Epizody(8)

Šest měsíců po zmizení Mikkela, Jonase a Ulricha se síť záhad ve Windenu prohlubuje. Osud světa opět visí na vlásku. (Netflix)

Lachtaan

Je dobře, že jsem s celým seriálem začal až před pár týdny a mohl jsem po tom enormně otevřeném konci první série ihned navázat dalšími 8 díly, které maximálně předčily těch prvních deset. Protože tam, kde jste usínali dlouho v noci kvůli bloumání nad jednotlivými nesrovnalostmi mezi časovými liniemi a propojenými vztahy všech postav, tak tam jste v sezóně číslo 2 už jen zkameněle seděli s ústy pořádně dokořán. V ději se dá ztratit stejně snadno jako se jím nechat unést a fascinovat. Mně se povedlo všechno naráz. ()

Tosi

Pro toho kdo neviděl první sérii, musí být druhá naprosto nepochopitelná. A pro toho, kdo ji viděl, je to opět fantastická jízda z minulosti do budoucnosti a naopak. Jen by mě docela zajímalo, jestli tvůrci předpokládají, že divák všechno to rajzování a rodokmeny pochopí. Úvodní znělka od elektro mága Apparata úchvatná, konec k nasrání. ()

BROKEN_

První epizoda má poněkud slabší rozjezd, ale to co se děje potom je MASTERPIECE! Němci ve druhé série rozehrávají složitější šachovou partii a ačkoliv to někdy nemusí dávat smysl, tak vám scenáristi u další scény potvrdí, že vědí co dělají. Poslední tři epizody jsou něco neuvěřitelného a finále správně velkolepý. Jsem opravdu hodně zvědavý, jak se jim povede zakončit seriál v závěrečné třetí série. Po poslední scéně druhé řady to vypadá, že si ukousnou ještě větší kus a já doufám, že to nezmrví a dotáhnou to do smysluplného finále, nebo minimálně do finále, které mě nadchne. 10/10 - Song ()

ZeroCZ1233

Druhá část trilogie, druhá část časového cyklu. Sousední produkce před dvěma lety přinesla Netflixu a celému světu mysteriózní a atmosfericky propršenou pecku, jež stála na perfektně vyladěném scénáři, postavách a nápadu, jak žánr, jemuž se seriál věnuje, posunout ne výš, ale ojedinělou a neprozkoumanou cestou. O dva roky později se tento kousek vrací se sérií druhou a přináší lehčí pokles. Ze sychravého listopadu se dostáváme do červnového slunce, jež přináší německému maloměstu tu předprázdninovou krásu, již tak důvěrně známe ze svého žití v této části Evropy. Tím dostává ránu mysteriózní stránka a téměř celá se vytrácí. Díky čemuž získává místo scénář a jeho nové kličky, s jimiž se tvůrci snaží ještě o velkolepější propracovanost, než tomu bylo v předchozím příspěvku. To se daří, ne však kompletně. Opulentnost, velikost a sebejistota dává na frak dostačující a uhrančivě složité jednoduchosti, tedy laicky řečeno, čím více, tím méně. Je vidět, jak se snaží více a více šokovat tím či oním zvratem, těch ale více než je pro tento projekt třeba a docilovaný šok se vytrácí. Typický příklad dvouvěžitosti, je to slabší i stále skvělá rodinná sága s kupkou zajímavých nápadů a zvratů s dobře napsanými dialogy a scénářem vyměřením na obdivuhodnou přesnost. Dobrých 9/10, v závěru trilogie bych však ubral na megalomanství. ()

fabecc1222

Ze začátku to vypadalo, že kvalita přecijen půjde po první sérii o něco dolu, protože tvůrci první 2 díly spíše jen tak pomalu přešlapávali na místě, a děj se dopředu příliš neposouval. Pak se do toho tvůrci ale opět obuli, a byli jsme zpět na vlně první řady. Časové linie se střídají jak ponožky, postav je tu tolik, že se všechny propojené filmové vesmíry mohou jít zahrabat, všichni jsou už příbuzní se všema, a do toho všeho se přidávají i paralelení časové linie. Tvůrci zatím naštěstí nemají příliš touhu krkolomně vysvětlovat všechny otázky, a s ledovým klidem klidně servírují další a další, které nedají divákovi spát. ()

vyfuk

Ono se asi nedá nic konstatovat uceleně. Seriál je jako můj komentář. Pokud sledujete něco totálně chaotického nemůžete si v tom udělat pořádek ani za nic. Ale tady je hodně silný rozdíl v tom, že tento chaos má naprostý ordnung. Je téměř nemožné pochopit všechno. Je téměř nemožné mít jasný systém jenom z jednoho zhlédnutí a nepopsání si osmdesáti poznámek ke každé epizodě. Ale na rozdíl od mnoha věcí tomuto podobných, zde víte, že i když je to naprostá magořina, tak je to ale plně logická a neuvěřitelně sofistikovaná magořina. K tomu samozřejmě nechybí nejeden mind fuck, který působí zcela přirozeně a opravdu silně. Hold se nesmíte přestat automaticky ztrácet. Tohle není show na odpočinek po noční hoňce. Na konci sice trochu zklame další zamotání, ale jsem schopen plně věřit, že pokud třetí série bude poslední, tak je vše stejně promyšlené a sofistikované. Protože každá věc má svůj konec. A zde by mohl přijít hodně tvrdě. Jinak obecně se nedá mluvit o žádné katastrofě. Naopak. ()

Jaro.Krafcik

Dark tretiu sériu si dám jedine ak už fakt nebude čo pozerat. Druhá mi prišla rovnako ako prvá, celkom chaotická. Svojich fanúšikov ale má. Ja radšej uprednostňujem Stranger Things. S ktorými to ma možno podobnú len atmosféru a pár detských hercov, ale nič viac . Musím ale pochváliť skvelú hudbu. 3* ()

kenkaku

Začíná se projevovat syndrom Ztracených. Autori překvapení úspěchem roubují děj jak je napadne a vzniká jeden velký guláš. Opravdu vyznat se v postavách je čím dál těžší a bude se pokračovat (ohlášena třetí řada). Za mě tedy sešup dolů. ()

Soweek

Obávám se, že tendence je a bude s každým dílem stále jen klesající. Možný SPOILER. V seriálu se totiž nikomu nic nepodařilo změnit. Všechno se děje stále tak jak má, takže namísto nějakých změn budoucnosti a přítomnosti divák jen vidí to, co se stalo a jak se došlo k tomu, co se událo v prvních dílech. Je velice nudné sledovat zamotaný děj u kterého stejně víte, jak to celé dopadne. Recenze může působit zmateně pro někoho, kdo seriál neviděl, ale předpokládám, že když už čtete recenzi na druhou sérii, tak máte první za sebou a pak to srozumitelné je. ()

klukluka

Lhal bych, kdybych tvrdil, že se v tom neztrácím, že všemu perfektně rozumím a všechno mi dává smysl. Ono to tak asi zatím ani být nemá, zločin Alexandra Tiedamanna se taky odehrál v první sérii a teprve ve druhé se jím někdo začal pořádně zabývat. Stejně tak mrtví chlapci- doteď vlastně nemáme vědět, proč museli zemřít. Je to chytré, ale možná se v té spleti postav a časových rovin skrývají umně zakamuflované chyby a zjevné nesmysly... Opravdu nevím. Co ale vím, že mě to baví a udržuje v napětí. ()

Hanys_

Kouzlo první řady je pryč, až moc je tu cítit takové to "umělé natahování" a pomalu se z toho stává taková temnější telenovela, ve které každý cestuje jako svého času v Arabele. Ale do průměru to pořád odstřelit nemůžu, na to je to furt dost chytlavé a řekl bych i hodně solidně zahrané. 7.5/10 ()

simply

Dark si pořád drží nastavenou úroveň první řady. Děj mi přišel místy až moc překombinovaný a trochu mi vadilo, že časem cestuje skoro každý druhý obyvatel Windenu. To tomu ubírá nádech tajemství. ()

waits

Druha série mela před sebou těžký úkol - směr,.kterým.se Dark dal nabidnout zajimavě, bez logických nesmyslů a přitom přehledne, protoze v ramci žánru se scenariste rozmáchli hodne zesiroka. To posledni.nemužu potvrdit zcela, protože co je moc, to je moc, ale jinak všechno klaplo. Kazdym dilem se dej prokousavá hlouběji, hraje si s divakem, prináší.něco noveho, nekdy se zdá, že až trochu prehnane, hlavně v překvapeních, kdo je kdo - kupodivu to ale nevadí. Atmosféra je totiž úžasná, postavy jsou stále životnější a všechna ta přesčasová setkávání a zvraty jsou emočně hodně nabitá. Za mě absolutorium! ()

petikacka

Druhá série nás dovedla k hlubšímu poznání všech čtyř rodin z Widenu. A taky to parádně rozjela cestováním v čase, kde to švihalo do budoucnosti a zpět, do minulosti a ještě větší minulosti pak do současnosti, no jeden musel dávat obrovský pozor, aby se v tom neztratil. Což se mi chvílemi stávalo a někdy jsem i přestávala chápat, ale pak to opět naskočilo a fičelo se dál. Doufám, že trojka už to nějak dokončí. Za mě 90% ()

majec4

Druha seria pokracuje uplne v rovnakom tempe ako skoncila prva. Od prvej casti po poslednu som bol vtiahnuty do deja. Skomplikovalo sa to uz dostatocne, takze verim, ze nasledujuca tretia seria bude konecna, lebo nerucim ze to prezijem so zdravym rozumom. Uz davno ma nejaky serial neprekvapil podobne ako Dark. ()

Tet.Ew

Člověk si tak proplouvá tímto ponurým, temným a atmosférickým skvostem. A nestíhá žasnout nad genialitou celého seriálu. Musím se z toho fakt vypsat protože jestli má seriál nějakou chybu, nenašel jsem jí. Nebo jsem jí možná přehlédl v tom všem skvělém a povedeném. Konec téhle série mě trochu překvapil a musím říct že poprvé jsem trochu nervózní jak se s tím ve třetí sérii scénáristi poperou. Poněvadž krom všech těch smyček, rodinných vztahů, vědeckých informací a cestování časem přidat ještě paralelní světy. Si divák položí otázku.. Není to už opravdu moc??? Uvidíme. ()

Untentrauer

Tato série je horší, než předchozí, ale drží si svou linku a napínavost. Pro mě je tu ovšem už opravdu mnoho příběhových vláken a prolínání současnosti, minulosti a budoucnosti, že první tři díly mi opravdu trvalo než jsem si to v hlavě srovnal. A když už si to srovnáte, tak se v dalším dílu stane tolik nových věcí, že musíte začít opět od začátku. Moc se mi líbil postapo svět, jako vystřižený z Metra, nebo Stalkera. Ovšem musím ještě dodat, že postava Jonase Kahnwalda mi je velmi nesympatická. Zejména povaha a jakási nerozhodnost a posléze zatvrzelost v myšlence "záchrany" světa. Nelíbí se mi jeho vlastnost nechat se sebou orat a poslouchat každého, kdo mu nakuká jakoukoliv blbost. Je to jako člověk bez vlastní vůle a smyslu pro rozhodnost. v podstatě je to hňup. Ale za tohle nemůžu srážet hodnocení, protože prostě ten člověk má takovou povahu a byla mu takto napsána. A takových postav je tam vícero. Namátkou třeba ještě Martha Nielsen a její věčně utrápený výraz. Role, kterou dostala v seriálu odpovídá divadelní roli, kterou ztvárnila, jako postava v minulé sérii - utrápená tragická kráva, které by pomohla pořádná facka - a ano opravdu se k sobě tito dva hodí. Jenže tato herečka je taková vždy, všude a ve všech rolích. Zde je to sakra špatný výběr!! Každopádně, pokud to vezmu, jako celek, nelze upřít promyšlenost příběhu a celkově událostí, které se dějí. Je to zamotaný spletenec a vyloženě vás to nutí o všem moc přemýšlet a právě už jen proto musí být vše dokonale promyšlené!! Hudba stále skvělá.... ()

yvona

Nejsem zrovna z nejblbějších, přesto jsem se v ději totálně ztrácela. A nejen v ději, ale i v časových liniích, které přeskakují téměř v každé další scéně. Scénáristé rozjeli tolik linek, že děj je naprosto nepřehledný. Např. několik epizod nevíte o osudech mnoha aktérů. Nic nenavazuje, scény jsou strašně krátké a každá končí jen dalším otazníkem, na který ovšem v té změti a bordelu rychle opět zapomenete. Takže ztrácíte přehled o komkoliv, nevíte, kde je, ani co se s ním děje. A nejdokonaleji tuto sérii komentuje stone. Každým dílem doufáte, že se aspoň něco vyjasní, ale dočkáte se opaku. Je to vyčerpávající a nudné. Totální kravinou jsou pak pseudofilosofické kecy, které nedávají naprosto žádný smysl. ()