Villém Tell

• Francie Guillaume Tell (více)
Francie / Velká Británie / USA, (1987–1989), 30 h (Minutáž: 25 min)

Tvůrci:

Anthony Horowitz

Kamera:

Roland Dantigny

Will Lyman, Jeremy Clyde, Nick Brimble, David Barry Gray, Dana Barron, Guy Rolfe, Robert Addie, Andrée Bernard, Brian Blessed, Roger Ashton-Griffiths (více)

Série(3) / Epizody(72)

Nespoutaný středověký hrdina, chránící dobro a věčně se ohánějící svou kuší, vás zavede do temných hlubin lesů, omámí chladem kamenných hradů a okouzlí svým smyslem pro spravedlnost. Vy, kdož rádi proplouváte rytířskými vodami lásky a dobrodružství, si přijdete na své, skromný zbojník vás zve do "svého" království vznešených atributů. (Sfinkter)

Kritik.

Vo svojej dobe populárny seriál s napínavou atmosférou, zanechal v teenegeroch čosi hlbšie a túžbu po dobrodružstve. Ak si však dobre spomínam, od určitých novších sérií sa v seriáli začali objavovať mýtické postavy, čarodejníci, akási pavúčia žena a to teda bolo veľkým sklamaním! ()

Rodin

No, pokusím se dát tři. Hlavně s ohledem na to, pro jakou cílovou skupinu to bylo natočeno. Já měl v době zhlédnutí většiny dílů po vojně a doma na mě vřeštělo pár kilo s manželkou společně vyprodukovaného genetického materiálu... Někdy jsem měl (hlavně v noci) sto chutí položit mu na hlavu jabko a dojít si pro kuši. Ještě že to nečte! :-) Jinak hodnotím celou věc jako vcelku přijatelný průměr žánru. 55%. ()

Budisovie

Tento seriál som sa snažil vidieť celý, a myslím, že sa mi to aj podarilo len si to už nepamätám, keďže som bol mladý a bežal na STV 1. Škoda, že nebeží repríza lebo sa tento seriál oplatil pozrieť a má svoje kvality. ()

cici24

Super seriál, ketrý měl atmosféru a pořádný koule. Jen poslední díly se mi zdály už trochu přitažený za vlasy.... ()

jsozze

Tak na tento serial sa pamatam este z detstva. Lyman paradne zahral Williama Tella, Clyde ako Gessler bol mozno este lepsi. Hudba z uvodnej znelky sa mi nepacila vobec. Ale asi inac priemerny serial, keby isiel teraz v tv, pravdepodobne by ma vobec nezaujal. ()