M*A*S*H - Série 7

(série)
USA, (1978–1979), 10 h 50 min (Minutáž: 25 min)

Tvůrci:

Larry Gelbart

Předloha:

Richard Hooker (kniha)

Alan Alda, Mike Farrell, Harry Morgan, Loretta Swit, David Ogden Stiers, Gary Burghoff, Jamie Farr, William Christopher, Kellye Nakahara, Kevin Hagen (více)

Epizody(26)

Psycho.R

I sedmá série má naprosto konstantní vysokou úroveň. Převažuje humor, ale mnohokrát se zachází i do dramatických momentů, kde se řeší existenciální krize, syndrom vyhoření apod. ()

• V úvodní scéně je v jednom momentě vidět, že ze strany, odkud je filmována, chybí část stěny. (Cheeter)
  • Osádka MASHe zpívá: „Dona nobis pacem“ („Dej nám mír“). Jedná se o frázi v části mše nazývané „Agnus Dei“. Tato fráze byla použita pro řadu hudebních i literárních děl. (sator)
  • Během korejské války se o tom, kdo bude vyřazen a propuštěn domů, rozhodovalo podle podobného systému, jaký byl zaveden během druhé světové války. K tomu, aby voják získal rotaci zpět do CONUS (Continental United States), bylo zapotřebí získat celkem 36 bodů – 4 body se udělovaly za každý měsíc v bojové zóně, 3 body za umístění mezi velitelstvím pluku a umístěnými bateriemi a 2 body za službu v týlovém uskupení. Ale tento bodový systém se lékařů netýkal. (sator)