Spider-Man: Paralelní světy

• USA Spider-Man: Into the Spider-Verse (více)

Phil LordChris Miller, tvůrci hitů Lego příběh a 21 Jump Street spojili svůj um a talent, aby divákům představili dosud nepoznaný svět Spider-Mana v přelomovém a unikátním vizuálním stylu. Spider-Man: Paralelní světy představí dospívajícího chlapce z Brooklynu Milese Moralese a nekonečné možnosti Paralelních světů, kde je víc než jen jeden maskovaný hrdina. (Falcon)

agentmiky

Jeden z nejlepších a nejpropracovanějších animovaných filmů za poslední dekádu. Osobně se u mě dostane do TOP 3, protože takovou energií sálající komiksový snímek tady fakticky ještě nebyl. Jen musím upozornit všechny, kteří nejsou úplnými zastánci rychle blikajících barviček, aby si to ještě s tím zhlédnutím rozmysleli. Mně to osobně vubec nevadilo, ale chápu, že se najdou tací lidé, kterým to nevyhovuje. Ale k samotnému filmu......Ten elán, co z filmu hýřil na každém kroku, se mi neskutečně zamlouval. Připočtěte k tomu perfektní soundtrack, jenž ještě tuto vysokooktanovou zábavu posouvá na úplně jiný level, a máte zaděláno na úspěch. Kromě stopáže plné výbuchů a různých akčně pojatých sekvencí (jako samotného mě překvapilo, kolik napínavých chvilek snímek nabídl) se divák dočká i vtipných hlášek a samozřejmě i smutných a vážných částí, které se tak často v animácích nenacházejí. Ze všech tě Spidermanů mě nejvíce zaujal ten z nacistického Německa. A z hlediska záporáků jednoznačně Kingpin. Prosím, ukažte mi toho génia, kdo vymyslel jeho tělesné proporce. Ten nápad s malou hlavou a obřím tělem mi nejdříve přišel fakticky přes čáru, ale s odstupem času to hodnotím jako výborný nápad. Na konci si nechali pootevřená vrátka pro možnou dvojku, tak uvidíme. Za mě dávám 92 % ()

MartinezZ

Kupodivu docela koukatelné, proč ne. Ale že bych z toho byl zas až tak na větvi to ne. Zajímavý nápad s více různými Spider-cosi a uvedení hispánského Milese, takže v hraných filmech si teď může Sony vymýšlet skoro cokoliv... A to je tak vlastně všechno. Viděno: check. ()

Wysch

Imho nejlepší Spider-Man filmový historie, a pravděpodobně animovaný film roku. Tečka. Víc časem v zamyšlení, který vyžaduje víc prostoru.Teď jen řeknu, že jděte na Spider-Verse, dokud můžete. ()

Praxis

Závěrečný halucinogenní LSD trip, ze kterého vás budou tahat hodně dlouho. Jinak scénáristicky je to zase boží. Vizuálně to tak mělo být, ale hrozně dlouho jsem se s tím zpočátku smiřoval. Nějak mi ten chválený komixovský styl tak trochu vadil. Nakonec se to však poddalo a hezky to do sebe zapadlo, jako do barevné rubikovy kostky. 80% ()

Ellmariachi

Jedno tomu musím nechat. Ten nadšený křik okolo vizuálu je naprosto oprávněný. Strašně dobře se na to kouká a nápaditost v animacích nebere konce. Začíná to se hry s logy, klasickým zobrazením děje to pokračuje a finální akcí končí. Fakt bomba. Nikdy jsem nic takového neviděl. Jenže pod těmi všemi barvičkami jsem bohužel našel Paralelní svět, ale tak trochu jinak. Xkrát viděná šablona hlavního hrdiny, který ještě ke všemu alespoň mě k srdci zrovna nepřirostl. Paralelně jsme to co tu je viděli už mnohokrát a to je za mě velká škoda. Zvlášť po tom co nám snímek představí několik spider- ne jen lidí bych čekal, že si tvůrci pustí fantazii na špacír a vytvoří něco nezapomenutelného. Nestalo se a já dávám 69 procent za příběh plný klišé a čistě za mě promarněnou šanci. ()

ArsenalEagle

Naprosto unikátní vizuál a spousta easter eggů. Tak bych ve zkratce definoval Paralelní světy. Občas mi to připomnělo Scotta Pilgrima se svými komiksovými prvky, každopádně tenhle Spíďa je komiks na plátně. Skvěle dávkovaný humor, výborná chemie mezi různými Spider-něco z různých světů a kulervoucí grafické zpracování. ()

Laxik

Ta animace mě docela děsila, ale k filmu se skvěle hodí a je super. Sice není nejlepší komiksový film roku (Infinity War a Black Panther jsou o chlup a lusknutí prstu lepší – aspoň zatím mi to tak přijde), ale rozhodně je to nejkomiksovější film roku. Má totiž všechno – humor, akci, boje o osud světa, absurdní vynálezy, hrdinu s rodinnými trablemi, šmrnc, akci a je napchaný hromadou odkazů. Na mě byla ta animace možná až moc zběsilá a třetí čtvrtina lehce ztratila na síle, protože nebyla bůhvíjak originální, ale zbytek jsem si hrozně moc užil. A je mi jasné, že se k Paralelním světům ještě mnohokrát vrátím. Určitě víckrát, než k Black Pantherovi. A těším se na dvojku. ()

Bordoshut

Recenze na film Spider-Man: Into the Spider-Verse (Paralelní světy): Na rovinu říkám, že film je to dobrý. Je dobrý a za to, že jsem si ho tolik neužil, si do jisté míry můžu sám tím, že jsem do něj šel s příliš velkým očekáváním. Ať už šlo o pověstnou animaci, skvělou akci nebo první seznámení masového diváka s multiversem. Čekal jsem prostě víc, to je to. I když jsem si v průběhu těch dvou hodin na animaci zvykl, tak mi nesedla. Ty zvláštní skákavě cukavé nuance obrazu mému oku nelahodily. Přišlo mi to nadmíru rušivé a kazilo mi to zážitek. V jednu chvíli jsem kvůli tomu musel kontrolovat, že film skutečně sleduju ve Full HD kvalitě. Nicméně odhlédnuvše od toho je to povedený kousek, krapet více rodinný než je u Spider-Manů zvykem, laděný pro mladšího diváka, ale rozhodně ne jen. Obsahuje jeden velice pěkný zvrat a 7 velice různorodých Spider-Manů, z nichž si sice nikdo nekrade prostor pro sebe jako třeba v Lokim aligátor Loki, ale fajn jsou. Skvěle je tu představena hlavní postava Miles Morales – to platí i o jeho rodině, Kingpinovi a v podstatě každé dějově důležité postavě. I přesto jsem měl při sledování celou dobu pocit, že tohle už jsem někde viděl. Na jednu stranu se není čemu divit, když je to již můj v pořadí 7. ryze spider-manský film, na druhou stranu to tvůrcům neodpustím. Bylo to pěkné, i ta akce byla pěkná, ale na mě to hold takový dojem neudělalo. Ani skrz ty písničky, které jsem si následně samozřejmě přidal do playlistu na Spotify. Pouhých 65 %. ()

Tony.cs

Stylová věcička, která ani nestihne nudit. Vyšvihnu sound, Ten je tady fantastickej. Zvláště tóny u Prowler. ()

Makky

Parádna nahláškovaná jazda. Najlepší Spider-Man na filmovom plátne, ktorý je vďaka komiksovej animovanej prepálenosti všetkým, čím hrané filmy byť chceli, ale nemohli. ()

Remedy

Když někdo dovede vzít všechny důležité spidermanovské propriety, navíc se hodně dobře vyzná v popkultuře a celé je to navíc rámované opravdu originální a dechberoucí animací, tak prostě není o čem (jak by řekl kocour z reklamy na Monetu). Scénáristé tohoto animovaného Spidermana v tvůrčím procesu opravdu hodně přemýšleli, protože takhle chytře napsaný komiksový příběh je v dnešní přeexponované době komiksových adaptací až raritní. ()

Helo

Myslím, že nebudu příliš přehánět, když u tohohle "spajdyho" použiju slovo geniální. Geniální počínaje vizuálním stylem, geniální pokračuje scénářem a postavama, který fungujou jak samy o sobě, tak ve společnosti ostatních, geniální rozhodně nekonče humorem, akcí, emocema, coolovostí, odkazama... no mám pokračovat? ()

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

03.03.2024

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

18.02.2024

Noirový Spider-Man míří na Amazon

Noirový Spider-Man míří na Amazon

11.02.2023

Sony oznámilo dalšího pavoučího hrdinu

Sony oznámilo dalšího pavoučího hrdinu

26.04.2022

Vzhledem k úspěchu obou Venomů a celé spidermanovské trilogie asi není divu, že to studio Sony se svými pokusy o další a další nové komiksárny nijak brzy rozhodně nevzdá. A to ani po zavrávorání… (více)