Temnotou budoucí minulosti kouzelník touží prohlédnout. Je pouze jedna cesta mezi dvěma světy... Ohni, se mnou pojď! FBI vyšetřuje vraždu Teresy Banks. Ukazuje se, že zločin v sobě skrývá ponuré tajemství, které nemůže rozluštit pouhá síla rozumu. Jeden agent beze stopy zmizí... Speciální agent Dale Cooper předpovídá, že vrah udeří znovu. Avšak kdy a kde? Twin Peaks je nevelké americké městečko poblíž kanadských hranic. Ovšem pod rouškou poklidné středostavovské idyly není nikdo tím, čím se zdá být. Nevinné tváře středoškolaček skrývají návyk na kokain a neuspořádaný sexuální život. Jedné z nich, Lauře Palmer, zbývá posledních sedm dní života... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

voldemorf

Twin Peaks bez Hornových a Packardových není tak úplně ono. Chybí tam ten jemný humor. Drama, ve kterém má konečně možnost plně využít svůj potenciál Laura Palmerová, ovšem také není od věci. Minusové body za přeobsazení herečky, která hrála Donnu - ačkoli ji jako postavu nemusím, původní herečka byla jedinečná. Ta její nevinnost říznutá sex appealem a široká škála mimických projevů zde prostě schází. ()

tkey odpad!

Co je tohle za totální výmaz? Jediný důvod, proč bych tohle někomu doporučil by bylo, abych je viděl rvát si vlasy v beznaději. Během sledování jsem koukal na přítelkyni, jestli jsem debilní já, ona nebo ten film....byl to film. Nechápu, jak tohle může mít tolik %.... Tohle jsem fakt ani nedokoukal. Tuto zhovadilost bych nepřál ani svému nepříteli...ani Burešovi. A to jsem zvládl dokoukat svéráz národního rybolovu... ()

Matte27

Jako náplast na otřesnou druhou sérii je tento snímek více než dostačující. Kdyby takhle vypadalo Městečko Twin Peaks od začátku až do konce, nemělo by příliš soupeřů. ()

ACDCKL

Pro někoho slabší z kousků Twin Peaks, avšak film mě zaujal z toho důvodu, že se lehce vysvětlilo, kdo je Teresa Banks a následné poukázání na vraždu Laury Palmerové. Psychicky ten film vyloženě deptá, je i tvrdší oproti seriálu. A když už si člověk říká, že to začíná chápat, tak ho pan Lynch jen později utvrdí v tom, že vlastně ničemu nerozumím. A malý štěk Davida Bowieho, jj to je ono. Jasných 5*. ()

WhiteDuke

"The craziest film in the history of cinema. I have no idea what happened, I have no idea what I saw, all I know is that I left the theater floating six feet above the ground." - Jacques Rivette ()

Binne

8 let čekám na to, až budu schopna náležitě zhodnotit tento geniální počin. Uklidňuje mě fakt, že se k mé recenzi nikdy nikdo nedostane. Počínaje prvním dílem jsem se do tohoto skvostu přímo zamilovala. Je to jako nahlídnutí do duše jinému člověku a přesto nedojdeme k pochopení. Každý den a každá minuta života nás posouvá do jiných míst a přesně tak to dělá i Lynch. Není možné uchopit jednu konkrétní myšlenku, které se držet, není ani možné vytvořit si jasný názor. Můžeme se nechat unášet atmosférou a náladou jednotlivých scén, poezií jednotlivých postav a stejně nedojdeme k rozuzlení. Je to jako určitá pyramida, kdy v první řadě leží výborný melancholický děj odehrávající se kolem vraždy jedné zajímavé středoškolačky, druhá řada nám nabízí pohled na hutnou atmosféru malého a tísnivého města, které je vše, jen ne prosté. Skrývá mnoho záhad a někde tam i velké zlo. Další řada nám odhaluje všechnu tu nehmatatelnost, která se za jednotlivými postavami ukrývá, předobraz toho zla i velkého světla těsně vedle, obrazy smrti a místa, kde leží. Do poslední řady dle mého názoru dohlédne jen pan Lynch. Film představuje určitý pilotní díl, který nás spíše navnadí na řešení téhle záhady než aby nám cokoli odpověděl. ()

ostravak30

Asi jsem měl začít první seriálem. Jenže jsem si nikde nepřečetl, že tento film přímo na slavný seriál navazuje a tak jsem toho moc nepochopil. Z děje zmizel hned na počátku agent, kterého ale nikdo nehledá, nelogické jsou i další události, jichž se kupí vrchovatě. Jako horor to působí zajímavě, objevuje se řada podivuhodných příhod i postav, ale nic není dotaženo do konce. Posléze se děj zaměří pouze na Teresu Banks. Chvílemi je to hodně zajímavé, pak to padá někam do černé díry, z které jsem byl docela na větvi. Závěrem dodám, že film se stal propadákem v kinech a čelil i negativním recenzím filmových odborníků. ()

RigorMortis

Prvý môj Lynch (Blue Velvet) bol totálny mindfuck, kedy som nevedel, kde je sever. Po čase som začal pozerať Twin Peaks (hoci nie od začiatku) a mindfuck bol znesiteľnejší. Potom som si pozrel toto, vysvetlilo to pár vecí, ale na to, aby som pochopil Lyncha si ešte budem musieť pár rokov počkať. A vôbec, kto dá preboha dieťaťu meno Mädchen? ()

Blazkowicz

Lynch. Je potřeba psát něco dalšího? Po konci seriálu jsem se chtěl dozvědět něco víc a možná napravit tu jednu hvězdu z minula. Seriál si u mě napravil reputaci, ale toto teda ne a už vím proč. Seriál nedělal Lynch sám, takže ho drželi na uzdě. Jenže to hovado to tady celé režíruje a je to stejné, jako jeho ostatní filmy. Nepochopitelná sračka nad kterou si všichni dělají dobře a píšou blbé kecy typu "kdo nechápe, tak nechápe" nebo "geniální" nebo "vůbec jsem to nechápala, ale pouštěla jsem si to znovu a znovu" a dávají plné počty. Ti lidé jsou prostě vymiškovaní retardi. Scéna z vlaku stačila. Víc jsem nepotřeboval. 1-* ()

Předseda

Já myslel, že je to film a on je to "apdejt" k seriálu. Nebo snad vystřižené, či nepovedené seriálové scény nebo přímo dotáčky? Půlhoďku to bylo fajn, vtipné, napínavé, těšil jsem se, ale pak začal příběh nový, přímočaré drama snad o drogách a"dobrých" rodinných, kamarádských a milostných vztazích. Bez seriálu se to asi nedá uzavřít. ()

Eddie003

Absolutně nesouhlasím s názory, že tenhle film je slabší než původní seriál. FWWM sice předbíhá seriálovým událostem, ale jinak je to zcela odlišný počin. Zatím co seriál si buduje atmosféru pomocí humoru, střídaného s poněkud děsivějšími momenty, film jakýkoliv optimismus vypustil a ubírá se pouze zavedenou linií, tedy vylíčení posledních sedmy dnů Laury Palmerové,j ak hrdě hlásá upoutávka V jeho průběhu mě až zaráželo mistrovské nasnímání (vražda, vize Boba, červený pokoj) a na konci, podmalovaném Badalamentiho hudbou, jsem si připadal jako po nějakém tripu. Každopádně povězt propadáku, kterou si film odnesl z Cannes, nechápu, a co se týče jedné poznámky o výstupu Davida Bowieho: David Lynch prohlásil, že účast Bowieho na filmu,která je zvlášť těžce pochopitelná, by se vysvětlila v dalším, plánovaném pokračování TP:FWWM. Bohužel o jeho realizaci přestal přemýšlet právě díky zmiňovanému neúspěchu na festivlu v Cannes... ()

pasqviL

Film sem viděl ještě před seriálem a docela mě dostal. Nejvíc nejspíš neskutečný obraz který Laura dostala. Podruhé sem snímek shlédl až po všech dílech seriálu a můžu tvrdit že podruhé to bylo ještě lepší než napoprvé, přece jenom už se v městečku vyznám :) ()

Weirdman

7/10... Histéria a hnus sveta dotiahnuté na absolútny vrchol... Lynch je režisér-boh, ale ja boh nie som a tak sa ho ani nesnažím pochopiť a zvláštne pocity z tohto nepochopenia, ktorými opantáva divákov (nebohov) a rehoce sa im do tváre na mňa zabrali zatiaľ len raz a to pri Mullholland dr. ()

Marquis

Bohužel jsem seriál neviděl. Kdyby ano, věřím, že by hodnocení bylo jinde. Takto jsem se ale docela nudil a to je to co od filmu očekávám- nenudit se. Celou dobu jsem čekal na agenty, kteří nepřišli. Jejich dialogy neměli chybu, takže jsem byl zklamán- vlastně tam takto vůbec být nemuseli. Bez seriálu mě tento film nemohl oslovit. ()

moviepill

Neviem, ako tento film hodnotiť. Bol som z neho tak domotaný, vystrašený a zchaotizovaný, vnútorne i zvonka, že netuším, ako sa k nemu postaviť. Ťažké snové scény a vôbec celý film mi nerobí dobre. Napriek tomu by som nepovedal, že je to odpad. Ale ani super záležitosť. Proste neviem... ()

DeepMaster

Když jsem to vyděl poprvé, nelíbilo se mi to. Podruhé jsem to nechápal, Potřetí jsem k tomu byl trochu schovívavý. Po čtvrté jsem začal přemýšlet, a popáte jsem tomu propadl. ()

Kailleh

Stále mě mrazí v zádech.. asi potřebuju panáka a to hodně velkého.... Tento snímek mi osvětlil aspoň trošku to pozlátko městečka Twin peaks, které bylo od začátku dost omšelé. Podivné sny, ztracené duše, jež si hrají s lidskámi životy a ta věčná touha po pravé lásce, jež se zdá být pouze pošetilou iluzí. Kde se to v člověku jen bere? Kdo nehledá nikdy nenajde. Správná odpověď je ceněna zlatem, ba co víc.... životem. Odkud však pramení ten jedinečný zdroj Lynchovy vizuální kompozice, s kterou si tak ladně pohrává? Odkud se berou jeho nápady a co nám tím vším chce sdělit? Je možné, že vidí také svého "Boba"? Jeho filmy odkrývají záhadnou oblast lidského bytí, jež si většina lidí ani nechce připustit, že ji má. Poukazuje nám zákoutí lidské duše, ba co víc, vede nás oblastí temna a nechává jen teňounké paprsky světla po nichž můžeme vystoupit zpátky z hlubokého úpadku doby. Myslím, že Lynch nás vede jeho básnickým pohledem mnohem dál, než jsme si schopni připustit. Snaží se nás zahnat do kouta a nepustit dříve, než si uvědomíme, kdo vlastně jsme, co tu děláme a kam máme kráčet. Jeho osobyté vyjádření ve mě vzbuzuje hrůzu, strach, zvědavost a chtíč. Vždy chci vědět, jak to myslel a co bude dál... Takhle vzdávám poctu panu režiséru... MYslím, že mohu mluvit za všechny... Děkujeme... ()

Spielbergo

Docela zábava projet si zdejší hodnocení. Jak jsem vyrozuměl, tak nikdo z těch, co film ocejchovali odpadem či velmi nízkou známkou, seriál neviděl. Přesně to vystihuje podstatu filmu - já bych ho nazval téměř "fanouškovským". Tomu, kdo neviděl seriál, neřekne film absolutně nic. Nicméně slovy klasika: "To byla těžká písemná práce, i já jsem s ní měl problémy..." Jinak řečeno, serál jsem zhltnul, považuji ho za něco zcela vyjímečného a geniálního, přesto mě tento film moc nenadchl. Krásně upřesňuje a doplňuje některé momenty o nichž se v seriálu hovoří, hezky je zmapována i historie, jež vedla k vraždě Laury Palmerové. Musel jsem také ocenit, že Sheryl Lee v serálu moc neúčinkuje, neboť její styl hraní je prostě příšerný (ač mi v seriálu vůbec nevadila). Ocenil jsem nepřítomnost Lary Flyn Boyleové, nicméně nahradit ji takovou nemastnou neslanou chudinkou, to chce mistře Lynchi velikou odvahu. Závěrečné poletování andělů mi pak přišlo jako naprosté popření všech principů na nichž byla mystéria Twin Peaks postavena. Díky tomu se ve mě zahnízdil pocit, dotvrzený mnoha perličkami ze zákulisí, totiž že Lynch seriál vytvořil skutečně jen jakousi náhodou, omylem či šťastnou shodou okolností - či spíše tímto vším dohromady. Shrnuto podtrženo mi to celé, krom několika úžasných momentů, přišlo vcelku zbytečné a jen mě to utvrdilo v názoru, že Lynch je prostě ten typ blázna, který má sice schopnost vybrousit dokonalý briliant, ale (opět slovy klasika) stane se mu to tak maximálně jednou za 10 let. Spíš ale jednou za život. ()

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

13.12.2022

Kultovní Městečko Twin Peaks čeká 3. série

Kultovní Městečko Twin Peaks čeká 3. série

07.10.2014

Po zrušení se vrátila zpět na televizní obrazovky jen hrstka seriálů. A ode dneška patří do téhle elitní skupinky také Městečko Twin Peaks Davida Lynche (Mulholland Drive, Lost Highway), jehož třetí… (více)