Epizody(3)

Tým detektivů pod vedením Marie Výrové má nový případ – vraždu muže, kterého nejdříve někdo postřelil kuší a ihned poté několikrát přejel jeho vlastním vozem. Vyšetřování detektivy zavede do prostředí exkluzivního lukostřeleckého klubu, jehož členy jsou dnes bývalí vysokoškolští spolužáci – ambiciózní náměstek primátora, který řeší rozvodovou situaci, uznávaný chirurg, který udržuje vztah s prostitutkou, existenčně zajištěný rentiér, a kontroverzní podnikatel. Situace nabere dramatický obrat, když vyšetřovatelé i potenciální oběti pochopí, že kdosi systematicky usiluje o jejich životy… Východiskem závěrečné detektivní minisérie z cyklu Detektivové od Nejsvětější trojice se opět stala předloha Michala Sýkory, kterou pro televizní obrazovku adaptoval scenárista Petr Jarchovský. (Česká televize)

zigy

Netradiční mix humoru mezi kriminalisty a řešení opravdu smutného případu smrti malých dětí. Dobrý scénář, silné scény, někdy hluchá místa, Holomóc. ()

ifca88

Skvělý rozjezd, ale poslední díl výrazně slabší než předchozí. Taky musím vyzdvihnout skvělý hudební motiv, který provázel každým dílem. ()

0kozel

Typická minisérie na nedělní večer. Neurazí to, ale asi málokdo si to zapamatuje. Co mě mrzí je, že série místo toho, aby gradovala, tak měla spíše sestupnou tendenci. ()

Scaevola

Poměrně povedená rozehrávka s množstvím zajímavých postav a zdánlivě tajemným pachatelem je bohužel rozdrolena natahovaným třetím dílem s dvěma náhodami k smíchu a zbytečnými komediálními odbočkami. Nejde o řemeslné zpracování, jemuž není co vytknout, ale spíše o dramaturgii, která očividně vyžadovala tři večery, přestože dva by postačovaly, neboť motiv byl zřejmý a stačilo jednoduše vyslechnout všechny žijící příbuzné. Rozloučeí s týmem mělo dopadnout lépe. ()

Grázl83

Prvni 2 díly solidní, kdy i těch nesmyslů bylo méně než je v celé sérii obvyklé. Ale ten třetí díl to nahradil, tolik nesmyslů a absurdniho až parodickeho chování policie se moc nevidí Škoda, mohly být alespoň 3*, takto jenom lepší 2* ()

Hvězdář

V jádru je to skvělá minisérie se zajímavým příběhem, ale způsob finálního odhalení, respektive okolnosti kolem něj a vůbec scénáristický způsob zpracování závěrečného dílu je opravdu strašný. Působí to, jako by se velmi kvalitně a podrobně zpracoval určitý projekt, který se pak ale nestihl dokončit, respektive se dokončoval narychlo horkou jehlou. Je to škoda, první dva díly jsou skutečně kvalitní a poutavé, zatímco u posledního dílu má člověk pocit trapnosti. ()

tata22 odpad!

To, že autor předlohy očividně nemá rád děti a využívá každou příležitost jak je zavraždit je hodně smutné. Ale, že podle něj někdo natočí film a někdo to v ČT schválí je hodně na pováženou..... ()

Kreptry

No dobrý... ale ten konec zazdili. Chtělo to klasický konec - všichni záporáci dopadeni, žádné nejasnosti ani prostor pro konspirační teorie. Tohle se teda moc nepovedlo, ale jinak je to podle mě nejlepší část z celé pětky. ()

Nefra

V prvním díle známe vraha a nechápu k čemu je třeba dívat se na další 2 díly. Stačil by pouze celovečerní film a bylo by vymalováno. Kde jsou časy, kdy točil "pan" Hřebejk? Tohle jsou průměrné až podprůměrné věci, fakt nechápu, co se stalo. ()

Cesty timem

Je to pohádka, protože tolik mrtvých by POLICIE ČR nedopustila :-) Nemyslím, že přestože to není úplný průšvih, budu chtít tuto trilogii shlédnout ještě jednou a asi určitě ne po době, po které se nové počiny ČT běžně reprízují. ()

dieWildeK

Pro dorianu.g - tipujeme stejně, myslím, že P. Stach to bude. A ještě ty šípy kolem k tomu ;-) Ale dětských obětí je v kriminálkách i na můj vkus už moc - nějaký nový trend nebo co? ()

ohneta

Opět dobře rozjetý první díl. Svatá trojice fakt válí. Po Vodníkovi, Živé terče a doufám, že se budou točit i další příběhy. ()

tba4u

Dva a půl dílu to vypadalo jako dobře, výpravně a napínavě točený detektivní triptych. Závěr třetího dílu to ale totálně zabil. Petr Jarchovský se už dlouho potýká s neschopností napsat dobrý scénář, ale co sakra dělal dramaturg, když už to režisér jako scénáristův kamarád nechal projít? Tři hlavní dějové linky se vyřeší ve třech minutách, aniž by to dávalo sebemenší smysl. Hlídač parkoviště odhalí hledané auto, které ale Policie nehledá, vražedkyně si v Chorvatsku jen tak vypůjčí drahý člun táhnoucí padák s obětí, přičemž oběť, lékař, který jí zná jako sestru ze svého oddělení si nevšimne, že je to ona, a policie udeří na vraha manželky, který se pod vahou pronikavého pohledu policisty přizná k vraždě oběti, o které policie zatím ani neví, že je mrtvá. Totální selhání filmařského úsudku na několika úrovních. Dva díly slušná filmařina, jenže tohle je detektivka, a celkový dojem visí na rozuzlení. Které tady vlastně vůbec není. A naprosto pak chybí nějaký důvod, proč nám byl ten příběh vlastně vyprávěn. ()

kinoholik

co k tomu říct? oscilovalo to mezi 2* a 4*, konec byl poněkud nejapný, zato v téhle sérii byly nejvtipnější dialogy. co bych tak ještě pochválil? až si vzpomenu, hned to sem napíšu. ()

Monicina

Konečne dobrá krimi v posledných rokoch. Dej, herecké prevedenia, všetko bolo dobré, len ten záver trochu odflákli. ()