Série(4) / Epizody(45)

Nádherná a svobodná kavalkáda nonsensů, satirických skečů a britsky vykutálených slovních a situačních hříček od pánů, jejichž jména znějí skoro jako jména svatých - John Cleese, Eric Idle, Terry Jones, Graham Chapman, Michal Palin - doplněné animacemi velkého a divokého Terry Gilliama, zahajuje přehlídku odvážných, kteří souhlasili ocitnout se v jejich zářícím stínu. (oficiální text distributora)

Gumby

Ani po deseti letech co MPFC znám mě nepřestává udivovat naprostá genialita (a to i formální) většiny jejich skečů. Nemaj srovnání. ()

lsd

Některé skeče byly docela bez nápadu a byly i trochu nudné(hlavně ve 3 nebo 4 sérii), ale za těch několik naprosto geniálních a kultovních skečů musím dát 5. Toto je prostě geniální v dobrém slova smyslu nesmyslný humor a ty dadaistické animované skeče jsou svoji nesmyslností úžasné!!! ()

inutihar

Milovat nebo nenávidět. Nic mezi není. Vhodné i k rozšíření slovní zásoby o množství neotřelých britských nadávek. ()

S.Dedalus

This house is surrounded. I'm afraid I must not ask anyone to leave the room. No, I must ask nobody ... no, I must ask everybody to... I must not ask anyone to leave the room. No one must be asked by me to leave the room. No, no one must ask the room to leave. I ... I ... ask the room shall by someone be left. Not. Ask nobody the room somebody leave shall I. Shall I leave the room? Everyone must leave the room... as it is... with them in it. Phew. Understand? ()

gootchy

Pamatuju si, když jsem byl o dost menší, jak tento skvělý seriál dávali v sobotu dopoledne na čt 2. Moc jsem nerozuměl tomu slovnímu humoru, ale plně to vynahrazovali švihlé animace Terryho Gilliama, které mě už v útlém věku dokázali královsky pobavit. Po několika letech jsem to viděl znova. Efekt švihlosti se rozjel na plné čáře a nechtěl zastavit. A já nechtěl vystoupit:) Je načase to sehnat na dývkách. Tohle je klasika, která nestárne. ()

roxy_ellen

Geniální! Tahle podívaná plná bristkého humoru není pro každého, ale mě do detailů uchvátila. Pro mě nejlepší surrealistický seriál, jaký nevznikl nikdy předtím a už ani nevznikne. Mimochodem myslím, že Ministry of silly walks dostane každého. ()

Heroine

Jojo, Monty Python. Je jen velice málo témat, ze kterých si ještě nedělali srandu. A většinou navíc výbornou srandu. Odvážný humor, absurdní scénky, výborní herci. Prostě Monty Python. ()

Ukubumbahoo

Myslím si, že Pythoni (ačkoliv nechápu proč) nesednou úplně každému. Mají jakýsi vytříbený styl humoru, britského humoru. Jakmile jim ovšem jednou podlehnete, už vás nepustí a drží si vás svými drzými, nápaditými, absurdními, nečekanými, očekávanými, rychlými, krátkými, dlouhými, šílenými .... skeči, scénkami a příběhy. Originalita mnohdy nezná mezí a právě to dělá Monty Pythony jedny z největších bavičů a herců jaké jsem kdy viděl. Jestli je někdo lepší než Monty Python, nechci o tom vědět. ()

Rannveig

******Šest hvězdiček, pokud by to šlo u jediného pořadu či filmu! V zásadě jde o samostatný žánr, prostě "Monty Python"! ()

sgt.paper

Jestli něco vystihuje slovo: Anglický humor lépe než Atkinson je to toto. Nejgeniálnější věc v historii a největší kult. And now for something completely different chápu, že se to nelíbí každému, ale ono je vážně tak stupidně bláznivé až je to úžasné. ()

char_t

Naprosto kultovní záležitost... Chce to sice správnou náladu, a ideálně ještě dobrou angličtinu, aby si člověk užil všechny vtipy, ale jakmile se do pythonů ponoříte, už vás nepustí... Aspoň tedy během prvních dvou sérií. Třetí a hlavně čtvrtá je o něco slabší, absence Johna Cleese je bohužel znát. Jen díky tomu to není na pátou hvězdu. I když by si ji skeče jako Dead Parrot a Spanish Inquisition rozhodně zasloužily! And now for something completely different! ()

skleboun

Monty Pythonův létající cirkus! :) tohle já prostě můžu..desně mě potěšilo, když jsem s sebou vzala vydané scénaře na jeden tábor...první den jsem se smála jen já a všichni na mě divně koukali, cože to čtu, jakej Cirkus - druhý den už všichni chodili, rvali si ony knihy z rukou a vzduchem létaly Monty Pythonovské hlášky...to mě utrdilo v tom, že tenhle seriál se musí líbit snad každému :) ()

salamandrr

Seriál celkově mě neoslovil,ale výběr toho nejlepšího, to je jedna pecka za druhou....bohužel se vše nejlepší dá shrnout do jedné hodiny. ()

Zemřel Terry Jones

Zemřel Terry Jones

23.01.2020

53. ročník festivalu MFF Karlovy Vary je za námi

53. ročník festivalu MFF Karlovy Vary je za námi

08.07.2018

Stříhat, stříhá, stříká, krev!

Stříhat, stříhá, stříká, krev!

13.10.2006

To, že absolutní vetšinu kadeřníků tvoří masoví vrahové s vážnými psychickými problémy, všichni dobře víme už od dob Monty Pythonů. Bohužel, mnozí z nás tento alarmující fakt ještě i dnes berou jen… (více)