Tenkrát v Hollywoodu

• USA Once Upon a Time in Hollywood (více)
USA / Velká Británie / Čína, 2019, 161 min

Scénář:

Quentin Tarantino

TR4XY_CZ

Tenkrát v Hollywodu se teda asi dělo úplný hovno! Já myslel, že tu Sharon Tate zabili a ba né! Tu roli dostane skvělá Margotka, aby mohla přílákat, co nejvíc žíznivých bastardů jako jsem já, a potom ji Tarantino dá ve filmu tři prdele prostoru jen proto, aby byla pro příběh absolutně nepodstatná. Asi jenom chtěl viděl její chodidla hajzlík jeden. A co dál? Neexistujicí děj? Máme. Slavní herci alá DiPittrio? Máme. Úžasná produkce? Máme. A nakonec Tarantinův režisérský šarm? Má-... Ne počkat! Máme píču! Žádný takový. Kventnýn se totiž rozhodl polevit a je to fakt bída. To nejlepší si nechá na konec, ale když musím 140 dlouhých minut předtím trpět nudou, tak mu to fakt chválit nebudu. Jednou větou: "Once Upon a Time in Hollywood nám krásně ukazuje všechno, co tak milujeme na filmech, tím nejhorším možným způsobem!!!" 4/10 Nejhorší Tarantinovka. ()

Drozdo57

Film, ktorý som ocenil až s odstupom. Síce trpíme na tradičnú Tarantinovu vatu medzi niekoľkými skvelými scénami. Ale celkové zasadenie a predvedenie mi celkom sedí a aj dlhá stopáž mi ubehla celkom rýchlo. Brad Pitt je skvelý herec a rokmi sa stále zlepšuje. Vedľa neho vyzerá Leo ešte smiešnejšie než obvykle. No, čo už. Až budem veľký, chcem byť ako Cliff Booth. ()

cimrman2.

Můj nejoblíbenější herec, herečka, největší režisér dnešních dní a další legendy to je pro mě Tenkrát v Hollywoodu! Co víc si přát? Je toho dost! Cituji z jednoho komentáře - Je to jako kdybyste marvel neznalému člověku pustili Endgame a čekali že bude 3 hodiny slintat Asi to tak nebude že? Nejsem velký znalec zlaté éry Hollywoodu samozřejmě že jsem viděl pár filmů ovšem nemůžu si říkat znalec Hollywoodského prostředí této doby. Když mi pak Tarantino naservíruje kousek o třech hodinách, dlouhých (avšak fantasticky zahraných) humor postrádajících scénách, který čistě čerpá z nostalgie z těchto dní. Zákonitě jsou z toho 4 hvězdy a hořká pachuť na druhé straně taky skvělý zážitek. Scéna s Bruce Leem mi vtipná přišla vtipná (hodnoceno očima laika který viděl rozhovor o této scéně s Tarantinem). Další podstatná slabina je absentující děj. Zápletka, napětí to tu jaksi schází. Dicaprio a Pitt jsou neuvěřitelní a hltal jsem samozřejmě každý jejich krok a kdyby to byla typická wild shit Tarantinovka dal bych si film ihned do oblíbených. Typického Tarantina dostaneme až v poslední etapě filmu, jo finální půl hodinka je fakt dobrá ovšem neuškodilo by kdybychom na ni nemuseli čekat tak dlouho. Tenhle film je plný superlarivů avšak postrádá podstatné věci. Na jedné straně můžeme opěvovat božskou dvojici DiCaprio - Pitt na druhé straně vidíme absentující děj, napětí. Většina je taky bez humoru a nějaké přidané hodnoty. Bavil jsem ale něco tomu chybělo 75% ()

Isag1

Ako malý nechápavý kid som tento film odsudzoval, ako najnudnejší film na svete. Preto som sa rozhodol, po asi 4 rokoch od vydania, si to predsa znova pozrieť. Film je veľmi zaujímavo umelecky a taktiež herecky stvárnený. Môžem s čistým svedomím povedať, že tento film si určite pozrite, ak sa chcete vychillovať a vypnúť doma na gauči. ()

Phex

Ano definitivně Tarantino není můj šálek kávy. Tohle je snad i na přesdržku... Ale co čekat od člověka, který je egomaniak, jak jsem toho bylo osobně svědkem na večeři s českou filharmonií. Někdy před sedmi osmi lety mu tady kluci za pár šupů, v porovnání se světem, nahrávali za účasti Moriconeho muziku a součástí toho byla i večeře s pár vybranými šmydlikáči, na kterou jsem se náhodou dostal. To co tam pan režisér předváděl bylo odpovědí na leccos co mě vadí na jeho filmech. Totální zahleděnost do sebe, nikoho nepustil ke slovo, nikdo ho nezajímal. Hovor obstaral sám a byla to jen šnůra různě bizarní anekdot, kterým se ostatní smáli jen ze zdvořilosti zato on padal se slzami v očích pod stůl. ()

Fungore

Esence filmu. Tarantino vždy dokáže z herců “vytřískat” maximum. Pitt a DiCaprio dle očekávání skvělí. Dlouhá projížďka Hollywoodem s Tarantinovsky uspokojivým finálem. Historické přesnosti tu nehledejte, jedná se o Quentinovo fiktivní příběh. Který jiný režisér dodá DiCapria, jak plamenometem smaží nácky? Typický humor, typické dialogy, typicky skvělý soundtrack a rukopis mistra filmu - tedy vše, co fanoušek od tohoto umělce chce, to nám taky doručuje. ()

Lengom

Mistr nám už po deváté přichystal další dílo. Místy sice poněkud nezáživné scény, hlavně s filmy, ale vše to napravila atmosféra 60s a herecké výkony všech herců + scénář. Po úžasném závěru vycházím z kina s pozitivním výrazem a lehkým úsměvem na tváři a tak to má být. Za mě Tarantino rozhodně nezklamal a ukládám mu 9/10. ()

Naghavi

Herecká šou dvou nejlepších herců planety pod taktovkou nejoblíbenějšího režiséra...To nemohlo dopadnout špatně...Pitt byl ve své roli hodně uvolněný a zábavnější, než kolega Leo...Hodně pobavila scéna s "Brucem Lee"... Závěr snímku zábavný a typicky killbillácký...85% ()

Illithune

Film byl super, užil jsem si ho a překvapivé finále bylo naprosto boží. Dialogy jsou super a herci odvedli skvělou práci, stejně tak jako Tarantino a Richardson. Celou dobu z filmu přímo dští atmosféra Hollywoodu, Tarantinova posedlost kinematografií a humorné scény zcela typické pro jeho tvorbu. Once Upon a Time in Hollywood je však tak trochu jinak koncipovaná Tarantinovka a nebylo to tak úplně to, co jsem čekal. Některé scény mi přišly ne až tolik zábavné a možná i poněkud zdlouhavé, což se mi ještě u žádného Quentinova díla nestalo. Nicméně i tak se film povedl a mohu jej jedině doporučit. ()

Tondonis

Mrzí ma že dávam QT 4/5. Očakávania sa nenaplnili, čo neznamená, že sa neteším na ďalšie zhliadnutie. No musím priznat, že nie som ohureny, ako som si pri tomto bláznovi zvykol. ()

st4nford

Tenkrát v Holywoodu není film pro naivního diváka. Dokonce bych řekl, že víc jak polovina stopáže je fetiš pouze pro filmaře (což mi nevadí). Je třeba mít trpělivost a částečně rezignovat na dramatické oblouky, které jsou pro vyprávění důležité. Odměnou vám bude báječně surové Tarantinovské finále. To Tarantinovské je důležité, protože odkazuji na situace z předchozích filmů. Otázkou je jestli budete film hodnotit na základě zpracování reálných událostí (chudák Bruce Lee, měl to zapotřebí?) nebo se zaměříte čistě na kompozici. Každopádně hlavní postavy si zamilujete. A taky je zde krásně vidět Tarantinova slabost pro ženské nohy. Pět hvězd jak vyšitých. ()

Domec08

Tarantino je režisér něco jako dirigent a diváci v kině jako jeho orchestr. Vždy jim přesně řekne, kdy se mají smát a kdy přestat. Opět jeden z jeho delších snímků, ale i tak to za ten konec filmu stojí. ()

Amalberga

Tenkrát v Hollywoodu se vůbec nic nestalo. Pokud nepočítám závěrečnou scénu, před kterou jsem proseděla polovinu filmu uvažováním nad otázkou: Kdy to konečně začne? Nezačalo. Film je slepenina historek a vzpomínek, které jsou pro vyvrcholení často úplně zbytečné, všechny spojuje dojemné vzpomínání na "staré dobré časy", které beztak nikdy nebyly. Samozřejmě, scénář je dobře napsaný, herci hrají na jedna s hvězdou a natočené je to krásně, ale víc než tři hvězdičky tomu nedám. Proč? Protože je to Tarantino. Vsadím se že z důvodu "vždyť je to od Tarantina" většina zdejších uživatelů přivřela oči, zamítla veškeré své pochybnosti a udělila filmu čtyři a více hvězd. Já se jdu radši podívat na Nice Guys. ()

PandyStraty

Čakal som všeličo... Nakoniec sa z toho vyliahol celkom fajn kúsok vhodný aj pre slabšie povahy. 3 hodiny sa bolo na čo pozerať, veci sa zamotávali a odmotávali a sem-tam sa aj dobre domotali. Koniec koncov výborný film, ale slabšia Tarantínovka. ()

HellsAngel

Once Upon a Time in Hollywood je poeticky vystavaným a brutálne intímnym milostným dopisom, v ktorom sa Tarantinova jedinečná tvorivá myseľ vyznáva z lásky k svetu kinematografie, americkému Hollywoodu a všetkému, čo táto pozlátená továreň na sny symbolizuje. Snímka skvelo pracuje s atmosférou natáčania a pominuteľnou slávou filmových/seriálových hviezd, ktoré sú v priamom kontraste s voľnomyšlienkárskymi hippíkmi, žijúcimi na okraji spoločnosti. Nájdete tu však aj nespočet najrôznejších odkazov a požmurkávaní na klasické diela starej hollywoodskej školy (ako aj na iné tarantinovky), až je bežnému smrtelníkovi úplne jasné, že túto snímku jednoducho nemohol natočiť nikto iný, než práve Quentin. Majster filmového remesla neostáva svojej povesti nič dĺžný a aj tentokrát nie je divák vodený za ručičku - dodatočné informácie sa nachádzajú medzi riadkami a v mnohých prípadoch je výsledný verdikt ponechaný samostatnej interpretácii (ako napríklad v prípade Cliffovej manželky). Divácka pozornosť je vydaná na milosť detailne premysleným vrtochom, ktoré operujú s plynulým striedaním viacerých existenčných rovín, čím dochádza k pomyselného búraniu vytýčených hraníc medzi "filmovou realitou" a "filmom vo filme" (bravó!). V rámci použitých rozprávacích postupov tak z môjho pohľadu ide o prienik staršich tarantinoviek a novátorských kreatívnych experimentov, ktoré sú okrem vyššie spomenutých rovín stelesnené aj sumarizačnou sekvenciou s rozprávačom. Snímka sa tentokrát neodohráva iba v niekoľkých interiéroch/exteriéroch, do ktorých sú umiestnené zväčša niekoľkominútové nepretržité scény (aj keď ani tento typický prvok neabsentuje), namiesto toho sa však Tarantino v omnoho väčšej miere uchyľuje k častému prestrihu medzi jednotlivými udalosťami/miestami. Aj napriek vyššiemu počtu samostatných sekvencií je príbeh filmu v zásade klasicky jednoduchý a priamočiary, viac než na dejové zvraty sa sústreďuje na postupné prehlbovanie vzťahu k postavám. Extrémne pomalé tempo síce mierne pripomína Jackie Brownovú, no výhrady, ktoré som k nej mal, v tomto prípade akosi zázračne neplatia. Finále je tarantinovsky tradičnou exhibíciou necenzurovaného násilia, na čo inak vtipne odkazuje aj štvorica hippisákov počas svojho krátkeho briefingu v aute. Umelci toho najvyššieho kalibru sa vo fenomenálnom hereckom megakoncerte doslova predbiehajú v kvalite výsledného výkonu. DiCaprio exceluje ešte viac ako v nezabudnuteľnej kreácii z Djanga a jeho herecký kolega Brad Pitt žiari v jednej z najcharizmatickejších úloh svojej doterajšej kariéry. Margot Robbie je ako Sharon Tateová skvostne presvedčivá, pričom jej scéna v kine pri sledovaní vlastného filmu je jedným z najkrajších momentov celej snímky a dosť možno Tarantinovou úprimnou spoveďou umelcovho prežívania. Práve preto nie som sklamaný, aj keď Quentin nenatočil ďalšiu kultovú záležitosť. Priznajme si totiž, že scény Once Upon a Time in Hollywood nezľudovejú medzi širokou laickou verejnosťou rovnako, ako tomu bolo v prípade iných jeho počinov. Na to sú určené pre príliš úzke spektrum divákov (dokonca ešte viac ako zvyčajne). Podarilo sa mu avšak od srdca vyjadriť jednu veľkú, nefalšovanú a jedinečnú poklonu všetkým "pohyblivým obrázkom" a kedže ide o vášeň, ktorú s týmto magorom z videopožičovne zdieľam aj ja, nemôžem inak, než dať plný počet. Neskutočne sa teším na ďalšie zhliadnutie. () (méně) (více)

Myath odpad!

Hm, Tarantino, tak mám být předem asi vlhká nebo co... Špatně! První dvě hodiny jsou intenzivní nuda, ke konci zoufale urychlená vypravěčem. A aby to nestálo za úplnou vyliž p*ču, dáme na konec 5 minut toho trademarkového násilí, což bylo přesně to, co jsem měl už od první hodiny chuť někomu taky udělat. Capriova postava je úplně zbytečná a jen natahuje nesnesitelnou stopáž, a to stejné se vlastně dá říct i o Margotce, protože proč se držet skutečných událostí, když to může mít happy end. ()

JindraLne

Woody Allen natočil Annie Hall jako poctu New Yorku. Quentin Tarantino nám zase naservíroval poctu šedesátkovému L. A. se vším všudy. Nelituju ani jedné z těch 162 minut, byť se v dost z nich vlastně nic nedělo. A finále je pak absolutní topovka, co nejde popsat, prostě to musíte vidět sami... ()

Gregor_Samsa

Tarantino na konci cesty, jeho kruh se uzavírá. Dospělejší, osobnější, vyzrálejší, lidštější. Stále hravý; ale tak nějak jinak. Zahlédl jsem někde v nějaké recenzi, kterých jsem se chtěl za každou cenu vyvarovat, přívlastek melancholický; to sedí. Takové skoro loučení, mi přijde. Stárnou všichni, Quentin, Leonardo, Brad, já taky. Bál jsem se toho závěru, kdy tam Mansonova parta šla… fakt jsem se bál. Nechtěl jsem se na to dívat. Skoro mi přišlo, že větší polovina lidí možná vůbec neví a netuší, bavili se a smáli – já v tom závěru tolik ne. Měl jsem strach. Alternate ending, díky za něj… [70%; 2019-08-17 Kino Aero] ()

Quentin Tarantino odhalil svůj poslední film

Quentin Tarantino odhalil svůj poslední film