• Kaka
  ****

  Dějově tradičně silný film, opírající se nejen o naprosto jistou režii, ale především o hvězdné herecké obsazení, ve kterém se nedá ukázat na nejlepšího. Nejlepší scéna tu však je a není ani tak výrazná, jak by se čekalo. Je to ta kde De Niro popisuje váhové deficity. Jeho typická momentka, které máme tak rádi ze slavných mafiánských fresek. Pokud se podíváme na film jako celek, tak tématicky je samozřejmě nesmírně atraktivní a divácky přitažlivý. Už tyto fakta ho v podstatě pasují do role favorita, který se jednoduše bude líbit. A taky že ano.(15.12.2007)

 • gudaulin
  ****

  Hvězdně obsazený film, který v sobě obsahuje tři roviny. Jednak je to snímek o mimořádně silném přátelství čtyř kluků vyrůstajících v jedné čtvrti, který je podobný tomu, co rozehrál Sergio Leone ve svém slavném dramatu Tenkrát na Západě. Ve druhé rovině je to film o selhání systému, který připustí pohlavní zneužívání chlapců v nápravném zařízení a z toho vyplývající touhu po odvetě. Spáči sice nejsou o tom, že pomsta je všechno, vyznívají ale tak, že je to skoro všechno. Ve třetí rovině jde o klasické a mnohokrát natočené soudní drama s řadou efektních výstupů a zvratů. Není to vůbec špatný film, ale měl jsem trochu problémy s jeho etickým vyzněním. Státní zástupce v rámci snahy o pomstu spolupracuje s podsvětím a ve své manipulaci zachází hodně daleko. Celé se to mohlo velmi snadno zvrtnout. A ono kamarádství s několikanásobnými vrahy a profesionálními zločinci je taky trochu zvláštní. Určité vazby z dětství bych neváhal jako dospělý přerušit. Je to film tak trošku v duchu pomsty hraběte Monte Christa na těch, co mu zmršili život. Ostatně ten román hraje ve filmu také svou roli. Celkový dojem: 75 %.(1.8.2009)

 • Falko
  ****

  Detski hrdinovia a ich sarapatky, az kym sa nestala tragedia ma bavila a bola velmi zaujimavo natocena. Avsak od chvile, ked su styria hrdinovia dospeli sa reziser Barry Levinson rozhodol natocit dramu, kde sa ich cesty rozdelili a kde dvaja z nich budu pripravovat neprehladny plan na pomstu a nielenze je neprehladny, ale je trosku i nudne natoceny a preco? Pretoze ja ako divak som mal jednoducho problem zapamätat si mena roznych postav a tym padom som rafinovany plan na pomstu pochopil az na uplnom konci filmu, co bol mozno aj zamer rezisera, ale mozno je to aj moj problem a nie chyba rezisera, tak preto davam 4*, lebo ten zaver nemal chybu. Takze strucne povedane, je to kvalitna drama s hviezdnym obsadenim, len tie posledne dve tretiny filmu su trosku natiahnute, je tam vely dlhych dialogov, ktore ma az tak nezaujali, ja by som to na Levinsonovom mieste trosku zostrihal a natocil zrozumitelnejsie, vtedy by som dal 5 *... 06.10.2010 _______ Brad Renfro - (Mladý Michael Sullivan) +++ Brad Pitt - (Michael Sullivan) +++ Joseph Perrino - (Mladý Lorenzo Carcaterra) +++ Jason Patric - (Lorenzo Carcaterra) +++ Kevin Bacon - (Sean Nokes) +++ Robert De Niro - (Otec Bobby) +++ Minnie Driver - (Carol Martinez) +++ Dustin Hoffman - (Advokát Danny Snyder) +++ Vittorio Gassman - (Král Benny) +++ Jonathan Tucker - (Mladý Tommy Marcano) +++ Billy Crudup - (Tommy Marcano) +++ Geoffrey Wigdor - (Mladý John Reilly) +++ Ron Eldard - (John Reilly) +++ Produkcia: Barry Levinson +++ Hudba: John Williams +++ Nemecka Cinema - 100%(6.10.2010)

 • Houdini
  ****

  Oscar 1 nominace: Hudba(8.3.2004)

 • tron
  *****

  „Bol to mimoriadny večer a ťahali sme ho tak dlho, ako sme len vládali. Bol to náš happyend. A posledná chvíľa, kedy sme ešte boli spolu. Vtedy pred nami ležala oslnivá budúcnosť. A mysleli sme si, že sa budeme poznať navždy.“ Má to v sebe niečo z Kingovho Tela. Možno sú Spáči troška pridlhí, ale nakoniec všetko do seba pekne a osudovo zaklapne a na konci diváka čaká príjemné naplnenie a silná satisfakcia. Dokonalé herecké obsadenie (deti, kňaz De Niro, alkoholik Hoffman s vrkočom, Kráľ Benny, pedofil Kevin Bacon), nádherne prekombinovaný plán pomsty (skutočne nie je úplne od veci porovnanie s geniálnym Grófom Monte Cristom od Alexandra Dumasa), žeravá Pekelná kuchyňa, šokujúce scény (prvé znásilnenie je prezentované "len" prostredníctvom zvuku a bohato to stačí), silná atmosféra (a skvelá scéna blatového futbalu) a kontroverzný scenár (podľa knihy napísanej údajne na základe vlastných zážitkov... americké úrady však niečo také vyvrátili a hovoria o výmysle). SPÁČI kladú veľmi náročné, ťažké a komplikované otázky.(25.10.2004)

 • - Lorenzo Carcaterra, který je autorem knižní předlohy, tvrdil, že je příběh inspirovaný jeho vlastním životním příběhem. Když tomto tvrzení začaly řešit úřady v New Yorku, zjistilo se, že neexitují žádné záznamy soudních přelíčení, které by se takového případu týkaly. (don corleone)

 • - Díky natáčecímu scénáři se Kevin Bacon nikdy nepotkal na place s De Nirem nebo Hoffmanem. (don corleone)

 • - Film svou kontroverzí podnítil pátrání v policejních a soudních záznamech kvůli ověření autenticity údajně fotografického díla, jež bylo předlohou pro film. (Rocky62)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace