Barbie_k

Tento film sa mi pacil. Musela som ho dopozerat. Velmi zaujimave. Vyzera ze sa to stalo podla skutocnej udalosti ako som hladala. Herci vyborny. Velmi slusne zahrane a natocene. ()

Padlo

Ani jeden z filmů se knižní předloze nepřiblížil ani na kilometr...a myslím,že to ani zfilmovat nejde,pokud by se nenašel puntičkář,který by udělal aspon 3 filmy neuvěřitelný stopáže,protože kniha stojí na obrovský komunitě a jejích okolních příbězích a osudech a o sdílení pocitů...prostě knihu asi v tomto případě film nenahradí ()

badlieutenan

Pro někoho kdo neviděl původní verzi a nemá tak žádné srovnání, se jedná o skvěle natočené drama o skutečném příběhu jednoho francouzského zloděje. Domnívám se, že příběh Motýlka by neměl zůstat zapomenut a toto dílo bude dnešní generaci bližší mnohokrát více než Schaffnerovo zpracování z roku 1973. ()

LenaSovi

Wau, tak nemám slov! Film, u kterého přestanete dýchat a budete jen čekat, kam se celý děj posune.. a říkat si, jak je možné přežít v takových podmínkách.. Charlie Hunnam je působivý, přitažlivý a charismatický chlap, který mi tam prostě seděl jak hrnec na pr***. I role Rami Maleka byla ušitá na míru snad přímo jemu. Kamera zachycuje vše podstatné, člověk si udělá dobrý obrázek o tehdejší době, o podmínkách a vztazích, opravdovém přátelství doslova na život a na smrt. Originál jsem ještě neviděla, ale rozhodně po shlédnutí Motýlka z roku 2017 by mě zajímal :) Rozhodně si ho ještě pustím znovu. ()

GOTFAN

Nebylo to až tak zlé jen to nemělo zkrátka podle mě uvěřitelnou atmosféru jako film s McQueenem a Hofmannem ()

Farao607

Kdybych asi neviděl toho původního motýlka, dal bych větší hodnocení. Ale asi právě proto nemohu. Obsazení není vůbec špatné, natočení také ne. Ale už to prostě není ono. Natočení této verze bych pochopil, kdyby ten původní film byl nějaký "nízko-rozpočťák", ale to zdaleka nebyl. Navíc je možné ho zhlédnout v té nejvyšší možné kvalitě díky převodu do HD. Takže za mě "jedině originál" ()

pornohavo

Naozaj zaujímavý film natočený na motívy knihy ktora je napísaná podľa vlastných zážitkov autora. Dobre zvládnutá adaptácia, prvú verziu filmu som zatiaľ nevidel. Obdivuhodné dielo, dávam klobúk dole. ()

tompolicky

Každý remake má obrovskou nevýhodu, protože divák bude vždycky srovnávat a co si budeme nalhávat, až na pár vyjímek jsou originály daleko lepší. Tak tomu je i zde ve filmu mi oproti původnímu Motýlkovi chybí taková ta syrovost, surovost, autenticita,....prostě film ač je dobře natočen, herci výtečně zahrán,....nemá "duši" nebo jak to nazvat. Podle mě je to ale dáno právě tím, že člověk má tendenci porovnávat.... ()

Matrix44

Možno budem tomuto filmu krivdiť, ale bohužiaľ musím porovnávať s knihou, ktorú som zbožňoval a predošlým filmovým spracovaním. Chýba mi tu tá správna atmosféra. A vadilo mi aj to, že sa nedržali presne podľa predlohy, a že ten záver skrátili. Takže za 3 hviezdičky ()

JeyJ

Motýlek je pro mě srdcovka. Na jednu stranu sice oceňuji snahu přinést toto dílo další generaci co neměla třeba to štěstí (jako já :)) natrefit na to v televizi. Na druhou stranu, já, jako někdo, kdo viděl původní snímek, bohužel musím trvat na tom, že jeho kvalit to rozhodně nedosahuje. Původní film mi přišel více celistvý, výpravný a pozvolný. V tomto zpracování mi to přijde takové popohnané, skoro jako kdyby si prostě naplánovali scény co tam chtějí, nacpali si tam něco svého, aby to nebyla prachsprostá kopie, ale prostě už to tak nefungovalo.. s postavami jsem se nestihl tak dobře sžít.. jejich vývoj tam byl prásknutý protože tam patří, ne protože by k němu postava logicky dospěla.. asi jako když něco roztrhnete a sešijete.. už to nevypadá tak dobře.. A opomenutí hlášky "Hey, you bastards, I'm still here!" je pro mě hřích zralý na gilotinu. :) Samozřejmě ostuda to není, dokázal jsem se na to dívat v tahu a herci mi nevadili a dovedu si představit, že kdyby to bylo jediné zpracování co jsem viděl, asi bych hodnotil lépe. Nicméně i tak pochybuju, že v tomhle zpracování by se z toho stala moje srdcovka.. ()

Andrew88cz

Perfektně natočený drama, podle skutečného příběhu... Kruté a zároveň poučné drama o tom, že krást a podvádět se nemá. Bohužel za to přišla až krutá daň a osud v podobě vězení, týrání, bezmoci... P.S. původní snímek z roku 73 jsem neviděl, ale tento remake se mi hodně líbil a rozhodně si zaslouží víc jak aktuálních 74% (9/10) ()

morfalou

Obdivuji odvahu režisérovu, protože původní, ikdyž dějově (oproti knížce) dosti osekaná verze z roku 1973, přeci jenom nastavila laťku hodně vysoko. Tak zaprvé: Nechápu, proč se všude objevovaly peníze v americké měně, dokonce ještě i když se děj odehrával ve Franci. Za druhé: Nápis na káznici opět v angličtině, což je v ryze francouzském prostředí naprosto nepochopitelné a ubírá to na věrohodnosti. Pro někoho možná maličkost, pro mě dost podstatná záležitost. Za třetí: I prostředí Francouzské Guayany je zcela odlišné od toho, které nám nabízela filmová kamera. A konečně za čtvrté: Nemohu si pomoci, ale herecké výkony mě nikterak neoslnily. Rejžovi prominu, že nechal popravit Julota, na lodi nechal ubodat Clusiota a podobně, ale celé je to takové nepřirozené (všichni trestanci zcela jistě navštěvovali fitko) a vzhledem k původnímu příběhu i uhlazené. Motýlek je tady téměř nadpřirozená bytost, na které se žádným způsobem nepodepsala léta strávená na samotce a Dega je stále vykulený chlapeček. Prostě mi tady chybí to chlapství, drsnost a realita prostředí. Původní příběh mám moc rád, na mysli mám knihu, i původní film je koukatelný a chápu, že kdyby v něm mělo být vše, stopáž by se blížila asi dvěma dnům, ale tento počin za mě opravdu ne. Sorry. ()

Taylor Drood

Mám rád knihu, mám rád původní film...za mě velmi kvalitní nová adaptace. Dle mého názoru je tato o dost jiná než původní film. Je jasné, že styčné body obou filmů budou stejné, protože vychází z jedné knihy, ale jinak mi tahle verze prijde o dost syrovější. ()

neskvik

Ako najsilnejsi moment filmu mi prisiel az uplny koniec. Teda tych par archivnych zaberov. Hunnam mi tu prisiel nejaky nevyrazny, obcas az mimo - hlavne po samotke. Nemoze mat kazdy siroky zaber. ()

FILMOFIL.M

Další naprosto zbytečný remake, který nesahá svému předchůdci ani po kotníky. Rami Malek ovšem příjemně překvapil. ()

JenTR

Samozřejmě jsem čekal, že to bude hrozný remake, ale rychle jsem si zvykl a bavilo mě to. Narozdíl od původního filmu, tohle bylo dynamické a víc barevné. Sice surovost, ale zase mi líbil ten konec, že tam bylo ještě co následovalo po odplutí z ostrova. Jak už jsem psal k filmu z roku 1973, problém je ten, že knížka je fikce. Hodně věcí se bohužel vůbec nestalo. A pět let samotky? Haha, to by nikdo mentálně nepřežil a zřejmě ani fyzicky ne. Celé toto téma by si ale zasloužilo kvalitní dokument, jak to tam v té prdeli chodilo, osudy lidí, jak to pak skončilo...muselo to být příšerné mít celu bez stropu, být tam v dešti... ()

Arutha

Výkony hercov sú celkom dobré ale atmosféra a scenár mi príde o dosť chudobnejší ako kniha. Aj keď som knižnú predlohu čítal dosť dávno pamätám si toho oveľa viac ako som videl vo filme - zrovnávať to asi nejde ale asi práve preto ma to až tak neoslovilo, prišlo mi to celé také zlátané len aby bolo. Pôvodnú verziu filmu som nevidel takže zrovnávať neviem. ()