Čertí brko

• Česko Andělské pero (pracovní název) (více)

Příběh nás zavede do městečka Pytlov na úpatí kopce Pervidle. Místní, kteří tu žijí běžným životem řemeslníků nebo sedláků možná ani netuší, že všechny jejich přestupky a nepravosti jsou pečlivě monitorovány místní pekelnou pobočkou. Hříchy zapisuje spravedlivě a neomylně kouzelné Čertí brko. Jednoho dne však přestane fungovat. Lucifer se rozhodne pověřit doručením nového čertího brka na pobočku Pervidle trochu zmateného čerta Bonifáce. Je to ten nejlepší úkol, aby se mladý čert otrkal ve světě. Bonifác se vydává do Pytlova a hned jeho první zkušeností je, že mu zdejší šejdíř kouzelné brko ukradne. Tím se spustí řetěz událostí, kdy Pytlov ovládnou místní vychytralci, lenoši a podvodníci, jimž se nakonec podaří uvěznit i samotného vládce pekel. Je na Bonifácovi, aby v sobě našel ty nejlepší vlastnosti a osvobodil Pytlov, Lucifera i získal srdce krásné Markétky. (Falcon)

yastrab

Bohužel pro mne opět podprůměrná pohádka,kterou nezachránil ani můj oblíbenec Ondra Vetchý.Nudný děj,kdy čerti bez betmenovského obleku jsou pouze neškodní troubové,kteří si musí rohy dělat z větviček a do hradu se dobývat beranidlem,jde ruku vruce se špatným scénářem.Jedna hvězda za zloduchy Budaře s Jeřábkem. ()

tommelina

Prvních dvacet minut bylo zdlouhavých a navíc mi vůbec nedávala smysl Luciferova laskavost vůči Bonifácovi (pohádku mi prostě vadilo, že motivy postavy se vysvětlí až na konci). Jinak se to ale rozjelo, sympatická dvojice, super kostýmy a hudba. A po skončení mi zůstal úsměv na tváři. ()

StandikK

I když jsem od této pohádky očekával trochu více, tak pořád se jedna o služnou pohádku.. Škoda toho konce, který byl nějak rychle zfinišován. Skoro jako by došly tvůrcům peníze a tak museli něco rychle vymyslet. ()

Lykos

Taková blbůstka, spíš pro dospělé než pro děti. Politicky angažované, ale ne otravné.. i ty písně se dají přežít. Tradičně dobrý Budař, celkově obsazení velmi potěšilo. Jako pohádku bych to tak úplně neviděla, a už vůbec ne nejlepší za posledních nevím kolik let, jak jsem se někde dočetla. ()

Zdenka23

Opravdu povedená čertovská pohádka a pro dospělé skvělá politická satira. Kouzelné čertí brko - zajímavý nápad. Z hereckých výkonů bych chtěla vypíchnout skvělého Ondřeje Vetchého, kterému to teď ve středním věku na obrazovce sluší ještě víc, než v mládí. Také se mi líbily herecké výkony ostatních čertů a Plodkové. Pohádka má napětí, vtip, moc hezkou hudbu! Jediné, co se mi vizuálně nelíbilo byl Pytlov, to se dalo zpracovat mnohem lépe. Palec nahoru, že se postavy pitomě nepitvoří a vůbec jsem se během pohádky necítila trapně. Rozhodně po dlouhé době krásná pohádka, když to srovnám s tím filmovým pohádkovým "peklem" co se teď točí. ()

trollfjord

Ach jo. Kolik použitých motivů bylo v 90. minutách? S čerty nejsou žerty, Peklo s princeznou, určitě by se našlo i kousek lásky rohaté. Narážky na současnost, jakoby vypadly z tajemství staré bambitky. A do toho nesmí chybět otravné písničky a v závěru čertovský pěvecký sbor. Slyšel jsem, že tohle má být hlavní vánoční pohádkou na ČT. Toho se děsím a volám: Vraťte na obrazovky Stracha. Ten se alespoň blbě nepitvoří. Jedna hvězda za Janu Plodkovou a hospodské "čerti, čerti" ()

jerzy1976

Po pomalejším začátku neskutečný nářez během poslední půlhodiny. :-))) Šel jsem povinně do kina, zpočátku usínal, ale zúčtování z hříšníky bylo naprosto famózní... Vetchý a Budař excelují. EDIT 25.12. 19 dnes viděno opět a bavil jsem se :-) Kohout Brkoslav, jímání hříšníků, čerti na pivu... fajn nápady. ()

kinoholik

Satirické tóny zněly velmi dunivě. Civilní projev čertů, jestli se to tak ta vůbec říct. Logické díry ke konci, některé věty Vetchého, by to bylo na 5*. ()

IGATY

No nevim... Cekal jsem pohadku, ta to i byla. Ale v pozadi jsem tak nejak videl ctvrtou hvezdu Dejvickeho divadla. Proc musime vtipy delat vzdy az nadoraz. Neslo by to bez toho prehaneni? Nesedely mi i ty modernisticke efekty ala Hollywood, ale po tech vsech hruzach z minulych let to bylo neco, na co se i dalo koukat. Davam 3 hvezdy, 4 bych dal, kdyby ubrali na tom tlaku na vtip za kazdou cenu. ()

terez.coufal

Copak v Česku nemáme dost hereček, že musíme neustále obsazovat ty slovenské, které ač se sice snaží, svoje kořeny nezapřou? Ale to nebylo to hlavní. Písničky byly hrozně hloupé a pokusy o vtip marné. Ale abych nelhala, tak přiznávám, že pár momentů mě pobavilo. Za to ta 3. hvězdička. ()

barapatty

Minulý rok mi pohádka nějak utekla. Letos ale moc příjemné překvapení a po dlouhé době zábavná a pro mě hodně vtipná pohádka. Prosím více příběhů od Punk filmu :) ()

Clairvaux

Nevim co na tom bylo vtipneho... navíc herečky plácatý Cína a nostalgicky Lucifer..proste zklamání .... za mne jedna hvězda + jedna hvězda Budař + jedna hvězda s primhourenim oka za nápad. ()

Takaru

Tak to je jedním slovem pecka. Tady v té pohádce pro všechny věkové skupiny se povedlo úplně vše měrou vrchovatou. Čtyři hvězdy objektivně, ta pátá je za nádhernou Judit. Tahle holka, ta mě jednoduše bere. Tak krásnou mezírku jsem už dlouho neviděl. ()

chrisofwar

Pohádka OK, nicméně snad nejsme doma jediní kdo si všiml parodii na Babišovu vládu... “Stavíme silnice, ale vlastně vůbec nestavíme.” “Dej všem buřty a pivo zdarma a budou tvoji.” “Já jsem nevinnej, já za nic nemůžu, všechno to je chyba někoho jinýho!” ()

26. Český lev – výsledky

26. Český lev – výsledky