Reklama

Reklama

Balthazar

(seriál)
  • Francie Balthazar
Francie, (2018–2023), 32 h 58 min (Minutáž: 48–59 min)

Hrají:

Tomer Sisley, Hélène de Fougerolles, Constance Labbé, Yannig Samot, Philypa Phoenix, Côme Levin, Caterina Murino, Pauline Cheviller, Augustin Ruhabura (více)
(další profese)

Série(5) / Epizody(38)

Obsahy(1)

Tváří v tvář sérii složitých případů vražd se nová policejní velitelka Héléne Bach musí naučit pracovat s brilantním, ale zároveň podrážděným Raphaëlem, který dokáže přimět mrtvé mluvit jako nikdo jiný. (Voyo)

Recenze (17)

angel74 

všechny recenze uživatele

Podle měřítek moderní civilizace patří Raphaël Balthazar mezi podivíny. Svým způsobem se dá považovat za podivína rovněž podle měřítek akademického světa. A aby toho nebylo málo, tak ještě podivnější jsou detektivní případy, které coby soudní patolog policii pomáhá objasnit. Jako celek je to zábavné, napínavé a mnohdy i poučné. Divák se u toho rozhodně nenudí. A já se musím přiznat, že představitel titulní role Tomer Sisley mě neskutečně okouzlil. Těžko bych hledala napříč všemi kriminálními seriály atraktivnějšího sympaťáka, který navíc oplývá úžasným smyslem pro humor. (80%) ()

sportovec 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Mimořádně zajímavý francouzský seriál sice občas přestřeluje, ale na druhé straně využití forenzního soudního lékaře jako detektiva sui generis je mimořádně nevšedním nápadem; autorům se navíc podařilo plně zvládnout žánrový půdorys detektivky a navíc ho dále rozvinout a obohatit. Když se dílo daří, tak se také vydaří. ()

Reklama

Oxiduji 

všechny recenze uživatele

To je tak hloupoučké, až je to milé. Občas to vypadá, že scénář psala naivní, milá patnáctka. Jedna velká hromada klišéééé. Ohromení z blízkých záběrů z pitevního stolu se nekoná. Když v pilotovi oběť sedící u stolu zjevně zhluboka dýchá, to už by si jeden údivem ukroutil palici. Charisma Balthazara je silně přeceňované. Prosvištělo kolem mě a zapadlo do škatule s ostatníma frantíkama. Ani nevím, za co dvě hvězdy, snad za ten krásný byt, kde kudrnáč po večer bečí jak bulhar před výlohou. ()

Umakart 

všechny recenze uživatele

Mix (vykrádačka) Mentalistu, Dextera, CSI a všetkých ďalších kriminálok, na ktoré si spomeniete. Všetky vzťahové klišé, na ktoré si spomeniete (geniálny súdny lekár, hľadajúci vraha svojej ženy; policajná šéfka, ktorá má problémy v manželstve a pod.). Všetky kriminálne zápletky, na ktoré si spomeniete. Nepresvedčivé herecké výkony. Pred 20 rokmi by to bolo na 2 hviezdy, v roku 2018 (2022) slabá jedna. ()

ostravak30 

všechny recenze uživatele

Popularita krimi seriálů, kde jeden je v podstatě génius roste. A přesně takový Balthazar je. Moderno navíc zvýrazňuje fakt, že hlavní hrdina je tmavší, cpe se moderní gastronomií, perfektně se obléká, miluje adrenalinové sporty a je těžké vůbec najít něco, co by nezvládal... Nesmíme zapomenout na perfektní figuru a jednu osobní tragédii. Tedy opět nic extra originálního. Snad jen potěší, že seriál přišel z Francie a výjimečně ne z USA. Tvůrci dali svému patologovi i smyl pro humor a tak o humornější nádech není nouze. Jednotlivé díly jsou zajímavé, nápadité a díky dalším postavám rychle utíkají. Závěr třetí řady si navíc filmaři schovali opravdu velký. ()

Galerie (874)

Zajímavosti (2)

Reklama

Reklama