Detektivové z Hollywoodu

• USA Hollywood Homicide (více)

V hudebním klubu jsou zastřeleni členové raperské skupiny H2OKlick. Případ vyšetřuje postarší a zkušený detektiv Joe Gavilan a jeho mladý parťák K. C. Calden. Gavilan si bokem snaží polepšit realitním makléřstvím. Calden touží po kariéře herce a vyučuje tantrickou jógu. Zmíní se Gavilanovi, že jeho otec, také policista, byl kdysi zabit za podivných okolností při jedné z policejních akcí. Při vyšetřování v klubu policie najde stopy dvou střelců. Na místě také zůstala ležet diamantová náušnice. Gavilan s Caldenem zjistí, že o rapery se staralo vydavatelství Antoinea Sartaina. Sartain, který byl před časem ve vězení, si platí policisty v čele s Leroyem Wasleyem, aby ho chránili. Wasleyho podporuje Bennie Macko z vnitřního oddělení policie. Gavilan ho při vyšetřování jiného případu zesměšnil. Macko má důvod po něm jít. Gavilan také chodí s Ruby, jeho bývalou přítelkyní. Macko Gavilana obviní ze slučování fondů a z toho, že má nesrovnalosti v příjmech a výdajích. Calden najde v pitevně ohořelá těla dvou mužů. Jednomu z nich chybí náušnice. Pochopí, že vrazi jsou mrtví. Gavilan se doví, že při masakru z klubu utekl mladík, který si říká K-Ro. Skládal pro skupinu hudbu. Když navštíví Sartaina, ptá se po něm. Sartain, který již předtím nechal zabít oba dva vrahy z klubu, chce na Wasleyim, aby to s K-Ro vyřídil. Detektivové zjistí, že K-Ro se jmenuje ve skutečnosti Oliver R. a jeho matka byla známá zpěvačka. Oliver jim však utíká, ale nakonec ho dostihnou. Oliver tvrdí, že nic neprovedl. Jeho matka řekne detektivům, že rapeři byli u Sartainova vydavatelství, potom se chtěli osamostatnit, ale Sartain si nechával všechny peníze. Skupina ho chtěla žalovat a ukončit s ním smlouvu. Když se Gavilan s Caldenem vyptávají na Sartaina ve vězení, dozvědí se, že za ním chodil pravidelně Wasley, kterého podezřívali, že spolupracoval s drogovými dealery... (TV Prima)

castor

S nostalgií vzpomínám na poctivé buddy movie typu Last Boy Scout, ale to, co předvádí navždy podprůměrný Ron Shelton, je jen odlitkem trapnosti a klišé s nepříjemnou pachutí v ústech. Totální absence napětí, humoru, tempa, svižných dialogů. Ostřílený veterán a policejní kuře (stále méně hvězdný Ford a "sunny" boy Hartnett) jdou po případu vraždy v mediální sféře, scénář ale jen klouže po nevyrovnaném povrchu a komediální talent Joshe Hartnetta odpovídá asi jeho dvěma výrazovým polohám!! ()

viperblade

Při sledování jsem si říkal, jestli tohle má Harrison zapotřebí.. jak já toho herce mám rád, tak věřte, že tahle role nepatří k jeho nejlepším... Ale abych nebyl až tak negativní, tak je třeba říct, že ke konci se to výrazně zlepšilo, takže mě to i "probudilo" z polospánku a sledoval jsem to s oběma očima otevřenýma... :-) ()

Spooner

Docela dobrá oddechovka nemyslíte.Pravda od hvězd jako je Ford a Hartnett jsem čekal přece jenom trochu víc,ale i tak je čeu se zasmát(např.Hartnett učí jogu).Pobavila mě i minirolička Lou Diamonda Phillipse v roli policajta-štětky.TO nemělo chybu :-)) ()

Davies182

Nebýt parádní akční honičky v posledních dvaceti minutách a pár skvělých scének, kdy se vtipně doplňují Ford a Hartnett, měl by film nemalé šance sklouznout do hlubokého nadprůměru. Příště to chce méně keců a více akce. ()

Xmilden

Hollywoodská bída. Ve filmu spolehlivě funguje snad jen Harrison Ford. Zbytek nestojí za řeč. Takhle to nějak dopadá když mají policajti rozjeté vedlejšáky. 90 minut se nic neděje a na závěr již notně unaveného diváka čeká honička a samozřejmě dopadení. ()

Jamal

Opravdu jsem se bavil, trošku netradiční komedie, kdy policajt je tak trochu jogín a druhý tak trochu realitní agent, dobré hlášky a nápady, které jsou originální (( :: ()

Fiftis

Nič proti Harrisonovi Fordovi a Joshovi Harnettovi, ale scenáristická neochvejnosť skutočne prekonala všetky očakávania. Máme tu klasickú policajnú dvojicu, ktorá zrejme nezvláda domáci rozpočet, lebo jeden si privyrába predajom nehnuteľností a druhý cvičením mladých dám. To už aj v Amerike má polícia tak zlé platy? A k tomu všetkému samozrejme vyšetrujú prípad vraždy. Okrem jednej energickej naháňačky ku koncu sa však nejedná o nič prínosného a nedaj bože, potešujúceho. Počas necelých dvoch hodín stopáže je už prvá polhodina setsakramentsky dlhá. Udáva dejový smer, ale akoby mal scenárista problém sa chytiť tej správnej koľaje. A tak je asi prvá polovica príbehu patrná skôr len snaha dať dohromady nejaký zmysel medzi policajnými parťákmi. A nedarí sa a nedarí. No nič. Tentoraz sa to nepodarilo. Holt, ako sa hovorí, nie je každý deň slnečno. ()

Hunt

HUDBA: Alex Wurman; Tímto děkuji českým distributorům, že nenasadili tento film do kin a tím ušetřili mnohým návštěvníkům kin velké zklamání a peníze. ()

Shakers

Fajn policajtské dou, pri ktorom som sa ja fajn bavil.Harrison Ford je skutočne neskutočný herec a dobrý je aj Josh Hartnett.Zápletka nie je nič moc a začiatok sa trošku ťažko rozbieháva, ale srandy sa tu nájde dosť (hlavne na konci).Záverečná asi pol hodinka je fakt skvelá, má tempo, energiu, akcie, srandu a čo je hlavné Harrisona Forda. 80% - 4* ()

Pepinec

Dvojice Starý-Mladý si hlavně nečekaným a hubu smíchy otvírajícím finišem vysloužila náležitou odměnu, kterou přebíjím i začínající stádium nudy v první polovičce. Harrison je božan a vy pro změnu zase až moc koukáte na procenta. (Filmfest Hurghada 2012, 67/67) ()

petaspur

Čtyři povídaví černoušci tvořící spolu jednu ukecanou kapelu nedokázali svou výřečností přemluvit kulky ze samopalů, aby se vyhnuly jejich životně důležitým orgánům. Na vyřešení této popravičky je nasazeno duo detektivů Joe a KC, kteří by byli ochotni případ objasnit, kdyby jim časově vyšetřování příliš nezasahovalo do soukromí. Joe totiž potřebuje nejen prodat obludnou realitu, ale také vysvětlit inspekci drobný nesoulad v tom, že utrácí víc peněz než kolik vydělá. Oproti tomu KC se chce stát hercem a je pro něj velmi těžké odolávat nájezdům tantristek, jimž ve volných chvílích vytváří v hlavinkách duchovní rozměr. Takto jsou rozdány karty v tomto snímku, který odborníka snadno urazí, ale hledač filmové pohody s ním může strávit příjemné chvíle. ()

Deimos

DVD/// Obsazení 7/10 Děj 6/10 Hudba 7/10 Efekty 7/10/// +rozdílná dvojice policistů, soundtrack, závěrečná dlouhá akční honička -určitě nesmíte film brát vážně, některé hluché pasáže/// Docela pohodový a zábavný snínek v němž hlavní zábavu tvoří ustřední dvojice. Přiznám se bez mučení, oba se mi líbili a přestože film postrádá lepší zápletku, tak na odreagování to nebyl vůbec špatný film. Navíc dobrá hudba a zajímavá akce dodává filmu spád. Klidně bych si z tohoto dokázal představit seriál./// Celkem 67%/// PS: Mimochodem, dnes je to přesně rok, co jsem začal psát komentáře na ČSFD. Od té doby jsem za 365 dní zhlédl přesně tento počet snímků. Možná to není moc, ale vždy něco napíšu jen k těm aktuálně viděným... . ()

mzss1

Bohužel, poslední dobou si sjíždím filmy s Harrisonem Fordem, které jsem neviděl a nějak nemám zatím štastnou ruku volby na ně. Takže nedávno jsem viděl s ním 2 filmy Vysoká hra patriotů a Svědek. Oba filmy výrazně podprůměrné. Tohle je na tom podobně. Tamty filmy jsou staré, zato tenhle novější a přesto opět jen 2 hvězdy zas. Forda mám rád. Nejvíc sérii Indinana Jones (všechny díly). Nebo Air force one, Uprchlík, Firewall, 48 hodin v paříži a i více dobrých filmů se najde s ním. Takže nyní k tomuto skvostu. Úvod filmu celkem slabý, nijak mě to nechytlo. Příběh to má nudný, nic extra teda. Co se týče akce, je jí málo, je převážně až na konci. Ani jako komedie film nepůsobí moc dobře. Párkrát se člověk zasměje, avšak zhruba poslední půlhodinovka filmu je celkem dost vtipná. Je tam dost celkem dobré akce, hláškující a xichtující Harrison Ford. Sakra, kdyby se film držel úrovně poslední půlhodinovky, tak by to byl možná nadprůměrný film. V této půlhodinovce Ford excelovl, své hlášky, grimasy - prostě byl největší klad filmu. Zato je parťák mě až tak moc nezaujal. V první hodince filmu docela nuda, scény se natahovali, bezvýznamné vyšetřování nudného případu, dlouhé a až někdy trapné dialogy. Hudba celkem šla. Herecké obsazení nic extra až na Forda, který mě zde bavil. Takže jeho herecký výkon + celkem vydařená půlhodinka filmu. Přesně to mi dává záminku dát bez problému druhou hvězdu. Takže nemá cenu, abych tu dál vytvářel sloh k tomuto dílu. Je to docela zbytečný film, který fanouškům Harrisona Forda ani nestojí za shlédnutí. Takže celkově hodnotím jen na 35% = ** ()

kingik

Harrison Ford a Josh Hartnett musí rozmotat zločinecký propletenec a najít původce vražd úspěšné rapové skupiny a následně i jejich najatých zabijáků. Jenže vyšetřování jim stále více komplikují soukromé aktivity. Neotřelý námět, hlášky, akce, pár nesourodých scén, kvalitní herecké obsazení. 70% ()

Aknah

Na začátku jsem se nevyznávala, kdo je kdo, i když se to později rozmotalo. Dvojce herců bylo asi to nejlepší z filmu, akčností to nepřekypuje, ale najdou se vtipné části. Chvílema to mělo opravdu zdlouhavé scény, který mi přišly zbytečný. Akci nechali až na konec, tudíž koukáte na nekonečnou honičku s auty, zato rvačka na střeše byla celkem napínavá, takže ke konci z toho sice nezpouštíte oči, i když necelé dvě hodiny je na tenhle typ filmu trochu moc. To zapříčiní, že se nudíte... A navíc melodie stále zvonícího mobilu mě začala štvát :) A celkově má film pomalý tempo, takže dávám tři hvězdičky hlavně za herce... :) ()

Anderton

Chvalabohu tržby zodpovedajú kvalite a ľudia na tento zúfalý pokus o novú buddy dvojicu producentom neskočili. Ford musel byť v koncoch pri prijímaní tejto úlohy, Hartnett by mohol skúsiť nejaký seriál typu komisár Rex, ako sa niekedy písalo v Premiere. Natočené z rýchlika, čisto kvôli zisku, nuda, to už radšej niečo zámerne tupé so Seagalom. Mierny podpriemer. ()