Motýlek

Papillon

Životopisný / Dobrodružný / Krimi / Drama

Česko / Španělsko, 2017, 133 min

• Necrotongue

Hmmm, tak jsem nového Motýlka viděl, a už ho nikdy neuvidím. Proto dvě hvězdičky. Připadal jsem si stejně, jako kdybych si objednal čaj, a někdo by jen přelil horkou vodou už jednou vyluhovaný sáček. Film na mě vlastně vůbec nijak nezapůsobil, strádání vězňů se tady prakticky omezilo jen na koulení očima na samotce, pokud nepočítám těch pár scén ze stavby silnice, které by v pohodě trumfl Most přes řeku Kwai, stopáž se mi zdála být nekonečná a celkově jsem z toho všeho měl dojem ztraceného času.(9.3.2019)

• M.i.k.e

nikdy jsem nebyl fanoušek původního Motýlka,protože ač se mu nedá upřít olbřímí charisma Stevea McQueena a výborný výkon Dustina Hoffmana,mě přišel extrémně utahaný a dost často sem se nudil.Díky tomu jsem tak od remaku nečekal nic a i to jsem přesně dostal.Noer totiž dokázal na menší stopáži dosáhnout ještě větší nudy.Nový Motýlek navíc vypadá spíš jako kastrát,jen proto aby na něj šli mladší diváci a to se stejně nestane.Charlie Hunnam nejednou dokázal,že charsima má také,ale tady jako by ho někde zapomněl,podobně jako u Ramiho Maleka jeho minimalistické herectví prostě nestačí...40%(2.11.2018)

Přiznám se, že jsem si chtěl pustit Motýlka z roku 1973 a o existence téhle verze jsem neměl ani tušení. Když jsem ale zjistil, že v ní hlavní roli dostal Charlie Hunnam, nakonec jsem jí šanci dal. Film zaujme skvělou výpravu, charismatickým sympaťákem Papim a už ničím jiným. Dlouho jsem čekal až Hunnam narazí na své herecké limity a tady se to konečně stalo. Psychologická drobnokresba tak vyvanula do prázdna a s ní i část zamýšleně silné atmosféry. Prostředí věznice a velice slušná režie, zejména bitek a akčnějších scén, podržela film ve slušném nadprůměru. O žádný Útěk ze Sibiře ale nejde.(31.3.2020)

Začnem netradične. Keď som mal dvanásť rokov, otec mi vložil do ruky 600 stranovú knihu s názvom "Motýľ" a povedal, aby som ju čítal. Ja som ho poslúchol a odvtedy mi tá kniha, ako jedna z najmilších, prešla pomedzi ruky mnohokrát. A ČO DO PEKLA TREBA UROBIŤ, ABY SA TO DOKONALÉ Z KNIHY PRENIESLO I NA FILMOVÉ PLÁTNO? Rozhodne nie točiť kvalitatívne podobný remake, ktorý nedosahuje kvalitu memoárov, ale NATOČIŤ 6 - 8 DIELNY HODINOVÝ SERIÁL, KTORÝ BY SA ČO NAJVERNEJŠIE DRŽAL KNIŽNEJ PREDLOHY A DOKÁZAL BY VYROZPRÁVAŤ A DOPODROBNA ZACHYTIŤ VŠETKY DOBRODRUŽSTVÁ chlapíka, ktorý sa pokúšal o útek akýmikoľvek spôsobmi a jeho cesta za slobodou bola doslova fascinujúca. Bez akýchkoľvek problémov majú tvorcovia námet i na druhú a záverečnú 6 dielnu sériu - podľa druhej časti knihy - BANCO. Akýkoľvek rozpočet by sa nepochybne vrátil mnohonásobne. Tak čo, kto odkáže HBO, či NETFLIXU?!?(17.12.2018)

Je pravda, že kdo viděl verzi z roku 1973, bude asi říkat, že tenhle film je zbytečný. Já to částečně říkám taky. Zbytečnost je to hlavně tím, že to nepřináší skoro nic nového, kromě pár scén/změněných nápadů. Ale naopak tam taky několik věcí nedali. Zpracování prostředí a doby docela dobré, až na Charlieho Hunnama. Bohužel hned od začátku chodí, ksichtí se a chová jak z moderní doby (úplně jsem ho viděl jak v Zákonu gangu). A taky mi nešlo do hlavy to jeho háro, co vždy vypadalo dobře, střižené asi strojkem, i když ho na samotce brali nůžkama na živej plot... Nebudu srovnávat herecké výkony, protože Charlie Hunnam i Rami Malek byli stejně dobří, jak Steve McQueen a Dustin Hoffman, akorát prostě jinak. Takže závěr je, že zbytečnost z tohoto filmu cítit trochu je, ale beznaděj více čišela z té starší verze.(25.1.2019)

• - Natáčanie väzenských scén v Čiernej Hore bolo neustále narušované nepriaznivými poveternostnými podmienkami. Z plánovaných pár týždňov ich natáčania nakoniec vzišli dva mesiace. (chesterko)

• - „Papillon“ znamená ve francouzštině slovo „motýlek“T. Tuto přezdívku získal Charrier (Charlie Hunnam) díky svému tetování na hrudi. (NiWi)

• - Charlie Hunnam (Papillon) počas natáčania scén "na samotke" schudol 18 kíl. (Astonko)