Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V celovečerním snímku "Deadwood" od režiséra Daniela Minahana a scénáristy Davida Milche se dočkáme pokračování příběhu, který započal v kritiky uznávaném a cenou Emmy ověnčeném stejnojmenném seriálu z produkce HBO. Nezapomenutelné postavy v podání původního hereckého obsazení se po deseti letech znovu shledají, aby oslavily státní suverenitu Jižní Dakoty. Někdejší rivalové opět zažehnou své spory, spojenectví procházejí tvrdou zkouškou a staré rány jsou znovu otevřeny, zatímco se všichni snaží přizpůsobit nevyhnutelným změnám, které s sebou přinesl čas a moderní doba. (HBO Europe)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (36)

novoten 

všechny recenze uživatele

Srdečná forma fan servisu, která dopřává setkání starých známých, snad poprvé po celém seriálu mě doopravdy dojímá a ze všech zúčastněných tahá vyzrálé výkony, které musí chytit za srdce. Ať divák znal tohle slavné místo o více než dekádu dříve, nebo (tak jako já) viděl film jen týden po dosledování třetí sezóny. Pokud sem někdo omylem zabloudil bez znalosti předchozích strastí, dostal nejspíš jen pomalou procházku místem, které nezná, a ve kterém spousta staře vypadajících postav promlouvá v dlouhých souvětích nebo naopak ve vulgárních a dostatečně pádných krátkých odpovědích. Kdo si ale pamatuje, jak se v téhle špíně žilo a miloval to, ten musí být v sedmém nebi. Já si od posledního díla Davida Milche sliboval jakékoli zakončení a i s pomocí parádně použitých mžitkových flashbacků jsem dostal nostalgie, že mě v pár chvílích málem porazilo. Tolik Alovy sebereflexe, tolik pohledů jisté dvojice, které trhají srdce, jak moc je z nich patrná bolest z toho, co mohlo být, tolik překvapivých účastí i kdyby jen v malých roličkách a pomrknutích. Radost přímo úměrná tomu, jak moc velkou radost může bolavý pohled na stále ještě divoký západ přivodit. Kdo říká, že tohle není Deadwood, ten už na jeho vůni zapomněl. ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

My job ain´t to follow the law. My job is to interpret it, than enforce it accordingly. Pokud po více jak dekádě navazujete jedním filmem na otevřený konec seriálu, tak se nevyhnutelně dostáváte do situace, zda to pojmout jako samostatně stojící a přístupné i divákům původní látky neznalých či zda to naopak udělat čistě pro původní obecenstvo a doufat, že si někdo z nich alespoň ty stěžejní linie a konflikty ještě pamatuje. Výsledkem je kočkopes, který se snaží o oboje. A tak je několik desítek úvodních minut ukázka nedůstojné scenáristické snahy o maskování do očí bíjící expozice naroubované na to, že každá postava "jakože nenápadně adresuje uplynulých deset let" v rozhovorech s ostatními způsobem, jaký u látky, který vždy stál na charakterech a dialozích, bolí nemálo. Sice v podstatě jde o třináctou a čtvrnáctou epizodu třetí řady, ale tvůrci to nechtějí přiznat; zřejmě ani sobě. Navíc, pokud jste čekali, že středobodem bude (ne)přátelský komplikovaný vztah Bullocka, Swearengena a Hearsta "o duši Deadwoodu", tak... Ano, ale opět až poté, co se nejprve věnuje stopáž všem (ano, všem; snad krom Wellivera) postavám z původního seriálu. Mnohdy zbytečně, neopodstatněně a čistě jako fanservis. Jakmile ovšem tato pasáž přeci jen pomine (trvá však déle než by bylo záhodno; do 40. minuty) a neřeší se "co bylo", ale "co je a bude", tak to rázem je opět starý dobrý Deadwood pojednávající o nepřikrášlené odvrácené tváři neodvratně mizejícího Divokého západu. Velkou devizou je, že Bullock již není až tak otravný jako býval; Olyphant v něm neskrývaně navazuje na svého Raylana Givense. Ve druhé polovině pak jde o důstojné (jakkoli ne pamětihodné) zakončení, kterému jeden rád odpustí i to, že přichází o pěkných pár let později než mělo. ()

Reklama

JohnCZ 

všechny recenze uživatele

Jako samostatný film určitě ne-e - těch postav je tam tolik, že se v nich divák seriálu neznalý velice pravděpodobně absolutně nevyzná. A kromě toho to, byť pochopitelně s velkým časovým skokem, přímo navazuje na do jisté míry otevřený konec seriálu. Pro fandy jde ale jistě o bonbónek, který uspokojivě zakončuje vše nevyřčené a nedotažené. Já měl výhodu, že jsem do filmu skočil hned po zhlédnutí seriálu a vlastně mě až překvapilo, jak plynule a příjemně tvůrci i herci navázali tam, kde před 13 lety skončili. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Do filmu jsem šel trochu s despektem, protože přeci jen je to víc než deset let od konce seriálu a člověk už ledacos zapomněl, ale dočkal jsem se příjemného překvapení. Ano, uvědomuji si, že děj je na seriál poněkud neohrabaně naroubovaný, ale vidět to bylo snad jen na začátku. Čeho jsem se bál asi nejvíc, totiž zestárnutí jednotlivých aktérů, se nakonec ukázalo jako největší plus. Všichni působí unavenějším dojmem a pro nějaké divočení tu není mnoho prostoru, ale přesně to byl režisérův záměr a podle mě to k podobným rozlučkám sedí. Vedle původního obsazení zůstala zachovaná i solidní atmosféra a i když to ve finále nebylo o drsných přestřelkách či sexu, jsem spokojen. No a Trixie nezklamala. 80% ()

Marze 

všechny recenze uživatele

Deadwood není příběh tohoto století, ale také ne úplně minulosti. Měřeno standarty revivalů, mělo by to být o něco lepší než původní film, jinak to nemá smysl točit. David Milch napsal výborně starodávnou frazeologii střihnutou s troškou vulgarity. Chybělo mi tradiční koření každého westernu rozlehlá krajina. Film si vystačí s divadelníma kulisama. ()

Galerie (13)

Zajímavosti (3)

  • Klobouk, který nosí Joanie Stubbs (Kim Dickens), je stejný šedý cylindr, který měla na sobě v původním seriálu Deadwood (od r. 2004)., ale byl upraven hnědou tkaninou, aby vypadal novější. (fanda124)
  • Píseň hraná během titulků, „Hog of the Forsaken“, je stejná píseň, která zazněla v titulcích epizody Deadwood (2004) seriálu Deadwood (od r. 2004). (fanda124)
  • Film se odehrává v roce 1889, tedy 10 let po skončení poslední epizody stejnojmenného seriálu. (fanda124)

Související novinky

Kdy dorazí filmový Deadwood?

Kdy dorazí filmový Deadwood?

10.02.2019

Programový šéf HBO Casey Bloys měl nedávno příležitost rozpovídat se něco málo o plánech, které má kabelovka pro letošní rok. Kromě spokojených reakcí na třetí řadu Temného případu pak došlo mimo…

Reklama

Reklama