Casual

• USA Casual
USA, (2015–2018), 20 h 20 min (Minutáž: 24–33 min)

Tvůrci:

Zander Lehmann

Hudba:

Mateo Messina

Michaela Watkins, Tommy Dewey, Tara Lynne Barr, Julie Berman, Frances Conroy, Taylor Spreitler, Eliza Coupe, Fred Melamed, Andy Buckley, Teri Andrez (více)

Série(4) / Epizody(44)

Tento na Zlatý glóbus nominovaný komediální seriál, jehož autorem je Zander Lehmann a producentem Jason Reitman (režisér filmů Lítám v tom a Juno), zkoumá komickou i rozpačitou dynamiku současných rodin a vztahů. Nedávno rozvedená Valerie se s její šestnáctiletou dcerou Laurou nastěhují k bratrovi Valerie, zarputilému starému mládenci a specialistovi na náhodné známosti Alexovi. Společně se navzájem vyučují, jak se orientovat v bláznivém světě milostných vztahů a mezitím se pokoušejí vychovávat Valeriinu dospívající dceru. (HBO Europe)

higuain

Mám rád tvorbu Jasona Reitmana, lepší dramedy dneska asi nikdo netočí. Jeho seriálové dítko Casual je rozhodně počinem hodným pozornosti, jakkoliv kvalitou postupně upadá (píšu to po třech sériích, přičemž už bylo ohlášeno, že čtvrtá bude poslední). První série je super (až na tu stupiditu v předposledním díle, která podělala nejzajímavější vedlejší postavu) a i druhá je pořád velice solidní, ale ta třetí už bohužel působí dojmem nastavované kaše, takže ohlášený konec seriálu nejspíš přijde vhod. _____ Čtvrtá série se překvapivě povedla a seriál důstojně ukončila. ()

veru_needy

Casual mě baví proto, že je originální. Možná, že si většina lidí řekne "a co je originálního na rodinném dramatu?". Já nevim, možná to, že seriál sleduje průběhy životů 3 hlavních postav. Alexe, pohledného, přesto zoufalého beznadějného romantika, který nemá jak štěstí v lásce, tak celkově v životě. Jeho sestry Valerie, matky procházející si jakousi krizí, která ráda všechny své problémy řeší sexem a pouštěním se do vztahů, ze kterých pak nemá jak vybruslit. A její dcery Laury, která je jako každý druhý teenager wild & free spirit, který se rozhodně s ničím nesere a nenechá si do ničeho kecat. Chápu, že originalita má k tomuhle hodně daleko. Ovšem při sledování vám to nakonec ani tak nepřijde. Tím, jak se totiž životy danných postav hezky proplétají, a tím jak nejsou díly zbytečně zdlouhavé a táhnoucí se, je pak divák ve výsledku i celkem překvapen. Plus, nechybí skvělý humor, sarkasmus a ani swearing není tomuto seriálu cizí. - "Sometimes you want something so bad, you construct this fantasy that it's all going to work out. And it never does." ()

JohnCZ

--- PRVNÍ SÉRIE --- Casual je další z řady komediálních seriálů, který mixuje klasickou vztahovku s přisprostlými seriály typu Shameless nebo Californication. Casual ale není úplně tak komedie, jako spíš drama s komediálními prvky o jedné "dysfunkční rodině" (dneska je tohle slovní spojení holt v kurzu). Máme tu čerstvě rozvedenou mamču, její dcerku a strejdu, kteří společně žijí pod jednou střechou. Do toho jejich velmi promiskuitní rodiče, jejichž výchova se na postavách velikou měrou odráží. Nejedná se sice o nic nového pod sluncem, ale Casual mi přišel kvalitně zrežírovaný, napsaný (aby ne, když za seriálem stojí Jason Reitman) a zahraný, místy dost vtipný, místy naopak umí přitlačit na pilu a dokazuje, že momenty, kdy se celá pošahaná rodina o svátcích sejde na jednom místě a všechno se začíná takříkajíc posrávat, patří v podobných seriálech mezi úplně ty nejlepší. Oceňuji, že série nekončí nijak zvlášť otevřeně a s trochou nadsázky by se dalo říct, že těch 10 dílů jsou vlastně takovým rozkouskovaným filmem. Na pokračování se těším. Hodnocení série: 4/5 --- DRUHÁ SÉRIE --- Tentokrát již najisto za plný počet. Po opáčku první a zkouknutí druhé série mám jasno, že mám po dlouhé době novou seriálovou závislost. Casual je úžasný v tom, s jakou lehkostí a upřímností dokáže pojednávat o vztazích nejen milostných, ale především těch rodinných. Celá trojice postav je tak úžasně "fucked up", že je nelze nemilovat. Jsou totiž "fucked up" takovým tím reálným neextrémním způsobem. Něco jakože chtějí, ale neví pořádně co. Snaží se životem nějak proplouvat a nejednou jsem si při sledování vzpomněl na Hanka Moodyho z Californication. U poslední trojice epizod se nějak nemůžu rozhodnout, zda byly víc vtipné nebo víc smutné. Minimálně ale byly černé jak manituova bota. Jason Reitman ve vrcholné formě! Hodnocení série: 5/5 --- TŘETÍ SÉRIE --- Na Casual jsem se opravdu upřímně těšil, ale po skvělé druhé sérii je to pořádný skok zpátky. Zejména první polovina série je skoro až nezáživná. Laury a Alexe je málo a do popředí se dostává Valerie, která je tentokrát svým sobeckým a sebestředným chováním za hranici snesitelnosti. Naštěstí v druhé polovině řady se prostor postav docela srovná a kvalita stoupá vzhůru, ovšem nemůžu si pomoct: tentokrát jakoby celé sérii chyběl rámec. Jednoduše řečeno, působilo to na mě, jakoby tvůrcům došly nápady a jeli ze setrvačnosti a to je velká škoda. Tahle sympatická trojka si totiž zaslouží víc. Hlavně ten humor se nám nějak vytratil. Hodnocení série: 3/5 --- ČTVRTÁ SÉRIE --- Fajnová rozlučka, ve které je namíchano vše, co jsem měl na tomhle seriálu vždycky rád. Uvěřitelné vztahy a interakce mezi postavami, milý humor, špetičku dramatu a v závěru i trochu dojetí. V Alexovi se ve finále musí najít alespoň z části každej chlap. Je fajn, že do svého konce došli ve finále i ostatní zúčastnění. Takhle pěkně a nenuceně vypointovaný závěrečný díl, kde konec vlastně není tak úplně konec, jsem už u seriálu nezažil dlouho. Byly to příjemné strávené 4 roky. Hodnocení série: 4/5 () (méně) (více)

URBAN

Casual je seriál pro obyčejné lidi s obyčejnými životními problémy a takové seriály mám nejraději. Všechny postavy jsou mi velmi sympatické. Valerie je typická mamka po rozvodu, její dcera je takový typický ikdyž trochu přehnatý teenager a tuto trojku doplnuje Alex jenže je takový pohodový depkař, který se snaží životem tak něják proplouvat. ( 13.10.16 až 14.10.16/1.série/MAC ) ()

BarryLyndon

Naprosto poprávu se tahle konverzační dramedy (drama je tam opravdu hodně odlehčené) objevovala na x loňských cenách coby nej seriálová komedie. Do půlky prvního dílu jsem si říkal, v čem že je to tak dobré, za dvě hoďky a něco jsem zařval nahlas, když jsem zjistil, že to má jenom 10 dílů..... Naštěstí 2: řady comming very soon. *:+* Ústřední hrdina je možná nesympatický (záměrně?), ale třeba ulta cute mladá variace na Christinu Ricci se jménem Tara Lynne Barr to bohatě vynahrazuje. *:+* Nejvíc jsem si asi oblíbil Leona, to jsem šel do kolen kdykoliv se objevil v záběru, hodně zábavná a originální postava. Jestli jsem vás ještě nenalákal, tak tu Eliza Coupe s místními kdysi velmi oblívených Happy Endings ukáže kozy. Ke konci to poměrně dost šlape do pedálů a jak jsem si říkal, že to je jenom hodně fajn, tak to opravdu zraje a dost možná půjdu z nějakých 8/10 výše. V podstatě je to trochu vtipnější a méně trapná verze gilmorek s větším zaměřením na mužské publikum. Není to Orange is The New Black nebo Shameless, ale pořád je to strašně super *:+* ()

Co chystá Jason Reitman?

Co chystá Jason Reitman?