Místo nahoře (TV seriál)

Česko, 2004, 11 h 22 min (Minutáž: 51–53 min)

Karel Smyczek

Petr Polák

Ondřej Vetchý, Miroslav Táborský, Barbora Munzarová, Simona Stašová, Ljuba Krbová, Veronika Gajerová, Vilma Cibulková, Jiří Schmitzer, František Němec, Oldřich Navrátil, Tomáš Hanák, Barbora Seidlová, Petr Rajchert, Václav Rašilov, Michael Beran, Petra Jungmanová, Michal Novotný, Jana Altmannová, Bohumil Klepl, Lucie Šteflová, Klára Apolenářová, Claudia Vašeková, Karel Bělohradský, Josef Kubíček, Jaromír Dulava, Gabriela Hyrmanová, Jaroslav Šmíd, Jiří Wohanka, Veronika Freimanová, Ivo Novák, Eliška Kasanová, Adéla Pristášová, Filip Čapka, Martina Prášilová, Kateřina Stryková, Nela Boudová, Josef Somr, Tomáš Měcháček, Viktor Preiss, Jiří Lábus, Róbert Nižník, Marie Durnová, Simona Babčáková, Alena Neumanová, Zdeňka Sajfertová, Jiří Knot, Iveta Dušková, Milan Šimáček, Vlastimil Zavřel, Petr Varga, Magdalena Reifová, Josef Šebek, Lorna Homoláčová-Vančurová, Arnošt Goldflam, Hanuš Bor, Markéta Coufalová, Bohumil Vávra, Viola Zinková, Martin Kolár, Marek Dobeš, Gabriela Wilhelmová, Petr Brukner, Tomáš Koutník, Miroslav Šnajdr, Zdeněk Žák, Stanislav Lehký, Jiří Kodeš, Otmar Brancuzský, Michal Roneš, Jan Unger, Jiří Dvořák, Jan Šťastný, Miroslav Středa, Vladislav Beneš, Roman Pomajbo, Jan Hraběta, Břetislav Slováček, Michal Gulyáš, Lucie Březovská, Michal Kozelka, František Částka, Vít Herzina, Ladislav Balous, Ondřej Pergl, Rudolf Kinský, Václav Krátký, Karel Maleček, Karolína Polatová, Václav Vojíř, František Hofman, Hana Kunertová, Markéta Tom, Markéta Vítková, Bohdana Kovářová

Dnes už retro, přesto (nebo právě proto) hodnotím vysoko, protože mi připomíná éru, která se už nikdy nevrátí (ještě tlačítkové telefony! I s podvozkem :) A na rozdíl od prasečích ordinací apod. se na to díky hereckým výkonům i rozsahu celkem dobře dívalo, dnes by měl tento seriál nejmíň 1589 dílů a bylo by to něco na způsob mexické telenovely.(19.1.2018)

Tak se mi někdy zdá, že nás chtějí jakýmkoliv trochu kvalitnějším seriálem udeptat k smrti. Člověk příjde unavený z práce, ze školy,... a pak se má dorazit tímhle? Z toho přívalu problémů a beznaděje by jednoho rozbolela hlava. Ale jinak uznávám, že mě to i docala chytlo a vydržel jsem až do konce. Což je u současného českého seriálu něco nevídaného(7.2.2008)

Je to přesně na 70%. Nejzajímavější je první třetina, pak už se v podstatě nedozvídáme nic nového. Pozitivem je určitě účast a výkon výkvětu našich herců, které můžete vidět ještě "zamlada". Dalším kladem je nesporně svědectví doby, atmosféra let devadesátých, uvědomíte si, jak se doba za těch pár let krutě změnila. Hlavně proto má smysl seriál vidět. Postavy v něm jsou celkem životné, jen občas zakroutíte hlavou, jako že tohle ne, to by nikdo neudělal a tak. Dalo se to vypilovat, ale asi to po tvůrcích nikdo nechtěl. Závěr mi to trochu zvedl v hodnocení.(11.11.2019)

Je nad slunce jasné, že pan Smyczek je v současné seriálové době, po selhání J.Brabce a jeho Hraběnek, režisér no.1. Ať je to tento seriál, nebo Dobrá čtvrť. Škoda, že se za něj herci nepostavili, když v týhle záležitosti začal machrovat pan Jiří Chlumský. Bůhví, jak to bylo, každopádně v produkcích blijících jednu seriálovou kravinu za druhou jsou díla pana Smyczka jedinou jistotou.(17.12.2007)

Souhlasím s názory, že po dlouhé době " klasický český seriál ". Velmi realisticky ukazuje dnešní dobu, což se dnes vždy nevidí v naší tvorbě. Opravdu není, co bych seriálu vytknul. Karel Smyczek opět natočil parádní věc a vytvořil seriál, který je pomalu to nejlepší, co jsme mohli za posledních deset let vidět.(12.2.2010)

• - Tehdy šestileté Lucii Šteflové (mladší dcera Lukešových) vypadl poslední mléčný zub až poslední natáčecí den. (jenik71)

• - Seriál se mimo jiné natáčel i ve městě Slaný v okrese Kladno. Sídlo Abostavu je ve skutečnosti hospoda a gymnázium na Masarykově náměstí je skutečné gymnázium, které posloužilo i pro interiérové záběry. Skutečné je i místo, na kterém se natáčelo cvičení aerobiku. (fiLLthe3DD)

• - Barboře Munzarové se během natáčení seriálu narodila dcera. (Karlos80)