Složka 64

• Dánsko Journal 64 (více)

Podivné lékařské experimenty, zneužívání a převýchova „necudných" dívek. Do rukou detektiva Carla Mørcka a jeho asistenta Assada z kriminálního Oddělení Q se dostává další nevyřešený případ. Jak souvisí děsivé, půl století staré tajemství opuštěného ostrova Sprogø se třemi mumifikovanými těly nalezenými za falešnou stěnou jednoho kodaňského bytu? A komu patřila čtvrtá, prázdná židle u prostřeného stolu? Mrazivý detektivní příběh založený na skutečné kapitole dánských dějin je čtvrtým severským thrillerem natočeným podle bestsellerů Jussiho Adler-Olsena. (Aerofilms)

Gregor_Samsa

Dánové umí. Říkám si, natočit něco podobného u nás? Styl, barvy, kamera, hudba, příběh? My se radši cákáme v tom našem rybníku zbytečnosti a trapné komičnosti... Tak jasně, je to schematické, dva poldové, známe je už od minula, načrtnuté vše jest poměrně přímočaře, překvapení tak akorát (tedy spíše méně), takže, shrnu-li to, profesionální výkon dánské detektivky, který drží velmi vysoko položenou laťku. Ty procenta tady spadnou dolu k lehce přes 70-desát, což tak bude odpovídat. Dobrej biják, závist a gratulace k Jutům. [70%; 2019-02-08 CinemaCity Slovanský dům] ()

mouzi

Tak jsem se poctvrte presvedcil, ze primocarost je Adler-Olsenovo alter ego. Zadna zapletka se zde nekona, v podstate jde jen o na stribrnem podnosu naservirovany vycuc skutecnych udalosti s pro me neprijatelnym moralistickym podtextem. Zatim nejslabsi ze serie. ()

hony23

Další krimi z pera Jussi Adler-Olsena přináší opět případ z oddělení Q, jehož hybnou silou je autista Carl a jeho arabský kolega Assad. Složka 64 mi zatím přijde jako nejvydařenější pokračování a nezbývá mi než se těšit na zfilmování dalších dílů této skvělé knižní série. ()

rigby

Stejně jako předchozí filmy je i tento vynikající kriminálkou. Napětí se dá krájet a divák jen bez dechu sleduje rychle se rozvíjející příběh s nádechem tajemné minulosti. Skvěle natočeno, perfektně odvedená práce, kterou lze jen kladně ocenit. ()

fafejt001

FAAAAKT dost dobrééé až do nečekaného konce . Pecka po delší době s Kaasem a Faresem . Skvělá předloha , scénář , režie , kamera a výkony herců a hereček . ()

Naghavi

Novácká kriminálka v "celovečerním" balení... Koukatelné...Vtipné je, že myšlenka pana doktora z té kliniky se mi v podstatě zamlouvá... 60% ()

ViolaK

Skvěle natočený film, zvládnutý je po všech stránkách výborně. Ale jak je už u mě zvykem, ve srovnání s knižní předlohou film těžce ztrácí body. Ze série je snad dokonce nejméně podobný knize - došlo to až tak daleko, že kromě změny dějové linky se zde změnily i hlavní postavy, vyústění,... vlastně všechno. To už je ovšem úděl nás, knihomolů, kteří si nedají pokoj a nejdřív vždy sáhnou po knize.. ()

Saxos

Ač postrádáme napětí, protože děj plyne velmi otevřeně, tak zajímavost a zpracování nám vše vynahradí. Oddělení Q závratně stoupá k maximu. ()

Goumen

Za mě teda zatím nejlepší díl. Jednoznačně nejzajímavější příběh a jako vždy pohlcující atmosféra. ()

`barocco

Severania opat nesklamali. Buddy partactvo Mørck, Assad funguje na jednicku, tema socialneho inzinierstva ktore je aktualne opat v kurze v Europe, kde niekto chce rozhodovat kto ma zit a kto nie, podana prirodzene, bez krcov ale primerane zanru aby to malo tu spravnu atmosferu napatia. Dalo by sa napisat, profesionalna rutina, avsak nech to nemyli. Opakovanie severskeho stylu natacania krimi nie vzdy musi dopadnut dobre pre neseveranov... ()

anti.rybka

Jako film to nebylo špatné. Ovšem jako adaptace knižní předlohy to byl průšvih. Měla jsem pocit, že jsem četla úplně jinou knihu. Proto se zmůžu max na tři hvězdičky. ()

Grázl83

Pro mě zatím 💯 procentně nejlepší film série. Příběh i napětí silnější než předchozí 3 díly, které byly spíše lehce nadprůměrnou krimi. ()

JihadJoe

Nic originálního, hlavně tam narvat zas ty ubohé menšiny, jeden policista musí být samozřejmě Arab, jinak by se to ani nemohlo točit. Ubohé a laciné genderové podbízení. Druhý policista je opět pošahanec. Kolegové policisté už se nepárují jako hodný x zlý, ale jako normální (většinou ještě s bonusem Araba, Černouška nebo Žluťáska) a totální magor - z poslední doby Temný Případ, Most/Bron, Sněhulák. Severské detektivky se stávají klišoidními patlaninami. Zde tomu není jinak. Sice řemeslně natočeno, ale po 15 minutách film prokouknete a víte, kdo je vrah, kdo je hajzl a víte i cliffhanger, který tvůrci s velkou pompou na závěr odhalí. Takže jen čekáte na potvrzení svých hypotéz. ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů