrává v trýznivých dnech, které následovaly po událostech 11. září 2001. Americká speciální jednotka vedená kapitánem Mitchem Nelsonem (Hemsworth) je vybrána, aby byla jako první poslána do Afghánistánu na velice nebezpečnou misi. Musí zde v drsných horách přesvědčit generála Severní Aliance Dostuma, aby se k nim připojil v boji proti společnému nepříteli: Talibánu a jejich spojencům z Al-Káidy. Kromě překonání vzájemné nedůvěry a obrovských kulturních rozdílů musí Američané – zvyklí na moderní způsob boje – přijmout prastarou strategii válčení na koních. Navzdory této rozpačité alianci musí noví spojenci čelit drtivé převaze – nelítostnému nepříteli, který nebere zajatce. (HBO Europe)

Hugo01

Válečné drama s Thorem v čele zní jako příjemný koncept, který stojí za to vidět. Ano, mnohdy je to asi trochu přitažené za vlasy, kterých Williamu Fichtnerovi příliš nezbylo, ale myslím, že to bylo chyceno za správný konec a rozhodně se nudit nebudete. Já byl nadšený + písnička z titulků je naprosto báječná! ()

netahlo

Proc se k tomuto, dalsimu z nekonecne rady americkych hrdinnych eposu, propujcil Michael Shannon, je mi vskutku zahadou. ()

Maynard.

Tak za prvý, je celkem zvláštní vidět Thora (což Hemsworthovi už nikdo neodpáře) s kulometem a na koni... Jo, čteš správně. Tady normálně vyjeli amíci se samopalama na koních jako někde za občanský válce v USA. V tu chvíli sem si říkal, že si snad dělaj prču, ale pak sem se nějako dozvěděl, že se to fakt stalo a že maj dokonce v USA sochu jak jede mariňák na koni :o). Jinak se jedná o celkem obyčejnej kosek bez nějakýho výraznějšího momentu, až teda na tu závěrečnou jízdu. Taky se tady samozřejmě objeví totální hepyend, ale to je prej taky pravda. No, buď jak buď, tohle si za tejden asi nebudu pamatovat a když, tak jen Thora na koni se samopalem :o) ()

Soweek

3,5*. Největší chybou celého snímku je, že nedosahuje kvalit válečného filmu, ale zároveň je moc vážný na klasický akčňák. ()

MsUtahraptor

Jo, Američani jsou i tady parta správňáků, ale v rámci příběhu to funguje, u zašívání to do očí nijak nebije. Je tu sympatický generál Dostum, Chris Hemsworth vypadá zatraceně dobře, hudba přiměřená, Hemsworthův nehorázně příjemný chraplák, drobní štíhlí koníci (Kdo tvrdí, že dívky někdy vyrostou ze stádia "Miluju koně!", neví o čem mluví.) a Chris Hemsworth na koni (Chlapi, co umí jezdit na koni... Áááááá....). A ano, zkracuju si čekání na čtvrté Avengers, takže budu dost neobjektivní. ()

Forsberg11

Najväčšia zbraň, ktorú tento film má je akcia a debutujúci Nicolai Fuglsig ju využíva v plnej miere. Keby to nebolo nakrútené na základe reálnych udalostí, asi by som to považoval za skutočnú "pičovinu"... Tí chlapi si vybrali šťastia na sedem životov. Škoda, že vo vojnách, ktoré vôbec neboli ich... 65 %!! ()

LexBarker

Na to, jaké mají dnes filmaři možnosti a jakou zajímavou předlohu měli k dispozici, to nedopadlo dvakrát dobře. Jen stereotypní nudná akce, bez špetky invence. Co musím ocenit je, že se film obešel bez předvádění typické americké arogance a povýšenosti. Takže tentokrát za dvě stars... ()

sedm.1

Těžké hodnotit. Ono totiž na jednu stranu tomu nemám příliš až co zásadního vytknout, neboť jako moderní válečný film to obsahuje vše, co by měla taková podívaná asi mít, a to navíc i v poměrně slušném zpracování, ovšem na druhou stranu nemohu ani náhodou přiznat, že by mě to jakkoliv bavilo, či oslovilo. Zápletka mi tedy přijde rozhodně nevýrazná, její tempo lze pak označit přinejmenším za ne zcela strhující, kdy především začátek se táhne jak z paty vytažený soplík, každopádně mi v ní chybí opravdu výraznější dynamičnost a jakýkoliv silnější moment, který by to celé více oživil, spíše se tu diskutuje a plánuje, takže válečná strategie zde zkrátka hraje prim, nicméně se ke slovu v nezanedbatelné míře dostane samozřejmě i akce, s níž je to ovšem podobné, neurazí, střílí se, vybuchuje se, ale opět, chybí tomu pořádný koule, nějaká fakt pořádná řež, nebo alespoň nějaký vychytaný souboj, takhle ta akce působí ale vážně prostě jen stereotypně, nezábavně a nezachránila to ani závěrečná válečná vřava, která působila nepřehledně a navíc i nevěrohodně, záporné postavy padali jak švestky a kladným se vyhýbalo naprosto vše, no prostě nic moc přesvědčivého, a ty koně do toho, no prostě jsem si u toho závěru krapet zoufal. Napětí jinak neexistovalo, a atmosféru lze pak označit sice za funkční, ovšem bez nějakého zásadnějšího vlivu na výsledný dojem z celého filmu. Herecky 12 hrdinům pak jednoznačně dominuje charismatický Hemsworth, což konkrétně zde ovšem nebyl zas až takový problém, neboť prakticky nikdo další už nedostal nějaký výraznější prostor, tedy snad ještě možná až na Shannona a Peňu, ale tich si divák všimne jen také díky profláklejším ksichtům, jinak ale opakuji, mdlost a zanedbání více postav tomu též neprospělo. Celkově se tak jedná o podívanou, která možná za pozornost stojí, těm zapálenějším, ať už do samotného válečného žánru, či znalým konkrétního konfliktu, to nejspíš přinese i radost, ale nezaujatý divák sice neusne, ale bavit se nejspíš též nebude. ()

vitekpe

Jestli jste videli Ramba III a nebo jakykoliv jiny americky vojensky film z prostredi Afganistanu, muzete tenhle klidne vynechat. Nic vyjimecneho tu neuvidite. ()

iXtr3m3

Nie je to perfektný film, ale je to dosť dobrý film, dosť originálny (na pomery skutočného námetu), dosť drsný a s peknou výpravou, dobrými hercami a skvelým technickým spracovaním. Čo viac si priať. ()

Lukoboss

Amíci jsou velcí patrioti a v tomhle filmu je to jasně vidět - 12 hrdinů, kteří ve válečné misi dokázali nemožný věci, tam nezbývá, než smeknout. Ti skuteční vojáci z fotky na konci filmu, to jsou borci, o tom není pochyb. Horší už je to ale se zpracováním, přestože snímek nebyl levnej, hrajou tam schopní herci a efekty jsou prvotřídní. Ten zakopanej pes je v "tradičním" patosu, kterej nám USA v takových filmech předává. Kdyby to byla naprosto tvrdá, realistická podívaná, kde by mrazilo v zádech, bylo by všechno fajn. Takhle je to jen válečnej snímek, kterej se ztratí v šedi. ()

Wotan

Film to mohl být docela zajímavý, ale to provedení. Akční scény jsou tak absurdně natočené, že i Švarcík z Komanda by si klepal na čelo. Jinak takový nedůležitý postřeh k závěrečné fotce - asi jsem slepej, ale toho černouška jsem mezi členy jednotky ODA 595 nikde neviděl... ()

joora1

Na 12 hrdinů se dobře koukalo. Film měl spád, nechyběla v něm napínavá akce, ale na druhou stranu ani kasické "americké" hurá boje, které v reálném světě nemůžou nastat. Aby se někdo vrhnul na koni spolu s cca 100 vojáky proti autům, tankům a navíc do otevřeného prostoru, to je kamikadze. Film byl sice podle skutečné události, která měla zásadní dopad v boji na blízkém východě, ale kdo o tom trošku něco ví, tak těchto 12 hrdinů působilo spíš jako komando, které mělo na starost pomocí laseru označovat cíle pro letectvo. Bylo to klíčové v tomto boji, ale rozhodně se nevrhali do střemhlavé akce. ()

Gogo333

Chvilku předtím než jsem šel koukat na film, jsem dokoukal The Looming Tower a tak mi to přišlo jako kdybych koukal na pokračování, protože kde seriál končil, tohle začínalo. Obsazení je slušné, bohužel Shannon nevyužit, Fichtner s tou holou hlavou vypadá otřesně a zbytek moc prostoru nemá. Začátek nuda, ale když se konečně dostanou do Afghanistánu, tak se to docela rozjede. Bohužel film je strašně roztahaný a zbytečně dlouhý, k tomu stále opakování - dorazit k nepřátelské základně - zavolat letadlo - kupa výbuchů a tak prakticky stále dokola. Až závěrečný boj nabízí trochu slušnější akci. Celkově mě to moc nezaujalo a spíše sem se nudil, hlavně začátek a ten prostředek filmu. 55% ()

666Carnage

Thor odložil kladivo a plášť a osedlal koně a vzal si M4. Porazil Al-kaidu, která měla tanky, kulomety, raketomety a minomety. Bylo jich 12 a měli jen koně plus 200 rebelů. Nevím jak moc je to přitažené za vlasy ale opravdu se stalo. Dobrých válečných filmů je teď jako šafránu a já se nebojím říct, že patří k těm lepším a co víc opravdu se to stalo. Film má tři větší jména v popředí jednotky ale je jasně vidět, že Thor to táhne hodně nahoru. Nicolai Fuglsig si natočil svůj první film a myslím, že to vzal za správný konec protože tohle se mu povedlo. Neříkám, že je to něco převratného ale film má něco do sebe. Mě atmosféra bavila a akční scény vypadali jak od Baye a ten je v nich fakt pan někdo. Pokud někoho baví tohle téma tak by měl zbystřit a dát tomu filmu šanci. Za mě 75% ()

Ashar

Nejsem miltarista a od doby, kdy nás Sověti krmili válečnými velkofilmy a kdy byla povinnost na takové filmy chodit uplynulo řadu let a místo Ruského bolševika tu máme Amerického. Teď prozměnu jsou tu američtí gerojové, kteří zachraňují svět před talibánskými militaristy a ukazují nám, jak jsou hnusní, aby nám jich následně nebylo líto , když njakou tu talibánskou svini zabijí. Soudruzi na koních kosí nepřátele a beze strachu se vrhají proti těžké technice. Tak se jim podařilo 12 x naklonovat Ramba a poslat jej do Avganistánu a výsledek byl velmi pozitivní. Naši, tentokrát Američtí soudruzi to vyhrají na celé čáře. Taky jsem jim fandil. ()

Hanys_

Možná to byla velká bitva, možná to fakt Taliban pořád bere jako svou nejhorší porážku. Ale to nic nemění na tom, že to většinu času bylo děsivě nudnééé. V půlce jsem měl chuť tohle vypnout a pustit třetího Ramba. ()

filipvrbik

Velmi dobrý válečný film s Thorem (Bůh kladívek) v hlavní roli... ne teď vážně, mně se film líbil -zejména svým silným příběhem a bohužel kulisy jak s postapokaliptického filmu, byly kulisami reálných bojů, co víc dodat....snad jen aby 22.století bylo jiné....70% ()

peetriss

Jedním slovem: zklamání. Zpracovat téma, které se prodává samo od sebe ve formě plytkého bohatýrského dobrodružství s pouze omezeným dramatickým nábojem, a téměř bez napětí, je nepříliš povzbudivou vizitkou režiséra i producenta. Akční průměr na jedno podívání, nic víc. 50% ()