Ranč U Zelené sedmy (TV seriál)

Komedie / Rodinný

Česko, 1998–2005, 18 h 49 min (Minutáž: 26–29 min)

Miroslav Noga, Milena Steinmasslová, Jana Štěpánková, Lubomír Kostelka, Marián Beník, Pavel Zedníček, Ivana Škarková, Patricie Solaříková, Robert Jašków, Kateřina Pospíšilová, Jiří Maria Sieber, Simona Stašová, Eduard Hrubeš, Olga Lounová, Karel Urbánek, Claudia Vašeková, Dana Špilauer Verzichová, Helena Čermáková, Jiří Wohanka, Hynek Kubasta, Jaroslav Kyncl, Jiří Tomek, Luboš Vraspír, Jiří Král, Hana Houbová, Milena Marcilisová, Eva Matalová, Karel Hoffman, Arnošt Goldflam, Jana Štěpánová, Václav Svoboda, Oto Filip, Miroslav Šnajdr, Jaromír Dulava, Simona Vrbická, Jan Nemejovský, Hana Pastejříková, Otmar Brancuzský, Lucie Březovská, Jan Milič, Miloslav Maršálek, Antonín Kaška, Petr Meissel, Pavel Vondruška, Marie Ludvíková, Přemek Podlaha, Hana Vávrová-Heřmánková, Eva Snášelová, Josef Beck, Otakar Harlas, Irena Vacková, Jan Šantroch, Jan Pavel Filipenský, Rozita Erbanová, Klára Šumanová, Ota Filip, Vladimír Valenta, Irena Krylová, Ondřej Büchler, Arpád Póloš, Irena Trpíková, Dita Vojnarová, Marie Retková, Michael Minard, Klárka Tláskalová, Jiří Plamínek, Marie Kadlecová, Jiří Štrébl, Rostislav Novák ml., Jiří Klem, Rudolf Měřinský, Ludvík Baloun, Ivana Pytlíková, Barbora Dipoldová, Lenka Foglová, Karel Bělohradský, Otto Lackovič, Marcel Vašinka, Oldřich Hrůza, Martin Učík, Bohdan Tůma, Ivo Pelant, Jana Matějcová, Hana Doulová, Zdena Keclíková, Lenka Horáková, Luděk Žilka, Oldřich Navrátil, Petr Křiváček, Lenka Novotná
  • kubilov

Nenenenenene sebevětší manifest toho, jak moc je cool žít prostě na venkově místo města na mě nepůsobí ani v nejmenším. Já bych svoje město za zaplivanej ranč nikdy v životě nevyměnil! Alespoň je to ale podáno s roztomilou naivitou, díky které je Ranč U zelené sedmy (idiotskej název) docela koukatelnej seroš.(22.9.2013)

• salahadin

No je to jen sedma, žádný eso, co si tady budeme namlouvat. Vím, komu je seriál určený - pospolité rodině sedící večer u TV, popíjející svařák, pojídající drobivý sušenky a vesele se bavící nad tou nejdivnější familií českého světa filmu, aneb jak balíci z města přijeli na venkov. A já, kterýžto nejsem zvyklý trávit večery u TV, jsem nucen rezignovat.....tihle veselí Kudrnovic v čele s protivnou Steinmasslovou mě nerozveselili...změnit scénář z podbízivého a nuceně veselého na morbidní, drsný, krvavý a nabitý úchylárnami, možná by z toho byla efektní Adamsova_rodinaCZ.avi.(19.12.2009)

• Segrestor

Jedna hvězda za jakési poselství o životě mimo velkoměsto a učinění venkova jaksi sympatičtějším místem obecně. Taková snaha se cení. Zbytek tohoto díla mě prostě nijak neoslovil. Nevím, co bych dál mohl hodnotit. Nemám prostě moc rád takové ty příběhy rozjuchané rodinky a jejich patálie při pokusu být jako my, aby nám byli bližší.(20.7.2011)

Tenhle seriál jsem milovala... Vždycky jsem celá rodina usedli a dívali se... Taková pohodová podívaná. První série byla parádní, druhá ještě koukatelná ale třetí série už byla vyšťavená s nápady. Bohužel. Jana Štěpánková jako babička - naprosto geniální, role jí sedla jako ulitá a člověk měl pocit, že je takhle úžasná i v reálu! :) A neseděl by tam předabovaný hlas Miro Nogy, protože jsem za ním prostě pořád viděla Petra Rychlého, kterého zrovna nemusím.(6.3.2011)

Kdo z nás někdy nezatoužil po radikálním řezu v podobě útěku z velkoměsta na právě takový "seriálový" ranč? Výborný, autobiografický scénář manželů Iva a Evy Pelantových (kteří se na takový ranč skutečně přestěhovali) doplnili vynikajícími výkony Steinmasslová, Noga, Štěpánková a Kostelka. Seriál nabízí vzácnou kombinaci pohody a životní vyrovnanosti, která je v současné době tolik potřeba. Přesto že třetí řada již nenabídla tolik nápadů, jako první dvě série, patří seriál k tomu nejlepšímu, co česká i československá televize ve své původní tvorbě vyprodukovala.(7.3.2010)

• - Po natočení první a druhé série následovalo knižní zpracování příběhu. U třetí série kniha předběhla seriál, neboť její natáčení bylo v jednu chvíli pro nedostatek peněz odloženo. (Lkprak)

• - V druhém díle, když si jde babička Kudrnová sednout k počítači jí rodinka zapne notebook, ale vedle toho je vidět i normální monitor od stolního PC. (Elisebah)

• - Hájovna se nachází v Ostrovci. Další natáčecí místa byla v Hořovicích, Cechovicích, Zbirohu, skiareálu Zadov. "Dům na prodej" v díle "Černý pátek na ranči" je Kouřimecká rybárna nedaleko Týřovic na Rakovnicku. Ta si "zahrála" taktéž ve filmu Smrt krásných srnců (1986). Statek z 1. série je statek za obcí Vysoké pole (tzv. Na Ryliskách) u cesty směrem k památníku Ploština. (M.B)