Svědectví

• Česko Poslední boj (více)

Epizody(4)

Jeden vedecký experiment skončí katastrofou - z laboratória unikne smrteľne nebezpečný vírus, ktorý zabije niekoľko ľudí. Tisícky obyvateľov v zúfalstve volá políciu, aby im pomohli. Medzi nich patrí aj Stu Redman (Gary Sinise), Frannie (Molly Ringwald) a rocková hviezda Larry, ktorí všade okolo seba vidia mŕtvych ľudí. Postupne zistia, že patria k tým šťastlivcom, ktorí sú voči vírusu imúnni. No nie sú sami. Existujú totiž nepriatelia, ktorí chcú túto tragédiu využiť vo svoj prospech. (oficiální text distributora)

kolacky

Nejkrásnější - až na Nespavost, Temnou věž, Pavučinu snů, Rose Madder,... - páně Kingova kniha, výborně zpracovaná, citlivě zkrácená a obohacená autorem v jedné z vedlejších rolí. Mňam... ()

Tweety11

Nedávno jsem dočetla knihu a teď, když jsem se rozhodla podívat na film, nejsem kupodivu vůbec zklamaná. Řekla bych, že je to jedna z nejlepších adaptací Kingových knih. Moc mile mě překvapili herci - jak Gary Sinise jako Stu, tak Adam Storke jako Larry - ti vypadali úplně přesně, jak jsem si je představovala při čtení knihy! :-D Nadšená jsem taky ze soundtracku. Na druhou stranu se mi ale nelíbilo, že oproti knize je dost věcí jinak a já nechápu proč a to je tak důvod, proč dávám tomuhle filmu 4* a ne 5. ()

Virusman666

Drama? Horor? Sci-fi? Když už bych musel, tak bych to spíš zaškatulkoval mezi katastrofické filmy. Slušný, ale ne nejlepší... Ovšem na seriál 4* ode mně jsou už na pováženou... Jak by řekl šmoula Mrzout: "nemám rád seriály", já dodávám - tento vyjímaje.. Dalo se na to koukat, možná si to zopakuju. Doporučuju všem, kdo mají tento žánr rádi. ()

Kennedy_R

K velké snaze natočit naprosto skvělou Kingovu knihu dávám čtyři hvězdy, ačkoliv by spíše odpovídalo třem. Atmosféru knihy a vztah k hlavním postavám se zde zcela nepodařilo vytvořit. Ale stejně je to slušná podívaná. ()

Sefik

Kniha super, jako téměř všechny Kingovky, ale film (seriál) bohužel ovšem jako většina Kingovek. Nelze snadno zpracovat dílo literárního boha do filmové podoby a tato podoba je přesně to, jak by to nemělo vypadat. Třetí část plná nudy, rozvleklé tempo a především neustálé bezcenné kecy o dobru a bohu z úst odporné stařeny s podivným hlasem mě absolutně zničily a v polovině tohoto dílu jsem celé dílo odepsal. Z knihy vím, jak to dopadne, tak mě to ani zas tak nemrzí... Odpad z úcty k SK nedávám, kdyby to však napsal někdo jiný, nezaváhal bych :-) ()

Madax

Největším mínusem této série je už její podstata, spočívající v otrocké předělávce Kingovy geniální knihy do filmové podoby, s minimem úprav nebo nových nápadů. Takže to logicky nedopadá zrovna nejlépe, protože se opět potvrzuje pravidlo, že co vypadá dobře v knize, ztrácí většinou po převodu na plátno svoje kouzlo a hlavně smysl. Tady je to nejvíc poznat v poslední čtvrtině, jejíž filmová podoba je celkem nudná a pro ty, kteří knihu nečetli, jaksi nepochopitelná. Ostatně také zbývající většina filmu působí na diváka knihou nezasaženého hůře stravitelně, podivně, nudně. Film se tak paradoxně víc hodí pro ty, kteří Kingovo dílo přečetli a teď chtějí svoje dojmy a představy porovnat (a najdou si na to pěkných pár hodin času). Ti však budou zase nespokojení se ztvárněním některých charakterů a hlavně - což je třeba můj případ - s jasně viditelným nízkým rozpočtem. Totiž ne že by film působil nějak lacině, ale celá první knižní část, v níž se bortí civilizace a lidstvo zmírá v chaosu, panice a úpadku, se zde smrskne jen na pár scének. Co se týče mého názoru na to, jak si filmaři poradili s knižními hrdiny, pak jsem spokojený, a to hodně. Někteří z nich, hlavně Stu, Nadine a Larry, jakoby vypadli svým předobrazům z oka. Na druhou stranu mi moc nesedli Matka Abagail, Ralph Brentner a Randy Flagg, Temný muž, hlavní záporák, také mohl dopadnout líp - hlavně jeho "alternativní podoba" vzbuzuje spíš pobavený úsměv. Režie Micka Garrise je celkem rutinní, ale nejde mu nic vytýkat. S tímto přístupem (převést knihu co nejvěrněji na plátno) by si totiž nejspíš o moc lépe neporadili ani Darabont s Kubrickem. Film je film a kniha je kniha, a nejlepší filmové adaptace jsou takové, které jsou sami sebou a knihou se jen inspirují. ()

Thomak

Pěkný. Postapo prostředí si tak trochu říká o duchovní rozměr příběhu a King z něj udělal hlavní téma, souboj dobra a zla. Sice mi přišlo, že místy velice povrchně, stupidně a jednoduše (ruka boží nakonec mě rozsekala), ale to asi autorům odpustim. K filmovýmu zpracování snad jen dvě věci-z malýho rozpočtu televizního seriálu se tvůrcům podařilo vykřesat docela působivý dílko a muzika je prostě perfektní. ()

Klarkys

Svědectví je moje nejoblíbenější kniha od Kinga, takže jsem od téhle minisérie moc nečekala, protože až na vyjímky se zfilmování Kinga moc nedaří, ale byla jsem překvapená, jak rychle těch víc jak 360 minut uteklo:-) Herci skvělí-hlavně Gary Sinise, ale postavu Frannie jsem si při čtení představovala úplně jinak. Atmosféra dokonalá a ani chvíli jsem se nenudila:-) ()

Londi

Rozhodně tato minisérie neobsáhla celou Kingovu knihu, ale i tak je super. Trošku mě mrzí, že scénáristé to trochu zamotali s těmi Larryho děvčaty, Nadine měl přece potkat až později, jako první ve městě potkal Ritu, která ale pak zemřela. Nicméně je to velmi vydařený seriál Tak jako patří mezi moje oblíbené tato Kingova kniha, líbil se mi i seriál. Pracuje s tématy, která mě velmi zajímají. ()

sus

Hodnotím jako čtenář původní nezkrácené verze knihy, která byla velice slušná. Film na mě působil velice amatérským zpracováním plným neherců, až tedy na ztvárnění Popeláče 😀 ()

jackalsc

Mockrát díky, že jsem se tímto nemusel prokousávat v 1000 stránkové knize. Po dvousté straně jsem to zabalil a dodíval se na toto. Po stránce filmové nemám co vytknout, zhodnoceno do té chvíle kde jsem to přečetl to šlo krokem podle knihy a port se zdařil dost dobře. Snad i celkový port se vydařil na jedničku, výborné herecké obsazení, celkové provedení a někdy i dost dobré efekty. Co u mě vázne je ten scénář, ale za to může prosím pěkně jen jeden člověk, ten váš ,,mistr" King. Ten je snad pro některé modla jako matka Abigail. Do jakékoliv knižní diskuze vstoupíte tam se dočtěte jaký je King mistr spisovatel. Uznávám, že některé jeho díla jsou opravdu dobré, ale je to prostě jako u většiny. Něco dobrého, něco průměrného a zbytek stojí za starou belu. A proto někdy nechápu jak ho celkově komunita vnímá tak nějak jako tu matku Abigail. Co vydá to musí být přece dobré a hned tam jebnu 100% hodnocení. Opravdu některé jeho knižní hodnocení jsou totální přepal. Ale pokud vaše srdce láká to nekonečné pánbičkaření, příběhy o další artritídě tak vzhůru na tu knihu. Přeji příjemnou zábavu. A filmovému štábu kdykoliv příště přeji štastnější výběr z pytlíku scénářů. ()

Toolshed

Myslím, že nadmieru slušne zvládnutá adaptácia rozsiahleho diela, akým román dozaista je. Výborná hudba, navyše, porovnávajúc s prevažnou väčšinou Kingových adaptácií (vrátane ďalšieho filmového prepisu "To", ktoré je minimálne o triedu horšie) si toto vedie veľmi dobre. ()

Vikmal

Překvapivě se tato minisérie drží knižní předlohy, která je však pochopitelně lepší...Ale Gary Sinise a spol. nezklamali ()

Monniques

První díl mě docela zaujal, za něj samotný bych dala i čtyři hvězdičky. Díky úvodnímu dílu jsem se rozhodla ve sledování pokračovat a doufala jsem, že to bude taky tak dobré jako první díl, ba i lepší. Bohužel nestalo se tak, tři další díly mě sem tam i nudily a moc nezaujaly. Já myslela, že se to bude zaobírat někam jinam. To víte, netušila jsem o čem to má být a Kingovu předlohu jsem nečetla. Věřím, že jako knížka je toto poutavé dílo, ale jako čtyřdílný seriál to poutavé zrovna nebylo. Vadila mi hudba, postava Flagga a i ta postava Toma byla nějaká divná. Zajímalo by mě, jestli postavy v seriálu odpovídaly postavám z knihy, jejich charakter a vzhled a tak. Někdy jsem neměla pocit, že ty postavy a jejich charaktery byly v seriálu správně zobrazeny. Gary jako asi nejznámější tvář v seriálu mě nevadil vůbec, jen jsem od něj čekala lepší výkon tedy. Trochu mi vadila i ta atmosféra filmu. Z původních čtyř hvězdiček dávám jen hvězdičky tři. ()

Mark1983

Není to špatné,ale je to dost dlouhé (dvakrát 180 minut) , což člověk má,co dělat,aby u tohoto snímku takovou dobu vůbec vydržel.Přesto,co se týče děje a příběhu,se jedná o pohodový hororový průměr,na který bych se snad ještě podíval,ale asi bych to už nenaservíroval celé,ale po kusech. ()

Petr.St

Odpad to vylozene nebyl, ale film jsem dokoukal jen kvuli tomu, jestli to nejak dopadne... no jako film asi nedoporucuju... je to ztrata dlouhyho casu :-) ()

Mimi28

Mala som veľmi veľké očakávania a splnili sa. Najskôr som prečítala knihu a potom videla film. Pustila som si ho s obavami, ako to už pri filmových spracovaniach Kingovych kníh býva, väčšinou sú veľmi zlé a tie fakt dobre zratam na prstoch jednej ruky. Tento bol však dobrý. Ako horor nie,to ale ani knižka nebola, ale veľmi ma potešilo, že nebola vynechana polka knihy. Sám Stephen King ma pobavil svojou malou rolou a Gary bol tiež fajn,takže za mňa veľká spokojnosť. ()

occultus

Podľa mňa najlepšia adaptácia Kinga. Nevadila mi ani dľžka filmu. Avšak, ja osobne som tento film vnímal ako postapokalyptický sci-fi thriller, s celkom zaujímavým budovaním príbehu. Tento film som videl asi 4x a vždy ma bavil, preto tých 5*. ()

jaHanicka

Dobré herecké výkony, skvělá hudba, fantastická výprava, jen český dabing nic moc (vybrané hlasy se k některým osobám vůbec nehodí - zejména Nadine). Asi první a poslední dílo, kde se mi líbí Rob Lowe. Efekty odpovídající době a rozpočtu. Nebýt té až fanatické víry prostupující celý seriál a která naprosto nepřístojně utne finále parodickou "Boží rukou", dala bych 5*. Tohle je jedna z mála slabin, které na Kingovi vidím - "Když nevíš co s tím, hoď tam Boží zásah." Jinak se kupodivu docela věrně drželi předlohy (taky si na to pan autor dohlídl, výborně, škoda, že nebyl pečlivější u většiny ostatních zfilmování svých děl). ()