Černé pondělí

(seriál)
  • USA Black Monday (více)
Trailer
Komedie
USA, (2019–2021), 15 h 18 min (Minutáž: 28–35 min)

Kris Bowers

Don Cheadle, Andrew Rannells, Paul Scheer, Regina Hall, Eugene Cordero, Casey Wilson, Yassir Lester, Kadeem Hardison, Ken Marino, (více)

Série(3) / Epizody(30)

Vydejte se zpět do 19. října roku 1987 – neboli Černého pondělí, nejhoršího akciového krachu v dějinách Wall Street. Celou dobu nikdo netušil, kdo ho způsobil… až dosud. Toto je příběh o tom, jak se skupina outsiderů utkala s klubem zasloužilých titánů z Wall Street a způsobila zhroucení největšího finančního systému na světě, skleněného stropu i havárii limuzíny Lamborghini. V hlavních rolích šokujícího komediálního seriálu hrají Don Cheadle, Andrew Rannells a Regina Hallová. (HBO Europe)

Trailer

Real Tom Hardy

"NIGGA, DID YOU JUST SAY YOU BLACK MOSES?" ------------------------ Absolútne magnetizujúca herecká exhibícia famózneho Dona Cheadla, silnejšia a intenzívnejšia než tie úspešné pokusy stanice Showtime dať to do správnej osemdesiatkovej atmosféry a vydarilo sa im to tak fantasticky, že ak sa pokúsim zaloviť v pamäti iný seriál, ktorý by dokázal navodiť a vytvoriť autentickejšiu atmosféru daného obdobia po všetkých možných ohľadoch, asi by som nič lepšie nenašiel. Príbeh je riešený ľahkou, humornou formou, čo sa ku niektorým niekedy až karikatúrne komickým postavám náležite hodí, pretože vykopnúť mahagónové dvere bratov Lehmanových Kung-fu štýlom bielymi teniskami adidas Superstar počas toho, ako hrá skladba 'Hard Times' od ikonických Run–D.M.C., prípadne hneď úvodná sekvencia, kde sa červená Lamborghini Countach limuzína ženie prázdnymi ulicami Wall Street a v pozadí vyhráva klasická 'The Message' od legendárnej formácie Grandmaster Flash & The Furious Five, ti napovie, že sa nebude jednať len o tak nejaké obyčajné a seriózne spracovanie Čierneho pondelka. Z ostatných vecí je nutné spomenúť kráľovský soundtrack, Reginu Hall a Andrewa Rannellsa (bacha spoiler), ktorý sa z malého, smiešneho a vystrašeného zelenáča stal manipulatívny bastard prvej triedy. Výrazným problémom seriálu je dramatizácia, ktorú absolútne nezvláda a vo vážnych situáciách zlyháva na plnej čiare. Možno aj kvôli tomu posledná epizóda nedokázala patrične vyvrcholiť a naplniť niečo, čo predchádzajúcich 9 epizód pomaly budovalo. Z toho dôvodu hodnotím troma hviezdami, aj keď som bol spočiatku presvedčený, že to budú silné štyri. Nevadí. Black Monday je pre mňa veľké seriálové prekvapenie a aj keď je len apríl, už teraz viem, že sa minimálne aspoň v jednom ohľade objaví v mojom koncoročnom zhrnutí. Vďaka Showtime, vďaka Don Cheadle. ()

DwayneJohnson

Není to žádná hitovka, spíše hodně nenápadná, černá komedie o tom, co se možná stalo v říjnu 1987 na Wall Streetu a kdo mohl za velký, finanční kolaps, které se nazývá Černé pondělí. A já už mám jasno, kdo to byl!. Lidská hamižnost, dvě tuny koksu a pak akcie Georginy, ty stály za tím vším a Seth Rogen to spolu dalšími režiséry hodil do formátu 10x30 a opět dokázal, že jeho filmy, nebo seriály mě dokáží skoro vždycky oslovit. Svým humorem, neotřelým tématem a originálním zpracováním. A pro Dona prosím nějakou cenu za nejlepší, mužský, seriálový výkon. Děkuji předem. ()

M.i.k.e

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Rok si si nevšiml že tvoje holka je hluchá!...Myslel sem že je Češka,mají stejný přízvuk...solidní retro mini série,která dokáže nabídnout fajn herce,dobré fóry a slušný příběh,stejně jako dokáže i na tak malé ploše občas ponudit.Je tu dost vidět inspirace Vlkem z Wall Street,který taky kombinoval černou komedii s dramatem,ale tady bohužel ta kombinace nefunguje až tak dobře.Není to nejlepší Showtimovka,ale jako jednohubka proč ne...70% ()

zodiak217 odpad!

Tento seriál nemohlo myslieť vážne. Začal som to pozerať, lebo mám rád nové retro americké seriály v štýle I'm dying Up here, ktoré majú štýl, no tento seriál sklzol od humoru do ulisnej trápnosti, kde som sa v každej scéne prichytil pri myšlienke prečo to vlastne sledujem. Malo to sledovať udalosti Čierneho pondelku a pádu Wall Street a nie sialenosti uchylakov, ktorí sa hrajú na veľkých pánov. Jednoducho prvotriedna trápnosť s ktorou sa neoplatí strácať čas, lebo tento seriál vám nič do života nedá, ešte aj ako relax je to primitívna zábava a prízemný humor. To je tak, keď humor sklzne do trápnosti vznikne z toho niečo takéto. Zlatanina postáv a nesúrodych dialógov bez zaujímavej a pútavej dejovej linky. Tu nebola šanca ničoho sa chutiť, čo by človeka zaujalo. ()

vyfuk

Black Monday disponuje humorem, který dokáže někdy upřímně rozesmát. Ve výsledku za tím stojí současní mistři komedie. Ale humor je dost ošemetná záležitost. Tady se to dost potvrzuje. Seriál se totiž pohybuje u mne docela v ne dost příjemném postavení a téma mně obíhá jako Babiš demokracii. To celé nám reflektuje skutečné události lehce s nadhledem a zároveň i reálně. Co na to říci? U mně v celku nezáživný kousek, který se brzy v mé hlavě stane minulostí. Ale pro mnoho lidí skvělá zábava na tento rok. ()

• V záverečných titulkoch ešte nasleduje posledná scéna. (figis20)
  • Rýchlosť prehrávania záverečných titulkov je pomalšia každou jednou epizódou. (Real Tom Hardy)