Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V celovečerním snímku "Deadwood" od režiséra Daniela Minahana a scénáristy Davida Milche se dočkáme pokračování příběhu, který započal v kritiky uznávaném a cenou Emmy ověnčeném stejnojmenném seriálu z produkce HBO. Nezapomenutelné postavy v podání původního hereckého obsazení se po deseti letech znovu shledají, aby oslavily státní suverenitu Jižní Dakoty. Někdejší rivalové opět zažehnou své spory, spojenectví procházejí tvrdou zkouškou a staré rány jsou znovu otevřeny, zatímco se všichni snaží přizpůsobit nevyhnutelným změnám, které s sebou přinesl čas a moderní doba. (HBO Europe)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (32)

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

My job ain´t to follow the law. My job is to interpret it, than enforce it accordingly. Pokud po více jak dekádě navazujete jedním filmem na otevřený konec seriálu, tak se nevyhnutelně dostáváte do situace, zda to pojmout jako samostatně stojící a přístupné i divákům původní látky neznalých či zda to naopak udělat čistě pro původní obecenstvo a doufat, že si někdo z nich alespoň ty stěžejní linie a konflikty ještě pamatuje. Výsledkem je kočkopes, který se snaží o oboje. A tak je několik desítek úvodních minut ukázka nedůstojné scenáristické snahy o maskování do očí bíjící expozice naroubované na to, že každá postava "jakože nenápadně adresuje uplynulých deset let" v rozhovorech s ostatními způsobem, jaký u látky, který vždy stál na charakterech a dialozích, bolí nemálo. Sice v podstatě jde o třináctou a čtvrnáctou epizodu třetí řady, ale tvůrci to nechtějí přiznat; zřejmě ani sobě. Navíc, pokud jste čekali, že středobodem bude (ne)přátelský komplikovaný vztah Bullocka, Swearengena a Hearsta "o duši Deadwoodu", tak... Ano, ale opět až poté, co se nejprve věnuje stopáž všem (ano, všem; snad krom Wellivera) postavám z původního seriálu. Mnohdy zbytečně, neopodstatněně a čistě jako fanservis. Jakmile ovšem tato pasáž přeci jen pomine (trvá však déle než by bylo záhodno; do 40. minuty) a neřeší se "co bylo", ale "co je a bude", tak to rázem je opět starý dobrý Deadwood pojednávající o nepřikrášlené odvrácené tváři neodvratně mizejícího Divokého západu. Velkou devizou je, že Bullock již není až tak otravný jako býval; Olyphant v něm neskrývaně navazuje na svého Raylana Givense. Ve druhé polovině pak jde o důstojné (jakkoli ne pamětihodné) zakončení, kterému jeden rád odpustí i to, že přichází o pěkných pár let později než mělo. ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Po rokoch sme sa dočkali filmu od ktorého sme očakávali, že uzavrie niektoré nedokončené línie. Hlavne zúčtovanie so zákerným Hearstom. Najväčším problémom filmu je jeho nevyvážené tempo a dej, ktorý by vystačil na jednu hodinovú epizódu seriálu. Takže úvodných 40 minút sledujeme jak si naše milované postavy žijú po desiatich rokoch. Všetky tie flashbacky sú trochu otravné. Hlavne keďže som si krátko pred filmom zopakoval celý seriál. Okrem masiek, ktoré majú postavy ostaršiť, sa prekvapivo príliš nezmenili. Dokonca aj zápletka s Hearstom pôsobí jak keby veľa času od minulej epizódy neubehlo a stále sa rieši to isté jak minule. Pomsta miestnych za smrť nejakého ich milovaného kamaráta. Takže to bohužiaľ schytá ďalšia obľúbená kladná postava, aby to vo finále mohlo poriadne vyeskalovať. Ale po všetkých tých provokáciách a chystaniu sa do boja, film nakoniec cúvne podobne ako vo finále tretej série a okrem menšieho hromadného lynču nám neposkytne adekvátne uspokojenie. Záver je podobne otvorený jak minule a vyzerá to, že tvorcovia dúfajú vo vznik ďalšieho filmu. Výsledkom je trochu zbytočný film, ktorý dej príliš neposunuj napriek mnohým rokom, ktoré ubehli. Film najviac poteší divákov, ktorým stačí proste stráviť ďalšie dve hodiny s ich obľúbenými seriálovými postavami. Je obdivuhodné, že sa podarilo zohnať skoro každého predstaviteľa, ktorý medzitým nezomrel. Aj keď viacerí sa tu len mihnú a chorľavý Al je podobná mrcina ako v druhej sérii, čo som nerád videl. Zato Bullock je stále pripravený po vás vyštartovať a na jeho stret s Hearstom som sa celý čas tešil. Najviac vo filme ale vynikne Trixie, ktorá si tú hubu vo chvíli, keď ma byť ticho, proste ani za boha nezavrie. Potešilo ma aj cameo Garreta Dillahunta tentoraz už v tretej úlohe. Takže celkovo z filmu síce nie som nadšený, ale ani sklamaný. 6/10. CZ dabing potešil návratom snáď všetkých pôvodných dabérov, ale sklamal prekladom, ktorý sa znova vyhýba nadávkam ako v prvej sérii. Jane a Trixie bez nadávok sú proste iné postavy. ()

Reklama

Marze 

všechny recenze uživatele

Deadwood není příběh tohoto století, ale také ne úplně minulosti. Měřeno standarty revivalů, mělo by to být o něco lepší než původní film, jinak to nemá smysl točit. David Milch napsal výborně starodávnou frazeologii střihnutou s troškou vulgarity. Chybělo mi tradiční koření každého westernu rozlehlá krajina. Film si vystačí s divadelníma kulisama. ()

JohnCZ 

všechny recenze uživatele

Jako samostatný film určitě ne-e - těch postav je tam tolik, že se v nich divák seriálu neznalý velice pravděpodobně absolutně nevyzná. A kromě toho to, byť pochopitelně s velkým časovým skokem, přímo navazuje na do jisté míry otevřený konec seriálu. Pro fandy jde ale jistě o bonbónek, který uspokojivě zakončuje vše nevyřčené a nedotažené. Já měl výhodu, že jsem do filmu skočil hned po zhlédnutí seriálu a vlastně mě až překvapilo, jak plynule a příjemně tvůrci i herci navázali tam, kde před 13 lety skončili. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Do filmu jsem šel trochu s despektem, protože přeci jen je to víc než deset let od konce seriálu a člověk už ledacos zapomněl, ale dočkal jsem se příjemného překvapení. Ano, uvědomuji si, že děj je na seriál poněkud neohrabaně naroubovaný, ale vidět to bylo snad jen na začátku. Čeho jsem se bál asi nejvíc, totiž zestárnutí jednotlivých aktérů, se nakonec ukázalo jako největší plus. Všichni působí unavenějším dojmem a pro nějaké divočení tu není mnoho prostoru, ale přesně to byl režisérův záměr a podle mě to k podobným rozlučkám sedí. Vedle původního obsazení zůstala zachovaná i solidní atmosféra a i když to ve finále nebylo o drsných přestřelkách či sexu, jsem spokojen. No a Trixie nezklamala. 80% ()

Galerie (13)

Zajímavosti (3)

  • Film se odehrává v roce 1889, tedy 10 let po skončení poslední epizody stejnojmenného seriálu. (fanda124)
  • Píseň hraná během titulků, „Hog of the Forsaken“, je stejná píseň, která zazněla v titulcích epizody Deadwood (2004) seriálu Deadwood (od r. 2004). (fanda124)
  • Klobouk, který nosí Joanie Stubbs (Kim Dickens), je stejný šedý cylindr, který měla na sobě v původním seriálu Deadwood (od r. 2004)., ale byl upraven hnědou tkaninou, aby vypadal novější. (fanda124)

Reklama

Reklama