Dark - Season 3

(série)
Drama / Krimi / Sci-Fi / Mysteriózní
Německo, 2020, 8 h 28 min (Minutáž: 57–73 min)

Režie:

Baran bo Odar

Hudba:

Ben Frost

Carlotta von Falkenhayn, Claude Albert Heinrich, Karoline Eichhorn, Hermann Beyer, Peter Benedict, Nils Brunkhorst, Barbara Nüsse, Natascha Paulick (více)

Epizody(8)

Zběsilé cestování v čase spěje k vyvrcholení. V podivném novém světě jsou některé věci povědomé, ale jiné znepokojivě neznámé. (Netflix)

Naby

Trocha chaosu vznesena hned na zacatku mi celkem udělala paseku v postavach, taky i proto, ze predchozi 2 serie jsem videm s trochu delsim odstupem. Nicmene na konci 2. serie jsem mel celkem strach, kterym smerem se to vyda. Nastesti si myslim, ze nakonec to bylo vymysleny dobre. Rozhodne nadale patri mezi moje nejoblibenejsi serialy, i kdyz ho rozhodne nelze radit mezi odpocinkove. Celkem 4,3* ()

knoxvile

Celý seriál měl skončit u 2. série. Pak to mohlo být naprosto v pořádku. Tohle je už naprostá splácanina, za účelem vytřískat z toho co nejvíc. Nehodnotím, jelikož jsem to ani nedokoukal. ()

slamic5

Po prvních dílech jsem se bál, do čeho se to tvůrci pustili. Člověk se ztrácí a znovu nalézá, tak jako v řadách předchozích, zde snad trošku víc. Jsem velmi rád za předposlední díl, který krásně uzavřel všechny časové linky z hlavního světa-ale i tak nebylo vysvětleno vše (nebo jsem to nenašel). Finální díl byl sice pěkný, ale zasel jeden velký paradox, kterým se tvůrci krásně vyhýbali celou dobu. Nu, nemůžu to překousnout a úplně nahoru nejdu, i když by si to toto dílko zasloužilo. Díky za krásné 4 dny s covidem :D ()

doubravkaa

Včerejší den a dnešní noc - Dark 3 na jeden zátah. Ještě teď koukám do prázdna a říkám si "Cože?". Budu se na to muset podívat ještě jednou v klidu a postupně. :-) Každopádně skvělý zážitek a ta znělka těžce návyková. :-) ()

VasekM

Tak konečně jsme se všeci dočkali finální série tohoto vskutku zajímavého díla. Jsem strašně rád, že autoři sérii ukončili uspokojivým zakončením v krásných osmi dílech (tak akorát), že se nesnažili sérii uměle natáhnout, jak je často zvykem. To je však, co se týče pozitiv, asi tak vše. Uvítal bych klidně i půlhodinový sestřih z minulých sérií, poněvadž v prvních dílech jsem se totálně plácal a hrabal v paměti, co to tam je za lidi. Poté, co jsem konečně přišel na to, kdo je koho otec a spojil si charaktery s jejich staršími a mladšími já, jsem se začal dost nudit. Polovina série je taková stejnotvárná a až od nějakého šestého dílu mě to začlo opravdu bavit. Všichni jen cestují do minulosti, aby někomu řekli, co mají dělat. Jednou za čas někoho zabijou. Mysteriózní atmosféra totálně vymizí. Ale na druhou stranu to docela chápu, jelikož nám muselo být nacpáno do hlav strašně moc detailů příběhu, abychom pochopili konec. Ten je sice pořád totální nonsenc z vědeckého hlediska, ale je vidět, jak měli autoři vymyšlené všechno dopředu, nevymýšleli za pochodu, takže všechno nakonec do sebe, ač se skřípotem, hezky zapadá. Věc, která mě asi vadila nejvíce, je ten čípácký efekt světélkujících jisker. Myslím, že kdyby se někdo přemísťoval napříč časoprostorem, tak jednoduše zmizí a nebude se pomaloučku rozplývat v malá zlatá světýlka. Třetí série zdaleka nenaplnila mé očekávání, ale finální rozuzlení bylo dobré, ačkoli jsem teda čekal něco trochu sofistikovanějšího. 64% ()

atrrej

Po dopozeraní 2.série a pri začiatku 3. som mal pocit, že z toho už nedokážu scenáristi tohto seriálu nejak rozumne vybrusliť ale musím uznať, že záver bol dosť logický a veľmi dobre všetko do seba zapadlo. Za mňa jeden z TOP seriálov. ()

Simao

9/10 Ich bid du. Es tut mir leid. Já se prostě bavil. V lockdownu jsem trochu s obavami zabrousil do tématu cestování časem a později do jiných světů a ejhle... *SPOILER* ... nakonec byly tři. S rozuzlením příběhu jsem vlastně spokojenej, ty tři série utekly jak voda a když se člověk podívá zpět, nebyla nouze o spoustu zajímavých momentů, sympatických postav, zvratů... Jonas & Martha u mně upřímně postupem času ztráceli jako hlavní a tažný postavy na oblibě, ale vedlejší postavy a promyšlená story od začátku do konce to vynahradily. Atmosféra slušná, němčina nerušila a cliffhangery na konci dílů ideální na to, ukrojit si večer zas o nějakou tu hodinu spánku navíc, aby člověk věděl, co bude dál :-) 3. série nezklamala, bál jsem se překombinování, otevřenýho konce se zadními vrátky, ale dospělo to k uspokojivýmu finále. Jdu si pustit Petera Gabriela - My body is a cage. ()

Jan00 odpad!

Ve třetí serii jsem se nemohl dočkat, kdy už seriál skončí! Scénář zbytečně překombinovaný. Stále se opakující dialogy a scény. Mám pocit, že i scénarista se chvílemi ztrácel... ()