Predátor

• USA Predator (více)

Arnold Schwarzenegger má jako major Dutch v Predátorovi vcelku rutinní úkol, vysvobodit několik amerických vojáků ze zajetí partyzánů uprostřed džungle. Nakonec se ale musí utkat s daleko tajemnějším a nebezpečnějším nepřítelem. On i jeho muži čelí děsivému mimozemšťanovi, který postaví americké hrdiny poprvé v životě před opravdový strach. (Pannonia Ent.)

Mike.mk1

Tohle je po Terminátorovi nejlepší Arnieho film, výborná hudba, skvělý závěrečný souboj v trošku pravěkém stylu, hustá atmosféra. Tohle zboží můžu kdykoliv. ()

Napospas

Pokud se mě zeptáte na klasické akční sci-fi, bez mrknutí oka řeknu Predátor I a Terminátor I a II. Těžko bych se rozhodoval, který z nich je mi milejší, ale všechny patří k filmům mého dětství a pomáhaly utvářet mou pacifistickou a mírnou povahu. K filmu samotnému se toho moc říct nedá, přeci jenom je to bitka mezi Arniem a predátorem, nic víc, nic míň, ale na báječnou podívanou a skvělý zážitek to stačí, protože jak Arnie, tak Predátor se tu objevují v jednom ze svých nejlepších filmů. ()

DemonizeR

Syrový první díl je nepochybně nejlepší z predátoří ságy (počítám i slátaninu AVP). Drsňák Arnold se opravdu s ničím nemaže a nezdráhá si to rozdat s mimozemským hunterem. Filmový kult, který si zaslouží uznání. ()

sadlokan

Kdyby měli bejt všichni myslivci takhle féroví,museli by pobíhat po lese po čtyřech v kožichu!Ale zase zajíci s bezbolestnou a plnejma kapsama C 4....NepřeCONANé!Což je 22 let poté buď dost smutný,nebo Jarmila Kratochvílová. ()

pospech11

Tenhle film zná snad každej. Není dokonalej, ale s radostí se podívám. Vtipné hlášky jsou v tomto filmu dobře naskládany. A dnes není nikdo kdo by neznal Predatora ()

Colleague

Bohužel, tohle nemůžu hodnotit jako film dětství, když sem na to koukal až teď (2009). Nenašel sem žádnou převratnou myšlenku, která by zapříčinila ztrátu lesku po tolika letech. Kdysi to musel být strašný mazec, ale dneska už jen slabý odvar. ()

Akana

Postava vesmírného lovce mě nikdy nefascinovala tolik jako ta potvůrka, se kterou jí později posedlost nastavovanými kašemi svedla dohromady, tedy Vetřelec. I tak je ale predátorská jednička pořád velmi slušné akční (určitě víc akční než sci-fi) koukání a pro Schwarzeneggera vedle Terminátora a Conana jasná trefa. Hlavně díky závěrečnému syrovému zúčtování. ()

Rokle

Co k tomu po letech říci... Klasika. Nepřekonaná. Predátor jako nepřemožitelný tvor na Zemi. Je jen jediný muž, který se mu může postavit - Arnie! Fungující akční sci-fi, které její pokračovatelé nesahají ani po kotníky. "Copak, brousíš u CIA tužky?" :)) ()

Hapretor

Jedna z mých oblíbených sci-fi laskominek. Schwarzenegger nehraje jen svaly. Děj nemá šanci nudit. Parta vojáků je sympatická a s ničim se neserou. Film "Predátor" je pro mě fascinující tím, jak vykresluje jednu z možných entit ve vesmíru. Maska "Predátora" zaslouží gratulaci. (Stan Winston je borec a Jim and John Thomas maj tu správnou fantazii). Další navazující paskvily se jen přiživují! "Predátor" je nejlepší bitkař! (ale s fotonkanónem!). ()

agassi68

Klasická vyvražďovačka v džungli s perfektným hudobným podmazom Alana Silvestriho. A na Arnolda v starej forme je vždy pekný pohľad, navyše je sprevádzaný podarenou partiou, z ktorej mi bol najsympatickejší Sonny Landham v roli indiána Billyho. ()

skipercak

Predátor nie je len o Predátorovi. Je aj o Schwarzeneggerovi, ktorý práve vďaka tomuto filmu porazil Sylvestra Stalloneho. Film potvrdil ze Arnold je kráľ akčného filmu. Schwarzenegger behá, strieľa, rozkazuje a ukazuje bicepsy! K tomu všetkému je tu úžasné stvorenie z vesmíru, ktoré sa vyrovná dokonca aj Votrelcovi! Predátor je vynikajúci film, ktorý ponúka všetko čo od neho divák očakáva. Napínavé akčné scény, neporaziteľný mimozemšťan a legendárny hrdina! ()

HDeer

Výborne natočené a spracované. Vizuálne efekty na 90. roky sú priam revolučné - predátor vyzerá prirodzene spolu aj so svojím vražedným vybavením. Pri momente keď si dával dolu masku som mal zimoriavky. Arnold Schwarzenegger taktiež podtvrdil svoje herecké kvality, hudba je mierne stereotypná ale udržiava neustále napätie čo filmu neškodí. ()

Nový Predátor našel staronového režiséra

Nový Predátor našel staronového režiséra