Detektiv John McClane má potíže se svou dcerou Lucy, a když ji vytáhne v noci z přítelova auta, jejich vztah se tím rozhodně nezlepší. Hned nato je John vyzván nadřízeným, aby vyzvedl hackera Matta Farrella a dopravil ho do Whasingtonu na oddělení počítačové bezpečnosti FBI. John najde Matta doma, ale než stačí byt opustit, jsou napadeni ozbrojenými muži a dojde k přestřelce... Matt je počítačový génius, ale ze střelby je vyděšený. Navíc mu nedochází, že se někdo snaží zabít jeho. McClane mu to vysvětlí a dopraví ho na FBI do střediska počítačové bezpečnosti. Z médií se zatím hrnou zprávy o problémech s počítačovým systémem a padá jedno odvětví za druhým. Matt zjistil, že se jedná o takzvaný kybernetický výprodej. Velitel bezpečnostního oddělení Bowman Matta umlčí, ale McClane je zvědavý, a tak mu Matt po cestě do jiného střediska FBI vysvětluje, oč jde. Jejich auto je však cestou napadeno a řidič zabit. McClane začíná být hodně naštvaný, ale nechápe, co všechno se děje... Mattovi už je jasné, že se někdo naboural do systému – ne jen do jednoho odvětví, ale do všech –, aby mohl určovat pravidla hry. Kromě vyřazení počítačové sítě jako takové je už vyřazena celá dopravní infrastruktura i komunikační sítě. Podle Matta bude teď na řadě ovládnutí východního uzlu, který zajišťuje dodávky elektřiny... (TV Prima)

_DAVE_

Když ve trojce Jeremy Irons vyvážel z podzemí centrální banky zlaté cihly, přišlo mi to sice jako úlet, ale pořád šlo. Co se ale děje v nové "Pasti 4", mě už nepřišlo zrovna moc "cool". Kdyby ve filmu existovaly fyzikalní zákony, měl být z Willise i jeho protivníků mastný flek už nekdy v první pětině filmu. Chápu nadsázku v akčním filmu, ale tady se už dostáváme stádia, kdy nejen že tomu nemůže nikdo věřit, ale nepůsobí to už ani legračně. Vše je zde až moc pro efekt, nejde jen o to, nepřítele zabít, ale jde o to, udělat to neskutečně frajersky. Jako další mínus považuji námět, kterému se podobně jako ve filmu "Síť" budou už spíše lidi jen usmívat. Jinak jako letní výplach mozku to funguje samozdřejmě výborně. ()

asirtes

Keby do ďalšej pasce nebola infiltrovaná jedna z najsamoľúbejších scén a hlášok storočia (tunel), tak by hádam na tie 3 ani nedošlo. Ale došlo. Bruce je proste frajer! A má gan! 😃 ()

tomxxx

Klasický akčňák se vším co má mít, ale nesmrtelnost a nezranitelnost Johna McClana už je fakt nudná a nezáživná-tohle platilo před 20ti lety, teď už jsme zvyklí na něco jiného. ()

lennyd

Největším problémem Johna McClaneho je jeho dospívající dcera. I když ona to netuší, on ji zpovzdálí sleduje, aby chránil její čest (a panenství). Toto sledování naruší příkaz jeho nadřízeného, má vyzvednout mladíka Matta Farrella (Justin Long) a dovézt jej do FBI. Zdánlivě jednoduchý úkol se začne komplikovat, když mladíka jen těsně zachrání před útokem zabijáků. I jejich cesta do Washingtonu není nikterak klidná - ve městě začíná totálně kolabovat doprava (na všech semaforech jsou zelené), stovky lidí jsou zraněných a začíná panika. Když náhle zkolabuje i burza na Wall Streetu, FBI zjišťuje, že bezpečnost USA je ohrožena neznámým hackerem, který ovládl veškeré státní i soukromé počítače. A náhle je John McClane i s Farrellem na stopě Thomase Gabriela (Timothy Olyphant), zneuznaného odborníka na počítačovou bezpečnost a bývalého experta FBI ... Čtyřka smrtonosné pasti dokonale uspokojila moji touhu po ideálním akčním filmu. Je zde dokonale vyvážený mix akce (pravda, scéna se stíhačkou už byla hóóódně přehnaná, a ta vietnamka (Maggie Q) byla taky trošku nesmrtelná), relativně "uvěřitelná" úroveň počítačového vybavení (jasně, něčeho už bylo přespířiliš), vtipu (i když humor McClaneho z minulých dílů spíše nahrazuje "naivita" a kukuč Justina Longa). Musím naznat, že tohle se Lenovi Wisemanovi (po víceméně průměrném Underworldu) skvěle povedlo. Jen si tak říkám, v jedničce mrakodrap, ve dvojce letiště, ve trojce New York, ve čtverce celé USA .. takže ve Smrtonosné pasti 5 už bude Bruce Willis zachraňovat celou zemi .. jenže to už tu asi bylo :) ()

July

Čtyřka se autorům povedla a rozhodně překonala nepříliš zajímavou trojku. Něco se však změnilo i k horšímu. Z Johna McClana se stal onen typický nepřemožitelný akční hrdina, který má životů víc než smečka toulavých koček a štěstí víc než výherce jackpotu v loterii. Ačkoliv je tu akce i humor, naprosto se ztratila aspoň ta špetka uvěřitelnosti, kterou se předchozí díly lišily od většiny jiných akčních filmů. Přesto je ale Smrtonosná past 4.0 nadprůměrný film ve své kategorii a docela dobře jsem se při jeho sledování bavila. ()

Iroquaise

první polovina hodně nadějná, slušně natočená, napínavá a drsně pojatá...jenže pak se to začne značně zvrhávat...nevadí mi, že děj není ohraničený nějakým konkrétním prostředím ( to už jsme viděli v případě trojky - ta je sice slabá, ale ne z důvodu absence fixace děje na jedno konkrétní místo, kde se vše odehrává)...problematický je jednak Wisemanův režijńí styl, který se z příjemné kombinace vizuální syrovosti v akčních scénách a přesného, technokraticky pojatého stylu klidnějších pasáží utrhne do předigitalizované spektakularity...dále v žánrovém ukotvení filmu, kterému komiksová nadsázka jednoduše nesedí ( skákající pavoučí muž jako nepěkný pozůstatek Underworldu)...a v neposlední řadě v pojetí postavy - John MClane, mistr ironie a slovní hry se tu najednou začíná ztrácet v záplavě technických výdobytků...ten film začíná jako oslava chlápka, který i přes svou míru sešlosti v sobě nese poctivost starých časů, aby následně svého hrdinu nechal napospas technologii a přepjaté a odosobněné digitální velkohubosti... symptomatická je scéna souboje s asiatkou - na jednu stranu obsahuje jeden z nejzábavnějších momentů ( "už mě to posraný kung-fu začíná srát" - to jsem se fakt řezal asi pět minut v kuse:)))), na druhou je příliš nastavovaná a stupňovaná ad absurdum od relativně komorní bitky až po silně nadsazené finále ve výtahové šachtě... vztah MCLanea k dceři je vykreslený trochu ploše a šablonovitě - hlavně jak se film blíží do finále - už tak absurdního a vyumělkovaného ()

BS

Jako akčnák solidní jako smrtonosná past až urážející. Ale svoje kvality to mělo (jsem jediný koho iritovaly scény vyšroubované do maximálního nereálna?) ()

tnp101

Ve všech směrech více než důstojné pokračování, které se nemůže žádnému akčnímu fanouškovi vyloženě nelíbit. Styl starších filmů v sérii je cítit na každém kroku a zasazeni "analogového poldy do digitální doby" je velice originální způsob. Bruce Willis jede a z každé scény můžete cítit, že si hraní Johna McClanea užívá. Justin Long v roli jeho parťáka působí dobře, o Timothy Olyphantovi ani nemluvně. Role záporáka-nezáporáka mu vyloženě sedla. Co se týče technické stránky, musím pochválit, že se tvůrci vyvarovali využívání CG efektů na celé scény. Ty jsou vždy pouze doplňkové a používané jen pro "zefektnění" reálně natočené scény (vypadá to a i za několik let bude vypadat mnohem lépe, než efekty, které jsou počítačově generované celé). Navíc akční scény jsou často hodně netradiční a velice originální (nejen hromada výbuchů). Snímek je zkrátka klasická old-school akčňárna zasazená do moderní doby. Ode mě si zaslouží lepší 4 hvězdičky. K těm 5ti přecejen něco chybí - i když, třeba se časem nakonec odhodlám dát plné hodnocení. RECENZE ČESKÉHO BLU-RAY: Krátce zhodnotím Blu-ray verzi prodávanou v ČR. Bohužel jsme se dočkali pouze PG-13 verze filmu, ale na první pohled si toho možná ani nevšimnete (i když fuckování tomu dodá větší grády). Je to ale škoda a asi jediný větší problém toho BD disku. Uvidíme, zda se někdy dočkáme necenzurované verze i na BD (na DVD vyšla). Teď ale již k technické stránce. Film je novějšího data vydání, takže po obrazové ani zvukové stránce není téměř co vytknout. Jedná se o kvalitní standard (poměr obrazu 2,35:1), který ve světlých scénách, díky svému teplejšímu tónu zabarvení, vypadá moc pěkně. Tmavé scény netpí přílišným šumem a jsou dobře koukatelné i za vyššího osvícení místnosti. Někdy jsem zpozoroval, že noční tmavě modrá obloha působí rozčtverečkovaným dojmem (jako když má video malý datový tok), ale na jiné televizi to možná bude vypadat jinak - i tak to téměř nestojí za řeč, protože takových "vadných" scén je minimum. Zvuk je sytý s pěknými nepřehnanými basami. Mluvené slovo je dostatečně nahlas a v akčních scénách s výbuchy, mluvením i hudbou najednou, jde čistě slyšet každý prvek (neslévají se dohromady). Mluvím zde samozřejmě o originální DTS HD stopě. Českou stopu jsem sice nezkoušel, ale nedávám jí moc velké šance (opět však jen můj osobní názor :-)). Nyní se podíváme na bonusy - vzhledem k tomu, že se jedná o jednodiskovou verzi, nečekal jsem nějakou obrovskou nálož. Málo toho ale rozhodně není a hlavní pozornost byste měli určitě klást dohromady 97 minutám dlouhým "making of" videům. Ta vás obohatí o užitečné a zajímavé informace o celém procesu natáčení filmu (obsazení, režie, scénář, střih, efekty, hudba, zvuky atd.). Poté tu máme 22 minutový uvolněný (skoro jako byste se s ním bavili osobně) rozhovor s Brucem Willisem o Smrtonosné pasti obecně a jeho pocitech ze čtyřky. Pak na vás čeká rocková píšnička Die Hard od skupiny Guyz Nite s videoklipem mapující (jak textem, tak videoklipem) všechny čtyři filmy a k tomu 6 minutový vtipně laděný behing scenes "dokument" o této kapele. Ještě je tu 6 minutové video z dílny FOXu, který se znovu zabývá sérií a nakonec kino trailer. Všechny bonusy obsahují české titulky a kromě traileru jsou všechny v nízkém rozlišení, ale koukatelné bez problému jsou - přecejen mají bonusy spíše informativní charakter. Blu-ray disk tohoto filmu můžu vřele doporučit komukoliv. Absence necensurované verze není zase až taková tragédie. 80% () (méně) (více)

anli

Ctvrta"Smrtonosna past",tentokrat v rezii Lena Wisemana,ktereho akcni zanr evidentne bavi a tak stale udrzuje tuhle serii v pomerne slusne kvalite.Je tu tentokrat nekolik ale.Film je prvni ze serie s pristupnosti PG-13-byl tak upraven a je to podle meho skoda,protoze se John McClane tim padem musel zmenit(koureni,bezna sprosta a vtipna mluva atd.).Dale nam tvrdak Willis trochu zestarnul(porad mu to ale sekne) a zacina chapat,co delaji pocitace ve 3:tisicileti.Je to velmi zdarile napsane,svizne a ma to spad.Willis ma opet spolecnika,tentokrat ho ochranuje a Justin Long se sem opravdu hodi a evidentne si to uziva.Skupina padouchu je taky dobra-zejmena Maggie Q(i kdyz akcni scena s ni a Willisem ve vytahove sachte je trosku natahovana a Maggie je opravdu skoro nesmrtelna!).Dalsi pochvalu si zaslouzi Kevin Smith,ktery je opravdu skvely.Par velmi vydarenych scen tu je a vtipu tez(co jsem mel delat,kdyz mi dosly naboje?Hm?).Obcas je neco trochu pritazene za vlasy(scena se stihackou),ale uprimne-to vlastne divak u akcniho filmu videt chce,ze jo?Takze vzato kolem a kolem se ctvrte pokracovani celkem povedlo,i kdyz par chyb ma,ale zachranuje to slusny scenar,dynamicka a skvela akce a vyborni herci.Davam cistych 80%. ()

majxik

"Kulervoucí akce" když to vezmeme jako samostatný film musím říci že je úžasná akčňárna. Nikde vás nepřekvapí, je tam par nelogičnosti ale Bruce Willis ,i když někomu tak nesedí , všechno odbouchne, vyhodí do povětří a nebo aspoň srazí někoho autem v 5 patře budovy. Prostě neustála akce do tohohle žánru patří a fanouškové žánru nepříjdou ani o milovaný motiv "Zachraňit dceru a ktomu část světa jako bonus". ()

BoncheR

Samozrejme že Bruce Willis je vo forme, no ale už mi to prišlo akosi nasilu. Tušíte čo povie, pretože sme ho videli hovoriť takým štýlom hlasu vo všetkých jeho filmoch, a to akosi kazí "chuť" celého filmu. Akčné scény sú síce "akčné" v pravom zmysle slova ale sú niekedy až nasilu akčné a aj to kazí filmu jeho "chuť". No a nepodaril sa ani koniec kde vyskočí z kamiónu na stíhačku... Ale veď to je asi Bruceov Štýl. Hodnotenie: 67% ()

noriaki

Perfektní "retro" akční film dávající vzpomenout na zlatá devadesátá léta, kdy při každé automobilové honičce lehlo půl města popelem, v hlavní roli řádil nesmrtelný hrdina kosící padouchy po desítkách a kdy dominovaly přímočaré dějové linky bez nečekaných zvratů. Doba se sice změnila, ale John McClane zůstává pořád svůj. Tak trochu. Oproti předchozím dílům ubylo cynických hlášek, přibylo nadsázky v akčních scénách a starosvětské teroristy nahradili uhlazení hackeři. Čtvrtá Smrtonosná past je díky tomu trochu rozporuplný počin. Vedle svých starších bratříčků působí nepatřičně a v rámci série jde téměř o zklamání. Ale sama o sobě je to skvělá akční zábava. Bruce Willise zraje jako víno a jeho pět křížků bych mu rozhodně nehádal. Len Weiseman splnil náročný úkol se ctí. ()

Chris Masters

Bohužel smrtonosná past 4 není jednička.A souhlasím s Golfistou, že se John McClane změnil.A to nemluvím o nesmyslných scénách kdy auto "sejme" vrtulník apod.Ale to soudit nemohu je to film a pokaždé je ve filmu něco nerealistického.Ale tato smrtonosná past se odchílila od všech třech původních dílů.Vidím to tak na 65%.Bohužel. ()

Duoscop

Počítačová sít USA je napadena a chystá se uvrhnout zemi v chaos, tak začíná čtvrté pokračování Smrtonosné pasti. Hlavní hrdina je do kolotoče událostí vtažen vlastně náhodou, když má jen zkontrolovat mladého hackera na nějž si v tu samou chvílí dělá zálusk elitní komando zabijáků. Bruce Willis i v dvaapadesáti letech předvedl skvělý herecký výkon, který ale jak sám řekl ho opravdu zabolel. Jeho dvojníka Larryho Rippenkroegera museli odvézt z natáčení, když si při pádu z osmimetrové výšky zlomil kosti v obličeji a obě zápěstí. Na to že se jedná už o čtvrté pokračování legendárního Die Hard tak až na malé drobnosti neztrácí film nic ze svých kvalit a aby šel Bruce všem příkladem, nechal ze sebe ve filmu udělat nekuřáka. ()

venison

John McLane nám už kapku vadne a tak bílé tílko vystřídalo tričko s dlouhým rukávem.. Konečně oholil kedlubnu :-) V prvních dvou dílech ohrožena manželka, ve třetím manželství a nyní přišla na řadu roztomilá pubertální dcerka v podání Mary Elizabeth Winstead. Na člověka, který nehoví modernímu pokroku a elektronice, si hravě se superpadouchy poradil. A díky modernímu filmařskému řemeslu se může proběhnout i po stíhačce :-D Zatím nejlepší role Justina Longa :-) U mě pořád dobrý - se čtyřkou úroveň neklesá :-) ()

pytlik...

Když tak koukám na výkon hlavního hrdiny, zejména to, jak si fikaně stopnul stíhačku v letu, aby se kousek svezl, tak si říkám, toho Willise strčit do pračky, odstředit a tekutinu nalít vždy po jedné kapce do jedné skleničky, to by bylo terno. Každej by přeci za tenhle elixír nesmrtelnosti dal celý svý jmění. Kromě Demi Moore, ta dostala od Willise minimálně tři kapky úplně zadarmo, jestli dobře počítám, takže to má posichrovaný. Měla by pomalu začít skupovat všechny sluneční brýle v širokém okolí, bude jich potřebovat slušnou zásobu, až se naše sluníčko za 5 až 7 miliard rozzáří naplno. Jinak za mě asi nejlepší díl, hlavně proto, že se akční scény vcelku držely na uzdě, teda jako do okamžiku, kdy Bruce zatoužil zajezdit si s tím kamiónem. A propó, není náhodou, že čtyřku natočili až po takové době. Bruce dřív nemohl, byl totiž vázaný smlouvou u naší televize, hrál důležitou roli v československé reklamě. ()

creeper

opet jde o ukazku dusledneho dodrzeni aspektu uspesneho schematu. nejde tedy o tak velke prekvapeni, ze vse funguje. zminene aspekty jsou vyuzity na maximum. navic jde o prijemnou kombinaci moderniho tematu s oldskulovou akci ala osmdesaty leta. celkove to same lze rici i o willisovi v postave mclanea. ()

Schobul

Až na ty světové hackery, kteří používají windowsy, a pár takových chybiček, se mi to moc líbilo. Bruce rozhodně rocks! ()

Wiseman upřednostnil Ospalou díru před Mumií

26.09.2012

Brutální Nikita se vrací

Brutální Nikita se vrací

23.02.2010

A tentokrát bude nejen krásná a smrtící, ale bude mít i dobré kung-fu. Maggie Q se sice narodila na Havaji (americkému otci a vietnamské matce), ale jméno si udělala v hongkongských filmech plných… (více)