Deadwood (TV film)

Deadwood: The Movie

Western

USA, 2019, 110 min

• Marze

Deadwood není příběh tohoto století, ale také ne úplně minulosti. Měřeno standarty revivalů, mělo by to být o něco lepší než původní film, jinak to nemá smysl točit. David Milch napsal výborně starodávnou frazeologii střihnutou s troškou vulgarity. Chybělo mi tradiční koření každého westernu rozlehlá krajina. Film si vystačí s divadelníma kulisama.(25.12.2019)

• kenkaku

Tak tohle je solidní odpad. Je sice hezké vidět jak zub času zapracoval na postavách (a díky flashbackům si je scénář opravdu vychutnal) ale děj pokračuje stejnou nudnou žumpou jako před deseti lety. Navíc díky flashbackům vyplaval hned první exkrement - puritánská cenzura. Tak moc, že co nešlo přestříhat, vyžadovalo dotáčky. V rámci korektnosti "vyměkla" i mluva postav (žádný rasistický podtext) a největší vtip ze všech - Garret Dillahunt hraje TŘETÍ postavu!!! Opravdu tvůrcům nešlo o nic jiného než o vtip...(21.1.2020)

Dívat na tento celovečerní film bez znalosti celého předchozího seriálu je špatné, protože může vyvolat zklamání. Pro nás ostatní je to konečně zakončení celého seriálu, i když až po 10-ti letech. A to jak dějově, tak i výrobou. Tudíž atmosféra městečka je podobná jako v seriálu, postavy stejné, ale o 10 let (doopravdy) starší. A to je jeden z nejzajímavějších momentů. Vidět jak všichni znatelně zestárnuli, protože už "tenkrát" to nebyla žádná mládež. Vzhledově si nejvíc udržela mládí největší děvka ve městě, Trixie. A potom tu chyběl jeden z největších zloduchů, protože dva roky před natočením filmu zemřel jeho představitel. Ale i tak o jeho postavě zde nebyla žádná zmínka. První část filmu běží v zaběhnutých kolejích a je to o pohledu na současný vzhled všech postav. A konečně v druhé polovině dojde ke konečnému zúčtování, které chybělo na konci seriálu. Takže druhá půlka je i filmově a dějově dost slušná. Tvůrci seriálu se 10 let zřejmě těžce trápili se svým svědomím a opožděně to teď napravili, aby se nedostali do pekla.(8.11.2019)

K pochopení příběhu mi stačila první série seriálu. Film se táhne na vlně o 10let později, starší a mírně změněné postavy v chování jsou příjemné hlavně u šerifa Olyphanta je plnější vizáž plusem. Kalamity Jane lesbička a hlavní kšeftař McShane změklý a nemocný, už nehraje důležitou roli. Standartní kousek obsahuje odhadem tak tři díly k doplnění seriálu z městečka Deadwood v čerstvě vzniklém státu Jižní Dakoty. 65%(15.5.2020)

• Hpatrik

Nevýrazná práce s postavami a jejich motivacemi, spoustu z nich je tu jen do počtu, i když se zdá že budou mít v příběhu nějakou zásadní roli, nakonec se na ně vůbec nedostane. Docela slušně rozjetá dramatická liniie se ale v tom nejlepším úplně nepochopitelně utne, a příběh filmu plynule přejde ke každodenním nezáživným a nudným problémům běžných občanů.(9.6.2019)