Ranč U Zelené sedmy (TV seriál)

Komedie / Rodinný

Česko, 1998–2005, 18 h 49 min (Minutáž: 42x26 min)

Miroslav Noga, Milena Steinmasslová, Jana Štěpánková, Lubomír Kostelka, Marián Beník, Pavel Zedníček, Ivana Škarková, Patricie Solaříková, Robert Jašków, Kateřina Pospíšilová, Jiří Maria Sieber, Simona Stašová, Eduard Hrubeš, Olga Lounová, Karel Urbánek, Claudia Vašeková, Dana Špilauer Verzichová, Helena Čermáková, Jiří Wohanka, Hynek Kubasta, Jaroslav Kyncl, Jiří Tomek, Luboš Vraspír, Jiří Král, Hana Houbová, Milena Marcilisová, Eva Matalová, Karel Hoffman, Arnošt Goldflam, Jana Štěpánová, Václav Svoboda, Oto Filip, Miroslav Šnajdr, Jaromír Dulava, Simona Vrbická, Jan Nemejovský, Hana Pastejříková, Otmar Brancuzský, Lucie Březovská, Jan Milič, Miloslav Maršálek, Antonín Kaška, Petr Meissel, Pavel Vondruška, Marie Ludvíková, Přemek Podlaha, Hana Vávrová-Heřmánková, Eva Snášelová, Josef Beck, Otakar Harlas, Irena Vacková, Jan Šantroch, Jan Pavel Filipenský, Rozita Erbanová, Klára Šumanová, Ota Filip, Vladimír Valenta, Irena Krylová, Ondřej Büchler, Arpád Póloš, Irena Trpíková, Dita Vojnarová, Marie Retková, Michael Minard, Klárka Tláskalová, Jiří Plamínek, Marie Kadlecová, Jiří Štrébl, Rostislav Novák ml., Jiří Klem, Rudolf Měřinský, Ludvík Baloun, Ivana Pytlíková, Barbora Dipoldová, Lenka Foglová, Karel Bělohradský, Otto Lackovič, Marcel Vašinka, Oldřich Hrůza, Martin Učík, Bohdan Tůma, Ivo Pelant, Jana Matějcová, Hana Doulová, Zdena Keclíková, Lenka Horáková, Luděk Žilka, Oldřich Navrátil, Petr Křiváček, Lenka Novotná
  • kubilov

Nenenenenene sebevětší manifest toho, jak moc je cool žít prostě na venkově místo města na mě nepůsobí ani v nejmenším. Já bych svoje město za zaplivanej ranč nikdy v životě nevyměnil! Alespoň je to ale podáno s roztomilou naivitou, díky které je Ranč U zelené sedmy (idiotskej název) docela koukatelnej seroš.(22.9.2013)

Parádní český seriál který sice nejni nejlepší na světě, ale má takové své nezaměnitelné kouzlo. Teď ani nevím jestli bych odhadoval životní roli Jany Štěpánkové v tomto seriálu anebo v Takové Normální Rodince. Ale pokud jste ale byly pozorní při každé epizodě, tak výkony Mileny Steinmasslové jakožto starostlivé mamči se svými komplexy byly místy opravdu úžasné. Dle mě je tohle pohodový český seriál, který se stal standardem...alespoň pro mě.(6.9.2008)

Co na to říct...seriál o české rodince, která se přestěhovala z města na venkov. Každým dílem nás provázejí svým většinou úsměvnými zážitky, leč někdy mi to přijde až sarkastické. Ovšem když tento film běžel v televizi velmi rád jsem se na něj zadíval. Jak už zde mnozí píšou a u je to tak i u většiny seriálů čím déle se vysílá, tím je to horší, aneb první, maximálně druhá serie jsou nejlepší.(26.5.2012)

Tenhle seriál jsem milovala... Vždycky jsem celá rodina usedli a dívali se... Taková pohodová podívaná. První série byla parádní, druhá ještě koukatelná ale třetí série už byla vyšťavená s nápady. Bohužel. Jana Štěpánková jako babička - naprosto geniální, role jí sedla jako ulitá a člověk měl pocit, že je takhle úžasná i v reálu! :) A neseděl by tam předabovaný hlas Miro Nogy, protože jsem za ním prostě pořád viděla Petra Rychlého, kterého zrovna nemusím.(6.3.2011)

Pohodovka u které se dá dobře odreagovat. Je to vděčný seriál kde jsme i my češi dokázali že umíme natočit kvalitní seriál z prostředí vesnice či ranče. Nemyslím že by tento seriál měl ve svém tématu konkurenci, a to je právě to co ho dělá výjmečným. Všichni představitelé rodiny Kudrnových jsou velice sympatičtí, a kdybych mohla rozhodně bych si na pár týdnů u nich pobyla.(22.4.2012)

• - Třetí řada se natáčela z velké části během léta 2003, od 7. 7. 2003 do 15. 8. 2003., zimní scény mezi 18. 1. až 29. 1. 2004, jarní následně 25. 3. až 18. 4. 2004. (Likan7)

• - Ač děj seriálu se odehrává nedaleko Českých Budějovic, v půběhu první série se objevuje většina aut se zlínskou poznávací značku. Je to důsledek toho, že zpočátku na seriálu spolupracovaly Zlínské Ateliéry. Rovněž úvodní scény seriálu, které se odehrávaly na pražském sídlišti ve Vysočanech, byly filmovány ve Zlíně, konkrétně na sídlišti Jižní Svahy. (Lkprak)

• - Filmovalo se i na nádraží Městečko u Křivoklátu, ve Velkých Přílepech, Horní Lhotě, Drnovicích, na nádraží ve velkých Karlovicích, Boskovicích. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)