Ztraceni ve vesmíru

(seriál)
  • USA Lost in Space
Trailer 2
Sci-Fi / Drama / Dobrodružný
USA, (2018–2021), 23 h 18 min (Minutáž: 39–66 min)

Mina Sundwall, Molly Parker, Toby Stephens, Parker Posey, Maxwell Jenkins, Taylor Russell, Ignacio Serricchio, Amelia Burstyn, Raza Jaffrey, (více)

Série(3) / Epizody(28)

Remake vědecko-fantastického seriálu z roku 1965 a inspirovaný i stejnojmenným filmem z roku 1998. V roce 2044 ztroskotali na Zemi mimozemšťané, vlády to zakryly pod pádem meteoritu Vánoční hvězda. Pád způsobil výskyt polétavého popílku, který zakrývá Slunce a neumožňuje obyčejně dýchat, proto lidé běžně nosí roušky, aby přežili tuto malou katastrofu, která ohrožuje lidstvo již v horizontu 20 let. Díky těmto okolnostem byla americká armáda vládou donucena využít technologie získané z havarované mimozemské lodi i k civilním účelům a spustila tedy program kolonizace Alfa Prima – obyvatelná planeta v souhvězdí Alpha Centauri. Pověřila tedy tým vedený inženýrkou Maureen Robinson (Molly Parker), aby sestrojili kosmické lodě nové generace pro mezigalaktické cestování.
V roce 2046 letí rodina Robinsonových jako další vlna kolonizace spolu s dalšími rodinami do vesmírné kolonie Alfa Prima v souhvězdí Alpha Centauri. Jenže během cesty za novým domovem dojde k vážné nehodě na jejich mateřské lodi Resolute a rodina musí v kolonizačních lodích Jupiter nouzově přistát na nejbližší planetě. Miliony světelných let od starého i nového domova společně bojují o přežití na neznámé planetě plné nekonečného ledu. (ERTik)

Trailer 2

DaViD´82

Vážný rodinný dobrodružný sci-fi seriál. S opravdu velkým důrazem na rodinný a vážný. A až pak někde v závěsu jen tak mimochodem jde i o výpravné sci-fi. Je to v jádru to samé, o co se Shyamalan snažil v "Po zániku Země". Akorát udělané víceméně správně čili rodina je to sympatická, děcka nejsou k nesnesení (byť přemoudřelá krapánek jsou, ne že ne), častá akce i boj o přežití jsou podány správně dramaticky, vizuálně je na co koukat, bombastický soundtrack duní jak v nejnovějším blockbusteru, emočně to chladné není (i za cenu občasného citového vydírání) a tak vlastně jedinou výraznější výtkou je, že tempo je většinu epizod podivně kolísavé mezi až příliš zběsilé/až příliš pozvolné a nic mezitím. Čemuž nepřidává ani podivný nesoulad, kdy se na jednu stranu vzdává hold původnímu naivnímu kultovnímu seriálu, chtělo by to být jízdou pro děcka, má to švihlé postavy i humor a na druhou se jede na seriózní vlně plné manželských problémů, neustálého boje o holý život, vypořádávání se s osobními démony, stylizace à la Interstellar apod. Děcko bude protáčet oči nad tím, jak se to místy bere vážně a nad problémy dospělých. Dospělák nad nimi však oči protočí úplně stejně, protože to není dotaženo, když už teda. Celkově by tomu prospělo, jasně se rozhodnout, čím to chce být. Zda seriózní survival scifárnou pro odrostlejší publikum či vážně se neberoucí eskapádovou jízdou jak z novodobého Doctora Who pro všechny, kteří jsou duší stále dětmi. | S1: 3/5 | ()

Radyo

Milé a potěšující, prostě sci-fi v duchu těch nejlepších tradic a literárních sci-fi děl z první poloviny 20. století. Jasně, spousta bizarních nelogičností může někomu pokazit dojem, ale osobně mám raději tyhle sci-fi, co si nehrají na žádná vyšší poselství. (Tím nezpochybňuji, že třeba 2001: Vesmírná odyssea je jiná liga). Líbily se mi i vesměs neokoukané tváře (Molly Parker, Parker Posey, Mina Sundwall... sakra, píšu tady samé ženské, no dobře, tak tedy ještě Robot :-) ). Prostě rodinná zábava s úžasnými exteriéry, ať už šlo o jakoukoliv planetu. ()

T2

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Hlavne poteší, že to je výborne technicky zvládnutý seriál. Radosť pozerať, že sa s tým dosť vyhrali, či už pri tvorbe kostýmov, másk, žiadny prestrelený sci-fi s množstvom zbytočne uletených mimozemšťanov, pekne vypracované kulisy vesmírnych lodí, poteší minimum trikových sekvencií. Príbeh v pohode, herci fajn, nechýba dobré napätie. Prvá séria ma milo prekvapila. /75%/ ()

KevSpa

Pro mě rozhodně nejlepší guilty pleasure roku. Seriál splnil má očekávání zábavné rodinné sci-fi, kterou nesmí brát divák vážně a jen se bavit. Jiný účel ani nemá. Nutno dodat, že jsem si připadala, jako bych se vrátila do dětských let a náramně si to užívala. A můj oblíbenec Toby Stephens rozhodně nezklamal. Takže šup sem s druhou řadou. 1. série - 90% ()

tron

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

„Sú to Robinsonovci. Je to rodina. Občas si lezú na nervy a každý z nich je iný. Ale keď dôjde na lámanie chleba, držia pokope.“ Prvá séria super. Skvelé postavy, sympatickí herci so vzájomnou interakciou, výborná vizuálna stránka (výtvarne bohato stvárnené lode, kostýmy, planéty atď.) a rýchle, svižné, dynamické tempo rozprávania. Jasné, náhod a nehôd, do ktorých sa Robinsonovci neustále dostávajú, občas príliš bije do očí, ale inak veľmi príjemné prekvapenie. Bohužiaľ, druhá séria už prišla o moment prekvapenia a, to hlavne, po stránke scenárov sa vybrala iným smerom, než aký by ma nejako extra zaujímal (troška zmenený robot, neustále ľudské zrady, mimozemská hrozba a Robinsonovci sa stali len členom obrovskej výpravy, čo je zle, lebo táto vydarená rodina najvýdatnejšie funguje osamote). Zatiaľ nechávam opatrné 4*, ale ak by tretia séria bola na spôsob druhej (alebo ešte horšie), začnem radikálne znižovať počet hviezd. ()

• Alfa Centauri je trojhvězda a svou vzdáleností 4,37 světelného roku také nejbližší hvězdný systém od sluneční soustavy. Na obydlené planetě ze třetí série si můžeme všimnout domů z části postavených 3D tiskárnou. (DJMaroko)