Predátor

• USA Predator (více)

Arnold Schwarzenegger má jako major Dutch v Predátorovi vcelku rutinní úkol, vysvobodit několik amerických vojáků ze zajetí partyzánů uprostřed džungle. Nakonec se ale musí utkat s daleko tajemnějším a nebezpečnějším nepřítelem. On i jeho muži čelí děsivému mimozemšťanovi, který postaví americké hrdiny poprvé v životě před opravdový strach. (Pannonia Ent.)

padlar

Nedávno jsem na tento film narazil v televizi. Ač jsem ho předtím viděl asi milion krát, tak jsem se na něj rád podíval i po milionté první. Stále naprostá paráda a svém žándru naprostá špička. ()

JiriMazak

Po T2 je jedná o nejlepší akční sci-fi film vůbec. Na dobu, ve které film vznikl má film výborné triky, výbornou hudbu a naprosto parádního záporáka, ze kterýho jde fakt strach! Arnold je velmi dobrý, akce ve filmu se mi též velmi líbí a poslední půl hodina je naprosto geniální. Film bez menší chyby, který bych ale nedoporučoval lidem, co nemají rádi vyhřezlé vnitřnosti. ()

hmyzovrah

Arnold ve vrcholové formě! Komando superzabijaků, co kosí vše. Vizuální efekty, scénář i výkony herců(hlavně ty fyzické), to vše v džungl-přeživší atmosféře, s nádechem Vietnamu. Emzáckej zabiják. co zbírá jako trofeje lebky, páteře. To je jasných 5, protože tady moje touha po jatkách dostává dávku! ()

W4C

Pamatuji se, že jsem ho poprvé viděl v kině jako dítě školou povinné a s kamarády jsme si zakrývali oči, abychom neviděly ty staženiny z kůže. Od té doby jsem značně, duševně okoral a zvládnu i pohled na manželku vraždící vánočního kapra. Film je z doby, kdy bylo In mít pořádný koule. Je to vrchol osmdesátkové akční řežby, který táhne Arnold na vrcholu své formy. Na rozdíl od většiny dalších akčnáků natočených v osmdesátých letech má smysluplný děj, výborně budované napětí a charizmatického fešáka v záporné roly. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Ty máš ale pěknou držku." Vesmírný lovec si vybral špatnou kořist... Arnold Schwarzenegger si na začátku podá s kámošem ruku a hrají páku. "Co je s tebou? U CIA teď brousíš tužky?" Potom následuje sled akčních scén, jak z komanda. Po akci se džungle mění v past, v níž je Arnold se svýma hochama lovnou zvěří pro dokonale vybaveného mimozemského tvora. "Si raněnej, vždyť vykrvácíš." - "Nemám čas krvácet." Přítomnost predátora signalizuje termografie z jeho pohledu. Designově je opravdu povedený, ale v celé své kráse se ukáže až ke konci filmu. Arnold Schwarzenegger je zase na ty akční scény a souboje v pralese úplně dělanej. Film navíc doprovází originální hudební podbarvení. Viděl jsem to snad 50x, možná i víckrát, nevím, ale pořád mě to baví. Kultovní snímek s originálním nápadem nového filmového monstra. Toto patří mezi mé oblíbené filmy. "Je čas vyndat bezbolestnou." - 100%. ()

MikeB

Upřímně, tohle v kině vidět v roce 1987 musel být absolutní zážitek. Nadčasová záležitost, kult. ()

Bradley

Naprostá akční pecka osmdesátek. Dusná atmosféra tropické džungle a neznámé všudypřítomné zlo. A samozřejmě neporazitelný Árný. U nás je film bohužel s nešťastným dabingem. "Řev" Pavla Soukupa v džungli je spíše úsměvný. ()

Adam94

Jasných 5 hvězdiček, výborná atmosféra džungle, správně nařáchlí vojáci v čele s Arnoldem a samozřejmě samotný predátor, kterého většinu filmu sice nevidíme, což je ale dobře, protože to podporuje tajemno a strach z neznámého nebezpečí, které hravě zlikviduje téměř celou jednotku. Když je nakonec predátorova podoba odhalena a ukáže se jeho legendární design je to pro diváka zasloužená odměna. Film krásně doplňuje i hudba. A musím zmínit i "bezbolestnou" (chápu, že vláčet tohle džunglí je blbost, ale ten pohled byl naprosto badass, takže nad tím klidně přimhouřím oko). ()

J1R1K04

Přiznávám, že tento snímek není pro mě úplně bezchybný, ale i tak nemůžu s hodnocením jinak, protože je to prostě srdcovka, kterou si zhruba od svých třinácti let pouštím každý rok a když to chytnu v televizi, tak nepohrdnu a koukám taky. Zároveň je Predátor jediným hororem (snad ještě s výjimkou prvních tří Vetřelců), co jsem schopný vidět opakovaně a rád. Kamerová stránka je naprosto skvělá, všechno je to natočené tak zblízka, takže to působí, jako by jste v té džungli byli s nimi. Opravdu geniální hudba Alana Silvestriho, která umí navodit solidně napínavou atmosféru. Je pravda, že o nějakých skvělých hereckých výkonech tu nemůže být řeč, ale jiné herce si v těch rolích nedokážu představit. No pak je tu samozřejmě postupně houstnoucí atmosféra a naprosto parádně namaskovaný Predátor, které filmu dodávají napínavou, místy až hororovou survival atmosféru. Z mého dnešního pohledu krásné čtyři hvězdičky, tu pátou přidávám z nostalgie. ()

Fed25

Film, na kterém jsem vyrůstal. Můžu si dokola pouštět tento film a nikdy neomrzí. Hudba parádní, Arnie jako jediný přežije=pecka a napětí, které prostě je cítit v každé vteřině. Při prvních shlédnutích člověk ani nehne brvou a jen hledí a tak to má vypadat. ()

Nový Predátor našel staronového režiséra

Nový Predátor našel staronového režiséra