Ranč U zelené sedmy (TV seriál)

Komedie / Rodinný

Česko, 1998 - 2005, 18 h 49 min (Minutáž: 42x26 min)

Miroslav Noga, Milena Steinmasslová, Jana Štěpánková, Lubomír Kostelka, Marián Beník, Pavel Zedníček, Ivana Škarková, Patricie Solaříková, Robert Jašków, Kateřina Pospíšilová, Jiří Maria Sieber, Simona Stašová, Eduard Hrubeš, Olga Lounová, Karel Urbánek, Claudia Vašeková, Dana Špilauer Verzichová, Helena Čermáková, Jiří Wohanka, Hynek Kubasta, Jaroslav Kyncl, Jiří Tomek, Luboš Vraspír, Jiří Král, Hana Houbová, Milena Marcilisová, Eva Matalová, Karel Hoffman, Arnošt Goldflam, Jana Štěpánová, Václav Svoboda, Oto Filip, Miroslav Šnajdr, Jaromír Dulava, Simona Vrbická, Jan Nemejovský, Hana Pastejříková, Otmar Brancuzský, Lucie Březovská, Jan Milič, Miloslav Maršálek, Antonín Kaška, Petr Meissel, Pavel Vondruška, Marie Ludvíková, Přemek Podlaha, Hana Vávrová-Heřmánková, Eva Snášelová, Josef Beck, Otakar Harlas, Irena Vacková, Jan Šantroch, Jan Pavel Filipenský, Rozita Erbanová, Klára Šumanová, Ota Filip, Vladimír Valenta, Irena Krylová, Ondřej Büchler, Arpád Póloš, Irena Trpíková, Dita Vojnarová, Marie Retková, Michael Minard, Klárka Tláskalová, Jiří Plamínek, Marie Kadlecová, Jiří Štrébl, Rostislav Novák ml., Jiří Klem, Rudolf Měřinský, Ludvík Baloun, Ivana Pytlíková, Barbora Dipoldová, Lenka Foglová, Karel Bělohradský, Otto Lackovič, Marcel Vašinka, Oldřich Hrůza, Martin Učík, Bohdan Tůma, Ivo Pelant, Jana Matějcová, Hana Doulová - Krobotová, Zdena Keclíková, Lenka Horáková, Luděk Žilka, Oldřich Navrátil, Lenka Novotná, Petr Křiváček

Navzdory hodnocení všech ostatních- když si vezmu, kolikrát jsem to viděla a jak mě to pořád baví, nemůžu jinak. Parádní oddechovka na nedělní odpoledne. 100% milosti, která mi kupodivu nepřijde trapná ani přeslazená. Srdcovka! // update: no ale ta třetí série to srazila alespoň o dvě hvězdy. z nostalgie 4*(21.3.2009)

• salahadin

No je to jen sedma, žádný eso, co si tady budeme namlouvat. Vím, komu je seriál určený - pospolité rodině sedící večer u TV, popíjející svařák, pojídající drobivý sušenky a vesele se bavící nad tou nejdivnější familií českého světa filmu, aneb jak balíci z města přijeli na venkov. A já, kterýžto nejsem zvyklý trávit večery u TV, jsem nucen rezignovat.....tihle veselí Kudrnovic v čele s protivnou Steinmasslovou mě nerozveselili...změnit scénář z podbízivého a nuceně veselého na morbidní, drsný, krvavý a nabitý úchylárnami, možná by z toho byla efektní Adamsova_rodinaCZ.avi.(19.12.2009)

Nejlepší postavou celého seriálu je bezkonkureční ironická babička Jana Štěpánková... zastiňuje všechny své kolegy. Příjemný seriál, na který se vždy rád podívám. Bohužel dnešní české "seriály" nedosahují ani trochu úrovně aspoň tohoto... Velmi křehké vztahy, Ordinace, Pojišťovna, Ošklivka Katka - ty všechny jsou oproti tomuto horší než ODPAD! Pokud bych Ranči dal dvě nebo tři hvězdy, tak nevím co by se potom mělo dávat výše uvedeným... proto 4****(13.1.2009)

Skvělý rodinný seriál o jedné střeštěné rodince, která zdědí ranč. První řada je zcela jistě geniálním přínosem české kinematografii, děj je zajímavý a díky své krátkosti trampoty měšťanů nemají jedinou šanci přestat bavit. Sympatičtí hrdinové, především babička a soused, a velice vtipný scénář Ivo Pelanta je tak vynikající kombinací, kvůli které si rozhodně nelze nechat tento seriál ujít.(20.4.2006)

Velice příjemný seriál. Jeden z těch lepších. Výborný nápad přestěhovat rodinku z velkého města na samotu u lesa, kde lišky dávají dobrou noc a sledovat jak se s tím vším vypořádá. Jana Štěpánková jako babička byla výborná. Proč musel být Miro Noga předabován Petrem Rychlým? Mě by vůbec nevadilo, kdyby mluvil slovensky. U našich zámých je to zrovna tak. Otec rodiny, bydlící v Praze dvánáct let, stále mluví slovensky.(16.1.2009)

• - Filmovalo se i na nádraží Městečko u Křivoklátu, ve Velkých Přílepech, Horní Lhotě, Drnovicích, na nádraží ve velkých Karlovicích, Boskovicích. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)

• - Ač děj seriálu se odehrává nedaleko Českých Budějovic, v půběhu první série se objevuje většina aut se zlínskou poznávací značku. Je to důsledek toho, že zpočátku na seriálu spolupracovaly Zlínské Ateliéry. Rovněž úvodní scény seriálu, které se odehrávaly na pražském sídlišti ve Vysočanech, byly filmovány ve Zlíně, konkrétně na sídlišti Jižní Svahy. (Lkprak)

• - Třetí řada se natáčela z velké části během léta 2003, od 7. 7. 2003 do 15. 8. 2003., zimní scény mezi 18. 1. až 29. 1. 2004, jarní následně 25. 3. až 18. 4. 2004. (Likan7)