Pokémon: Detektiv Pikachu

• USA Pokémon: Detective Pikachu (více)

Historicky první hraný film o Pokémonech s názvem Pokémon: Detektiv Pikachu vychází z fenoménu Pokémon – jedné z nejpopulárnějších multigeneračních zábavních značek všech dob. Fanoušci z celého světa si nyní mohou na stříbrném plátně užít dobrodružství s Pokémonem Pikachu tak, jako ještě nikdy dřív. Pikachu se představí v roli detektiva Pikachu, Pokémona, kterému není rovno. Ve filmu se kromě něj objeví celá plejáda oblíbených postaviček Pokémonů, každá se svými unikátními schopnostmi a povahou. Příběh začíná záhadným zmizením špičkového detektiva Harryho Goodmana, které přiměje jeho jedenadvacetiletého syna Tima, aby začal pátral po tom, co se jeho otci stalo. V pátrání mu přitom asistuje parťák jeho otce, detektiv Pikachu – okouzlující a vtipnými poznámkami sršící superslídil. Když Tim a Pikachu zjistí, že jsou výjimečným způsobem předurčeni k vzájemné spolupráci, spojí síly a vrhnou se vstříc vzrušujícímu dobrodružství, aby celé té spletité záhadě přišli na kloub. V neony ozářených ulicích pulzujícího moderního velkoměsta Ryme City, kde lidé a Pokémoni žijí bok po boku v hyper-realistickém světě, společně hledají stopy a setkávají se s pestrou směsicí Pokémonů. Postupně ovšem začnou odkrývat šokující plán, který by mohl zničit stávající mírové soužití a ohrozit celý vesmír Pokémonů. (Vertical Entertainment)

Flego

Prvý hraný film o pokémonoch má vcelku dobre vykreslený svoj svet a určite jej vlajkovou loďou je postavička ukecaného Pikachu-a. Je to však žalostne málo. Neoriginálny dej, slabé efekty napriek množstvu digitálnej animácii, živý herci nemajú vskutku čo hrať. Milovníci seriálu sa určite potešia, ja som tomu dal šancu, ale nedopadlo to dobre. ()

BMW12

Jako dítě jsem Pokémony miloval, každou sobotu a neděli jsem vstával v 6h ráno, jen abych se v televizi mohl na ten seriál podívat. Teď přišlo zpracování do celovečerního filmu, a to hraného. Byl jsem zvědav, jak tvůrci zvládnout takovou náročnou látku zpracovat do celovečeráku. A myslím, že se jim to povedlo. Vizuální ztvárnění Pokémonů je úžasné a ta harmonie mezi Pokémy a lidmi skvěle ladí. Jen jsem trošku čekal jiný příběh, kde uvidíme i nějaké souboje Pokémonů a tak. V tomhle vidím trošku nevyužití potenciál. Každopádně ale hlavně s blížícím se závěrem se to skvěle rozjelo, děj začínal nabírat grády a nakonec to mělo skvělé vyústění i souboje. Pikachu se snažil být vtipný, hlavní hrdinové také celkem sympatičtí, takže já tomu dávám 3,5*. ()

honajz

Škoda toho "tradičního" digitálně přebordeleného konce. Začátek příjemně navnadí, ale pak se vlastně nic nevyšetřuje, zápletka je průhledná a přehnané triky tu doposud budovanou atmosféru pohřbí. Ale potěšilo mě, že to není ťuťu ňuňu naivní, postavy (až na šéfa policie) se chovají vcelku rozumně, a samotný ten svět je docela příjemný, a ne dětinský. ()

hansel97

Pohodová popcornovka kompletně opřená o svou vizuální stránku úchvatných CGI efektů (i když v některých scénách dost haprují) a Ryana Reynoldse v roli roztomilého Pikachu. Ale vlastně nic víc, přestože to víc být mohlo. Strohý příběh s klasickým počtem zvratů pro hollywoodský teen film, fajn postavy, ale nebýt Reynoldse sesype se to celé jako domeček z karet. ()

TheEvilTwin

Vzhledem k celkovému působení tohohle díla si myslím, že ani největší fandové pokemonů nemůžou být úplně spokojení. Velkou pochvalu si zaslouží vizuál cute pokemonů, kteří navodí super vzpomínky na moje pokemon go pár let zpátky, ale zbytek za moc nestojí. Celkově bych film zhodnotil slovem průměrný - průměrný scénář, herecké obsazení, herecké výkony a celkově poutavost příběhu. Prostě mám pocit, že potenciál pokemonů v tomhle filmíku nebyl vůbec naplno využitý a sloužili jen jako taková kulisa s už tak dost kostrbatému příběhu. Ve výsledku jsem lehce zklamaný a znova bych to už nedal, i když zas taková tragédie to nebyla. ()

ARI50

No největší škoda téhle filmové podívané byla ta že tam nebyly pořádné souboje. Příběh zajímavý ale trošku slabší, herecky super ale někteří prostě dostaly příliš málo času, což je největší škoda. Málo pokémonu na scéně což byla taky škoda, pokud se někdy přemýšlí o pokračování určitě tohle vše vylepšit, po stránce efektu hodně povedené. Nakonec sem si užil srandu a nebylo to na pár drobnosti zlé ale celkem hodně povedené. ()

Earl_23

Kašlete na rádoby hity tipu Avengers a točte Pokémony, protože potenciál je neuvěřitelně vysoko. Doufám, že Detective vytriska hodne peněz a studio do toho půjde znova. Objektivně 75 %, subjektivně 90 %. Nebyt slabšího finále, byla by to pecka. ()

luka4615

Když tvůrci oznámili tento projekt, ťukal jsem si na čelo a považoval to za další povedený žertík od šprýmaře Ryana Reynoldse. Nicméně když snímek Pokémon – Detective Pikachu dorazil do kin a první recenze byly pochvalné, definitivně mi sklaplo. Co jsem ale ve finále dostal? Dostal jsem především nostalgickou jízdu napříč všemi druhy Pokémonů, které jsem ve svých čtrnácti letech s velkým nadšením sbíral do speciálního alba. Dostal jsem Pikachua, snad nejroztomilejšího Pokémona vůbec, který promlouvá hlasem Ryana "Deadpoola" Reynoldse, a také jsem dostal slušně odsýpající snímek, který Vás ve svých nejlepších momentech dokáže královsky pobavit. Režisér Rob Letterman nám totiž zdatně servíruje nádherný svět, který sice stojí na vratkých a předvídatelných příběhových základech, avšak to mu po velkorysých scénách s Pokémony určitě rádi odpustíte. Tak jako jsem mu odpustil já, když jsem se právě díky tomuto snímku vrátil do dob svého dětství, kdy celý můj svět byl svět Pokémonů a jejich zápasů. Díky! „Maybe she can tell us about the long-term psychological effects of being strapped to a baby seat... next to a bomb!“ ()

Lucasion

Ale jo. Vybrat Ryana Reynoldse do role Pikachu bylo to nejlepší, co mohli tvůrci udělat. Deadpool se sice musí krotit, ale i tak jsou jeho hlody naprosto trefný a skvělý. Od filmu jsem nic nečekal, i když první půl hodinu patřím k těm, kteří dokáží vyjmenovat každého pokémona na plátně. Mohu říct, že mě to bavilo. Animace je super, příběh ač předvídatelný, tak zaujme. A Kathryn Newton je ta holka ze Supernatural, která roste do krásy. Mnoho vtipů si najde svoji půdu a především scény s Mistrem Mimem stojí za to. Nemyslím, že je film příliš infantilní. Naopak Reynolds zaujme i bez animovaného nebo červeného obleku. A myslím, že mnoho diváků může odradit Pokémanie. Ale co už, já to hrál před dvaceti lety na Game Boyi taky. Je to přihlouplé, je to humorné, je to zkrátka detektiv Pikachu. (75 %) ()

ScarPoul

Mrzí ma ten odstup, ktorý má akože chrániť už aj tak skazeného detského diváka. Dospelejší prístup a príbeh by celému svetu pomohol omnoho viac. Na druhú stranu to nie je katastrofa hoci je to lineárne a v zásade bez nejakého výraznejšieho prekvapenia alebo silnej scény. Tvorcovia si uvedomujú, že Pokémon je fenomén a už len samotné nazretie do tohto sveta ( ktorý je priznajme si to atraktívny), trošku zľahčuje veci, ktoré sú naozaj že odfláknuté. Hoci by sa tam nič poriadne nedialo, asi by som si užíval lokácie a pokémonov a súboje a všetko okolo toho. Obávam sa, že ale podobný koncept už nebude fungovať v prípade pokračovania. Vždy ma zaráža ako môžu 4 scénaristi s niečím neprísť. Mewtwo je super. Rovnako aj Pikachu. Priemerná vec, ktorú keď uvidím v budúcnosti v telke, tak ju asi neprepnem. ()

BoPo

Vďaka synovcovi, ktorý tento rok objavil svet pokémonov (seriál, zbieranie kartičiek), som nakukol do pokémonského sveta. Poznám tých najznámejších, ktorí sú v podstate všetci z prvej generácie. Pikachu, Charmander, Squirtle Bulbasaur a spol. Synovcovi by sa film nepáčil, užil by si maximálne tak zostrih niektorých scén. Naňho by tam bolo priveľa nudných dospeláckych momentov. Detektiv Pikachu by mal ťažiť z nostalgie a zábavnosti. Teda mať v kine spokojných rodičov, ktorí zažili prapôvodnú pokémonskú vlnu a aj ich malé deti, ktoré sa do toho teraz len vnorili. Vo výsledku však cieli skôr na puberťákov, na ktorých však kúzlo oživlých postavičiek nebude fungovať, pretože z toho už dávno vyrástli a sú roky vzdialení od nostalgie. Zabaliť Zootropolis do pokeballu nebola dobrá voľba, pretože obrovský potenciál stovky postavičiek a ich súbojov zrezali na tuctovú vyšetrovačku. ()

MoiJe

Pribeh dost pripomina Zootopiu, este aj farba "drogy" je podobna, a zapletka sa zda byt zbytocne prekombinovana. Velmi mi tu chyba humor, hlasky. O pokemonoch skoro nic neviem, takze mozem len hadat, ze onicom suboje su take ako maju byt. Ale Pikachu vyzera makkucko hunatucko, to zas hej. ()

joehot

Vlastně takovej Pokédex, který se snaží ukázat co nejvíc příšerek najednou, v podstatě takovej prostoduchej trailer na potenciální franšízu, s trenéry, zápasy a tak podobně... a docela dobrý rodinný film, který se valí od začátku do konce, díky Ryanovi Reynoldsovi coby hlasu "poněkud dospělejšího" Pikachu pobaví a... mno, raději u toho vypněte mozek. :) Plus samozřejmě nostalgie, ta zvedá minimálně o hvězdu. ()

Suzie05

Když pominu hlavního lidského "hrdinu", tak to bylo krajně roztomilé a opět jsem zatoužila po vlastním pidi želváčkovi.... ()

vurhor

Když jsem před pár měsíci viděl první trailer, vážně jsem si myslel, že je to jen fór. Kdepak. Oni opravdu udělali film, který se jmenuje "Pokémon: Detektiv Pikachu". Jestli jste někdy uvažovali nad tím, zda se náhodou neblíží konec světa, tenhle fakt vám potvrdí, že to je docela možné. Ten film je sám o sobě dost na hlavu, nicméně naprosto chápu, proč se ho někdo rozhodl vytvořit - spolehlivě totiž přitáhne tři velké skupiny diváků, díky kterým bude v box officu veselo. V první řadě fanoušky video herních předloh, které dokonce ani já nepamatuju, pak fanoušky seriálu, protože nostalgie ze sobotního vstávání v pozdních devadesátkách v sedm ráno je mocná věc (Ano, sem patřím já.), a pak samozřejmě lidi, kteří vidí něco roztomilého, přičemž rázem na to musí do kina. Výsledek je pak těžce průměrná podívaná, která člověka ničím nepřekvapí, natožpak ohromí. Pokemoni jsou roztomilí a vtipní, lidští mladí hrdinové jedno velké klišé, plus jeden plot twist, který snad nemohl šokovat vůbec nikoho. Furt jsem tak nějak doufal, že když už toho Pikachua dabuje Reynolds, uslyším od něj nějaké oplzlé a vulgární fóry, zatracenej Deadpool. Prostě jedná velká "meh" zábavná odreagovačka. ... Ale vidět zas mého oblíbeného Gengara bylo fajn <3 Průměrné 3* ()

Ajinka126

Nee. Tak nevyužitý potenciál. Nudný scénář. Hlavní hrdina Smith byl nudnější než sníh v zimě. Jsem opravdu zklamaná z toho, jak velký potenciál to mělo a jak málo to na mě zapůsobilo. ()

corpsy

Celý tento fenomén, okolo mňa v minulosti preletel. Ale neodsudzoval som ho ( až do doby Pokémon Go ). Tento hraný celovečerák ma ale pobavil. A zrejme to bude len a len vďaka Ryanovi Reynoldsovi ( hlasovo ), ktorý si tu opäť púšťa pusu na špacír a zrejme jeho Deadpoolovské ego bude preňho podobne štipľavý bič, ako bol pre Johnnyho Deppa Kapitán Jack Sparrow. ()

monsieurR

Guilty pleasure s hláškujícím Pikachu, který je jako Ted pro děti. Doufám, že se jedná jen o jeden z mnoha hraných filmů z Pokémon Universa. ()

ledzepfan

Relativně pobavilo, neurazilo, ale přes pár fajn fórů se nemůžu ubránit dojmu, že by se z toho dalo vytřískat více.. Pikachu je sympaťák ale vlastně to celé táhne jen on. Ten svět je funkční, ale vytěžit se z něj dalo asi více. Uchopení filmu přímo vybízelo k záplavě narážek a dvojsmyslů, aby se pobavili jak rodiče tak děti, ale v tomhle směru se to drží nepochopitelně zpátky a jen občas nějaký ten humor vystrčí růžky..... Fajn jednorázovka i pro ty z nás co znají pokémony jen tak letem světem.. ()

Adasin

Jako malá jsem Pokémony milovala, pamatuju si to šílenství, kdy jsem s ostatními měnila kartičky, měla figurky, plyšáky, jak jsem vstávala asi v šest ráno, abych Pokémony neprošvihla na Jetixu… To všechno bylo tehdy hrozně super, ale nikdy jsem nijak netoužila po live action adaptaci. Přesto jsem doufala, že by Detektiv Pikachu mohl oživit nostalgické vzpomínky na dětství a podle trailerů to navíc vypadalo zábavnou blbinu s roztomilým mluvícím Pikachu. Bohužel ani má nevelká očekávání nebyla naplněna. Mluvící Pikachu je sice fajn, ale občas mě ty jeho kecy otravovaly podobně jako hlavního lidského hrdinu. Co je ještě horší, ani lidský hrdina si nezískal moje sympatie, zde ovšem vlivem hereckého (ne)výkonu Justice Smitha, jemuž jsem ty emoce a vypořádávání se s traumaty nevěřila. K tomu ani vlastně nic nedovedl zařídit sám, všechno k němu přišlo samo. Pomohlo by, kdyby byl zajímavý třeba příběh. Ani tady se nezadařilo, příběh je nezajímavý (viděla jsem už lepší story o hledání otce a odcizení otce a syna) a celkem předvídatelný, i když finální twist mě, musím uznat, zaujal. ----- Live action verze některých Pokémonů jsou povedené a někdy i dost roztomilé, ale zase někteří Pokémoni měli zůstat ve své animované podobě – někteří se tam „nehodili,“ byli spíš jak rozpohybované modely, jako jsou třeba v DinoParku (konkrétně Charizard). Aspoň efekty při jejich soubojích (kterým bylo žalostně málo) se povedly. I soundtrack ušel, výrazný byl ovšem jen v pár scénách. ----- Nakonec teda tři hvězdy. 6/10 ()

Nový Sonic drtí všechny rekordy

Nový Sonic drtí všechny rekordy

11.04.2022

Další slavná hra míří na velké plátno

Další slavná hra míří na velké plátno

03.08.2020

Režisér filmů Příběh žraloka a Pokémon: Detektiv Pikachu Rob Letterman se upsal filmové adaptaci známé herní značky Beyond Good &amp; Evil od společnosti Ubisoft. Snímek, na nějž zakoupil práva… (více)

Automatová hra Dragon’s Lair dostane film

Automatová hra Dragon’s Lair dostane film

30.03.2020

Kultovní automatová hra Dragon’s Lair dostane svoji vlastní filmovou adaptaci. Práva získal po asi roce jednání streamovací gigant Netflix, a do hlavní role obsadil herce Ryana Reynoldse. Tomu přitom… (více)

Neviditelný vystrašil i Sonica

Neviditelný vystrašil i Sonica

02.03.2020

Nový horor Leigha Whannella (Upgrade) Neviditelný s Elisabeth Moss (Mad Men) má za první víkend v kinech krásných 49,2 milionů dolarů celosvětově a sesadil tak ve Státech dosavadního krále box office… (více)