Devět královen

Krimi / Thriller / Mysteriózní

Argentina, 2000, 109 min

Pablo Bossi

Sergio Zottola

Podraz na argentinský způsob aneb Také artový film může být zábavný. Klasické schéma – dva podvodníci (zdánlivě učitel a žák) dostanou jedinečnou příležitost jak přijít k slušné sumičce peněz, jenže jejich perfektní plán brzy nabere povážlivých trhlin. Ve hře je tentokrát arch známek – Devět královen –, rodinné vztahy jednoho z podrazáků a možná i vyšší morální principy. Jde vůbec někomu o víc než balík peněz? Co všechno jsou lidé pro peníze ochotni udělat? Kdo v dnešní společnosti jedná morálně a kdo už nikoliv? Existují vůbec nějaké bariéry? Nečekaně svěží filmový závan z Jižní Ameriky kolem vás profrčí bez zdlouhavého otálení (film se odehrává během jediného dne), přičemž mimo jiné stihne velmi dobře pobavit. Sympatičtí herečtí představitelé dokáží i pouhým pohledem obhájit to, co dělají. Sice si uvědomují, že to není fér, ale zároveň dokonale zapadají do zbytku komunity, kde všichni kradou, podvádějí, vraždí... takže jaképak výčitky svědomí? Kdo na to žaludek má, ať to dělá a ti ostatní nechť poctivě makají – jsou to jejich životy. Tato teorie možná mnoho věcí příliš zjednodušuje, ale rozhodně má něco do sebe. Pominuli-li pak ne docela neprůstřelný scénář, nejvíc mě naštval konec, protože jsem si celou dobu říkal, že tentokrát se podrazit nenechám, ale nechal. 80%(29.11.2005)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $1,222,889Tržby Celosvetovo $12,413,888(31.8.2008)

Scénář: Fabián Bielinsky .. Svého žánru průměr. Stejně tak je průměrný podvodník Juan, kterého u jednoho nepovedeného kšeftu potká Marcos. Ten je zkušenější a hlavně ukecanější. Oba se dají dohromady a přes spoustu kotrmelců a kliček rozjedou jednu větší akci.. Herecky i filmařsky povedená záležitost z Jižní Ameriky, kterou příjemně zdobí několik povedených hlášek, scén a podvodnických fíglů..(29.11.2005)

Klasický to neduh podrazových filmů - překombinovaný konec, který byl pro mě dost šokující, ale neuvěřitelný. Ovšem jako slušná zábava tenhle film postačí. Jak říká movie - hláška "Nekoukej na mě jak znásilněná panna" má šmrnc.(5.12.2005)

Chytré i zábavné, ale bohužel malinko rozmělčené. Nicméně nedělní večer jsem u thoo strávil hezký a hláška "Nekoukej na mě jak znásilněná panna" už je od teď kultovní! 3 1/2 *(28.11.2005)

Slušný film o podvodnících, podvádějících všechny včetně sebe. Ke konci je tam pár dost zajímavých a zábavných momentů a překvapení, ale přesto všechno se nemůžu zbavit pocitu, že to všechno už jsem mnohokrát viděla.(20.12.2005)

"Jednou jsem prodal semínka ostnatého drátu." Podvádět se má s lehkostí a tohle je velmi slušná instruktážní příručka, kterak se to má dělat. Já na to tedy nemám talent ani žaludek, ale přesto mě Marcos s Juanem hodně bavili při svých kouscích, při kterých je dodržování pravidel fair play považováno přinejmenším za nevhodné. Navíc jsem rád, že ze země fotbalu a telenovel poměrně nečekaně přicestoval snímek, který je celkem ponurý, ale přesto vtipný, chvílemi napínavý a možná i trošku překombinovaný. Od něčeho takového se občas rád nechám povodit za nos.(24.3.2016)

Oveľa premyslenejšie, sofistikovanejšie a uveriteľnejšie, než väčšina amerických heist movie. Tento film má skrátka všetko, čo od podobných filmov čakáte - skvelý nápad, napätie a vychytaný záver. Myslím, že keby s niečím podobným prišiel Hollywood, už teraz je z tohto filmu klasika. Film začína pomerne kľudne, až by som povedal tuctovo, no po pár minútach sa začne rozbiehať kolotoč neskutočných situácií. Každú minútu drží film diváka v strehu, stále sa niečo deje, film nemá hluchého miesta, nevypĺňa zbytočne vatou hluché miesta a nepoľaví až do samého záveru, kedy zasadí finálny úder znamenajúci knock-out. No a samostatne by som chcel dať palec hore za výkon Ricarda Darína. 85%.(29.6.2014)

Výborný podrazácký film, jen škoda, že v česku moc argentinkých filmů nevídáme, protože tamnější kinematografie je určitě přinejmenším zajímavá (soudímtak také podle toho, co jsem viděl ve Filmopolisu o argentinském filmu).(18.7.2004)

• Snorlax

Pointa je bohužel jasná minimálně od poloviny značně nezáživného filmu.(19.5.2018)

Povedený argentinský podraz. U tohoto typu filmů sice předpokládám, že někdo někoho převeze, ale tohle mě opravdu dostalo. Nenápadný film, ale mimořádně vydařený.(5.5.2003)

Asi už jsem těch podrazáckých filmů viděl moc, tenhle mě místy nudil a pointa mi byla už od půlky jasná. bohužel narozdíl od obvyklích podezřelích tenhle film na ní stojí a padá a vidět to podruhé je už o ničem.(3.9.2005)

Zdařilý podvnodnický snímek, který je ze začátku výborný při ukazování nejrůznějších fint na rychlé vydělání peněz ale bohužel ve chvíli, kdy přijde na řadu "velký plán" začne film ztrácet onu zajímavou působnost a bohužel začne nudit. Po skvělé první půlce docela škoda.(7.6.2011)

Podobné filmy mám v oblibě. Dobře, Devět královen do hlubin žánru asi nic podstatného nepřináší, ale skvěle pobaví a to je to, co jsem chtěl. Argentina není jen zemí tupých telenovel bez mozku. Právě tenhle film má mozek a šmrnc. Prostředí Argentiny tvůrci využily bezezbytku. Jistá neoriginalita se dá pokárat, naštěstí větší nebezpečí, a to předvídatelnost, nedostává příliš šancí. Zajímavé je, že jednoho z hlavních hrdinů jsem podle tváře poznal. Kdo to byl? Jeden nechutný (a samosebou intrikující) záporák z jisté telenovely...(9.8.2005)

9 královien je maximálne zábavný film. Je to najlepšia vzorka argentínskeho mainstreamu, ktorá sa musí páčiť snáď každému bez rozdielu. Najväčšiu prácu si dal scenárista, aby logicky pozliepal celú zápletku so všetkými zvratmi do uveriteľného celku. Režisérovi stačilo tento materiál iba "normálne" natočiť a zvoliť vhodný casting. Toto všetko sa našťastie vydarilo. Ak chcete vidieť tvrdý život argentínskej nižšej vrstvy v nejakom nezávisláku, obráťte sa inde, toto je vážne iba nezáväzná zábava.(23.8.2012)

70%.. v roce 2004 byl natočen americký remake tohoto filmu s názvem CRIMINAL (MISTR ZLOČINU)..(15.5.2007)

Geniálny nápad, geniálne spracovanie!(28.3.2006)

Podraz Argentínským stylem - bomba.(27.3.2012)

Dal bych tři a půl, už jenom za to, že někdo koupil argentinský film... Ovšem tenhle film mi přišel přece jen moc "převymyšlený", celou dobu jsem čekal nějaký "povinný velký zvrat" a když k němu nakonec došlo, nebylo to nic zas tak nečekaného. Přede mnou v řadě dva lidi usnuli....(18.5.2003)

Slabý čtyři hvězdičky, hlavně díky konci, poté co dá realita svým hrdinům pořádný kopanec, už jsem fakt další obrat o 180 stupňů nečekal.(18.5.2007)

Poctivá podvodnícka placka so všetkým, čo k tomu patrí - nič mimoriadne originálne, ale sympaticky obsadené a veľmi príjemné na odreagovanie.(22.6.2005)

<< předchozí 1 2 3