Anděl Páně 2

Pohádka
Česko / Slovensko, 2016, 95 min

Anděl Petronel stále pracuje u Nebeské brány, ale je přesvědčen, že by si zasloužil lepší službu. Jeho věčný pokušitel, čert Uriáš, začne Petronela ponoukat. Stačí utrhnout jablíčko ze stromu Poznání a bude vědět to, co ví jen Bůh! A cesta k zaslouženému uznání bude volná. Hádka Petronela s Uriášem o jablko Poznání ale skončí neslavně. V potyčce se vzácné ovoce skutálí až na Zemi. Anděl - popleta a jeho kamarád čert-pokušitel musí šupem na svět jablko Poznání najít a přinést zpátky. V předvečer svátku svatého Mikuláše se zamotají do podivuhodného reje. Setkávají se s malou Anežkou a její krásnou maminkou Magdalenou, partou nepoctivých koledníků, vydřiduchem Košťálem i sympatickým Párkařem. Než se jim podaří jablko najít a vrátit tam, kam patří, bude třeba zažít velké dobrodružství a projít několika nebezpečnými situacemi. A po řadě lidských i „božských" zkoušek, naši hrdinové nakonec zjistí, že cesta k poznání vede především přes sebe sama, přes objevení síly přátelství, lásky a schopnosti odpuštění. (Falcon)

džanik

Hezké, starosvětsky teplé, předvánočně milé.. Až moc dospělé. Chybělo mi tam více zimní krajiny (ano, jako v "jedničce"), nějaká ta dřevěnice, hájovna, další pohádkové bytosti apod. Byl bych to rád viděl více opravdu "out door" a "on the road" než tyhle natahované "inter doors" naháněčky po městě. Nic proti Krumlovu- nejkrásnějšímu město u nás! Zase ale chápu, že rozkutálet jablko po Šumavě je složitější. Jsem zvědavý na "trojku". ()

dom156

Tak jsem se nakonec v rámci levné neděle rozhodl zajít do kina na tuto pohádku. Očekávání jsem měl různá a nakonec to vcelku dobře dopadlo. Primárně jak casting, tak herecké výkony, jak Trojana, tak Dvořáka jsou jedním slovem vynikající. Velmi dobře je zvládnuta i režie. Ale abych nepěl jen oslavné ódy, tak tento film je slabší než jednička co si budeme povídat. Nejenže mi přišlo, že některé záběry byly mázlé nebo ne zcela scentrované. Děj byl občas jako na houpačce, dost povedených vtipů u kterých jsem se zasmál střídají velmi hluché pasáže, při kterých jsem si říkal, proč tu vlastně sedím. Škoda, že filmaři se nesnažili vytěžit například z části, kde Petronel přijde o svůj klíč k Očisci a nikdo to dál neřeší, myslím si, že tímto směrem by se dalo alespoň jedno hluché místo zaplnit. Celkový sumář je pozitivní, ale těch 84% co to zatím má, bych já ani zdaleka nedal. ()

gegina31

O něco slabší než jednička, ale pořád dobrý. Zbytečně moc komplikací v příběhu. Vadila mi představielka Anežky a dost možná i Anežka celkově. Potvora jim slíbí jablko za pomoc a pak ho sviňa malá vrazí máti do punčochy. No za to bych ji vrazila. Ale i tak budu doufat, že se Petronel s Uriášem objeví potřetí. ()

kajas

Bez prvního "Anděla Páně" už si pěkných pár let nedovedu představit televizní Vánoce, na pokračování jsem se ale těšila velmi opatrně, protože všichni víme, jak většinou dopadají dvojky. Jako kdyby těch 11 let vůbec nebylo. Dvořák s Trojanem (záměrně je zmiňuji v tomto pořadí, protože Dvořák má prostě tak krásně čertovský pohled ;)) se vůbec nezměnili a šlape jim to na nebi i na zemi. Nebeské miniroličky nezklamaly, dobře nadabovaná Vica Kerekes mi kupodivu taky nevadila. Našla bych chybičky (a chyběl mi Švehlík), ale proč si kazit vánoční náladu? Jestli se vám líbila jednička, běžte do kina, zaposlouchejte se do nebeských tónů Brzobohatého hudby a užívejte. Ten milion diváků bych Jirkovi Strachovi opravdu moc přála. ()

hygienik

Slovenský dabing bol prekvapivo slušný a prestal mi vadiť po 5 minútach. Tie treťotriedne vtipy prezentujúce kresťanstvo ako povídačky starých mám a miestami až nechutne si uťahujúce z celej teológie, som nerozchodil celý čas. Tento film nemá výrazného kladného hrdinu, pretože všetci, vrátane Boha, sú veľmi ľudskí. Herecký výkon Polívku bol otrasný. Český Krumlov zasa veľmi pekný. Kladne hodnotím výkony Dvořáka, Kerekes a Čtvrtníčkovej, im som ich postavy uveril. Rozhodne si nemyslím, že je to český film roka. Vianočne ma vôbec nenaladil a nevyvolal pozitívne pocity. To štýlovo podobné Strašidlá od Zdeňka Trošku sa mi páčili viac. ()

major.warren

Nejlepší česká porevoluční pohádka. Strach a Epsteinem jsou poctivky a je to vidět. Trojan s Dvořákem jsou ještě sehranější než v jedničce, kamera Martina Šece kouzlí krásné obrazy Českého Krumlova, leč největším překvapením je krásná hudba Ondřeje Gregora Brzobohatého. Zábavné, svižné a všechny generace vzrušující dílo. ()

Aleee89

A vlastně proč ne? Anděl páně 2 jde zdatně ve šlépějích prvního dílu, pořád je to vtipné a milé, hlavní dvojice sympatická... A uteče to jak voda, což je vlastně taky dobré znamení... ()

ibeh

Patrně jsem se těšila až příliš a to není nikdy dobré. Čekala mě opět milá a vtipná pohádka, která byla ale nebeskými vtípky možná až moc zahlcena. Ústřední dvojka to samozřejmě táhla, Dvořák však více. Mikulášská zimní romantika se dostavila, ale škoda, že kromě nádherných krumlovských uliček a kulis nebylo i více přírody, jako počáteční šumavské pláně. Z kina jsme šli rozpačití hlavně kvůli zrychlenému a kýčovitému konci, kde se muselo vše rychle vyřešit a nebeská grupa s Bílou byla opravdu dost hrozná. Ale nebudu už hnidopich, Dvořákovi, Bartoškovi, Trojanovi, Polívkovi, Dykovi, Čtvrtníčkové a panu režisérovi naděluji tentokrát docela vydřené čtyři hvězdy. Snad už tu trojku točit raději nebude. ()

Tyckin

Nějak nechápu ten rozruch kolem druhého dílu, nenabízí o nic víc než jednička což značí jen lehký nadprůměr. Víceméně jde o pohádkově laděnou komedii jež stojí na nekonečném škádlení a blbnutí ústřední dvojky tam nahoře i tady dole. Pokud se však na dílo podívám jiným okem než jako na solidní komedii, pak pohádkového ducha nespatřím a zejména konec je bez debat nejslabší částí snímku. Hudba hraje jen proto aby hrála, holčička v roli Aničky zejména herecky hodně bída, Polívka v roli zloducha to samé, nefunguje to. Klučina před Mikulášem mamce řekne „to je trapný“ - že by mládež už tehdy znala dnešní slovník? Takže odbourám-li hlavní dvojku jež předvádí solidní zábavu, nezbyde již prakticky nic co by stálo za pochvalu. 60% ()

Chrysopras

Jak mám tvorbu pana Stracha rád, tak tohle je o to větší zklamání. Míra podbízivosti většinovému českému publiku se všemi těmi rádoby křesťanskými motivy... Škoda mluvit. Navíc děj je oproti jedničce dost plytký. Pochvalu jistě zaslouží stále Trojan a Dvořák, jejichž chemie funguje. Dost se povedla ta konkurenční partička koledníků :-). Do ztracena mi ale přišla postava Polívky ( nebo je to příprava na teď zpochybňovaný třetí díl ). ()

dyfur

.................pozerám STV1 a dávajú teraz tento film.....ja ,že zle počujem a oni to ozj predabovali do slovenčiny.......niekomu ozaj j.be na hlavu..... prestávam pozerať......počkám si na origin.znenie.......že by na Slovensku bolo toľko tupých hláv čo by nerozumelo česky? alebo nejaký sprostý predpis..... a za toto platím povinne poplatky.....za toto som riskoval život pri revolúciii ??? :))))) ()

easaque

-3* před dekádou mě režisér Jiří Strach potěšil pohádkou, která stále u mě je to nejlepší, co se v tomto století z tohoto žánru u nás natočilo. Tak není divu, že mě zajímalo i její pokračování. Je stejně hravá, vtipná, nechybí ji i originalita a v příběhu má něco do sebe. Přesto minimálně hvězdu ubírám za vlezlé roličky českých celebrit a taky nepřehlédnutelné opakující záběry stejných lokací z Českého Krumlova. Na české poměry je to slušný průměr a tak 3 hvězdičky pohádku neminou. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

BoredSeal

Anděl Páně 2 má základ toho, co čekáme od tradiční vánoční pohádky: atmosférické prostředí předvánočního městečka a několik nic nekazících herců. Opravdou slabinou je příběh - respektive neschopnost scénáristů si s ním trochu pohrát. Místo toho, abychom se dozvěděli, co dělá jablko, případně aby ho pozřel záporák, je nám vnucená podivná nudná odbočka, kde se anděl s čertem vsadí, kdo sbalí Vicu Kerekes - těžko říct, co by s ní jako představitelé nebe nebo pekla chtěli dělat nebo jestli mají podobně jako záporák Polívka choutky si zašpásovat. Kdyby se celá ta část vystřihla, jistě by se nic nestalo. I finále je odfláklé, zajímavou linku falešné mikulášské party jen tak odvedou z hospody místo nějakého závěrečného drama, všichni si zazpíváme debilní písničku a přijde Lucie Bílá s Horáčkem, proč, Bože, proč? Děj obsahuje celkem dost narážek na křesťanskou mytologii, které mě moc nepobavily. Jelikož jsem nemohl najít ovladač, musel jsem si vyslechnout příšerné nenápadité songy v ultradlouhých titulkách, kde jsem vůbec nepoznal hlas Gotta. Chápu, že mají lidi absťák po kvalitních pohádkách a spokojí se i s řízlou drogou, ale nemusí pak tvrdit, že to je jedna z nej pohádek. ()

honajz2

Neskutečná sranda, která je doplněna nelogičnostmi (MOŽNÉ SPOILERY! Párakř čekající pod oknem svojí "vyvolené", atd...). Jenže i přes všechny nelogičnosti a zdlouhavé scény (Třeba ta, kde se zamiluje čert a anděl do Vicy Kerekes (která je snad v každým českým filmu) nebo ta, jak jdou asi 5 minut sněhem do města), je to vysoce nadprůměrný film a 3* jsou na tohle moc málo. Takže 4* ()

M.i.k.e

prvního Anděla jsem neviděl,ale dvojka,jakkoliv mi přišla v určitých momentech moc dětinská se mi nakonec líbila a v rámci žánru české pohádky musím dát palec nahoru.Je to celé takové roztomilé,vtipné a neurazí...70% ()

William_

Skvělá pohádka s opravdu nádherným prostředím překrásného Českého Krumlova. Herecké obsazení skvostné stejně jako ozvučení celého filmu. Pro mě novodobá Popelka, kterou si budu pouštět každé Vánoce znovu a znovu protože to za to stojí. ()

rakovnik

Hravější a vtipnější, než první film. Příběhem ale poněkud slabší, protože děj je postaven víceméně na vztahu anděla s čertem. Lidi hrají druhé housle. Roztomilá hříčka, se zkratkovitým koncem, kdy namísto humoru se konečně dostavila i dojímavá scénka. Toto není druhý díl, ale prostě jiný film s totožnými postavami. ()

Martin741

Slovensky dabing som nepocul, mal som ovela lepsiu CZ verziu. A slusny film, Reziser Jiri Strach je zatial zarukou filmarskej kvality. Kulisy namakane, dialogy super, perfektne odsypali, nuda nehrozila. Do toho este zname drzky a som velmi spokojny : 75 % ()

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin