Místo nahoře

(seriál)
Česko, 2004, 11 h 22 min (Minutáž: 51–53 min)

Karel Smyczek

Petr Polák

Ondřej Vetchý, Miroslav Táborský, Bára Munzarová, Simona Stašová, Ljuba Krbová, Veronika Gajerová, Vilma Cibulková, Jiří Schmitzer, František Němec (více)

Epizody(13)

Příběh sociálně slabší rodiny, která si díky výhodné nabídce pořídí vilku v satelitním městečku, skýtá řadu dramatických i humorných situací a umožňuje nám nahlédnout do více rodin zdejších obyvatel. Rozehrává se pestrá mozaika praktik dravých podnikatelů, ale i lidí bojujících s finanční tísní a nezaměstnaností. Velkou roli hraje v příběhu redakce místního deníku a zejména mladý investigativní novinář, který se snaží proniknout do zákulisí několika místních skandálů. Samozřejmě seriál dělají především vztahy. Vztahy v rodině, která se ocitne ve skutečném ohrožení, vztahy milostné, které nečekaně zaplétají osudy našich hrdinů, vztahy sousedské, v nichž si lidé přes všechny konflikty nakonec dokážou podat ruce při společné obraně svých domovů... (Česká televize)

Slarque

I když některé díly by si zasloužily s bídou tři hvězdičky, celkový dojem je spíše pozitivní. Scénáristé sice měli nápady na zhruba deset dílů a zbytek vznikl jejich roztažením na požadovaný rozsah, ale zase to tolik nevadilo. Horší byla občasná křečovitost dialogů. Hodně zachránil režisér a hlavně prvotřídní herecká sestava. ()

rakovnik

Podle mě zdařilý seriál, který mě rozhodně nenudí. Některé postavy sice nemají valného významu, každopádně až na drobné výjimky všechny hlavní role jsou obsazeny skvěle a hrány s citem. Obyčejné trable obyčejných lidí, sice vměstnány hutně mezi několik obyvatel jednoho města, ale lze se s nimi ztotožnit a většina je uvěřitelných. Rozhodně musím vyzvednout skvělé výkony Simony Stašové a Báry Seidlové, moc se mi líbí i civilní projev Ondy Vetchého. ()

mzop

Velmi povedený seriál o tehdy novém trendu - satelitních městečkách. K jeho hodnotě přispěla nekomerční děj, kdy jedna z kladných hrdinek těžce zkoušená životem uprostřed seriálu zemře. Nejde o klasický happy-endovský seriál, kterých se dnes točí desítky. Díky za něj a velká poklona Simoně Stašové i malé Kateřině Šteflové. ()

Tamdydam

Tak se mi někdy zdá, že nás chtějí jakýmkoliv trochu kvalitnějším seriálem udeptat k smrti. Člověk příjde unavený z práce, ze školy,... a pak se má dorazit tímhle? Z toho přívalu problémů a beznaděje by jednoho rozbolela hlava. Ale jinak uznávám, že mě to i docala chytlo a vydržel jsem až do konce. Což je u současného českého seriálu něco nevídaného ()

andy60

Seriál rozdělený na 4 dvd patří určitě mezi ty lepší, které v poslední době vznikly. Jak už to u seriálů bývá, je zde hodně postav, některé dobré (Schmitzer, Hanák, Lábus, Stašová..), jiné průměrné a některé dokonce zbytečné. 13 dílů má rozhodně, co nabídnout, seriálové postavy se vyvíjí, jejich osudy se proplétají a já se u toho docela dobře bavil. ()

• Natáčení probíhalo v obci Hobšovice. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)
  • Barboře Munzarové se během natáčení seriálu narodila dcera. (Karlos80)
  • Jsou zde použity autentické interiéry, které filmaři pouze dovybavovali. Jedna rodina dokonce odjela na dovolenou a štábu nechala svůj dům plně k dispozici. (jenik71)