Místo nahoře (TV seriál)

Česko, 2004, 11 h 22 min (Minutáž: 13x53 min)

Karel Smyczek

Petr Polák

Ondřej Vetchý, Miroslav Táborský, Barbora Munzarová, Simona Stašová, Ljuba Krbová, Veronika Gajerová, Vilma Cibulková, Jiří Schmitzer, František Němec, Oldřich Navrátil, Tomáš Hanák, Barbora Seidlová, Petr Rajchert, Václav Rašilov, Michael Beran, Petra Jungmanová, Michal Novotný, Jana Altmannová, Bohumil Klepl, Lucie Šteflová, Klára Apolenářová, Claudia Vašeková, Karel Bělohradský, Josef Kubíček, Jaromír Dulava, Gabriela Hyrmanová, Jaroslav Šmíd, Jiří Wohanka, Veronika Freimanová, Ivo Novák, Eliška Kasanová, Adéla Pristášová, Filip Čapka, Martina Prášilová, Kateřina Stryková, Nela Boudová, Josef Somr, Tomáš Měcháček, Viktor Preiss, Jiří Lábus, Róbert Nižník, Marie Durnová, Simona Babčáková, Alena Neumanová, Zdeňka Sajfertová, Jiří Knot, Iveta Dušková, Milan Šimáček, Vlastimil Zavřel, Petr Varga, Magdalena Reifová, Josef Šebek, Lorna Vančurová, Arnošt Goldflam, Hanuš Bor, Markéta Coufalová, Bohumil Vávra, Viola Zinková, Martin Kolár, Marek Dobeš, Gabriela Wilhelmová, Petr Brukner, Tomáš Koutník, Miroslav Šnajdr, Zdeněk Žák, Stanislav Lehký, Jiří Kodeš, Otmar Brancuzský, Michal Roneš, Jan Unger, Jiří Dvořák, Jan Šťastný, Miroslav Středa, Vladislav Beneš, Roman Pomajbo, Jan Hraběta, Břetislav Slováček, Michal Gulyáš, Lucie Březovská, Michal Kozelka, František Částka, Vít Herzina, Ladislav Balous, Ondřej Pergl, Rudolf Kinský, Václav Krátký, Karel Maleček, Karolína Polatová, Václav Vojíř, František Hofman, Hana Kunertová, Markéta Tom, Markéta Vítková, Bohdana Kovářová

Před lety jsem to bral jako divnej novej seriál, ovšem s ohledem na to, jaký odpadky se v dalších letech začaly řítit z dalších televizí, tak Místo nahoře s odstupem času beru na milost. I díky lidem jako Stašová nebo Vetchý. A vzpomínám, jak jsme v tý době cestou z hospody potkali před divadlem Barboru Seidlovou a rozjařeně řvali: "Jéé, Lukešová!" :-)(30.1.2013)

Docela dobrý seriál o lidech ze satelitního městečka. Rozhodně lepší než nějaká VKVčka. Své určitě udělejí herci, kteří jsou zde, narozdíl od těch, co jsou vidět na nově a primě, opravdu dobří a s nimi je to o poznání lepší. Mluvím např. o Stašové, Vetchém, Seidlové a dalších. Byl to prima seriál na ČT1.(11.1.2008)

Souhlasím s názory, že po dlouhé době " klasický český seriál ". Velmi realisticky ukazuje dnešní dobu, což se dnes vždy nevidí v naší tvorbě. Opravdu není, co bych seriálu vytknul. Karel Smyczek opět natočil parádní věc a vytvořil seriál, který je pomalu to nejlepší, co jsme mohli za posledních deset let vidět.(12.2.2010)

Zatim solidni. Vyborni herci, skvele napsane dialogy a hlavne ty sceny jsou opravdu ze zivota(aspon nektere). Misty probleskne i inteligentni humor. Po celem shlednuti mi ale nekolik momentu moc nesedlo-hlavne zaver. Stale ale porad nadprumer-oproti jinym "perlam" Ceske televize nebo nedej boze Novy.(7.5.2004)

I když některé díly by si zasloužily s bídou tři hvězdičky, celkový dojem je spíše pozitivní. Scénáristé sice měli nápady na zhruba deset dílů a zbytek vznikl jejich roztažením na požadovaný rozsah, ale zase to tolik nevadilo. Horší byla občasná křečovitost dialogů. Hodně zachránil režisér a hlavně prvotřídní herecká sestava.(30.6.2004)

• - Na seriál pak navázaly další dvě seriálové řady s názvem Místo v životě (2006). Změnu v názvu si vyžádala změna televizní stanice, která seriál produkovala. (Karlos80)

• - Tehdy šestileté Lucii Šteflové (mladší dcera Lukešových) vypadl poslední mléčný zub až poslední natáčecí den. (jenik71)

• - Barboře Munzarové se během natáčení seriálu narodila dcera. (Karlos80)