Všichni svatí mafie

• USA The Many Saints of Newark (více)

Všichni svatí mafie je dlouho očekávaný filmový prequel k oceňovanému dramatickému seriálu HBO Rodina Sopránů. Mladý Anthony Soprano vyrůstá v jedné z nejbouřlivějších epoch v dějinách Newarku a dospívá v muže právě ve chvíli, kdy povstávají soupeřící gangsteři a zpochybňují nadvládu mocné zločinecké rodiny DiMeových nad rasově rozděleným městem. V této proměnlivé době se ocitá i jeho zbožňovaný strýc Dickie Moltisanti, jenž se snaží skloubit své profesní i soukromé povinnosti. Díky jeho vlivu se z vnímavého mladíka stane všemocný mafiánský boss, kterého svět později pozná jako Tonyho Soprana. (HBO Europe)

blondboss

Tento prequelový snímok ku kultovej sérii o Sopranovcoch je len slabým odvarom slávneho seriálu so všetkým, čo k tomu patrí. Horšie je to scenáristicky, horšie je to atmosfericky a aj tých pramálo akčných scén bolo dosť nedotiahnutých. Na druhej strane musím ale kvitovať skvelý výber hercov a mladšie verzie Sila, Paulieho a ostatných nemali chybu. Nad nimi ale čnie Michael Gandolfini, ktorý vzdal nádhernú poctu svojmu nebohému otcovi a rolu Tonyho Soprana zahral s bravúrou. Je to čistá mladá kópia svojho otca. Každopádne ale celkové hodnotenie nemôže byť lepšie ako jemne nadpriemerné. 60 % ()

zdenzo

Bohužel se Sopranos to má společného pramálo. Snímek nijak nenabízí nový pohled či nedoplňuje legendární seriál. Dej je zbytečně táhly a krom pár odkazů vlastně nezajímavý. ()

Kushina

Mafiáni bojují s černochy o území, do kterého se jim díky postupné progresivní politice daří zapojovat. Nakonec však nejsou problém samotní černoši, jako pýcha a závist sebe samých. Většina gangsterů v tomto umírá rukou svých soukmenovců. Hezky natočené, avšak možná až zbytečně zdlouhavé. 55% ()

argo.smile

U mňa to vôbec nezapôsobilo. Fádne na plnej čiare. K žiadnej postave sa neupíšete a len nudne sa dotiahnete ku koncu filmu. Radšej si opäť pustím po rokoch seriál. ()

Sopholojong

Jedna vyborne natocena nocna prestrelka medzi cernosskym gangom a tym "sopranovskym" este skvely film nerobi. Alan Taylor sa bezpecne vezie po cesticke hollywoodskej rutiny rovnako ako v druhom Thorovi a piatom Terminatorovi. Prilisne zameranie na afroamericke problemy odkrajuje filmu to hlavne... A to prehlbenejsie zameranie sa na mladeho Tonyho a dovody jeho neskorsich pohnutok. Zaver nie je vobec prekvapujuci, lebo sme ich v podobnom vyzneni videli stovky. Retro atmosfera fajn, ale scenaristicky, ci dokonca herecky (Nivola nevyrazny az beda, Liotta sa chce rozohrat, ale Taylor ho brzdi, Farmiga akoby tam ani nebola)) tu vsetci predvadzaju ultimativny pohov. PS; Ta krasna "hispanka" vyzera ako mladsia sestra Penelope Cruz. ()

Ondak

Jako prequel k seriálu , který jsem neviděl a po shlédnutí tohoto filmu ani neuvidím. Film má hrozně pomalé tempo a vlastně se tam celou dobu nic moc neděje. Vraždy naprosto zbytečné a postavy nemají žádná charisma. Vlastně ani nevím, co bych vyzdvihl, možná zpracování... Film rozhodně nedoporučím aani fanouškům žánru, je to zbytečná ztráta času a téměř celý film jsem se nudil. ()

Martinko991

Pre fanúšikov seriálu The Sopranos samozrejme povinná jazda, ale inak film ničím extra neohúri ani neurazí kedže sa dej točí najmä okolo Tonyho "mentora" Dickieho Moltisantiho. Skôr je to len taká nostalgická spomienka za všetkými postavami zo seriálu a ich príbehmi. Vypichol by som však celkom kvalitné napodobňovanie či už chôdze, gest alebo slovníka kultových postáv zo seriálu Sopranovci. ()

Meego82

och toto mi trhá srdce, vizuál super, herci obstojný a dej okrem fan servisu nič zaujímavého neprináša, o finale tu nemôže byť ani reč. ()

CreepyJoe odpad!

Casino, Good Fellas, Krycí jméno Donie Brasco, Cotton Club, scarface(originál), Tenkrát v Americe atd. To jsou skvělý filmy tohle je nudou se zcela nezvládnutým scénářem, příběhem a režií. Ještě větší průšvih než Irishman. ()

jirikzaboj

Chápu místní komentáře a taky chápu, že se to spoustu lidem nemusí líbit, či zamlouvat. Na druhou stranu si nemyslím, že si to zaslouží tak nízké hodnocení, které se podobá do jisté míry i tomu na IMDB a Letterboxu. Velkou chybou a křivdou je opravdu to, že spoustu komentujících zmiňuje, že nikdy neviděli ani epizodu The Sopranos a to je ten základ, proč všem může přijít tento film tak nějak zbytečný. Ovšem já jako věrný fanoušek, který se na tento skvost dívá už několik let pořád dokola, tak dokážu ocenit naprosto každý detail, hlášku, či pohyb jednotlivých postav, které se ve snímku ukážou. Michael Gandolfini je neskutečný tím, jak otci z oka vypadl a ty jeho pohyby, dialekt a grimasy, to je prostě Tony Soprano, kterého já znám a je to absolutně geniální a věřím, že si to Michael užil a je pyšný na to, že se mohl zúčastnit odkazu Jamese. V. Farmiga jako Livia byla naprosto nekompromisně ztvárněním boží a ty její výlevy, které měla už její "budoucí" minulá herečka Nancy Marchand, neustále nervózní, nesvá, sobecká a okřikující, ach dokonalost! Uncle Jun už jako mládenec tak netrpělivý, impulzivní a nešika, radost pohledět. Takhle bych mohl vynachválit každou jednu postavu, která se zde objevila, byť třeba jen na pár sekund, ale bohužel to nelze do nekonečna. Jen bych rád zmínil ještě Nivolu coby Dickieho Moltisantiho, otce Christophaa, kterého konečně tak rád poznávám a je přesně takový, jakého ho znám z vyprávění. Charaktery jsou prostě na jedna s hvězdou a těší mě to. Co se týče příběhu, tak se opravdu dost drží zpátky a občas jsem měl pocit, že se tvůrci bojí zabrousit trochu více, aby nezajeli moc hluboko do vod, které by potenciálně mohly posrat jakýsi origin The Sopranos, ale přesto mě i příběh napínal a ani jeden dialog nebyl v tomto případě zbytečný. Režijně je to krásně natočeno, kamera a období 60´s taky moc povedené. Zkrátka fan servis, který nezná mezí. Potěšil mě nejvíc asi hlas Michaela Imperioli, coby Christophera, který je dodnes mou nejoblíbenější seriálovou postavou ze všech a jako herce ho taky zbožňuji. Pohřby, zitti, rodinné trable a nevyřešitelné věčné dohadování, co patří komu. O tom The Sopranos bylo, je a bude. Film to dokázal zpracovat opravdu skvěle. Jen škoda, že se z takové příležitosti nevytěžila alespoň 8-dílná minisérie, ve které se z legendárních postav mohlo vytěžit daleko více. ()

Verbudrak odpad!

Líbila se mi ta stylizace do tyrkysova, ale to je tak všechno. Podle komentářů zde mraky lidí neviděly seroš, ani já ne, a čekal jsem, asi jako i spousta dalších, že mě film navnadí. Medvědí služba teda. ()

Honza.Hlavac

Hodnotím tento film jako preguel tudíž musím říct velmi povedený . Jak čtu zde v recenzích je jasné ze normálního diváka nezaujme ale pro milovníka seriálu si myslím ze velká pecka otevření známých ci neznámých detailu z minulosti . Žádná extra velká zápletka to ano ale kdyby byla myslím si ze by měla daleko větší ambice. Pěkné vystihnuta doba . Za mě když hodnotim jako preguel tak 75% . 56% jako hodnocení  mi přijde hodně přehnané. ()

APLSMLS

Pokud jste sledovali seriál, tak je to velice uspokojivej prequel! Dle zdejšího hodnocení ale nemáte ponětí, která bije. Bez Sopranos to asi nemá ten efekt. ()

Argocz

Pro lidi co viděli The Sopranos taky takový průměr, ale pro lidi co nemají ponětí tak je to spíš meh. Jinak dobře se jim povedlo obsadit herce a herečky aby vypadali podle seriálu. ()

Miguel Sapochnik opouští Rod draka

26.05.2022

Duna se znovu odsouvá

Duna se znovu odsouvá

26.06.2021

Očekávané sci-fi studia Warner Bros., s nímž by mohl režisér Denis Villeneuve (Příchozí, Sicario) pomýšlet i na Oscary, se opět odsouvá. Tentokrát naštěstí jen o tři týdny, a to z důvodu, aby film… (více)