Neuvěřitelná

• USA Unbelievable
USA, 2019, 6 h 29 min (Minutáž: 44–59 min)

Tvůrci:

Susannah Grant

Hudba:

Will Bates

Toni Collette, Merritt Wever, Kaitlyn Dever, Vanessa Bell Calloway, Dale Dickey, John Hartmann, Austin Hébert, Liza Lapira, Kai Lennox, Danielle Macdonald (více)

Epizody(8)

Jedna mladá žena obviněna ze lži o znásilnění a dvě detektivky vyšetřují sérii děsivě podobných útoků. Podle skutečných událostí. (Netflix)

Tomo

Tak tohle byla velká paráda! Špičková filmařina, herecké výkony, prostě všechno! Jsem rád, že čas od času jakoby odnikud vykoukne podobně kvalitní kousek a úplně mě semele. Charaktery postav jsou uvěřitelné, soucítíte s nimi a držíte jim palce. Že je to inspirováno skutečností je mrazivé, ale o to víc klobouk dolů, protože děj utíká kupředu a nevleče se, což je v dnešní době a zvlášť u produkce Netflixu malý zázrak. Díky za to. Pět hvězd, líp to udělat nešlo. ()

pumpkinqueen

Opravdický příběh, u kterého je doopravdy neuvěřitelné věřit tomu, co se stalo. Ale přesně z opačného důvodu. Ve chvíli, kdy potřebujete utěšit, pomoci a získat v někom oporu a bezpečí se k vám lidé, kteří jsou k tomu povoláni, postaví zády. A nejen to, podaří se jim podkopat celý váš dosavadní život a naději na jeho lepší budoucnost. Je vážně neuvěřitelné, jak emočně tupí dokáží lidé být a v závoji svého nulového zájmu vás raději nazvou lhářem, jen aby měli o práci míň a smetli váš případ ze stolu, protože by vyžadoval příliš mnoho úsilí. Ta představa, že vás někdo znásilní a ve chvíli, kdy se potřebujete cítit v bezpečí, za vámi pošlou dva týpky (už tady podle mě nastala chyba - myslím, že dva velcí egoističtí muži jsou ti poslední, s kým chce žena v takovou chvíli mluvit o tak citlivé události, u které musí sdělit VEŠKERÉ detaily!), kteří očividně empatií neoplývají, je otřesná.  Tahle minisérie je podle mě jedním z nejlepších počinů na toto téma a je znepokojující, že se takový příběh opravdu stal. Chvíli se může zdát, že se vše zbytečně prodlužuje a natahuje, ale tenhle příběh přesně to vyžadoval a jeho zpracování spolu se skvělými hereckými výkony to dovolovalo.  Merritt Wever a Toni Collette spolu tvořily báječný tým, který to celé táhl na jedničku. Skvělá a silná podívaná plná akce, napětí a emocí. ()

figliar

Ak už Netflix niečo vie, tak kriminálky podľa skutočných udalostí. Dej ma vtiahol od prvého dielu a dokázal ma držať v napätí až do posledného. Konkrétny vyšetrovaný prípad som pred tým nepoznal, čo bolo veľkou výhodou, pretože som bol celkom prekvapený, ako sa celý zamotal a vyvinul. Herci boli pomerne neznámi, až na pár výnimiek, no o to pôsobili ich výkony autentickejšie a prirodzenejšie. Vážne dosť dobrý a zaujímavý seriál, ktorému k plnému hodnoteniu chýbalo iba málo. ()

Simomon

Vsechny hlavni postavy v serialu jsou zeny. Muzi po celých 8 epizod jen perou, vaří nebo znásilňují ženy. Tahle priznana obzaloba muzskeho pokoleni pusobi spis usmevne nez jako "zrcadlo spolecnosti". Nicmene je to jinak dobre napsana kriminalka, ktera graduje kazdym dilem. 4/5* 80% ()

retrogirl2

Parádnější detektivní duo jsem neviděla! Palec hore za přirozenost (rozcuch vlasů, no make-up, děsný kabelky atd...) 👍🏼 ()

Maximilianus

Neviem prečo som si myslel, že to bude o niečom inom, avšak o to viac ma prekvapilo a bavilo to, čo prišlo. Jasné, bol to v podstate "iba obyčajný" detektívny príbeh, ale bolo to dobre natočené, rozvrstvené, spracované, napínavé a postavy boli sympatické. Možno vsuvky zo života Marie Adler mi pôsobili trochu rušivo, resp. až tak ma to nezaujímalo v porovnaní s vyšetrovaním, ale je jasné, že nakoniec to nejako bude súvisieť, resp. dôjde k nejakému prepojeniu. Celkovo to bolo dobre ukončené, vygradované, možno trochu moc idealistické, ale uspokojivé. Toni Collette super ako vždy ale páčila sa mi aj Merritt Wever a celý tím vyšetrovateľov. Odporúčam. 8,5/10. ()

ER

Asi bych dal o něco více prostoru Marii, než rutinnímu vyšetřování, protože ta byla strhující. I celá její dějová linka, která poukazuje na pořád ohromující nedokonalost státního aparátu. Z toho mrazilo stejně,jak z jejího traumatického prožitku. ()

rublik05

Zajímavě pojaté drama, které se zaměřuje na pátrání po sexuálním deviantovi, kterého je velmi složité dopadnout, a také na život jedné z obětí, jejíž život se během jediného okamžiku navěky změnil. Asi největším problémem celé série je její neuvěřitelně pomalé tempo, díky kterému má děj téměř minimální spád a bohužel se emočně moc nepovedla ani závěrečná satisfakce. Nemohl jsem si nevšimnout jistého feministického nádechu, zejména co se obsazení policistů týče, nicméně současné trendy velí jasně a budeme si asi muset začít zvykat. Co se týká hereckých výkonů, nemám s nikým žádný problém, většina rolí mi sedla, postavy působily přirozeně a uvěřitelně. Velká škoda promarněného potenciálu, kterého námět nabízí. Napsat lepší scénář a máme zde vynikající kriminální drama, plné silných momentů a zajímavých situací. 6/10. ()

nwx

Skaredsi afektovane herecky jsem snad jeste nevidel. Pribeh o tom, jak chlapi jsou vsichni naprd, zatimco holky bezva. Chudak stazista mezi temi ambicioznimi skeblemi. Nejtrapnejsi momenty filmu byly ty, kdyz si holky detektivky spolu vyrazily, ta natahovana holcici plkanda a mudrovani (based on true story?;). Nakonec to ten utaply stazista, ktery mozna mezi tim zacal v tom zenskem kolektivu menstruovat cele cracknul, holky potrdlovaly v baru, jedna detektivka se lesbicky zamilovala do druhe a nastal dojemny happy-end s placanim se po zadech trvajici dele, nez celou jednu epizodu! Pribeh je to silny, ale zpracovani bohuzel natahovane low-cost estradni televizni. Dokument by byl lepsi. ()

Dan

Seriál přesvědčivě vykresluje, jaké dopady může mít znásilnění na oběti. Že normální reakce na tyto nenormální situace připadají normálním lidem nenormální. Jak se (ne)vyznat v těchto reakcích pak tvůrci ukazují na různých policistech a jejich přístupech k obětem. ()

Psycho.R

První díl mě dost navnadil, mohlo by jít o ten druh thrilleru, kde si do konce nejste jisti. Ano, vím, že je to inspirováno skutečnou událostí, ale i tak se to mohlo udělat zábavně. Po celou dobu jsem necítil žádné skutečné emoce, zvlášť od hlavních dvou detektivek. Nejen, že jde o nejvíc stereotypní charaktery z buddy movies, ale jsou zahrány tak neskutečně bez jakéhokoli umu, jen znuděná a nasraná. K tomu se pojí druhá věc, která značně strhává na uvěřitelnosti a to, že všichni muži, kteří se tam objeví jsou hajzlové, v lepším případě (detektivové) totální ignoranti a neumětelové. Jediné dvě mužské postavy jsou tu vykresleny pozitivněji jsou černošský agent (tam je to dáno barvou pleti) a muž detektivky, který je však karikaturně submisivní postavičkou. Ženy jsou tu však ve všech postavách glorifikovány. Celý život hlásám, že jsme si všichni rovni (na základě pohlaví, rasy či víry), ale v posledních letech je nám čím dál více cpáno něco, co není realitě zdánlivě podobné a to často ubírá na kvalitě. ()

vozralec

Vyšetřování několika znásilnění. Trošku ženský pohled. Jedna z detektivek mluvila podobně jako Andersonka v The Fall. Mladá slečna dost komplikovaná osoba. Kozy neukážou, ale pinďoura ano. Povedený seriál. ()

hazdrova

Pomalý rozbeh, ale od tretieho dielu to bola jazda, ktorú som si nemohla dopustiť pozrieť na časti, naopak zhliadla som to na jeden šup. Napätie stúpalo a príbeh sa perfektne rozvíjal. A dostalo ma, že to je podľa skutočných udalostí. 4* ()

alldo.raine

Za mě až moc vláčné. Jako rozhodně nemůžu říct, že by to nemělo kvalitu. Filmařina byla precizní. Já ale přeci jen čekám alespoň trochu tempo, sem tam alespoń nějaký ten zvrat. Toto bylo za mne až moc monotónní. Herečky dobré, ale po více dílech už mě spíš unavovaly. Poslední díl jasně nejlepším. ()

sunfreedom

Nevím jestli je to schválně, ale chvilku mi trvalo, než jsem pochopil, že se jedou dvě časové roviny, a že vlastně na konci jedné začíná druhá. Nicméně osobně považuji za lepší a brutálnější část s holkou, které nikdo nevěří. Uvědomění si, že když se na vás systém vykašle, neznamená to jen že nebudou někoho hledat, ale i to, že se vám rozesere celý život... stojí za těch pár hodin sledování. Možná by hodně pomohlo, kdyby se to pouštělo policajtům během výcviku. "Next time... do better." ()

vetsinezobri

Tempo seriálu není strhující, diváka nedrží v napětí, spíš nutí diváka přemýšlet. Před posledním dílem jsem si říkal, no a je to, co dalšího se bude řešit. Ale poslední díl je třešnička, třešnička plná emocí. Nejhůř mi bylo, když tlustoška opouští soudní síň, takhle minimalisticky vystřihnout a zahrát zranitelnost je velké umění. ()

incognito

Tehle Netflix počin je teda něco! Natočeno na základě skutečnosti. A o to je to horší. To, že se něco takového může stát je hrozné. Ale to, že se to stalo....  Doporučuji opravdu všem. Skvělé herecké výkony. ()

Plastík

Za to, co se mnou udělali ty první dva díly této sérii, dávám plných 10 hvězd. A nebudu to měnit, kdyby to byl obrat čelem vzad. Protože to je raketa do hlavy. ()

iz67

Perfektni zenske vykony, neni to pouha detektivka, velice pohodove pokoukani. Wever je skvela (vytvari pocit uzasnyho klidu a bezpeci). Posledni dil nemel být, ale kdyz si ho odmyslite nebo nepustite, tak perfekt. ()

Watchmeni vedou Emmy nominace

Watchmeni vedou Emmy nominace