Najt

Vězení je drsne prostředí, ne z pohledu mezi vězeňských vztahů, ale z pohledu tryznejicich dozorců. Original jsem neviděl, takze nemůžu porovnat, ale tahle verze byla povedená a dobře zahraná. I když nechápu, jak nekdo může vydržet 2 roky, nebo 5 let na samotce a jestli se to opravdu stalo, tak nechápu, jak to clovek může přežít a pak vyjít ven a fungovat dál. Každopádně je to zajimavy příběh zajímavě podaný a určitě Papillon patří k těm lepším filmům z vězeňského prostředí. ()

Amonasr

To by mě nenapadlo, že tak zajímavý příběh může být zpracován tak utahaně a nudně, prakticky bez napětí a bez emocí. Navíc ta strašně kýčovitá hudba... ()

Shanen29

V originální verzi Motýlka mám větší důvěru a to je propracovanost,kamera,herci a důvěryhodnost.Nelze srovnávat s touto verzí.Otázka zní,k čemu tento film vlastně slouží. ()

chesterko

Pre mňa osobne jeden z najlepších životopisov. Neuveriteľné. Skvelé stvárnenie životov na oboch stranách spravodlivosti. ()

ervina

Kdybych neviděla původní verzi, tak nemám nic proti. Přijde mi to úplně zbytečně natočený znova. A Hunnam mě přestal bavit asi po půl hodině. ()

Pitryx

PRVNÍ DOJEM:Moc se to knihy nedrží, ale nevadí. Je to málo brutus, hrůza ostrovů tak skoro nevynikla. Chyběli mi malomocní. Za začátek deset bodů mínus, dalších deset za drobné chybičky. Rozhodně je tu vidět profesionalita celého štábu. ()

Gamekeeper77

I když originalitou film rozhodně nečiší, protože příběhově je to jako přes kopírák obšlehnutá verze z roku 73, rozhodně je to daleko koukatelnější a hlavně mnohem záživnější. Děj odsejpá celou dobu a na prázdný místa k uzívání po vzoru svýho předchůdce tu nezbejvá čas. Viděl jsem to v dabingu, kde hlavně překlad a vězenská mluva dost pokulhává, ale obsazení je tu rozhodně na vysoký úrovni a se Stevem a Dustinem si tahle ústřední dvojka určitě nic nezadá. 78%. ()

Strat

Srovnávat se starším filmem nemohu a srovnávání s knihou není moc férové. Přesto mi přijde, že potenciál příběhu Motýlka nebyl v tomto zpracování moc využit. Přes nemalou délku se film, kromě úvodní pasáže, omezuje téměř výhradně na (pokusy o) útěky a čas strávený na samotce. Mezi filmy z vězeňského prostředí tak nepřináší moc nového. Naopak postrádá lepší vykreslení prostředí ostrovní trestanecké kolonie s jejími specifickými pravidly, strukturou a vztahy mezi jejími obyvateli. Bez přípravné fáze navíc působí útěky příliš uspěchaně, dokonce až snadně. Zejména závěrečná část působí jako by se tvůrci snažili dohnat zpoždění vystřiháním několika více i méně důležitých scén. Navzdory výhradám film za shlédnutí stojí, nenudí a ničím neuráží. ()

majky19

Nikdy jsem nebyl příznivcem remaků a tento snímek nebyl zpočátku výjimkou. Motýlek patří k jednomu z mých nejoblíbenějších filmů a srovnání s jeho předchůdcem z roku 1973 se bohužel není možné vyhnout. I přes počáteční skepsi a nedůvěru vůči tomuto snímku jsem byl ovšem po zhlédnutí filmu velmi mile překvapen. Oba hlavní představitelé, jak Motýlek - Henri Charriere (Charlie Hunnam), tak Louis Dega (Rami Malek), se svých úloh zhostili velmi dobře a velmi dobře se na plátně doplňovali. Samozřejmě, že Motýlek pro mě vždycky byl, je a bude spojený především s filmem z roku 1973, kde excelovali vedle sebe Steve McQueen s Dustinem Hoffmanem. Ovšem ani tento snímek v žádném případě neudělal svému slavnějšímu předchůdci ostudu, a ve srovnání s jinými remaky (a že jich každý rok je velmi mnoho) je toto opravdu velmi solidní filmařský počin. Souhlasím ovšem i s tím, že snímek z roku 1973 působí daleko drastičtějším a daleko důvěryhodnějším dojmem, protože v tomto filmu se vyskytuje řada okamžiků, které mohou působit přinejmenším překvapivě. Jsou to zejména scény, kdy Motýlek absolvuje pobyty na samotce, ale po jejím opuštění vypadá, jako by se kruté podmínky na něm vůbec nepodepsaly. Zrovna tak závěrečná scéna při úniku z Ďábelského ostrova. Ve filmu z roku 1973 je Motýlek zničený, zlomený člověk, který s největší pravděpodobností brzy zemře. Naproti tomu Motýlek v podání Charlieho Hunnama je i po pětiletém pobytu na samotce energický, a do všeho se vrhá po hlavě. V každém případě snímek hodnotím i přes výše zmíněné pozitivně a i s ohledem na jeho slavnějšího předchůdce jej hodnotím velmi slušnými 60%. ()

0verseer

"Do you think a person knows when he's going mad? Or do you think it's blissful ignorance?" Napriek tomu, že rovnako ako väčšina nie som fanúšikom remake-ov starších filmov, uznávam, že zrovna tento sa vydaril. Pozitívom predovšetkým je, že slúži ako krásna názorná ukážka toho ako sa filmarina za vyše 40 rokov posunula. Práca so svetlom je už totálne niekde inde a vyhnanstvo hlavných predstaviteľov pôsobí vďaka ostrým farbám predsalen exotickejšie ako predtým (jeden by neveril, že sa to natáčalo tu “za rohom” na Balkáne ;). Dvojička Hunman & Malek je fajn a pred svojími slávnymi predchodcami McQueenom a Hoffmanom sa nenechali zahanbiť. Myslím, že ak niekto nového Papillona dopredu neodpíše len preto, že je to remake, nemá dôvod byť po jeho vzhliadnutí sklamaný... ()

jprmusic

Tak co natočíme? Co třeba Motýlka? No jo, ale to je Dustin a Steve, a ten scénář, jak to jako pojmem nově a tak? Hele tak to zkopírujem, včetně plakátu a bude to bez práce. No a Dustina bude hrát Malek, z toho je teď každej posranej, tak to třeba klapne. No, neklaplo to. ()

mrclTV

Stalo sa niečo nečakané, niečo, čo sa bežne nestáva, nové spracovanie mi prišlo lepšie ako staré. Posolstvo nezlomnosti ducha a boja proti nespravodlivosti je tu lepšie podaný, je tu lepšie cítit atmosféru z knihy, ako Henri neustále bojuje proti justičnej mašinérii, nevzdáva sa, obrní sa proti všadeprítomnému utrpeniu a snaží sa o útek. I keď treba poznamenať, že film sa pohral s charakterizáciou postáv a dosť výrazne ju pomenil, no filmu to prospelo (napríklad medzi Degom a Motýľom rozhodne nebol taký odmeraný vzťah.). Trochu nepresvedčivé 4* ()

George8

Novější verze Motýlka nebyla až tak špatná, jak jsem si myslel, ale mám tady velké ALE .... na originální verzi s McQueenem a Dustinem Hoffmanem to rozhodně nemá ! ()