Anděl Páně 2

Pohádka
Česko / Slovensko, 2016, 95 min

Anděl Petronel stále pracuje u Nebeské brány, ale je přesvědčen, že by si zasloužil lepší službu. Jeho věčný pokušitel, čert Uriáš, začne Petronela ponoukat. Stačí utrhnout jablíčko ze stromu Poznání a bude vědět to, co ví jen Bůh! A cesta k zaslouženému uznání bude volná. Hádka Petronela s Uriášem o jablko Poznání ale skončí neslavně. V potyčce se vzácné ovoce skutálí až na Zemi. Anděl - popleta a jeho kamarád čert-pokušitel musí šupem na svět jablko Poznání najít a přinést zpátky. V předvečer svátku svatého Mikuláše se zamotají do podivuhodného reje. Setkávají se s malou Anežkou a její krásnou maminkou Magdalenou, partou nepoctivých koledníků, vydřiduchem Košťálem i sympatickým Párkařem. Než se jim podaří jablko najít a vrátit tam, kam patří, bude třeba zažít velké dobrodružství a projít několika nebezpečnými situacemi. A po řadě lidských i „božských" zkoušek, naši hrdinové nakonec zjistí, že cesta k poznání vede především přes sebe sama, přes objevení síly přátelství, lásky a schopnosti odpuštění. (Falcon)

zdepapepa

Geniální koncept - ústřední postava anděla a čerta - chybí jen Mikuláš. Anna Čtvrtníčková byla z postav nejuvěřitelnější, Polívka společně s prostředím na druhou stranu dobře evokuje Dickensova Ebenezera Scrooge z A Christmas Carol. Všechno ostatní bylo na můj vkus příliš nepřirozené včetně závěru, kde se vše kouzelně vyřešilo téměř samo. Jistě si věřící lidé mohou oddychnout "chvála bohu", že jsou pohádky i s náboženskými tématy a pro nevěřící je útěchou pro změnu to, že je tu pohádka neodmyslitelně zimní. ()

MartinezZ

Spoilery! Takže si to shrňme: Anděl páně byla po hodně, HODNĚ dlouhé době znovu konečně pohádka, která byla POHÁDKA, která spolu se Třemi oříšky pro Popelku a Mrazíkem ovládne vánoční televizní obrazovky rok co rok. A právem, patří na ně a patří k vánočnímu období. Co se druhého dílu týče, bohužel trpí syndromem druhých dílů. Ivan Trojan, s čímž nic neudělá, má prostě deset let navíc a na Petronelovi je to poznat. Jiří Dvořák propadl klasicky peklu, bodejť, je to prašivý pekelník, protože na něm to vidět není. Ale buď jak buď andělův zlatý chrup, pohádkovost kamsi vymizela. Přibylo pár známých tváří v cameích svatých postav, ale hlavní zápletka s jablkem vyznívá bohužel dost nuceně - navíc jablko je skutečně jen záminkou a kdyby Petronel ztratil klíč od brány, vyšlo by to nastejno. Navíc zrovna jeho ztrátu nikdo neřeší... Sázka anděla s pekelníkem o dušičku nepochopitelně a nesmyslně předabované Vicy Kerekes pohádkovost postrádá úplně a pekelník se chová po celý film vůbec dost divně - nejprve se nechává seřvat, pak zcela nepochopitelně jede pase po Kerekes, což s dějem a důvodem návratu na zem vůbec nijak nesouvisí a tak celá pohádkovost prvního dílů tady ve druhém jde do kelu, což je dost škoda. Zbytečně nepohádkové násilné chování zločineckého gangu lupičů mi tam také moc nepasovalo a navíc osud právě lupičů vs. osud zažraného kapitalisty mi nepřišel smysluplný (jedni do vězení místo očekávatelného pekla, druhý do pekla místo očekávatelného napravení se). Jako mikulášská pohádka to není stále vůbec špatné, v porovnání s nemálo vánočními pokusy o pohádkové příběhy stran každoročních Českotelevizních variací na téma "musíme utratit rozpočet na vánoční pohádky", ale celkově nic zvláštního, abych to musel nebo chtěl vidět znovu. ()

consuela1

Nejsilnější kinozážitek po mnoha letech, který mi přinesl všechno, co očekávám od adventního filmu: scénář, který co chvíli vlídně rozesměje, nádhernou hudbu klenoucí se nad schikanederovsky kouzelnými krumlovskými uličkami, trochu nebeského dojetí, i koření v podobě přitažlivosti po čertech uhrančivého Jiřího Dvořáka, pohledného Stanislava Majera, charismatického Jiřího Bartošky a nakonec i veršujícího párkaře. Poslední záběr na herecké hvězdy v nebi mne na malou chvilinku zabolel vědomím budoucího naplnění a zároveň zahřál, že se vlastní smrti budu bát o mnoho méně, pokud mi Jiří Strach slibuje, že takhle to bude vypadat na onom světě. A ještě jeden hřejivý pocit: ve zcela vyprodaném kině jsem poprvé od roku 1986 při závěrečných titulkách slyšela dlouhý potlesk! ()

Praxis

Jako já nevím. Bylo to dobrý ale nemělo to ty koule. Asi jsem možná moc poznamenaný kultem legendární jedničky, ale přijde mi, že první díl měl scénář prostě víc promyšlenější než jednohubka o zakouleném jablíčku. Záporáci v prvním díle byli také asi promakanější než rádoby zlo v podobě kapitalisty Polívky nebo zlodějská trojice. Jinak hlášky nejen v nebi ultra zběsilé, mezi Trojanem i Dvořákem to klape pořád, Issová je strašně sexy, i ta Bohdalová pobavila. Jsem z toho takový rozčarovaný... Zatím bez procent a budu chvilku přemýšlet a asi si za pár dní pustím první díl na osvěžení paměti. ()

Lukrecie

"Rozmohl se nám tady takový nešvar" ;).... a to že 2 je lepší než 1. Nevím, jak je to možné, asi nový filmový fenomén. :) Tleskám a doporučuji. Pokud se chcete zastavit a hodit do té správné před/vánoční pohody, je Anděl Páně 2 dle mého volbou číslo 1. Můj soukromý tip je (nechci však předbíhat, třeba se mohu mýlit!), že nejspíš předčí pohádkové premiéry na Štědrý den + oba svátky vánoční.... pozn. po shlédnutí všech vánočních pohádek opravdu jednička!!! ()

filmsim

Povedené pokračování, které trpí jen velmi jednoduchým, místy nedodělaným a hloupým příběhem (na pohádku standard, na J.Stracha silný podprůměr) a přesyceností mini roliček ceněných i již vyhaslých osobností, které příběhu nedodávají zhola nic a v polovině případů otravují. Negativa však vynahrazuje ústřední dvojice, která dokáže bavit po celou stopáž. Duo Ivana Trojana s Jiřím Dvořákem je fantastické, funguje mezi nimi chemie a jejich pošťuchování a vtípky patří k tomu nejpovedenějšímu v celém filmu. Už jen kvůli nim by jsem si ten třetí díl přál. Za zmínku stojí ještě Anna Čtvrtníčková, která na svůj věk hraje překvapivě dobře, a Vica Kerekes, která dokáže být milá a nenucená ať už hraje cokoli. Kouzlu celého snímku dopomáhá opojná atmosféra zasněženého Českého Krumlova dokreslená jemnými triky k dokonalosti a decentní hudba Ondřeje G. Brzobohatého. První díl má lépe podaný příběh, ale myslím, že co se zábavnosti. chemie postav a hřejivé vánoční atmosféry týče, vítězí na celé čáře druhé pokračování, které má ambice na to stát se vánoční klasikou. 7/10 ()

UncleG

Bože! Takže se zase (znovu a tudíž opakovaně) plácáme v nebi plném supertrapnejch vtipů na všemožné svaté a nesvaté... (Křéééééč!) a pak opět sestoupíme s čertem a andělem na povrch zemský, kde se tentokrát uděje jedna veliká prdlačka. A pak si na závěr za odměnu užíváme dalších několika rádobyhumorných laciných křečí ve vizuálně laciném nebi. Některé z "nebeských" nevtipů z prvního dílu byly považovány za tak zdařilé, že nám je dvojka musela připomenout. Radostí krvácejmež z očí, prosím! ()

PKD

Absolutní a brutální kýč,kterého snad není rovno,krom 1. A že mě má jako uklidňovati,že to není od Trošky? Tak v tomto př.,je to prašť,jako uhoď. Strach ať točí dark kriminálky typu Labyrint a pohádky ať nechá být. ()

Pierre

Když dvojka přišla do kin, byl kolem ní děsný humburk. Všichni ji viděli a všem se líbila (snad krom Fíly, ale ten se nepočítá.) I mě se velmi líbila. Mezi hlavní dvojkou to neuvěřitelně funguje. Především, Dvořák je jako Uriáš úžasný a charismatický. Některé dialogy jsou jak od Formana (čučení) a Polívka (i když na něj nějak nedržím) si svého Košťála užívá. K tomu lokality Českého krumlova jsou jak z Disneyovky, vážně nadhera. Ale jednička je prostě nesrovnatelně lepší. Má nějaký větší příběh a je tak nějak celkově laskavější, čistší a pohádkovější. Dvojka je místy spíš takový katolický kameňák. Některé vtípky jsou trochu přes čáru. Bílá na konci zpívat vážně nemusela. A taky je škoda, že Petronel se nezměnil a má pořád stejné manýry. Nejsem tak nekritický nadšený, jako v době premiéry, ale pořád pěkné. Určitě jedna z nejlepších pohádek posledních let. ()

blackrain

Kostra příběhu je vlastně strašně jednoduchá, ale to, co se na ni nabalí jako sněhová koule a odehraje se během jediného dne, to stojí fakt za to. Petronel se tradičně pošťuchuje a popichuje s Uriášem. Bolka Polívku budu chvilku pěkně nenávidět. To byl záporák jako hrom. Nepřála jsem mu nic dobrého. Připomínal mi lorda z viktoriánské Anglie a toho jsem se nemohla po celou dobu sledování zbavit. Nevím, jestli to bylo jeho kostýmem nebo chováním. Bylo moc příjemné, že i herci v malých rolích jsou zapomatovatelní, třeba Martin Huba jako sv. Martin shánějící se po svém svatomratinském víně a pojídající husičku. Já jsem si s mou maminkou pohádku krásně užila, i když se to v sále hemžilo požírači popcornů a pijáků coly a i přes počáteční zmatky před novosmíchovským kinosálem. To jsem dlouho nezažila, aby se promítat začalo až po čtvrť hodině, než byl určený čas. V kině byli diváci všech věkových kategorií, od malých dětí až po babičky s berlemi. Divila jsem se, že i děti se dobře baví a smějí při vtipech a narážkách na náboženství. Praha asi zřejmě nebude tak ateistická jak se o ní s oblibou říká, protože, kde by se to ta děcka naučila. Klára Issová už asi na vždy bude Pannou Marií, i kdyby hrála sebe dramatičtější roli. ()

MajklCZsk

Je to hvězdně obsazené, dobře natočené, scénář, který vás prostě chytí, ale hlavně to má duši! To, co mi na nejnovějších pohádkách strašně chybí, je jisté kouzlo, kterým by mě film očaroval a uhranul do čiré extáze svého světa. Strach to dává a ve spolupráci s dobře fungujícím Epsteinovým scénářem a chemickou dvojicí Trojan-Dvořák, coby Anděl-Čert, nám přináší něco za poslední léta zcela nevídaného a ohromujícího. Vězte, že žádná honba za jablkem nebyla zábavnější! ()

kaylin

Možná trochu překvapivý hit, ale možná tolik ne. Je to kombinace dobrého a chytrého humoru, skvělých českých herců, a pohádkového příběhu, který dovede zaujmout a přitom není zbytečně klišovitý a happy end vám na jeho konci vůbec nevadí. Rozhodně snímek, který dovede diváka v kině potěšit. ()

Tirion

Nikdy jsem netušil, že nějaký český film, natož pohádka, může vypadat evropsky, neřkuli hollywoodsky. Má to slabší momenty, především chudší zápletku, ale kamera, kostýmy, režie a herecké výkony (až na výjimky) jsou špičkové. ()

topi

Druhý díl je ještě více nábožnější, což by ani nevadilo, kdyby tam režisér Jiří Strach mermo mocně necpal celebrity tipu Bílé, Dyka nebo Horáčka, který pro mě film srážejí ke dnu. A ještě mě vadila nesympatická Anna Čtvrtníčková (Anežka), která vypadá spíše jako kluk než holka. Naopak krásná byla Vica Kerekes (Anežčina matka Magdaléna) a hodně zabodoval i Bolek Polívka (vykořisťovatel Košťál). Příběh je jinak zábavný a prostředí zasněženého Českého Krumlova je krásně pohádkové. Petronel s Uriášem (Trojan a Dvořák) jsou Bohem (Bartoška) opět sesláni na zem, aby našli ztracené jablko Poznání a někdo nepovolaný ho neokusil. Každopádně nadstandardní pohádka a spolu s prvním dílem tvoří filmy, za které se naše země nemusí stydět. Na rozdíl třeba od takových Troškových pohádkových výblitků. ()

slunicko2

Připadám si jako v jedničce...snad ten ty vtípky jsou o trochu vkusnější. Co dodat? Kdo můj párek večeří, ten se těší do peří. Párky mi tu neberte, děti už mě neserte. ()

Maq

Bohužel, nic nového. Jen omílání původního nápadu, hezky na jistotu. Jiskří to o poznání míň. --- A vulgárnost tvůrců se provalila na vystoupení Lucie Bílé. Vážení, "chvalozpěv" je k poctě chváleného, nejčastěji tedy Pánaboha. A ne aby se excesivním rubatem předváděla popíková celebritka, kurva fix! ()

stration

Milý Jirko, uffff. Mé obavy o sice vtipnou, ale přece jen recyklaci prvního dílu, se rozplynuly po prvních pěti minutách filmu a pak už jsem si jenom užíval nejkrásnější pohádku přinejmenším za poslední desetiletí. Manželka byla dokonce dojatá, jak se jí to líbilo a můj pubertální synek říkal, že "to bylo napínavější než Skyfall". První část Anděla je vskutku nebeská. To, co nejvíce zaujalo a pobavilo v díle prvním, je zde dovedeno k dokonalosti. Jeden vtípek střídá druhý, jedna narážka druhou. Dvě z nich jsem dokonce nepochopil, ale to příčítám na vrub mé nevzdělanosti. Výborně pojatý a doslovný očistec, svatý Medard, svatomartinská husa, svatý Apolinář a mnoho dalších, které sice děti asi nepoberou, ale my ostatní jsme se bavili božsky. Pak se děj filmu přesune na Zem a zde se dostane ke slovu příběh, který sice neoplývá nějakou extra košatostí, ale na druhou stranu ani neurazí a nenudí. Postav není mnoho a všechny jsou jasně čitelné a přehledné. K tomu všemu hraje opravdu krásná hudba Ondřeje Brzobohatého a Martin Šec pomalu spouští kameru do zasněžených ulic imaginárního městečka. Zde bych měl jednu malinkatou výtku. Vím, že peněž asi nikdy není moc, ale celý děj se zdá, jako by se točil kolem dvou domů, jedněch schodů a jednoho průjezdu. Obsazení je skvostné. Chemie u Uriáše a Petronela funguje dokonale a ostaní si užívají i malých rolí, protože ví, že hrají v pohádce, která bude milovaná a stane se nedílnou součástí každých Vánoc. Ke konci se dá přehlédnout i uspěchané potrestání zloduchů a lehce nepravděpodobná milostná linka. Je to prostě krása. Ten pocit mívám málokdy, chtěl jsem jít hned znovu, chtěl jsem si psát hned do deníčku hlášky, které nepochybně zlidoví. Po filmu jsem si musel dát párek a jít na pár piv, kde jsem se celý večer usmíval jak jeliman a marně vzpomínal na všechny fórky. Paní Bohdalová sice asi nenašla v Nebi svého milovaného Pepíčka (?), ale já jsem viděl pohádku, která se už teď stala jedna z mých nejoblíbenějších. Zbývá pouze nahnat do kina alespoň milion diváků, aby vzniknul Anděl páně 3. Děkuju Jirko za všechny, kterým jsi udělal takovou radost jako mně s rodinou, protože my jsme měli včera Vánoce. ()

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin