V Mrazivé pomstě, strhujícím akčním thrilleru plném černého humoru, hraje Liam Neeson Nelse Coxmana, muže od rodiny, jehož klidný život s manželkou (Laura Dern) je obrácen vzhůru nohama, když jim za podivných okolností zemře syn. Nels začne pátrat po pravdě o smrti svého potomka na vlastní pěst a jeho touha po spravedlnosti se rychle změní v krutou mstu. Drogový král přezdívaný Viking (Tom Bateman) postupně záhadně přichází o své zabijáky a Nels se pomalu mění z příkladného občana v chladnokrevného mstitele, který nedovolí ničemu a nikomu, aby mu stál v cestě. (Vertical Entertainment)

Torgal

Toto mala byť zrejme čierna komédia ako od Coenov, no výsledok nedostál ambíciám. Hlavný problém je, že toho čierneho humoru je tu buď málo, alebo nie je dostatočne vtipný. Viacero dejových odbočiek vedie do slepých uličiek (starý indián uvažujúci o minulosti) a tempo kríva na obe nohy. Napriek tomu, že mám tento žáner rád a nástrel príbehu bol sľubný, jeho spracovanie mi nesadlo. Škoda. 5/10 ()

DAPDO

Boj sněžného pluhu s mafií jsem viděl přesně před rokem a půl, takže si nepamatuju úplně všechny detaily, ale Mrazivá pomsta je prakticky jako by sněžnýmu pluhu vypadla z prdele. Rozdíl je jenom v jinejch hercích, umístění filmu a v tom, že místo srbů jsou tady indiáni. Jinak prostě všechno stejný, způsoby vražd, jména a přezdívky zabitých s křížkem atd. Neříkám, že mě to nebavilo, nevidět původní předlohu, tak tomuhle remaku napálím čtyři hvězdy, ale když víte, co přesně bude následovat a navíc se stane vlastně úplně přesně to, co už jste viděli někde jinde, tak to ubírá na požitku. Je mě záhadou, proč jeden a ten samej režisér natočí po pěti letech remake svýho filmu. ()

emdvojka

Začiatok bol dobrý úvod, ktorý však postupom času prerastal z drsnej akcie do pasivity, a čím viac sa stupňovala, tým dostával na nemilé prekvapenie hlavný herec menej a menej priestoru a toto sa vlastne nezmenilo až do úplného záveru. Škoda malo to potenciál, malo to i vtipný podtón, príbeh a zaujímavých neokukaných hercov, no vyšlo to celé do neznáma a ku koncu to už ozaj nudilo. ()

Cinematrix

Fanoušci sněhu si přijdou na své. Fanoušci akce budou zamrzlý nudou a nerozehřejou je ani dva teplí záporáci. Osobně se mi moc nelíbil už původní Kraftidioten , který čeští distributoři přeložili jako Boj sněžného pluhu s mafií a já Idioten jeden se na to kvůli tomu názvu podíval. On už ten fakt, že Moland po pěti letech udělal remake svého vlastního filmu, o něčem svědčí. Podíval jsem se na to znovu jen kvůli Liamu Neesonovi, protože jsem čekal akční jízdu. Chyba! Neeson tu v podstatě neměl co hrát, jeho vstupy do děje byly jen útržkovité, aby si občas pobrečel nebo dal někomu pěstí a jinak se to odvíjelo tak nějak samo, místo suchýho humoru tu byl severskej mokrej a místo pořádnejch záporáku blbci, kteří se v podstatě vyřídili sami. Zkrátka to samé, jako ve verzi z roku 2014. Pokud tomu Moland udělá třetí remake, čemuž bych se ani nedivil, já u toho už rozhodně nebudu, i kdyby do hlavní role zlákal třeba Vladimíra Putina. ()

dakarin

Shoduji se s hodnocením na csfd, že "Boj sněžného pluhu s mafií " (2014) byl zdařilejší. Maličko naší nové verzi něco chybělo, samotný příběh to být nemohl. Osobně bych to viděl na vykreslení jednotlivých postav a snad i doladění některých scén. Jinak je to drsné, spíše bych neradil, ale film se s tím nijak netají. Oba zmiňované filmy natočil stejný režisér, což je k zamyšlení - někdy se filmy přetáčejí pro americké publikum jednoduše čistě jako komerční záležitost - na to by ukazovalo vícero indícií. Závěr: neshazuji, respektuji, ale verze 2014 byla jednoduše v něčem lepší ;-) ()

Sala1

Film je zasadený do vysokohorského prostredia, ktoré by malo v podobnom kontexte plniť úlohu jednej z postáv. Ak si zo začiatku začnete všímať CGI dorobené pohoria a konkrétne úseky, cez ktoré prechádza pluh, iba ťažko sa dá uveriť práci hlavnej postavy a teda samozrejme aj hodnovernosti priestoru. V úvodných sekvenciách, dokonca ešte pred zobrazením úvodného titulu, som ako divák začal mať obavy, či film má zvolenú poetiku a či vie, o čom bude. Obava vychádzala aj z pôvodnej, celkom vydarenej európskej verzie, ktorá svojím jazykom znesie iné prvky a postupy ako hollywoodska štúdiovka. Moja obava sa potvrdila a tak celý film - a že vám príde neskutočne dlhý - balansujete medzi nádychom serióznej krimi a hlúpej komédie, ktorá nemá v rámci celku absolútne žiadne miesto. Je žalostné vidieť ako sa film rozpadá už v prvej tretine a (aspoň mňa) už nikdy viac do deja nevtiahol, čo znamená, že postavy a ich vývoj mi nemohli byť viac ukradnuté. Bizarnosť, ktorou chce byť snímka zaujímavá, vo výsledku vychádza ako jej najväčšia slabosť a režijne a scenáristicky samu seba pochovala do CGI vodopádu. Hlavný záporák nie je absolútne žiadnou hrozbou, je karikatúrou na pozadí trápností a úbohostí, ku ktorým sa, žiaľ, tvorcovia uchýlili. Navyše hlavná postava sa po chvíli stiahne a k slovu sa dostávajú dve "zločinecké" skupiny, čo je pre film úplne zbytočné, rovnako ako policajná hliadka. Liam Neeson robí, čo sa dá ale ani on nevie v akom žánri sa vlastne ocitol a to je chyba réžie. Nerozumiem, že žijeme v dobe, v ktorej špičkový herec sa stal obeťou béčkových akčných filmov, ktoré sú si podobné ako vajce vajcu a to po zlej stránke veci. Prijal som posledných 20 minút, ktoré zaujali aspoň nejakým cieleným postupom a pokiaľ by bol celý film ako posledná scéna, vyhli by sme sa totálne zbytočnej snímke. ()

Acrobat

V tomto roku film, pri ktorom je azda najťažšie vyjadriť sa. Pretože to môže evokovať Vantage point. TO znamená zobrať ho ako akciu a písať. Ako drámu a písať. Ako satiru a písať. Film samotný prednáša množstvo rovín, ktoré akoby zázrakom držia pokope a nerozpadnú sa ani na chvíľu. Hajajajajajaaaaj nejaké vyspevovanie Indiánov. Buzík nepriateľ neodstavený od mamičkinho prsníka, protivné ženy, civilné mestečko. Severská vec nemohla dopadnúť inak a tak ako zo snehu vanie svieži závan čerstvosti, tak sviežo pôsobí na diváka aj tento film. Satiricky podarená krimi nadnášaná ľahkosťou vo svojej brutalite. (videné 20.4.2019, BDrip ()

rublik05

Už dlouho jsem neviděl tak nudný film s Liamem Neesonem v hlavní roli. Už od začátku totální nuda, děj samozřejmě tuctový o otci mstiteli, vedlejší herci až nepříjemně otravní. No prostě utrpení tento film vydržet až do konce. Kde jsou ty časy Non-stop a podobných snímků. 2/10. ()

LordMysti

Na první pohled thriller který vypadal áčkově, bohužel jako celek u mě moc nefungoval. Možná moc přímočaré a bez toho správného pocitu napětí, který jsem očekával... ()

bearmeedek

Doufal jsem, že "Mrazivá Pomsta" bude zajímavější, než "Boj sněžného pluhu s mafií". Jedná se o stejný příběh od stejného režiséra. A ten z neznámých a nepochopitelných důvodů po pěti letech natočil to samé, akorát místo severské země dosadil Ameriku. Že by původní film k amíkům nedorazil a toto mělo zjednat pořádek? V tom případě divák s srdci Evropy to odnesl 2x. U "Boje" jsem si stěžoval na výraz hlavní postavy. V této verzi Liam na pohled lepší, ale jinak moc nepřekvapil. A v severské verzi bylo určitě více mrazu a plužení. No a nejhorší je, že "Pomsta" je dějově naprostou kopií. Víc už k tomu neřeknu, ani nechci. ()

E lan

Dvouhodinová Neesonovská vyvražďovačka bez emocí, ducha, příběhu a originality. Snad jen to sněžné prostředí může být trochu zvláštní a závěrečné titulky s mizícími aktéry. To je ale zoufale málo na dobrý akční film. ()

clara.bow

Liam Neeson je pro mě pan herec, takže mě zajímají všechny filmy, které natočil nebo i produkoval. Celému filmu kralovala především  nejen mrazivá pomsta, ale i počasí a nádherná příroda. I když je film prezentován jako mrazivá pomsta, nechybí mu ani humor a ani jisté odlehčení, které mi tentokrát vůbec nevadilo. Zajímavá byla také účast  GB, USA, Norska a Kanady... na tomto filmu. Určitě jsem se nenudila a o to u každého filmu vlastně jde... ()

Cooller odpad!

"cold bullshit" ... starej Liam jde ve stopách Nicka Cage... copak Liame... neplatiš daně že bereš každej štěk? ()