poster

Predátor

 • USA

  Predator

 • Československo

  Predátor

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Thriller / Horor

USA, 1987, 107 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Paldini
  *****

  Major Schaefer je i se svou jednotkou klaďas každým coulem, který zachraňuje utlačované lidičky od zlých partyzánů někde v jihoamerické džungli. Neví však jednu podstatnou věc, že ti zlí partyzáni nejsou pro americkou vládu hlavním cílem, ale je to nějaké místní zlo, o kterém vlastně neví nikdo nic, a které zabijí a z kůže stahuje hrdinné americké vojáky. A tento major i se svou jednotkou má tomuto zlu ukázat sílu americké armády. Je to na ten nejprvnější pohled pěkná bečková sračka. Ale všichni víme, jak to dopadne - jeden hodně zákeřný nesympatický emzák, který si myslí, že když má nejmodernější maskovací mimozemskou technologii a nejvymakanější zbraně, tak natrhne vojákům gaťata. Ale pěkně se plete, protože konečně našel lovnou zvěř, která nepůjde jen tak na porážku, ale ukáže mu, jak se má bojovat o život. Jeden z nejlepších sci-fi survivor hororů všech dob. A napíšu to upřímně, Arnold je v téhle roli fakt borec.(19.3.2005)

 • Dever
  ****

  Soundtrack Alan Silvestri: 1. 20th Century Fox Fanfare [0:25] ,2. Main Title [3:51] ,3. Something Else [3:34] ,4. Cut'em Down [1:58] ,5. Payback Time [2:08] ,6. The Truck [4:22] ,7. Jungle Trek [1:48] ,8. The Girl's Escape [5:59] ,9. Blaine's Death [2:47] ,10. He's My Friend [1:25] ,11. We're All Gonna Die [3:32] ,12. Building a Trap [3:02] ,13. The Waiting [3:27] ,14. The Hunt is On [4:52] ,15. Dillon is Disarmed [2:06] ,16. Billy Stands Alone [2:34] ,17. Battle Plans [9:25] ,18. Wounded Predator [4:13] ,19. Hand to Hand Combat [3:12] ,20. Predator's Big Finish [3:42] ,21. The Rescue and End Credits [4:45],(14.5.2011)

 • Tosim
  ****

  I když tvůrce trošičku podezřívám, že využili námět filmu k pouhé bohapusté řezničnině, docela se mi to líbilo. A to prosím nesnáším Schwarzeneggera a celý ten styl, který reprezentuje. Chvílemi rutinní, ničím výjmečná režie. Cením si spíše masek a postupně budovaného napětí. Neutuchajícího. To je asi to nejcennější...(20.9.2004)

 • D.Moore
  *****

  Řekněte přede mnou "Akční film" a já nejspíš odpovím "Predátor". Od začátku do konce tahle věc šlape pekelnou rychlostí a nepovolí ani na chvíli. Režie, realisticky pojatá akce, vymakaná Silvestriho hudba a prostředí džungle, v níž máte pocit, že něco číhá za každou druhou liánou. I když znám Predátora nazpaměť, vždycky se na něj s chutí podívám znovu.(14.6.2009)

 • TheDarKnig
  ****

  klasika, srovnatelna s Terminatory ci Vetrelci.. reziser McTiernan skvele vyuziva dzungle a doslova nas vtahuje do pocitů komanda, ktere netusí, z poza ktereho stromu na ne vyskocí smrt..a ta je neskutecne drsna ale zato vypada neskutecne cool. Vesmirny lovec, na ktereho nikdo nema.. to je Predator :-) rozhodne bych nechtel byt v kuzich Arnolda a spol.. A zaverecny fight je jeden z nejlepsich, jake jsem kdy videl. I kdyz trochu nechapu, jak to ten vojak mohl prezit :-d(12.8.2009)

 • - Ešte 48 hodín pred sobášom s Mariou Shiverovou bol Arnold Schwarzenegger v mexickej džungli. Prvýkrát v živote si musel požičať súkromné lietadlo, aby mal istotu, že sa vráti včas a stihne predsvadobnú hostinu v Hyannis port. (gogo76)

 • - Shane Black nenáviděl brýle, které jako Hawkins musel nosit. Původně chtěl balistické brýle, které nosí vojáci, ale režisér trval na tom, aby vypadal co nejvíc "divně". (Langy10)

 • - V některých zemích byla reklama na tento film pojata netradičně. Její moto bylo "Tentokrát bude Arnold kořistí" a fungovalo to. Diváci chtěli vidět, před kým bude Arnold muset utíkat. (Roobs)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace