milaninoo

Když jsem zjistil že v tom hraje buzna Rami Malek (který ztvárnil Frediho ten se musel v hrobě obracet za jeho ztvárnění)no tak jsem na to ani nekouknul snad někdy příště až budu mít dvojku v oku!! ()

krysarr

Chte nechte podvedome srovnavam s puvodnim filmem... a tohle je proste tak nejak normalni soucasny film, ktery se snazil vykrast puvodni verzi. Jenze to nejak nefunguje. 4K a kvalitni efekty proste nestaci. Tak jako u mnoha aktualnich filmu. A snazit se okopcit, v nekterych scenach do puntiku, McQueena a DH... proste to neni ono. A co mi vylozene vadilo v porovnani s puvodnim filmem, je pouzite ohnisko. Vsechno se mi zdalo hrozne blizko. Zabery na cloveka pred morem nebo krajinou a ja kua pres 2/3 obrazovky vidim cloveka a jinak nic. ()

horskejvlk

Film je zcela bez barvy a atmosféry je to jak přetočení Angeliky. Charlie Hunnam není McQueen. Takže děj je stejný a film nemá atmosféru a ústřední hrdina mi byl fuk spíš jsem fandil dozorcům byl to přeci zločinec. ()

ferrari2

Tu niekto napísal, že o třídu lepší než pôvodný Motýľ so S.Mc Queenom. No omyl. O triedu horšie /ak nie o dve/. Hunnam celý film "svieži". Ani po dvojročnej samotke nebolo vidieť fyzickú zmenu. Mc Queen to zahral perfektne. Mnoho vecí- zásadných z knihy scenár vo filme ani nespomenul. Malomocní, život u Indiánov či napríklad nemožnosť ujsť z ostrova lebo vlny vracali čo padlo do vody. Jedine Rami Malek ma nejak zaujal. Dega v jeho podaní- dosť dobré. Dve hviezdy len za snahu vytvoriť niečo z bestselleru H. Charriera /teda vlastne opísaný jeho životvo väzení./ ()

MAKUON

Jak nám vypravěč říká na konci: „Toto je příběh mnoha můžu“, kteří si odpykávali trest v Guyaně a to v podmínkách, které by jsme si dnes, již nedokázaly ani představit. Snímek vás po celou jeho délku drží v napětí a naději, které jsem již dlouho nepocítil. Když přidáme skvělou kameru, herecké obsazení a výpravu,  tak máme velice příjemný celek. V podstatě je to velmi povedený životopisný román, který bohužel nedostal zasloužené ovoce, které si právem zasluhuje a to jen skrze původní snímek, kde hráli dnes už zesnulý McQueenem a Hoffmanem. Původní snímek je jeden velký highlight kinematografie, na který tento film nedosahuje, ale drží si dosti vysokou laťku a určitě stojí za zhlédnutí a pozornost. ()

ZastataZofa

veľmi dobre urobený film......prvá polovica filmu je natočená dosť podrobne,druhá -na škodu filmu a príbehu je riadne skrátená..../oproti knihe/.....no keby to malo byť podrobne,vyžadovalo by si to ešte jeden min. dvojhodinový diel.....ale aj tak paráda....hlavný predstaviteľ je uveriteľný,Dega perfektne vybratý typ herca,ostatní takisto......odporúčam...... ()

Orbeek

Je to celý nějaký "televizní", nedotažený, herci přehrávají. Věrohodnost dlouhých let na samotce nikde, Malek mě tam vyloženě irituje atd. Přečtěte si knihu - rači ; ) (2023_09 PrimeVideo TR2427 Bravia) ()

leafroller

První slovo, které mě k hodnocení tohoto filmu napadlo, je "sterilní". Těžko objektivně hodnotit film, u kterého znám děj a který byl bohužel natočen téměř přesně podle scénáře původní klasiky ze 70. let. Čekal jsem nový pohled, čekal jsem nové skutečnosti, ale nic z toho nepřišlo. A výkony dvou hlavních hrdinů ani zdaleka nedosahovaly původní úrovně. A proč sterilní? Protože to nemělo žádnou atmosféru, neviděl jsem žádné emoce ani energii. Prostě zklamání na celé čáře. Je to škoda. ()

Filooos

Po druhém shlédnutí musim ubrat *. Oproti prvnímu zpracování je to opravdu slabé. Ale jako samotný film bez historie by to nebylo marné. ()