Amerika po roce 2000

(TV seriál)
Dokumentární
USA, 2018, 4 h 54 min (Minutáž: 42 min)

Jack Kney

Nelson George, Tom Hanks, Andrew Ross Sorkin, Lawrence Wright, Alan Ball, Connie Britton, Bryan Burrough, Connie Chung (a.z.), Abu Musab Al-Zarqawi (a.z.), (více)

Epizody(7)

Poznejte Ameriku v prvním desetiletí 21. století. Od televizní tvorby přes hudbu, kterou lidé začali poslouchat ve formě mp3, technologickou revoluci, finanční krizi až po senzační volební vítězství Baracka Obamy a jeho nástup do Bílého domu... První dekáda 21. století se stala jedním z nejdramatičtějších období amerických dějin. Nultá léta začala kontroverzním zvolením prezidenta, následovaným ničivými teroristickými útoky z 11. září. V jejich důsledku vstoupily Spojené státy americké do dvou válek a zavedly nevídaná bezpečnostní opatření. V roce 2005 udeřil na jihovýchodní pobřeží hurikán Katrina a stal se nejničivější přírodní katastrofou v historii USA. V roce 2008 se ekonomický systém zmítal na hranici zhroucení a novinové titulky ovládl bankrot. V tom samém roce si Amerika zvolila svého prvního afroamerického prezidenta, což bylo vzhledem k minulosti země něco naprosto pozoruhodného. Hip hop pokračoval svou strmou cestu vzhůru a moderní vynálezy digitální techniky jako iPod podpořila demokratizaci americké hudby. Televize vstoupila do „druhé zlaté éry“ a k nejspíše nejdůležitějším společenským změnám došlo díky rozvoje internetu, nástupu sociálních sítí a revolučnímu způsobu, jakým Facebook změnil naši vzájemnou komunikaci. Sledujte, jaká byla Americká nultá léta, v poutavém seriálu, který tentokrát zachycuje minulost, již si ještě dobře pamatujeme. (TV Prima)

Slasher

Konečně pátá řada přehledů dekád od CNN. Celkově doplácí (stejně jako předchozí) na obsáhlá témata na prostoru 40 minutových dílů, tedy každému zde bude něco chybět, ale v součtu je to skvělý repeté proletět si moderní historií USA a zavzpomínat, člověk si uvědomí, kolik se toho odehrálo. 2000s definoval především útok na Dvojčata a Bushova invaze na Střední východ, velká finanční krize a nástup Obamovy "změny", ale také iPhone, obrovský boom internetu potažmo sociální sítě. Moc se mi nechce, ale cítím ještě povinnost doplnit si spřízněnou sérii The Movies. ()