• Torpid

Matt Sazama a Burk Sharpless se zaměřují na ryze komerční projekty určené pro náctileté. Mají za sebou tři velmi průměrné fantasy filmy a tento seriál kvalitou nevybočuje. Dobrodružné Sci-Fi, bez humoru, bez nadhledu s nevýraznými herci, s příběhem, který osloví spíš malé kluky než dospělé. Z 50% se řeší otravné rodinné hovnoty a z 50% je to dobrodružství, kterému jakoby napsal základní osnovu 10 letý kluk se zálibou v meteorologii a přírodních živlech, protože cca po každých 10 minutách je tady někdo vystaven mrazu, ohni, bouři a zase bouři a tak pořád dokola. Seriál opuštěn po 2 dílech.(2.5.2018)

"Mravenci jo? Tenhle rok jsme jich měli fůru na naší vinici. Řekl jsem Garfunkelovi aby přitáhl svůj kompresor, s ním jsme kolem domu vytvořili vakuum a pak jsme je vysáli hlavními dveřmi." Tož tak. Na ilustraci míry hlouposti scénáře snad postačí tahle věta ze Simpsonů. Kdyby ne, tak se stačí podívat na první epizodu a je jasno. Okamžitě mrznoucí voda, déšť při údajných šedesáti pod nulou, vznik komplexního života na planetě během nesmírně krátkého období. Množství situací kdy něco nesedělo, bylo snad nevyčerpatelné. Tady logika ani nehapruje, tady si vzala dovolenou a odjela do Chorvatska k moři. U dětského seriálu by to snad nevadilo, jenže tenhle má ambice být pro všechny. Respektive na přímočarou pohádkovou sci-fi klade až moc velký důraz na propletené vztahy mezi postavami a neustálé zpytování svědomí všech kdo ho mají, i nemají. Postavy jsou další velký zápor. Oblíbil jsem si dvě, s mírnými výhradami možná tři. Psychopatická doktorka (musí to tak být) nemá ani kousek charisma, a děj by se bez ní úplně obešel. Černoška z rodiny Robinsonů (kdyby tam nebyla, byl by to rasismus) má nejspíš prezentovat pevný morální postoj, ale v výsledku vystupuje jako arogantní přemoudřelý spratek. Rodiče jsou naopak super oba dva. Technické kategorie jsou kupodivu výborné. Vizuálně je seriál paráda, hudebně taky. O to víc mě zamrzel zmagořený scénář.(22.4.2018)

Pokud bych měl novodobý Lost in Space charakterizovat jednou větou, bylo by to cca: Aneb když se musí KONSTANTNĚ něco sr*t... Míra "náhod", který rodinný trip provází, je prostě neskutečná. ***Lehké SPOILERY*** Potopím se pod vodu? Voda zamrzne. Jdu do lesa? Nebezpečná věc mě ohrožuje. Skryju se před nebezpečnou věcí na strom? Začne hořet les. Projedu se autem po lese? Začne vybuchovat země. Uteču před vybuchující zemí? Spolkne mě bažina. Musíme přejet během 1.5 minuty gejzírové minové pole? Jednomu autu vypadne drát a klesne mu rychlost. Drát opraven? Gejzír auto skoro zničí. Zachráním člověka před zničeným autem? Vyteče palivo. Vezu člověka do nemocnice? Zemře. ***Konec SPOILERŮ*** Po vizuální stránce jsou to grafické orgie. Herecké obsazení? Výtečné. Pan Robinson je chlap s velkým CH a i jeho žena dělá neskutečné věci. Ale kde to všechno spadá, je tak nějak nudný příběh a naprosto, NAPROSTO nesympatická antagonistka, která měla být popravena už ve 2. díle a přitom prostě škodí a škodí. A co víc, ona škodí i sobě! Ona prostě dělá všechno jen proto, aby škodila... Je to škodilka.... Nejspíše se dočkáme 2. sezóny, protože to skončí vcelku otevřeně. Doporučil bych ke shlédnutí? Meh, ani moc ne. Ani útlým fanouškůmb sci-fi, protože je to spíše rodinné drama ve sci-fi prostředí... Bohužel, Robinsonovi. Nezachránil vás ani ten mega nezajímavý kus plechu se třpytivými očkami. MayDay in universe - 40 % ... || SEASON 2 || Potěšilo mě, že tam převážnou část série nebyl roubát. Protože jak se tam vyskytl, vše se najednou motalo kolem něho a věci, co "lidsky" Robinsoni vyřešili po svém, by se najednou bez roubáta nepovedly... Konec byl pak úplně komický. Tolik bulls*itu jsem na jednom místě dlouho neviděl. Jak všichni přežili, to je mi záhadou. A **SPOILER** postava, co se chová 1.9 sezóny jak naprostá psychicky šílená ženská, se najednou obětuje? Jen tak? Když episodu předtím se všem vymr**vala? Acho jo. **SPOILER END**. Jak by řekl jeden youtuber, Go Away Film. S2 závěr: I přes to všechno se mi série 2 líbila více. Hlavně proto, že tam většinu z ní nebyl roubát. Dozvěděli jsme se něco k postavám, bylo tam plno pěkných scén, graficky opět extáze, pan Robinson spíš jako pan Terminátor, nervyrvoucí události (které, jak v sezóně 1, nastávaly až příliš často a zrovna v těch nejméně vhodných okamžicích...). Celkově však lepší. Roubááát 60 %(17.4.2018)

1. série je dost povedená. A to mě čeká druhá, která má lepší hodnocení. Znám hlavně film s Joyim a kreslený seriál jen hodně matně. Postavy, jejich povahy, osudy, kdo přežije, kdo proč a jak, tedy jsem nemohl očekávat žádné překvapení. I tak jsem ale nejednou musel pustit další díl, abych viděl, jak se problémy Robinsonových vyvrbí. Oproti jiným současným scifi seriálům jsou Robinsonovi vizuálně snad nejlepší, herecky skvěle obsazení a těch pitomostí naštěstí je také minimum. 2. série začala skvělým dílem, ale bohužel po návratu Resolutu přišlo několik dílů, kde se děj musí věnovat všem postavám, ač se u nich neděje nic zajímavého, nebo se vymýšlí zbytečné a ne moc zajímavé zápletky. Druhá polovina řady je ale už napínavější a spojuje takřka už jen to podstatné. Příprava na třetí řadu slibuje zase něco trochu jiného a snad to bude zase fajn.(19.1.2020)

• Hogun

Keď jedinou zaujímavou a ako tak uveriteľnou postavou je Robot a Kura, tak je asi niečo zle. Totálne dementne sa chovajúce, maximálne nesympatické postavy, ale aspoň príroda bola pekná. Efektívne ale nudné, trápne a iritujúce, celkovo štandard od Netflixu. Dr. Smith bola na úrovni Segala po lobotómii mozgu. Ostatní to dotiahli 'aspoň' na úroveň hojdacieho koňa. 4/10(5.1.2021)