Amerika po roce 2000

(TV seriál)
Dokumentární
USA, 2018, 4 h 54 min (Minutáž: 42 min)

Jack Kney

Nelson George, Tom Hanks, Andrew Ross Sorkin, Lawrence Wright, Alan Ball, Connie Britton, Bryan Burrough, Connie Chung (a.z.), Abu Musab Al-Zarqawi (a.z.), (více)

Epizody(7)

První desetiletí 21. století bylo jedním z nejbouřlivějších období amerických dějin. Začalo hektickou volební kampaní, po které takřka okamžitě následoval teroristický útok 11 září. V důsledku toho rozpoutaly USA dokonce dvě války a na vlastním území zavedly dosud nevídané bezpečnostní opatření. V roce 2005 sošlo k nejzhoubnější přírodní katastrofě v amerických dějinách, a o tři roky později dolehly na Spojené státy důsledky hospodářské krize. Ve stejném roce se poprvé ujal prezidentského úřadu Afroameričan. Mezitím kvetl hiphop, televíze chytila druhý dech a Facebook s celou plejádou dalších sociálních sítí vydláždil novou cestu mezilidské komunikaci. (TV Spektrum)

Slasher

Konečně pátá řada přehledů dekád od CNN. Celkově doplácí (stejně jako předchozí) na obsáhlá témata na prostoru 40 minutových dílů, tedy každému zde bude něco chybět, ale v součtu je to skvělý repeté proletět si moderní historií USA a zavzpomínat, člověk si uvědomí, kolik se toho odehrálo. 2000s definoval především útok na Dvojčata a Bushova invaze na Střední východ, velká finanční krize a nástup Obamovy "změny", ale také iPhone, obrovský boom internetu potažmo sociální sítě. Moc se mi nechce, ale cítím ještě povinnost doplnit si spřízněnou sérii The Movies. ()