Miluji oslnivého sira Percyho, jež pohlavkuje Francouze na potkání svým snobstvím a Bedrníka, který míchá kartami osudu nehledě na zákony republiky (nemluvě o vsuvkách famózního dua Lady&Sir Blakeney). Chauvelin navíc představuje dokonale charismatického protivníka, který se nechá řádně zostudit, aniž by byl zahanben. A to nejsou všechny trumfy: takový sir Andrew, pravý sekundant, očividně vhodný pouze k pózování, a řada milých překvapení v podobě známých míst, která se dají luštit v chvílích, kdy děj nezaujme (přece jen doba výroby a stopáž mluví za vše). Převlekové akce mě tolik nebaví a druhá série pro ně zůstává jen stínem slavné éry, stejně jako Percy uvadá (sic ho za to mám radši), ač se tu a tam tolik snaží nasadit své žoviální já – možná i proto u mě v druhé polovině vítězí prohrávající Robspierre - a tak si kladu otázku, zda je morální obdivovat takového hrdinu?(4.2.2014)

Původně jsem dal ****. Pak *****. Po druhém díle jsem shledal, že je to opravdu spíše na ty ****, ale měnit už to nebudu, protože Červený bedrník si plné hodnocení prostě zaslouží. Zaslouží si je za vynikající hudbu Michala Pavlíčka, za skvělou výpravu, atmosféru, příběh. Zaslouží si je za naprosto fantastický humor, za dabing, za Richarda E. Granta, za Martina Shawa... Zaslouží si je za spád, za napětí, za eleganci a prostě za všechno. Prostě je to paráda. Historická látka podaná s noblesou, jak to umí jen Britové, s humorem, jaký ovládají jen oni. Parádní dobrodružná podívaná. Richarda E. Granta mám čím dál radši. 85%, fakticky to dá na čtyři hvězdy, pocitově za pět, řídím se pocity, v tomto případě určitě. Jen málo věcí je sympatičtějších (pokud vůbec) a... Gemini a Tosim to shrnuli skvěle, takže když tak u nich.(18.2.2015)

Richard E. Grant jako sir Percy, navenek šlechtický floutek, potají ovšem odvážný a ušlechtilý zachránce se srdcem a hlavou na správném místě, v jednom hezkém komplexním balení na pozadí velké francouzské revoluce. Proklatě vtipné, sarkastické, lehké, šarmantní, dobrodružné, romantické a skvělé. Grant perlí, McGovern mu zdatně sekunduje a zdobí zároveň a Martin Shaw je patřičně opovrženíhodný zmetek. K tomu všemu Robespiere s úžasným bílým afrem. Co víc si na pozadí českých exteriérů a českého hudebního doprovodu přát.(23.4.2008)

Richard E. Grand je dokonalý gelteman a charizmatický Červený Bedrník. Seriál s historickou atmosférou z obdobia francúzskej revolúcie a republiky si vás podmaní svojou umeleckou štylizáciou. Historické prostredie podporilo natáčanie na vizuálne zaujímavých zámkoch a hradoch v čechách. Len škoda, že to nenatočil jeden režisér! Najlepšie sú prvé tri diely. Vynikajúci český dabing Borisa Rösnera geniálne podporuje šarm hlavnej postavy.-) za čo pridávam poslednú hviezdu*****(5.9.2009)

Jednoduchá romantika a dobrodružství této fikci nechybí a má to velmi slušnou úroveň. Prostě tento seriál je pohodová zábava, má chytrou jemnost a noblesu. Takové pojetí mi přijde sympatické. Herec Richard E. Grant v roli neohroženého hrdiny sira Percy Blakene, ať se stane cokoli, vždy má vtip a skvělou ironii. Martin Shaw (nezapomenutelný Doyle ze seriálu Profesionálové) v postavě Chauvelina je také výborný.(25.2.2011)

• - V minisérii si zahrálo 150 komparzistů z Telče a okolí. Historické kostýmy pro ně byly dovezeny až z Londýna. (hippyman)

• - Minisérie se natáčela převážně v České republice, konkrétně v Brně, Žatci, Litomyšli, na Křivoklátu a v Praze, která byla využita pro její podobnost s Paříží 18. století. (Yardak)

• - Autory hudby jsou Michal Pavlíček a Mike Moran. (Yardak)