Místo nahoře (TV seriál)

Česko, 2004, 11 h 22 min (Minutáž: 13x53 min)

Karel Smyczek

Petr Polák

Ondřej Vetchý, Miroslav Táborský, Barbora Munzarová, Simona Stašová, Ljuba Krbová, Veronika Gajerová, Vilma Cibulková, Jiří Schmitzer, František Němec, Oldřich Navrátil, Tomáš Hanák, Barbora Seidlová, Petr Rajchert, Václav Rašilov, Michael Beran, Petra Jungmanová, Michal Novotný, Jana Altmannová, Bohumil Klepl, Lucie Šteflová, Klára Apolenářová, Claudia Vašeková, Karel Bělohradský, Josef Kubíček, Jaromír Dulava, Gabriela Hyrmanová, Jaroslav Šmíd, Jiří Wohanka, Veronika Freimanová, Ivo Novák, Eliška Kasanová, Adéla Pristášová, Filip Čapka, Martina Prášilová, Kateřina Stryková, Nela Boudová, Josef Somr, Tomáš Měcháček, Viktor Preiss, Jiří Lábus, Róbert Nižník, Marie Durnová, Simona Babčáková, Alena Neumanová, Zdena Sajfertová, Jiří Knot, Iveta Dušková, Milan Šimáček, Vlastimil Zavřel, Petr Varga, Magdalena Reifová, Josef Šebek, Lorna Vančurová, Arnošt Goldflam, Hanuš Bor, Markéta Coufalová, Bohumil Vávra, Viola Zinková, Martin Kolár, Marek Dobeš, Gabriela Wilhelmová, Petr Brukner, Tomáš Koutník, Miroslav Šnajdr, Zdeněk Žák, Stanislav Lehký, Jiří Kodeš, Otmar Brancuzský, Michal Roneš, Jan Unger, Jiří Dvořák, Jan Šťastný, Miroslav Středa, Vladislav Beneš, Roman Pomajbo, Jan Hraběta, Břetislav Slováček, Michal Gulyáš, Lucie Březovská, Michal Kozelka, František Částka, Karel Dvořák, Vít Herzina, Ladislav Balous, Ondřej Pergl, Rudolf Kinský, Václav Krátký, Karel Maleček, Karolína Polatová, Václav Vojíř, František Hofman, Hana Kunertová, Markéta Tom, Markéta Vítková, Bohdana Kovářová

Určitě jedno z těch lepších a koukatelnějších děl české seriálové scény,zvláště tahle první sezona (vysílaná na ČT1) nebyla vůbec tak špatná jak se čekalo. Vůbec nic jsem od toho nečekal a skoukl jsem to celkem bez problémů, i když někteří herečtí představitelé byli velice amatérští. Co mě však vyloženě rozčilovalo byl slovník,který v seriálu byl použit,takhle spisovně prostě nikdo nemluví.Stejně tak neustálé se oslovování postav vzájemně svými jmény mi přišlo velice nereálné,zřejmě proto aby si divák snáze zapamatoval jak se kdo jmenuje.Ale v rámci současného českého seriálového nebe to byla určitě nadprůměrná záležitost,i proto jsem byl v hodnocení tak velkorysý.(24.1.2005)

Podle mě zdařilý seriál, který mě rozhodně nenudí. Některé postavy sice nemají valného významu, každopádně až na drobné výjimky všechny hlavní role jsou obsazeny skvěle a hrány s citem. Obyčejné trable obyčejných lidí, sice vměstnány hutně mezi několik obyvatel jednoho města, ale lze se s nimi ztotožnit a většina je uvěřitelných. Rozhodně musím vyzvednout skvělé výkony Simony Stašové a Báry Seidlové, moc se mi líbí i civilní projev Ondy Vetchého.(23.8.2010)

Je nad slunce jasné, že pan Smyczek je v současné seriálové době, po selhání J.Brabce a jeho Hraběnek, režisér no.1. Ať je to tento seriál, nebo Dobrá čtvrť. Škoda, že se za něj herci nepostavili, když v týhle záležitosti začal machrovat pan Jiří Chlumský. Bůhví, jak to bylo, každopádně v produkcích blijících jednu seriálovou kravinu za druhou jsou díla pana Smyczka jedinou jistotou.(17.12.2007)

Nevím čím to je, ale jak sem viděl první díl v televizi, tak sem si musel obstarat hnedka další a další až nakonec sem všech 13 dílů zkouknul téměř jedním dechem za 2 dny. Po dlouhé době český seriál, který opravdu stojí zato. Má hlavu a patu a mezi něma jedno velké srdce, které umí ublížit i pohladit. Je to prostě vlastní svět v satelitu...A snad jedinný seriál, ve kterém se řeší problémy, jako normálně v životě. Skláním se nad hereckými výkony všech a zvlášť pana Smyczka, který tomu dal to, co umí jenom on...to kouzlo....95%(31.5.2010)

Tak a máme tu konec dost dobrého českého seriálu.Takový se už na naší scéně dlouho neobjevil a možná zase dlouhou dobu neobjeví.Tyto příběhy ze všedního života obyčejných lidí jsou vypilovány do posledního detailu a jsou velmi působivé.Nejlepší byli poslední dva díly,i když v tom posledním mi chybělo usmíření Rokyty se synem a další věci okolo Rokyty.Nejlepší jsou ale samozřejmě herecké výkony kterým dominuje trojice Stašová,Vetchý,Hanák a skvěle je doplnuje Táborský,Cibulková a všichni ostatní herci tohoto seriálu.Takže opravdu skvělý seriál.Už se těším na další Smyzcekův seriál z podobného prostředí(24.4.2004)

• - Tehdy šestileté Lucii Šteflové (mladší dcera Lukešových) vypadl poslední mléčný zub až poslední natáčecí den. (jenik71)

• - Na seriál pak navázaly další dvě seriálové řady s názvem Místo v životě (2006). Změnu v názvu si vyžádala změna televizní stanice, která seriál produkovala. (Karlos80)

• - Barboře Munzarové se během natáčení seriálu narodila dcera. (Karlos80)