Ranč U Zelené sedmy

• Slovensko Ranč Pri zelenej sedme
všechny plakáty
TV spot 13
Komedie / Rodinný
Česko, (1998–2005), 18 h 49 min (Minutáž: 26–29 min)

Miroslav Noga, Milena Steinmasslová, Jana Štěpánková, Lubomír Kostelka, Marián Beník, Pavel Zedníček, Ivana Škarková, Patricie Pagáčová, Robert Jašków (více)

Série(3) / Epizody(42)

Donedávna byli Kudrnovi rodina jako každá jiná. Žili ve městě, maminka (Milena Steinmasslová) optička, tatínek (Miro Noga) počítačový programátor, děti typické "oběti konzumní společnosti". Jediným disharmonickým bodem jejich životů bylo soužití se sarkastickou babičkou (Jana Štěpánková), upoutanou na kolečkové křeslo a nešetřící jízlivými poznámkami. Pak se to ale stalo - jistý notář jim telefonicky oznámil, že Kudrnův strýc Hubert (o kterém slyšeli poprvé) zemřel a odkázal jim statek. Maminka, nadšená zastánkyně zdravého života, to uvítala s nadšením, ostatní s rozpaky. Přesto se Kudrnovi na ranč přestěhovali a začala tím velká zemědělská sága, kdy se pošetilí městští lidé naivně pouštějí do sžití s přírodou. Nad některými nápady jejich nejbližší soused, starousedlík Jeřábek (Lubomír Kostelka), jen kroutí hlavou. (Česká televize)

TV spot 13

burg

V porovnání se seriály, které se točí dnes, je tohle příjemné dílko jako perla na hnojišti. Jana Štěpánková je naprosto okouzlující a ostatní členové rodiny jí zdatně sekundují. Jen nechápu, proč TV nechala předabovat Miro Nogu - tohle mi hlava fakt nebere. Pokud se chce člověk příjemně a mile pobavit, je tenhle seriál jasná volba! ()

MM_Ramone

Televízny seriál o rodine Kudrnovcov, ktorá sa rozhodla, že opustí mestský život a bude hospodáriť na statku, ktorý získali ako dedičstvo. Mne táto rodinka veru moc sympatická nikdy nebola. Ale nosatý Miro Noga, neatraktívna Milena Steinmasslová, či trapne uštipačná Jana Štěpánková to aspoň ako tak dokázali zahrať. Však to čo tam predvádzajú ich seriálové deti je naozaj herecká úbohosť. S prihliadnutím na to, že sa jedná o čiste televízny produkt, dávam "Ranču U zelené sedmy" dve hviezdičky. ** ()

Wishkah

Dospělá část je výborná a jejich hlášky a vtipné situace do kterých se dostávají hrají lidsky, uvěřitelně, příjemně a je opravdu potěšením a pohodu se na ně dívat. Hlavně sarkastická babička Jana Štěpánková je vynikající. Ale bohužel dětské osazenstvo je pro mě zklamáním. Za celou dobu mě nedokázali přesvědčit a ani jedno ze třech dětí Kudrnových mi nepřišlo nijak sympatické. Celkově teda 60% ()

Deimos

TV/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 6/10 Efekty 7/10/// +vtip, humor, cinická babička, rodinná atmosféra, scénář a hlavně Patrície Solaříková -no má to jen 3 řady a celkem 21 částí, což je málo, dokázal bych se dívat klidně na další tři řady, jo a proč byl potřeba ten český dabing, vysvětlí mi to někdo?/// První řadu ranče jsem už viděl kdysi hodně dávno a parádně jsem se u seriálu bavil. Další řady mi utekly a tak jsem celý seriál zhlédl až tento rok. První řada mě už tolik nebrala, jednak si ji dobře pamatuji a druhak mi přišla méně moderní. Na další dvě řady jsem byl hodně zvedavej, hlavně jak ty děcka vyrostou a seriál příjde s novými situacemi. Taky mě zajímalo jak se postavy budou vyvýjet dál. A jsem spokojen, každá část byla zajímavá a především hodně zábavná, škoda, že už seriál nemá pokračování./// Celkem 74%/// ()

Theraphosa

Jeden z mála seriálů,který mne zaujal.Především to prostředí,ve kterém se odehrává není nudné jako v jiných seriálech(rodinná pouta nevyjímaje).Roli otce ztvárnil Miro Noga velice humorně(propůjčení hlasu Petra Rychlého byl velice šťastnou volbou),ale babča už mě tam moc se svými radami a vševěděním moc neladí. ()

• Hájovna se nachází v Ostrovci. Další natáčecí místa byla v Hořovicích, Cechovicích, Zbirohu, skiareálu Zadov. "Dům na prodej" v díle "Černý pátek na ranči" je Kouřimecká rybárna nedaleko Týřovic na Rakovnicku. Ta si "zahrála" taktéž ve filmu Smrt krásných srnců (1986). Statek z 1. série je statek za obcí Vysoké pole (tzv. Na Ryliskách) u cesty směrem k památníku Ploština. (M.B)
  • Jana Štěpánková (babička Jeřábková) měla velké problémy s ovládáním Babetty, které pod jejíma rukama neustále zhasínal motor, díky čemuž nabyla dojmu, že ji všichni ve štábu považují za mizernou řidičku. Vše se vysvětlilo při natáčení scény, ve které jí nahání děda Jeřábek (Lubomír Kostelka) a oba skončí v kukuřičném poli. Scénu jela kaskadérka, které se to díky neustále zhasínající motorce podařilo až na šestý pokus, načež se zjistilo, že motorka je pokažená. (cundak)