V pokračování úspěšného akčního thrilleru z roku 2014 přinutí legendárního Johna Wicka (Keanu Reeves) k návratu ze zabijáckého důchodu jeho bývalý spolupracovník, který se pomocí intrik snaží převzít kontrolu nad tajemným mezinárodním sdružením nájemných zabijáků. Krevní přísaha Johna zavazuje, aby mu pomohl, a tak se vypraví do Říma, kde se utká s několika nejnebezpečnějšími zabijáky na světě. (Freeman Ent.)

Matamoroz

Ne že by to byl vyloženě špatný akčňák. Ale prostě nebavil mě zdaleka tak jako jednička. Proč? V prvním filmu se John zjevil jako přízrak, který v příběhu jasném, přehledném a přímočarém s lehkostí zmasakroval půlku newyorských gangsterů, aby pomstil svého psa a ukradené auto. Tady plní stupidní zadání mafiánského blbečka, který žárlí na svoji schopnou sestru. Neurčuje pravidla hry, je v defenzivě a lapá po dechu. 67,8% ()

DonBraso

Už vím,že na trojku se určitě dívat nemusím.Čekal jsem co po jedničce přijde za smeč a místo toho přišel těžkej topspin za čáru mezi diváky,kteří nejspíš kříčí ještě do teď,ale já rozhodně ne.Proč pořád ten film vypadá jak mrtvola bez emocí a přitom se někomu vlastně líbí.Keanu už přestával bavit po hodině,protože on tam chodí jak ve hře Syphon Filter z Playstationu(kdo znají pochopí) a ve dvouch akčních pasáží kosí headshoty jak já krájím chleba a ještě ho namažu z druhý strany máslem.Příběh je opět termikus nevidomus.Ale co,hlavní je akce.Ta je vlastně opět špatná.Tak co je nejhorší,že tohle není nějaká kultovka z 80 let alá Komando,kde to člověk chápe,ale v tomhle si nejspíš režisér libuje a nechává postavičky vnucovat do situací tzv. skoč na špeka,já ho dojedu.Scéna v nějakých sklepění je přímo triválně naivní až to bolí.Proč všichni musí mít baterky?Jeden by čekal,že bude tma,ale tam bylo světla jak v lunaparku a jen i ultra dementní člověk pochopil,že na sebe jenom upozorní a to také bylo,takže John už viděl na metry,za roh,za režiséra či střihače někde stovky kilomterů daleko,že tam někdo bude.Tohle se někomu líbí?Pak tu jsou souboje,kdy se ve tvářích herců i počítají snad kroky a chvaty,protože jsou souboje divně nereálné.Johna prostě pronásleduje záporák Cassian,který je hrozný dřevo a choreografie dostala mordu nehoráznou.Opět snad naprosto žádné překvapení,jen se udělá chvat,pak se tam míchá rukama,je to všechno opět zpomalené samotným bojem,jakoby tam neustále někdo křičel,kopni,počkej,ruka,teď noha na tvář..proto celý souboje tak vypadají.Keanu je pro mě stále jen Neo a Johnem u mě nebude,protože auru nemá naprosto žadnou a jen se tak vleče filmem.Výrazný plus film nemá,nechutně se loudá k hlavnímu záporáku,kde aspoň začnou tvůrci něco dělat a přijdou i s nápadem,kde je v kurzu chvilku zrdcadlení dveří,kde nevíte co je za nima,což opět zabije hned střih na posilu v podání pár členů,který tu cestu najdou během pár vteřin.Všechno popírá sebe samu a jestli měl být Santino D'Antonio hlavní zaporák,tak byl jednoznačně nejhorší v tomhle roce a možná i v dalších.Radši už nic nebo ani ty dvě hvězdy nedám :) ()

rashaverak

Krasne stylovy film, jehoz nejvetsi slabinou je to co vetsina lidi opevuje, akcni sceny, prinejmensim ty ve kterych likviduje obycejne poskoky po desitkach (zhave vystrely hadr), je to trapne a hloupe udelane. Nejak se nemuzu smirit s tim ze wicka srazi taxik, ocividne mu prerazi obe nohy ale on vyskoci a rozkope ridici drzku, tohle se preci da vymyslet lepe, stejne stylove ale aby to nepusobilo tak hloupe. Skoda toho, podobnych momentu je tam plno. ()

pafka

Ne, nemuzu za to. Akcnak ok, ovsem ja se u toho dost nudil. Zadna velka zabava, nic, co bych uz stokrat nevidel. Hlavni postava, ktera zabije 100 lidi a vsichni ho trefuji jen do neprustrelneho obleku a ani jeden se netrefi do jeho nekryte hlavy je proste tak obrovsky nesmysl, ze to nelze prehlidnout. On zabiji pouze ranou do hlavy a protivnici ho setri. Neverim tomu nic. Pro me zbytecny film. Stokrat omlete. ()

eMeMko

Jestliže jednička byly velmi povedeným akčním béčkem, dvojka tento popis dotáhla k dokonalosti. Keanu Reeves je v nejlepší kondici, v jaké kdy od Matrixu byl a nebojí se to dávat najevo. Příběh i zápletka jsou podobně jako u předchozího dílu velmi jednoduché, ale na tom tohle dílo rozhodně nestojí. Akční scény, to je oč tu běží a nutno říci, že jimi (a na nich) tvůrci rozhodně nešetřili. Rozklepanou kameru a hromadu střihů, které známe z podobných filmů (a které většinou maskují nepovedenou choreografii), zde nenajdeme a divák si tak může v klidu vychutnat dokonalou řežbu a overthetop přestřelky, aniž by se v nich ztrácel. Celé ty dvě hodinky pak utečou jako voda a vy jen přemýšlíte, kdy se na tento masterpiece podíváte znovu. Finální hodnocení: perfektní akční podívaná, kterých je v dnešní době opravdu pomálu. ()

Facerr

Výborný a "masakrální". Takhle má vypadat akčňák. Nechybí v něm smysl, příběh, i akce.Skvěle zahrál i Reeves, kterej je jako vážná mašina rozdávající rány zase o něco víc uvěřitelnější. Vzhledem ke konci bych čekal i trojku, kterou bych určitě nevynechal. ()

x_ander

Nadupané pokračování nadupaného Johna Wicka. Akční scény nemají v současné době obdoby (kam se hrabou všechny mnohonásobně dražší blockbustery) a to nejen z pohledu choreografie, ale i vizuálně. Keanu Reeves jen potvrzuje, že stvořil kultovní postavu, a pokud ve trojce přijde i s originálnější zápletkou, půjdu na plný počet. ()

harycek

První film byl o něčem a měl smysl a duši, tohle je jen slátanina o zločincích a jejich přiblblých pravidlech, dávám tři jen za Johna!?No tedy mrtvejch jak u Verdunu!?!Ale za strhávající akci v druhé polovině musím přidat na 5 i když mě Wick připadal kapku jako otloukánek a kapku nejasný závěr !?! ()

AndrewNewman

Je to lepšie než blbá jednička avšak stále len čistý priemer. Niekto naserie Keanu Reevesa tým, že mu buď zabije psa, alebo zvalcuje dom a tým spustí sled headshotov a trápnych prehadzovaní nad rameno. Keby sa scenárista aspoň trochu pohral s dejom aby to nebolo stále o tom istom, tak by z toho mohol byť ďalší Jason Bourne, tentokrát z tej záporne strany. Bohužial nestalo sa. A tak tu zase máme priemerný akčňak so skvelým obsadenim, ktorý samozrejme uchvátil všetkých okrem mňa. Tak snáď ste si to užili. ()

Logarto

Suchopárnější akce, větší styl. Akce nemá takovou ránu, oproti jedničce zpomalila, zhloupla a zevšedněla (nicméně zůstala stále nad průměrem současných akčňáků). Co ale přibylo je parádní vizuální/designový styl - zdánlivě obyčejné lokace bizarně nasvícené a skvěle nasnímané, parádně využitý prostor, barvité vedlejší postavičky a náhled za závěs uhlazeného zločineckého syndikátu. A závěr filmu super tease na další díl. Sem s ním! ()

muti

Ten Keanu si fakt ze aj dobre zahral. Pekná choreografia, Keanu! Ale celé mi to prišlo príliš neuveriteľne, skôr to bola presvedčená ukážka vašich cvikov a hmatov ako reálne zápasy. Ďalšia realita dňa: snáď si si nemyslel že ju nepomstim. ()

jfaba

Ty vole, tam bylo mrtvých... Ale na dlouhé zimní večery, proč ne. Dobrá akční romantika, která skončí odchodem (útěkem) do neznáma a v trojce (přece si nenechají ujít tolik peněz) opět navštíví sommeliera a střelbou sníží nezaměstnanost o 11.5%. ()

Lubos_Hurych

Obsahuje spoilery! Znatelný propad oproti jedničce. Postavy (kromě Wicka) nesympatické, naopak mně iritovala jejich přítomnost, skoro nulový příběh (ano, i u jedničky by se o tom dalo polemizovat) a naivní, otravná, uměle nastavovaná motivace / chtíč k pomstě. Zatímco u jedničky byla ta motivace k pomstě lehce uvěřitelná a s Johnem Wickem jsem tak nějak soutícil a chápal proč se za ní stále žene, tady už ne. Shořelý dům a obrázek prostě není to, co štěně a auto v minulém díle. No, řetízek je možná ještě horší, tak uvidíme jak to bude příště (jestli vůbec bude?). Jediná akce - stylová, dobře natočená a zahraná, prostě stejně jako u jedničky něco, co se dá považovat v rámci žánru za vrcholný počin. Jenže, já od filmu očekávám něco víc, než jen akci. Navíc nemůžu opomenout fakt, že některé detaily a věci jsou extrémně přitažené za vlasy (například konec, jsem zvědav jak vyřeší případné pokračování) a fakt, že tvůrci, ač jsou zde stále věci velmi originální, někdy prostě jen hrubě okopírovali věci z jedničky (např. smrt po svém). Ani jednička nebyla nijak zázračná, ale oproti tomuto byla alespoň fajn. ► 30% ◆ 3/10 ◆ 2* ◄ ()

Domas88

Prostě střílečka bez mozku a takové hodnocení? Že je to "pěkně" udělané to stačí? Asi lidem stačí fakt málo.. ()

BobArmstong

Takže toto všetci s takou radosťou ospevujú?? V žiadnom prípade netvrdím, že ide zlú akčnú comicsovku ale tých 80% (aktuálne už len 77) mi príde trošičku prestrelených. Samozrejme akčné scény majú našlapaný hudobný sprievod, skvelú kameru a zároveň sú aj brutálne a užijete si ich. Problémom pre mňa ale je ich rovnaká štruktúra. John nabehne do miestnosti vystrieľa každého kto sa pohne a nábojmi rozhodne nešetrí. Vtrhne do novej miestnosti tam zistí, že mu došli náboje a zláme teda pár rúk aby sa dostal k novým zbraniam. Takto sa to opakuje aj niekoľko minút až kým akcia neskončí. Jednotka bola v tomto ohľade omnoho nápaditejšia a kreatívnejšie. Dvojka má bohužiaľ len jednu naozaj solídnu vyvražďovačku, ktorá stojí za to a ostatné sú len cez kopírku. Ako ste mohli usúdiť už z okolitých komentárov tak príbeh je klasický typu: Nikto nie je priateľ tak zabi všetkých takže nič z čoho by sa vám zapálili mozgové bunky. John Wick Chapter 2 je síce slušným pokračovaním ale ten ošial určite čoskoro pominie nakoľko ide len o akčnú výplachovku, ktorá však určite patrí k tej vyššej triede ako väčšina tohto ročných filmov rovnakého žánru. ()

John Wick je miliardář

John Wick je miliardář

22.05.2023

Třetí John Wick si našel padoucha

Třetí John Wick si našel padoucha

19.01.2018

John Wick 2 loni vydělal dvakrát tolik co jednička (88 milionů vs. 171 milionů), takže se logicky dočkáme třetího dílu. Studio Lionsgate už ho stihlo oznámit na 17. května 2019 a stoprocentně ho… (více)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

31.12.2017

John Wick se vrátí

John Wick se vrátí

30.05.2017

Dvojka Johna Wicka vydělala dvakrát víc než jednička (88 milionů vs. 166 milionů), takže není divu, že se plánuje trojka. Režisér Chad Stahelski stále neví, jestli znovu usedne za kameru, protože… (více)