char_t

Perfektní western. Eastwood dobrý, ale hlavním tahákem je plukovník - to je panečku borec! A ta hudba! Morricone překonává sám sebe. ()

Luk Skywalker

O řád lepší než jednička a taky o dost delší, což mě nudilo, ale takhle má vypadat western, ne jako ten pokus v jedničce. Navíc Eastwoodův parťák byl také dobrý krok. ()

odpadlik123

Nejlepší western. Oproti velkovýpravnému GBU takový civilní, a to je na něm zrovna fajn. Drsný vyznavač pončo-módy Monco (Clint, kterého tady vyždíme každej včetně malýho kluka) chovající se tak trochu jako tele a elegán plukovník Mortimer (Lee) tahající ho z bryndy a přes všechno stále trpělivý spolupracovník. Každý z jiného důvodu - pozorování plakátu, kdy Monca upoutává horní suma „10.000 dolarů“ a plukovník je konsternován nápisem „dead or alive“ ho může krásně objasnit - oba za stejným cílem: El Indiem. Nejprve konkurenti, posléze kolegové, dva nejslavnější špageťáci uzavírají rovné partnerství a pomocí perfektní taktiky, letitých zkušeností a Clinta lítajícího jak hadr na holi čelí odpornému nepříteli. Plukovník opatřen suchým humorem, Clint se nebere vážně (a prospívá mu, když ho někdo občas stírá), mariánkář El Indio, v nečekané roli sám Leone a dokonce Carlo Simi a prakticky nejlepší Morricone plus nezapomenutelné hrající hodinky. "... Jeden zvenku, jeden zevnitř. Jeden z nás se bude muset dostat do lndiovy bandy." - "Proč se díváš na mě, když říkáš "jeden z nás"?" ()

Gumby

Po padesáti letech to drží nad vodou už jenom ta hudba. Jinej důvod, než být efektním podkladem pro Morriconeho, ten film už nemá. ()

Raziel_cz

Bigger, badder, better. No, badder možná ne, ale rozhodně je to velkolepější a výpravnější, s jistější režií a ještě víc nářezovou hudbou. Pro hrst dolarů má lepší scénář, ale zdejší plytkost filmu ani přes nataženou délku neubrala na zábavnosti. Clint Eastwood tentokrát řádí ve společnosti Leea Van Cleefa, skoro každá přestřelka má formu duelu a závěr je opravdu monumentální. Adiós, amigo, uvidíme se u dalšího dílu. ()

helloween93

Druhý díl spaghetti série od Sergia Leoneoho má propracovanější příběh a těžko říct, jestli je prohnanější Eastwood nebo van Cleef. 4* ()

fablefavorit

Obrovský skok oproti předchozím Dollarům. Volonté jakožto mexický Joker je skvělý, ale celý film patří hlavně Van Cleefovi, který svou přítomností krade každou scénu, do které vstoupí. Další hvězda za nejlepší Morriconeho soundtrack. Ostatní 'díly' také disponují nezapomenutelnými peckami, ale přízračná zvonkohra linoucí se z kapesních hodinek a celá závěrečná konfrontace, jíž právě tato melodie diriguje, je dle mého názoru nejsilnější moment celé trilogie. Nejlepší western. ()

GOREGASM

Uhrančivý western, který svou jedinečnou atmosférou a nadčasovým zpracováním potvrzuje Leoneho cit pro tento žánr a hlavně i po více než půl století stojí všem novodobým konkurentům jako plnohodnotný oponent. Stylově špinavá výprava, stejně jako charismaticky upocení herci dodávají každému tónu Morriconeho hudby a pohybu Dallamanovy kamery punc westernové delikatesy. Eastwood v hlavní roli bez komentáře, skvělým nápadem je pak bezezbytku jeho na všechny strany mazaná spolupráce s Lou Van Cleefem. Kapitolou samou o sobě je desperát El Indio, kterého na absolutní hraně šílenosti prodává Gian Maria Volontè. Akce je po Leonovsku originální, k prasknutí napínavá a nechybí ji nadhled stejně jako celému filmu, což přispívá k celkové působivosti, kterou Leone na celuloid přetavil. Další Leoneho příspěvek do žánrové klenotnice. 100% ()

Person

Příběhově pestřejší než Pro hrst dolarů. Přibyly zajímavé postavy v čele s Lee Van Cleefem a občas si Leone vkusně pohrává i s psychickou rovinou několika jedinců. Přesto mě volné pokračování jedničky nebavilo víc - možná jen o trochu. Závěr je ale jasný: Opět mistrovský western! ()

Trancetino

Opäť nič výnimočné. Ospevovaný Leone a v skutku je to len sklamanie. Mne je jedno, že v tom hraje taktiež ospevovaný Eastwood. Neznášam scény, v ktorých čumia na seba a nič sa nedeje. Kedysi dávali Šeherezádu a presne tam sa to deje. Momentálne je to Nikdy ťa neopustím. Sú to odpadové seriáli. 3 hviezdy so zatvorenými oboma očami. ()

Jeand´Boa

Sergio Leone a western...co bych mohl ještě dodat?...poutavé scény, božská hudba, výtečné herecké výkony, apod. - to vše je přeci jasné, o tom netřeba se rozvádět...Nicméně konkrétně k tomuto snímku, ač je výtečný - Leone to umí ještě lépe, jak všichni víme... ()

mi-ib

Z mého pohledu není tenhle western zdaleka tak dobrý jako Hodný, zlý a ošklivý nebo Tenkrát na západě. Děj mi byl od určité chvíle lhostejnej, což bych určitě nečekal. Od té doby co se jim povedlo vyloupit tu banku jsem stále častěji sklouzával očima na hodinky. Ani závěrečná pointa se sestrou to moc nezachránila. Naopak opět nezklamal Ennio Morricone a jeho nádherná hudba, včetně ústřední melodie. Váhal jsem mezi 3 a 4*, ale nakonec bych řekl, že jsem čekal víc a dám jen 3*. ()

LojZza

Osobne si myslim, ze Hrst Dolaru byla o neco malo lepsi. Nejvic mi asi vadi az prilis dlouha stopaz. Kazdopadne i tak je to nadprumerny western. ()

Stíba

Zatímco Pro hrst dolarů je spíše komorním (ovšem setsakramentsky dobrým) dramatem jednoho pistolníka, tady je plukovník více než důstojným parťákem. Pro pár dolarů navíc je velkolepou jízdou dvou lovců lidí, hluboce promyšleným a díky opětovné Morriconeho skvostné hudbě silným emotivně dramatickým zážitkem. Prostřihy na trezor, jakožto celé elpaso nebo hra s klobouky, to se Leonemu vážně povedlo. ()

Mr.FreeZer

Parádná western se skvělými herci, zápletkou, lží a konečným vyvrcholením. Pro mne o kousek lepší než klasika - Hodný, Zlý a Ošklivý. ()

Pekisan

Druhy film z westernovej trilogie a urcite dost odlisny od prveho filmu. Stopaz je o hodinu dlhsia a hlavne tentokrat v tom Clint nie je sam. Dokonca by som povedal, ze tu hra az druhe husle. Ten kto mu skvelo kontruje je dalsi lovec ludi v podani nemenej charizmatickeho Lee van Cleef, ktory nie len ze ma viac skusenosti ale to aj dava Clintovi s lahkostou najavo. Okrem chladnokrvneho strielania s (opat) skvelou hudbou v pozadi sa dostava aj na city, co v mnohom odlisuje tento snimok od jeho dvoch kolegov. Nie je horsi, je iny, avsak stale jeden z naj westernov ever. ()

kuces

O poznání lepší film než předchůdce Pro hrst dolarů. Skvělý western, který kvalitama přebíjí už jen následné mistrovy filmy. A hudba s ukolébavkou parádní. ()