Nastala chyba při přehrávání videa.
 • tron
  *****

  „Musíš to pretrpieť. Keď raz začneš utekať, ľudia nezabudnú. A už nikdy neprestaneš." Jeden z najlepších filmov 90. rokov. Má v sebe niečo z Kingovho Tela. Možno sú Spáči troška pridlhí, ale nakoniec všetko do seba pekne a osudovo zaklapne (Rizzo) a vlastne, aby som pravdu povedal, pokojne by som si dal aj 4-hodinový režisérsky strih (ak by taký existoval, čo neexistuje). Na konci diváka čaká príjemné naplnenie. Zaujímavé sú zmeny nálad - od bezstarostného chlapčenského dobrodružstva cez zostup do najhlbšieho ľudského pekla až po finálnu, silnú satisfakciu. Dokonalé herecké obsadenie (deti, kňaz De Niro, alkoholik Hoffman s vrkočom, Kráľ Benny, pedofil Kevin Bacon), nádherne prekombinovaný plán pomsty (jedna z hlavných postáv miluje Grófa Monte Christo), žeravá Pekelná kuchyňa a mimoriadne intenzívne scény (prvé znásilnenie, vyzradenie minulosti vo Wilkinsone otcovi Bobbymu a Carol, pád vozíka dole schodmi). Troška mi možno vadila jemná odfláknutosť zvyšku bacharov (okrem Nokesa), vinou čoho ste si ich z prvého dejstva príliš dobre nezapamätali a tak, keď došlo na pomstu, možno ste si ju neužili až tak, ako ste si mali. 90%(25.10.2004)

 • ClintEastwood
  ****

  Hodně nadprůměrný snímek Barryho Levinsona, který přímočaře vykresluje prožité peklo čtyř pouličních kamarádů, kteří za jednu klukovinu zaplatili hodně vysokou daň. Spáči jsou kvalitním dramatem, který je plný Hollywoodských hvězd v čele s Robertem De Nirem a Bradem Pittem. Menší roli alkoholického advokáta si střihl režisérův oblíbenec, nikdo jiný, než malý velký muž Dustin Hoffman. Kvalitní retro skladby, Williamsův padnoucí doprovod (v některých sekvencích ne nepodobný Čelistem), hnusný záporák Kevin Bacon (ten chlap se pro podobné role snad narodil), nápaditá režie a fakt silný příběh. To jsou hlavní plusy filmu. Mezi malé, zanedbatelné minus patří asi trošku více se táhnoucí druhá polovina snímku, která mohla být trochu přímočařejší. Vetší tah na branku by neuškodil. Spáči jsou na rozhraní čtyř a pěti hvězd. Přikloním se k nižšímu hodnocení, ale je opravdu poctivé.(11.1.2012)

 • Marius
  *****

  Spáči sú podľa môjho názoru jedným z najlepších dramatických filmov a zároveň jedným z najviac nedocenených filmov. Spáči sú hereckým koncertom väčšiny zúčastnených, najmä však Roberta de Nira, Dustina Hoffmanna a Brada Pitta. Príbeh štyroch chlapcov z "Pekelnej kuchyne" o vine, treste, nočných morách, vykúpení a sile priateľstva. 10/10(24.1.2005)

 • anais
  ****

  Skvěle obsazené, ale odrežírované možná až trochu moc sebejistě a rutinně - ve srovnání s De Nirovým Bronx tale a prakticky čímkoliv newyorským od Scorseseho to trochu zaostává. Ale opravdu jen trochu, protože De Niro tady opět hraje svůj vrcholový standard, dobové písničky udávají tu správnou atmosféru a mafie má zase prsty všude. Takovýchto filmů už se dnes moc netočí - snad proto, že pamětníci mafie v NY a 60.let už z řad filmových tvůrců pomalu mizí. Spáče řadím k polozapomenutému Mangoldovu dramatu Copland, které není z nejlepších, ale je pořád hodně vysoko.(11.12.2013)

 • Boss321
  *****

  Čtyři chlapci byli zneužíváni a týráni v chlapeckém ústavu. Když zestárnou a potkají jednoho z dozorců v restauraci, tak se rozhodnout pro tvrdou pomstu, ze které žádný z dozorců nevyvázne dobře. Nakonci uznáte (nebo já jsem rozhodně uznal), že za téhle situace se není čemu divit, že vzali spravedlnost do svých rukou. Barry Levinson dokonale vykreslil dobovou atmosféru a potvrdil, že je to vynikající režisér. Když jsem si přečetl jména, kdo ve filmu hraje tak jsem očekával, že Hoffman, De Niro, Bacon a Pitt budou hrát hlavní role, ale opak je pravdou. Bacon byl jako dozorce víc než přesvědčivý. Pitt předvedl svůj standart. De Niro se mi v roli kněze moc líbil a Hoffman svou roličku, alkoholického advokáta, zvládl na výborou. Snímek, který vás po shlédnutí nenechá chladným......(23.12.2007)

 • - Lorenzo Carcaterra, který je autorem knižní předlohy, tvrdil, že je příběh inspirovaný jeho vlastním životním příběhem. Když tomto tvrzení začaly řešit úřady v New Yorku, zjistilo se, že neexitují žádné záznamy soudních přelíčení, které by se takového případu týkaly. (don corleone)

 • - Během natáčení museli Brad Renfro a Joseph Perrino nosit barevné kontaktní čočky, aby měli stejnou barvu očí jako Brad Pitt a Jason Patric, kteří hráli jejich postavy jako dospělí. (Listeroman)

 • - Film svou kontroverzí podnítil pátrání v policejních a soudních záznamech kvůli ověření autenticity údajně fotografického díla, jež bylo předlohou pro film. (Rocky62)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace