V Mrazivé pomstě, strhujícím akčním thrilleru plném černého humoru, hraje Liam Neeson Nelse Coxmana, muže od rodiny, jehož klidný život s manželkou (Laura Dern) je obrácen vzhůru nohama, když jim za podivných okolností zemře syn. Nels začne pátrat po pravdě o smrti svého potomka na vlastní pěst a jeho touha po spravedlnosti se rychle změní v krutou mstu. Drogový král přezdívaný Viking (Tom Bateman) postupně záhadně přichází o své zabijáky a Nels se pomalu mění z příkladného občana v chladnokrevného mstitele, který nedovolí ničemu a nikomu, aby mu stál v cestě. (Vertical Entertainment)

zsn odpad!

Že není těm Američanům hanba krást perfektní zahraniční scénáře! Totéž s filmem Bratři nebo Muži, kteří nenávidí ženy - vše ubohá atrapa severských snímků. Zde, Mrazivá pomsta=Boj sněžného pluhu s mafií v podání famózního Stellana Skarsgårda, zesnulého Bruna Ganze, ale především božského Pål Sverre Hagena!!!! - nikdo toho hajzla nemohl zahrát lépe! Nikdo nebyl více afektovaný, než právě Pål! Nějaký Tom Bateman, ať je kdo je, mu nesahá ani po kotníky. Američané absolutně nepochopili čaro tohoto snímku, a sice humor uprostřed války gangů a pomsty jednoho otce. Humor v americke verzi je veškerý žádný - zejména ta scéna s kobercem, kdy v severské verzi měl čínský nájemný vrah ustoupit z koberce, aby jej nezašpinil krví, načež je zabit a stejně zamotán do koberce jako palačinka. Když jej vynaší vrazi, jeden si poeticky posteskne, že by si dal čínské jarní závitky. A je zde spoustu dalších vsuvek černého humoru. Liam Neeson je dokonalý herec, role mstivých otců se mu již šíjí na míru, je s pistolí v ruce tak dokonalý, že nemá co zkazit v jakékoli akci, ale jsem naprosto znechucená z této krádeže. ()

Fox85

Film, který chce být zároveň černou komedií a revenge filmem, ale bohužel není ani jedno a brutálně ho to tak sráží do propasti zapomnění ()

blackkocour

Pěkně už začínám cejtit tu vánoční atmošku. Asi jste se nepoučili, že nemáte Lajně Nýsnů sahat na rodinné kšefty? Pomsta dokáže být pěkně ledová.. ()

venca163

Při sledování jsem dlouho váhal, ale nakonec jsem rozhodl, že ta nadsázka tam opravdu neni omylem a hrozně mi sedlo. Taková "Liam Neeson se mstí" žánrovka. Tentokrát trochu víc odlehčený a ve skvělejch zimních kulisách. Nedávno jsem taky viděl na první pohled podobnej film, kterej se ale bere hrozně vážně a dopadlo to trochu tragicky. (75%) ()

netahlo

Norsky original od stejneho rezisera byl vynikajicim osvezenim a paradni jizda. Bohuzel, po presunu za ocean uz to same podruhe nefungovalo zdaleka tak dobre. Realie Britske Kolumbie (zadne Colorado) jsou sice krasne, Liam hraje to svoje spolehlive jako vzdycky, ale kdyz clovek zna puvodni film, po chvili se zakonite zacne nudit. Cili doporucuji pouze tem, kteri nevideli Kraftidioten. ()

Soweek

Spíše než akční thriller, jak uvádí popisek, se jedná o černou coenovskou komedii ve stylu Farga. O komedii, kterou bohužel hodně sráží její krátká stopáž. Ve filmu je hodně herců, hodně rádoby cool smrtí, hodně tarantinovských momentů, ale nic z toho nefunguje tak jak má, protože je to všechno vměstnané do dvouhodinoivého filmu. Co 5 minut se ve filmu totiž stane něco tarantinovského či coenovského, což by fungovalo dobře, kdyby k tomu bylo vybudované dostatečné momentum. Jackson a Travolta si taky napřed museli 15 minut pokecat o masáži chodidel a čtvrtlibráku se sýrem, než ten bejvák vystříleli, bez toho by to totiž nebylo ono. Tohle měla být regulérní čtvrtá série Farga o deseti hodinových dílech. Nikam by se nespěchalo, na všechno by se dokázala vybudovat atmosféra a pak by to bylo za plný počet. ()

herr_carter

Ano, originál mě taky minul, protože mi tenkrát z nějakého důvodu Štelan Zatrestguard nepřišel zcela vhodným do titulní role pomstychtivého tatíka, jemuž drogová mafie vzala syna. A jak to tak už bývá, úspěšný severský film pak vezmou američani a udělají z toho čajík po svém. A jelikož zde hraje Neeson, který bude asi zabíjet zloduchy ještě s jaterními skvrnami, dal jsem tomu šanci a dalo se to vydržet. Prostě hezká scenérie, zabíjení lidí s použitím hodně černého humoru a finální bitka mezi dvěma kartely, z nichž jeden tvoří indiáni - jako oddychovka ideál....................moje hodnocení = 6 z 10. ()

sedm.1

Americké remaky evropských a asijských filmů mám jako jeden z mála diváku velmi upřímně rád, vidím v nich smysl a většinou si je i ve výsledku užiji možná i víc, než samotný originál, nicméně výjimka potvrzuje pravidlo, což se týká právě tohoto remaku, který mě fakt dostal do kolen, ovšem v tom nejnegativnějším smyslu slova. Důvod jeho vzniku totiž absolutně nepobírám, a to z jediného důvodu. Proč totiž stejný tvůrce natočí téměř naprosto totožný film dvakrát? Ale jako že opravdu naprosto totožný. Zcela stejné postavy, zcela stejný průběh, zcela stejné dialogy, zcela stejné scény, zcela stejná pointa, sakra, vždyť tu jen došlo k výměně ksichtů herců, zbytek zůstal beze změny! Co to mělo za smysl? Kdyby to mělo větší rozpočet, více, či méně vtipu, akce, násilí, postav, jinou pointu, jiný styl, jiné prostředí, nebo já nevím co, pochopil bych to, nic z toho se ale nestalo, takže proč se jako k tomuto snímku vůbec nějak konkrétně vyjadřovat? Lepší tedy rovnou shlédnout ,,Sněžný pluh,, , který je už jen tím, že jde o originál, kvalitnější, a touto Mrazivou pomstou pak zbytečně vůbec neztrácet čas, jelikož je to tak věrná kopie, že s něčím takovým jsem se skutečně ještě nesetkal. A rozhodně to nijak nevylepšuje ani Liam Neeson, který tu sice hází své tradiční pózy ,,rozzuřeného bijce v důchodu,, , ale že by to alespoň on nějak osvěžil, či přímo zachránil? Rozhodně ne! Takže smysl existence tohoto snímku vážně neexistuje. ()

kenkaku

Takže “štvanice” nebyla dost cool (mrazivý) a proto to musela být “pomsta”. Klasická (a zbytečná) ubohost distributora. Každopádně. Bohužel hned od začátku si film až okatě hraje na děsnou stylovost, extra záběry, barvičky, vystajlované postavy a zcela ignoruje přívětivost vyprávění a logiku. Hlavně, že minutu sledujeme jak v márnici polohují lehátko s mrtvolou. Nebo jak si oklove loveckou pušku ze všech stran kvůli kompaktnosti, ale dalekohled na ní nechá (asi aby se lépe vešla pod kabát). Nechává všude bordel a krev, ale těla “uklízí”… já prostě nemám rád, když takhle forma několikanásobně zastíní obsah. Občas sice pobaví (scéna v taxi), ale jedna vlaštovka jaro nedělá. Víc než průměr tedy nedám. ()

adam9

Film si dal za úkol diváka pobavit černým humorem, směšnými postavami s minimální psychologickou hloubkou a originálním způsobem ve zpracování umírání. Kdo tuhle oddechovou zábavu přijme, zklamán určitě nebude. ()

Lukoboss

Taková klasická "Neesonovka" s nádechem severu.. prostředí hraje prim, ta nepříjemná zima tomu dává plus, hodí se to celý k tomu. Navíc je třeba říct, že L. Neeson i ve svým věku vypadá dobře a tyhle role mu sedí. On je takovej celoživotní mstitel, kterej to vždycky vezme do svých rukou a vyřídí si to s padouchama sám. Zajímavá je taky koncepce rozdělení do krátkých kapitol o jednotlivých stranách, který do příběhu zasáhnou. No a to je tak všechno. Jinak už jsme to někde viděli, nepřináší to nic novýho, a to je důvod, proč je film ve výsledku průměrnej, proto i to hodnocení. ()

666Carnage

Hans Petter Moland si střihl remake vlastní filmu a to jen proto, že Amíci nekoukají na Evropský filmy. Boj sněžného pluhu s mafií jsem neviděla ale mám ho připravený už nějakou dobu. Takže jsem si dal tuhle verzi protože se mi nějak připletla do cesty a musím říct, že dobrý ale nebýt Neesona a nějakých vtipných keců a scén to není nikterak přelomové. A taky bych to klidně o dobrých 25 minut zkrátil. Šlo o to přiblížit tento film zbytku světa a nevím zda se to povedlo. Za mě 55% ()

iXtr3m3

Pekná príroda aj prostredie, zvláštne poňatie spracovania. Ani komédia, ani dráma, triler s prvkami sarkazmu? Ťažko povedať. Tie úmrtia a ich oznámenie, vrátane hudobného podmazu, to bolo fakt zvlášne. Slabšie tri a aj to len a len kvôli Neesonovi a jeho minulosti. ()

Junglista

Tohle není klasická Liamovka a ten humor je smrtící! :-))) Originál jsem neviděl (a upřímně, ani neznal), takže nemám potřebu všem sdělovat, jak je to úplně stejný a na prd atd. Já se velmi dobře pobavil. ()

Hanys_

Liam Neeson se mstí. Opět. Tentokrát pěkně na ledu, a i díky tomu prostředí to nakonec působí docela originálně. Ikdyž je to teda remake. ()

Litvicek

Neeson umí tyhle žánry vždycky pozvednout o úroveň výše ale v tomhle případě si nemohu pomoci, nepomohlo to a on tam byl zbytečně - Vždyť ani nikomu pořádně nenamlátil tak, jak je to jeho stylem. Anglické znění hyzdí celý film - Hlavní záporák a jeho gang je naprosto nekoukatelný a neposlouchatelný, takže tenhle film může zachránit už jedině český dabing. Zbytek je ryzí průměr. ()