Jedenáct lidí se probouzí na mýtině uprostřed lesa. Navzájem se neznají, neví, kde jsou, ani jak se tam dostali. Netuší, že byli vybráni pro velmi specifický účel… stali se lovnou zvěří. Kdo a proč je loví? Než si stačí odpovědět, padnou někteří z nich mrtví k zemi. Ti, kteří první salvu ustáli, už tuší, že jim opravdu jde o život a že ti, co po nich střílejí, nepřestanou, dokud je všechny nezabijí. Normální člověk by takovou situaci neustál, jenže Crystal (Betty Gilpin) není normální. Nechce umřít a ve snaze přežít za každou cenu je hodně podnikavá. Tak podnikavá, že se role lovce a oběti můžou nečekaně prohodit… (CinemArt)

HAL

Na zábavnou píčovinu je to podezřele málo zábavný - no aspoň první polovinu tedy ještě táhne nápad s děláním si srandy z SJW a přepálené ksichty hlavní hrdinky (a vůbec úvodní hledání hlavní postavy). A nic jiného než dělání si srandy ze všech kolem to není, říkat tomu satira je bizarní přehánění, takové ambice ten film zjevně ani neměl. Druhou půlku už netáhne moc nic , a je to škoda že se ten film tak moc ztratil - až moc se v ní zbytečně kecá, až moc málo masakruje. Jak začne holka vykládat o zajíčcích, tak jsem začal koukat na hodinky. Ani ty zbraně představené v úvodu nenajdou skoro žádné využítí. Finále je vyloženě nudná vykrádačka Tarantina s hrozně slabou Hilary Swank. Ready or Not je úplně jiná liga. 6/10 ()

pornogrind

Tak tohle mi kurevsky sedlo. Zatím ( pro mě ) největší překvapení letošního roku. Akční jízda plná krve která pěkně odsejpá, zároveň drží diváka v napětí, nechybí gore efekty a sem tam i polechtá bránici nějakou tou vtipnou scénou nebo hláškou. V podstatě nemám nic co bych tomuto filmu vytknul. Já jsem se bavil přímo královsky. O filmu jsem skoro nic nevěděl a tak mě zastihl zcela nepřipraveného. Plná palba tady není co řešit. ()

Vančura

Naposledy mě podobným způsobem sral film Na nože (z něj jsem přímo odešel z kina, jak byl nesnesitelný; Lov jsem ještě zvládnul dokoukat do konce). Nesympatické obsazení, nevtipný humor, stupidní děj, a především nulová originalita - během sledování mi to připomnělo filmy The Furies a Krvavá nevěsta, a tím jistě není výčet podobných filmů zdaleka vyčerpán. Podruhé bych se té kravině obloukem vyhnul. ()

Goldbeater

Tak to vypadá, že v roce 2020 pro americký lid veřejným nepřítelem číslo jedna není mezinárodní terorismus, komunismus, ani kriminalita či virová epidemie. Je to politická satira! Že ta „velká kontroverze“ kolem Lovu je jen nafouknutá bublina, bylo jasné od začátku, značné procento Američanu se totiž dnes cítí být hluboce dotčeno i vlahým jarním vánkem, který jim polechtá pozadí. Pardon, chtěl jsem říct „sexuálně obtěžuje“ pozadí. Je nutno být korektní. Nakonec je Lov jen satirická akční taškařice, která se nevybíravě pouští do všech politických odnoží, přesto nenabízí nic moc nového, co by třeba takový seriál Městečko South Park nevykřikoval v posledních 15 letech na běžné bázi. Očividně je problém, když se politická satira objeví v doslovné podobě v relativně velkém kinofilmu. Lov si na této kontroverzi po značném odložení premiéry už postavil kampaň. Chvílemi je to podívaná trefná a vtipná, chvílemi dost nesoustředěná a překombinovaná. Akční řežba, která se možná snaží až moc za každou cenu překvapovat, ale rozhodně ani na chvíli nenudí, a neuškodí ji vidět. ()

mzss1

(60%) Sakra, to byl ale LOV! Po technické stránce (tím konkrétně myslím detailní úmrtí postav) to bylo snad téměř DOKONALÉ. Takže vyvražďovačky neměly chybu – krev, nekompromisnost, hustý look na jednotlivé scény atd – to vše mě na maximum uspokojilo. Tímhle krvavým až ujetým vizuálem mi to připomnělo spoustu nadlehčených filmů, včetně nedávné KRVAVÉ NEVĚSTY. Celkovým obsahem děje to bylo ale dost chaotičtější. Když tento film vezmu jako celek, tak po dějové stránce moc nefungoval. I to bylo celé tak nějak divně poskládané. Úvod v letadle super, následně se to rozjíždělo do nějaké cca 1/3 snímku, mělo to opravdu drive, vysoké tempo a nepředvídatelné až moc rychlé úmrtí postav. Prostředek byl takový umírněnější, vážnější a přijatelnější, ale ta 3/3 filmu byla už horší. Jednak ten flashback o rok nazpět byl úplně zbytečný nebo špatně podaný. Finální ženský fight byl kvalitní, ale zase trochu dlouhý. Hudba ve filmu nebyla podstatná, nevšiml jsem si jí. Herecké obsazení na tom bylo tak nějak optimálně resp. jsem ho moc neřešil. Hlavní rádoby hrdinka byla chvílemi divná, ale zase na druhou stranu byla řádně drsná a hustá. Hodnotím to zcela nezaujatě a lehkým nadprůměrem. Na 1 shlédnutí to bylo v téhle době apokalypsy způsobené virem COVID-19 ucházející. ()

kingik

Do lesíčka na čekanou se vydá parta zvrhlých myslivečků, jejichž účast na lovu není nijak věkově omezena a jejichž kamizolky budou záhy potřísněny krví. Šéfuje je jim sličně zvrhlá Hilary Swank. Tenhle kousek odvážně mísí sociální kritiku, satiru i parodii na sebe sama v jednom a proslavil se ještě než vešel do kin tím, ze bylo zakázáno jeho promítání z důvodu násilného obsahu. Z mého pohledu mu odklad nikterak neublížil a ani extra neprospěl. Produkční společnost Blumhouse určitě nehýří přehnaně inteligentně posazenými filmy, tudíž si film po svižné hodince lovení nemusí zbytečně dokazovat, že má na to sdělit publiku svůj kritický přesah. Navíc konkrétně v této fázi film působí zkratkovitě a při své stopáži 90 minut snadno vyvolá dojem, že byl razantně prostříhán. Chtěli-li se tvůrci uchýlit k přetřesu současných politických a sociálních poměrů, měl být vzniklý celek podstatně delší, aby byl prostor k otočení celého dosavadního dění co nejvíce dostatečný. Takže závěrečná půlhodina může být vnímána, že se bere najednou značně vážně, načež je to spojeno i s tím, ze napětí opadne za cenu toho, aby byl divák nějakým způsobem vpraven do pozadí organizace, co loví a zabíjí lidi z různých názorových vrstev. Ta přemýšlivá složitost tolik nezabírá a nefunguje. A určitě se závěrečné dění docela vzdálilo osnovám hororu. Ovšem ta předcházející hodina je značně šťavnatá a krvavě propečená. A hlavně je nápaditá. Hned není zřejmé, s jakou lovnou kořistí bude divák trávit většinu bloudění nebezpečným terénem neznámé krajiny, kde můžete raz dva zařvat. Emma Roberts určitě tetičce Julii Roberts i taťkovi Ericovi sdělila, že tohle je její zlomová role. Ovšem hrozí, že neteř a dcera v jedné osobě tak trochu mystifikovala své příznivce, a je docela možné, že její krátkodobý pobyt měl být originálním tahem. Většina lovených obětí, co se stihne představit, je zajímavě postavena vzdor ustáleným klišé. Takže sotva některé z nich začnete fandit, je dobré také počítat s tím, že se konce nedožijí. A rovnou je dobré vědět, že životu nebezpečným prostředím vás provede (překvapivě) drsně disponovaná Betty Gilpin. Rozvržení postav je poměrně neotřelé. A ještě neotřelejší je zábavný satirický nadhled, jakým dění od počátku vládne. Režie Craiga Zobela se vyznamenává a respektuje i záměr scenáristů nehrát jen na prudce vážnou notu a do jisté míry dění vystavět na výživné nejistotě, kdo je lovec a kdo kořist. Pro mě platí to, že jsem si to hororové dění vychutnal, a ta nastrčená kritika už tolik rozruchu nenatropila. Ovšem globálně vzato je to příjemně svérázná brutální nálož. 9/10 ()

Omnibus

"Honěná, lovená... zkušená, nasraná..." Jen škoda, že kromě zabíjení lovné lidské zvěře došlo i k zabití potenciálu filmu. Nadupanej černohumornej nářez, až po hlášku na benzínce o cigárech za 6 doláčů jsem se královsky bavil. Ale jak došlo na křečovité vysvětlování motivace lovců, šla zábava do kopru. Už jsem si ani moc neužil vtipný souboj dvou koček ve finále, spíš ho protrpěl. Edit: po druhém zhlédnutí s mojí prožívačkou :-) zvedám na 4 hvězdy. ()

Anderton

Satira na všetko a všetkých, ktorých názory ovplyvňujú dianie v súčasnej spoločnosti. Lov sa nakoniec ukazuje niečím iným, než sa zdal od začiatku a pred vyvrcholením ste nútení prehodnotiť, komu vlastne držať palce, ak vôbec niekomu. Možno aj preto je tu ešte zvrat záverečný, aby aspoň niekto bol vyhodnotený ako "nevinná" obeť, či nakoniec lovec, ako chcete. Dostávajú to liberálni slniečkári alias samozvaní "nadľudia", prihoretí rednekovia s fóbiami snáď na všetko a všetkých a otázkou tak zostáva, či sa dnešná (nielen americká) spoločnosť skladá vôbec ešte z "normálnych" ľudí. Ako akčné cvičenie Lov funguje slušne, ale nie je tu nič, čo by sme už inde nevideli. No a Lindelof ako scenárista urobil výnimku a ponúka na prvotné otázky aj dostačujúce odpovede. ()

Socrates

Bombastickej nástup s komediálními prvky mě dostal. A v tom tempu a stylu to jede vlastně celej film. A skvělá Betty Gilpin tomu všemu vévodí. Žádná nuda. No a třebaže je tohle točený s velkou nadsázkou, myslím si, že choutky filmovejch progresivistů bohužel nejsou daleko od choutek těch skutečnejch vymaštěnců, kteří řádí v dnešním zvráceným západním světě o sto šest. ()

Frajer42

To co zprvu vypadalo jako nudný a laciný battle royale kdesi na louce, se velmi brzy změnilo v něco nesmírně originálního a především totálně nepředvídatelného. Zařazení mezi horory je zde absolutně mimo. Jedná se o naprosto čistokrevnou komedii s prvky velmi milé společenské satiry, která je velmi aktuální a pojednávající o tom, kterak partička znuděných konspirátorů stvořila monstra lačnící po jejich konspirátorské krvi. Za mě spokojenost. Krátká a příjemná oddechová komedie plná šílených lidí na obou stranách barikády. Nechybí několik vtipných vražd, ba dokonce bizarních momentů. Kolikrát je to dokonce bizarnější než pohádky doktora filosofie Ivana Bartoše o tom, kterak v mladších žácích zřezal o 10 let mladšího Krpálka. [70 %] ()

Kudly4

The Hunt, byl už od počátku mým favoritem a po zhlédnutí jsem si to jenom potvrdil (konečně mi něco vyšlo). Jinak, lákadlem (taky) byla pro mě, má milovaná, krásná Emma Roberts a vidět ji v legínkách, s blond vlasy a ten její nádherný úsměv mhmmhm .. jen škoda, že to daleko nedotáhla - FIRST BLOOD !! Každopádně, LOV je parádní, vtipná, krvavá pecka a troufám si říct, že letos už nic lepšího nepřijde. Bez debat výborné Gore - Happy Birthday na tři !! - od začátku až do samotného finále, kdy přijde na řadu ještě šílený female fight. A Betty Gilpin ? Přímo unstoppable !!! Tohle vidět v kině, tak chčiju blahem. Neskutečně zábavná jízda, která mi sedla na 100% CHCI TO VIDĚT ZNOVU !! (339. hodnocení) ()

silentname

"The Hunt" je v určitých aspektoch dosť uspokojivý, v iných by som povedal, že si to zaslúžilo trošku prepísať. Možno sa tvorcovia snažili, aby to bolo trošku iné, aby sme nenasledovali tradičné koncepty a proste sa sústredili na to, čo bude film najviac ťahať. Neviem. No každopádne si povedzme pár mínusov, ktoré ma mrzia. Niektoré súvisia s marketingom. Napríklad nerozumiem prečo sme v traileri mohli Hillary Swank od začiatku vidieť, pričom vo filme ju dlho ukazujú len zozadu, ako keby jej identitu chránili. Ak ste ju chceli nechať inkognito a ukázať až na konci, nemali ste ju ukazovať ani v traileri. Potom to bolo celé zbytočné. Ďalej nerozumiem prečo je Emma Roberts v tomto filme. Je jej rola vo filme len na to, aby sme ju uvideli v traileri? Pretože vo filme ju dokopy uvidíme na 5 - 8 minút max. A nemyslím si, že by tomu nemohla niečo pridať. Tvorcovia akosi nechceli nechať svoje obete nažive a tak sa hneď na začiatku veľkého počtu zbavia a potom sa sústredíme už hlavne na Crystal v podaní Betty Gilpin. A ja si myslím, že je to škoda, lebo by to dalo filmu trošku iný podtón. A mohlo by to byť zaujímavejšie. Spoznať viac našich hrdinov. Prípadne aspoň keď počas poslednej tretiny dostávame info, prečo si ich naši zloduchovia vybrali. Okey, toľko k mojim mínusom, poďme sa pozrieť na plusy. Betty Gilpin je excelentná vo filme. Ako naša hlavná hrdinka je zaujímavá, je chytrá, je tvrdá a správne sebavedomá. Priam kamenná. A je vskutku fascinujúce ju sledovať počas tejto cesty. Hillary Swank ako Athena je podľa mňa tiež super. A keď majú naše dve herečky záverečnú konfrontáciu, je to dosť dobre zvládnuté. Po stránke akcie a aj nejakého toho humoru. Musím pochváliť. Film má dobrú atmosféru, chceme vidieť Betty Gilpin vyjsť zo situácie so zdravou kožou a okrem toho sa nebráni ani nejakým násilnejším vizuálom. Musím ešte povedať, že náš seniorský pár na pumpe bol geniálny. Toto sú proste úžasná dvojka. Neviem čo k tomu viac povedať. Keď si pozriete film, pochopíte. Myslím si, že ak sa film mal vyvíjať takým smerom, akým sme išli, mohli pokojne loviť naši zloduchovia len Crystal. Myslím si, že dokonca by to bolo chytrejšie. Prakticky by to vyriešilo skoro všetky problémy. No na druhú stranu by to mohlo priniesť nejaké ďalšie. Ale dalo sa na tom zapracovať. Chcelo to niečo asi viac na spôsob "Ready Or Not". Nepotrebovali sme tam všetky ostatné postavy na to, aby to fungovalo. Najmä ak si zvolili tento štýl rozprávania príbehu. Ja som rád, že som film videl, ale videl som potenciál na niečo silnejšie. No rozhodne dokážem film oceniť viac ako napríklad "Assassination Nation" alebo "The Purge". Mám z výsledku pocit, že tento film má viac inteligencie. Hodnotenie: B ()

PetrPan

Konečně Hunger Games podle mýho gusta! Černočerně laděná a brutální oddechovka, kde jsem se do Crystal zamiloval hned po jejím entrée na benzínce. Filmů jsem v poslední době moc neviděl, ale přesně tohle jsem potřeboval, abych se k nim zase začal pomalu vracet. Tedy nějaké to odhalené střívko či otevřenou hlavu. Střet povrchních snobských a pokryteckých intelektuálů se zoufalými a umaštěnými konspirátory z pawwwučiny snů kanára Tweetyho a mezi nimi jedna taková normální holka z videopůjčovny, jak to asi může dopadnout? Dokonalost! A vůbec mi nevadí absence odhalených koz, což mě obvykle u podobných filmů vede právě k absolutnímu hodnocení. Ale tady se domnívám, že jsem se nechal ukolébat pouhým příslibem obou možností Betty Gilpin. ()

jarous

No ono  se to valnou většinu filmu tváří jako ptákovina a teprve až na konec se to tváří jako zajímavé a taky, že ano. ()

Happens

Nepříliš vzdálená přeliberalistická společnost, ve které je vše politicky nekorektní, což vede v lov lidí. Paradox zabíjí absurditu stejně tak jako choreografie týhle holomajzny, ve které vítězí špatně vybraná lovná bytost, který je shodou okolností strašně moc dobrá vojanda se zkušenostmi z Afghánistánu. Au, moje oči. ()

SeBig odpad!

Tak místo abych si zvedl v práci náladu, tak jsem si zvedl akorát žaludek. Já zapoměl, že tam má hlavní roli ta nesympatická kráva..achjo. ()

Arsenal83

Snaha o horor s nádychom vtipu. Horor v podobe krvi a vrážd, sranda v podobe nadsádzky a sarkazmu. Ešte aj tá hudba je taká ako z dobrodružnej rozprávky. No ale celkovo je dôležitá myšlienka filmu a to je rozdeľovať ľudí. Áno, napriek tomu, že niekomu to môže prísť ako fajn politická satira, kde o prehnanosť nie je núdza, vo výsledku to je zase postavené na pretlačovaní politických názorov aj s blížiacimi sa prezidentskými voľbami. Všetko, čo som si tak z filmu odniesol je len násilie. Ale to som si odniesol aj zo Saw a ten nemal vyššie ambície pobaviť nás aj smiechom. Herecky tu inak jasne vystupuje z radu Betty Gilpin, na Swank alebo Roberts môžete zabudnúť. ()

Marze

Nejprve o nikom nic nevím, takže je cítit malé napětí. Ale je to zábavné, feministické a kontroverzní v ohledu rozhádaných menšin v USA, které by se jako měly spojit. Ale ještě to mohlo mít ostřejší zuby než to má.Satirický horor Lov ale nakonec není ostrou satirou, byť spravedlivě dává za uši všem zúčastněným - jak nenávistným milovníkům konspiračních teorií, tak těm, kteří bojují za sociální spravedlnost a svět bez nebezpečného bílého cukru. Je to především zábavný horor plný nadsázky a vynalézavých úmrtí.Nenabádá k nenávisti a nevyvolává chaos, jak se domníval americký prezident Trump. Naopak vtipně, byť někdy trochu "na sílu", varuje před pokrytectvím a fanatismem na všech politických frontách. Takový přístup snadno naštve jak konzervativce, kteří mohou mít pocit, že z nich tvůrci dělají kořist na odstřel, tak liberály, z jejichž pojetí spravedlnosti se tu stává karikatura.Nakonec může být Lov obtížně skousnutelný právě pro diváky, kteří byli tak posedlí nastavováním zrcadla nespravedlnostem okolního světa, že se do něj sami nikdy nepodívali. Je to sice celkem prosté zjištění, že lidé nám bývají sympatičtí nikoli podle světonázorů a politických preferencí, ale na základě toho, jak se chovají. ()

Universal jako první nabídne filmy online

Universal jako první nabídne filmy online

17.03.2020

Universal a jeho streamovací služba NBCUniversal v pondělí oznámily, že vypustí snímky Neviditelný, Lov a příští měsíc taky animák Trollové: Světové turné na stream. Trollové v dubnu teprve budou mít… (více)

Universal zrušil premiéru The Hunt

Universal zrušil premiéru The Hunt

11.08.2019

Necelý týden od masové střelby v amerických městech Dayton a El Paso se studio Universal rozhodlo zrušit premiéru snímku The Hunt / Lov a odložit jej na neurčito. Rozhodnutí padlo zároveň pár dní… (více)