Adasin

Tady je hrozně vidět, že je to jenom pro prachy, třetí Jumanji vůbec vzniknout nemuselo. Občas se mi zdálo až neuvěřitelné, jak předvídatelné to bylo. Fakt jsem si nejednou řekla, co asi za chvíli přijde a v duchu se modlila, aby to tam nedali, ale ne, prostě to tam být muselo a to mi hodně vadilo. Nevadí mi jednoduché příběhy, ani když se mi občas "podaří" něco odhadnout, ale tady to překročilo únosnou mez, tady už mi to přišlo trapné a čím hůř, emočně mě to minulo obloukem. ----- I přes předvídatelnost jsem viděla snahu o změnu oproti předešlým dílům, jenže skoro všechny zajímavé nápady (třeba ten s výměnami těl), do kterých jsem vkládala naděje, byly nakonec zazděny jen proto, aby to skončilo přesně dle očekávání a došlo i na dojemné loučení, urovnání všech vztahů a poučení. ----- Výš to nevytáhne ani zábavná a někdy i fakt cool akce, soundtrack ani pomrkávání na hráče videoher. ------- Musím říct, že i vtipy mi přišly trochu lepší jak minule, i když je vyslovovaly stále stejně nezajímavé postavy (v jakékoliv podobě). ----- Takhle se hra nemění. Schválně, jaké budou výdělky, jestli bude lidi bavit víceméně to samé, co minule. 6/10 ()

depony

Bylo to slabší, bylo to předvídatelný (až na některé momenty), ale bylo to vtipný a odpočinkový sledování. Na základě recenzí jsem neměl žádná očekávání, začátek byl hodně vlažný a já si říkal: Ty jo, dokoukám to? A dokoukal a celkem si to užil. Já mám slabost pro Karen (Amy Pond), Rock mě občas baví, jak si tady ze sebe umí dělat legraci, viz "smoldering intensity". Vlastně je to film, který neurazí. Neměl by. ()

agentmiky

Ve srovnání s jedničkou je druhý díl krokem vzad. Proč ? Přijde mi, že si tvůrci po komerčním úspěchu s pokračováním nedali takový kus práce, pár nových neotřelých nápadů by se našlo, o tom nemá cenu polemizovat, ale pořád mi přijde, že se autoři sjeli na vlně úspěchu jedničky a vytřískali z ní všechno pozitivně přijaté, snažili se to malinko poupravit (já to ale hned prokoukl) a narvali to do Dalšího levelu (třeba tanec postavy Ruby Roundhouse na stejnou písničku....jako haló?). Škoda.......Z hlediska kladů musím jednoznačně pochválit toho, kdo přišel s tím, že by možná diváci ocenili proházení postav a Rocka coby DeVita s Hartem coby Gloverem. Dost vtipů se povedlo, jejich vzájemné škádlení jsem si užíval, tady by problém nebyl. Celkově herecké obsazení opět jednoznačně tím největším tahákem, Karen Gillan si jako herečku začínám čím dál tím více zamilovávat. Co mě ale nepotěšilo, byl příběh. Bez špetky originality, fakt jsem očekával promyšlenější podívanou. I to CGI sem tam přecházelo v takový digibordel. Závěr s potitulkovou scénou navnadil, trojku jsem ani tolik nechtěl, teď v ní vidím potenciál. Tak uvidíme, jak se s tím poperou. Za mě dávám 65 % ()

Praxis

Zábavné podobně jako minulý Jumanji. I když je to zase to samé v bledě modrém, jen tu jsou jiné prostory a k hlavní skupině přibyli i nemotorné postavy dědy a kámoše. Bylo to zábavné, rychlé, furt se tam něco dělo a vlastně to splnilo účel. Příjemný výplach hlavy, u kterého fakt nebudete muset přemýšlet. 75% ()

ArsenalEagle

Dvojka Jumanji je přesně tím důkazem, že někdy je nejlepší vidět film bez očekávání a chytit správné naladění, protože to je moment, při kterém si takový druh nenáročné zábavy s podmanivým vizuálem užijete nejlépe. O chloupek slabší než jednička, přesto stále slušná podívaná, u které můžete nechat mozek vesele ve vedlejším pokoji a jen si užívat "vypnutí". Velkými plusy filmu jsou staří pardálové - DeVito s Gloverem a Rory, byť ten má opravdu pramálo prostoru. Hlavně díky oněm dvěma hereckým veteránům a jejich interakcím a zmatenosti vděčí film za stravitelnost, protože jsem předsvědčený, že bez nich bych šel s hodnocením níž, jelikož pokračování (kromě nich) prakticky nepřináší nic nového. Ale jak jsem řekl, Jumanji jsem si pustil přesně v té správné náladě. ()

Riddick77

Jumanji: Další level můžeme směle zařadit k pokračováním, která skutečně mají kvalitu a smysl, přičemž do puntíku plní tvůrčí záměr, tedy v tomto případě pobavit, rozesmát a nenudit. Ano, studio přitvrdilo a rozpočet očividně narostl, což rezultuje v epičtější a velkolepější akční scény, ale hlavní devízou Kasdanova bijáku jsou sympatické postavy, jež se pořád mají kam vyvíjet a čím překvapovat. Nosný koncept avatarů se opětovně osvědčil, i když bylo nutné příběh obohatit o nové charaktery. Těžko soudit, jak dlouho bude tohle schéma fungovat. Závěr filmu napovídá, že tvůrci si nechávají dvířka k dalšímu dílu otevřená, leč byla by obrovská škoda, kdyby série zkostnatěla a upadla do fáze mechanické recyklace. Recenze zde. ()

Salem

Kdyby byl 4. díl a vrátilo by se to zas že by se Jumanji projevovalo v "našem"světě tak by to bylo rozhodně lepší než tenhle film. ()

Laxik

Příběhově a hlavně scénáristicky slabší, některé postavy byly poslány totálně na vedlejší kolej, ale pořád je to moje představa dobré nenáročné zábavy. ()

blackrain

Dvě hodiny utekly jako voda. V podstatě kopíruje předchozí díl a chová se jako recyklát. Nevadilo mi to. Bavila jsem se, protože jsem viděla starou partu známých. Danny DeVito a Danny Glover byli příjemným překvapením. S dalším pokračováním už bych ale byla poněkud opatrnější. Každá sranda jednou končí. ()

Rakosnicek77

Rozhodně se nebudu držet zpátky, ve svéh hodnocení, protože jsem se zase jednou dobře bavil, což by ale nebylo možné, pokud bych neviděl první, respektive druhý díl Jumanji. Pokud jste viděli, tak neváhejte, je to moc příjemná oddychovka pro pohodu a pobavení. ()

italka63

Vtipné hlášky, občas se skvěle tvářící Dwayne v roli dědečka a jinak takové neurazí, nenadchne, čistý průměr. ()

Blackhand47

Dva roky starý reboot Jumanji mne příjemně překvapil, ale už od počátku jsem tušil, že pokud vyjde pokračování, bude to už jen klasická ždímačka peněz. A tak se i stalo. Další level je opravdu tradičním sequelem, kdy je všechno větší, monumentálnější apod., ale na druhou stranu přivádí k dokonalosti i pár prvků z minula. Například využití dědoušů bylo perfektní a odkazy na buchtu taktéž, ale jinak tu nemáte nic, co by neměla jednička. Jednotlivé postavy stále představují jisté stereotypy, postavy umírají v těch nejstupidnějších momentech a na konec tu máme i Deus Ex Machinu. Pořád jde o fajn oddechovku a vcelku zábavnou podívanou, ale tentokrát si to ty čtyři hvězdy drží jenom zuby nehty. 75% ()

Colby Sawyer

Typická dvojka. Je to sice větší, ale není to tak vtipné, akce taktéž není přelomová a obecně chybějí nápady. Větší počet postav je demonstrací toho, že je potřeba to za každou cenu nějak ozvláštnit, ale neví se, jak to udělat kvalitně. Plot twist s důchodci není vtipný, naopak je místy dost otravný. Věci, které na poprvé fungovaly skvěle, nyní více či méně tápou a já se chvílemi dost nudil. Chybí tu tah na branku, dialogy jsou plytké a klišovité. Vtipy na jisté nelogičnosti her a nutnost sžít se s avatarem fungovaly na poprvé skvěle, ale opakovaný vtip již není vtipem. The Next Level je fajn rodinná jednohubka, která neurazí, ale zdaleka ani nenadchne. Dvojka Jumanji je prostě ten film, který je fajn, ale jedním dechem je třeba dodat, že jednička byla lepší. Trojka velmi pravděpodobně vznikne a já doufám, že dostaneme něco originálního a zajímavého jako byla třeba Zathura, protože potřetí to samé už by byla tragédie. ()

dom156

Pokračování této popcornové zábavy se nese v podobném duchu jako předchozí díl. Solidní průměr, který neurazí. ()

Jumanji a Ledové království 2 vládnou kinům

Jumanji a Ledové království 2 vládnou kinům