poster

Místo nahoře (TV seriál)

Drama

Česko, 2004, 11 h 22 min (Minutáž: 13x53 min)

Režie:

Karel Smyczek

Kamera:

Petr Polák

Hrají:

Ondřej Vetchý, Miroslav Táborský, Barbora Munzarová, Simona Stašová, Ljuba Krbová, Veronika Gajerová, Vilma Cibulková, Jiří Schmitzer, František Němec, Oldřich Navrátil, Tomáš Hanák, Barbora Seidlová, Petr Rajchert, Václav Rašilov, Michael Beran, Petra Jungmanová, Michal Novotný, Jana Altmannová, Bohumil Klepl, Lucie Šteflová, Klára Apolenářová, Claudia Vašeková, Karel Bělohradský, Josef Kubíček, Jaromír Dulava, Gabriela Hyrmanová, Jaroslav Šmíd, Jiří Wohanka, Veronika Freimanová, Ivo Novák, Eliška Kasanová, Adéla Pristášová, Filip Čapka, Martina Prášilová, Kateřina Stryková, Nela Boudová, Josef Somr, Tomáš Měcháček, Viktor Preiss, Jiří Lábus, Róbert Nižník, Marie Durnová, Simona Babčáková, Alena Neumanová, Zdeňka Sajfertová, Jiří Knot, Iveta Dušková, Milan Šimáček, Vlastimil Zavřel, Petr Varga, Magdalena Reifová, Josef Šebek, Lorna Vančurová, Arnošt Goldflam, Hanuš Bor, Markéta Coufalová, Bohumil Vávra, Viola Zinková, Martin Kolár, Marek Dobeš, Gabriela Wilhelmová, Petr Brukner, Tomáš Koutník, Miroslav Šnajdr, Zdeněk Žák, Stanislav Lehký, Jiří Kodeš, Otmar Brancuzský, Michal Roneš, Jan Unger, Jiří Dvořák, Jan Šťastný, Miroslav Středa, Vladislav Beneš, Roman Pomajbo, Jan Hraběta, Břetislav Slováček, Michal Gulyáš, Lucie Březovská, Michal Kozelka, František Částka, Karel Dvořák, Vít Herzina, Ladislav Balous, Ondřej Pergl, Rudolf Kinský, Václav Krátký, Karel Maleček, Karolína Polatová, Václav Vojíř, František Hofman, Hana Kunertová, Markéta Tom, Markéta Vítková, Bohdana Kovářová
(další profese)
 • Tamdydam
  ***

  Tak se mi někdy zdá, že nás chtějí jakýmkoliv trochu kvalitnějším seriálem udeptat k smrti. Člověk příjde unavený z práce, ze školy,... a pak se má dorazit tímhle? Z toho přívalu problémů a beznaděje by jednoho rozbolela hlava. Ale jinak uznávám, že mě to i docala chytlo a vydržel jsem až do konce. Což je u současného českého seriálu něco nevídaného(7.2.2008)

 • Tsunami_X
  ****

  Bolístky v podobě otřesné režie a nedostatku finančních prostředků spolehlivě hojí výtečný scénář. Ten nešetří sebeparodií a se seriálovými zákonitostmi pracuje tak trochu s pomrkáváním. Herecké výkony jsou velmi proměnlivé a člověk chvílemi cítí nutkání smát se u pasáží, které by měly vyvolávat spíše opačné emoce. I když se v zásadě jedná o takovou malou českou pohádku plnou hloupých Honzů a figurek, pořád se zde něco děje, přelétáváme od jednoho lidského osudu k druhému a vysoké tempo opadne naštěstí až těsně před samotným závěrem.(4.10.2005)

 • Zemi11
  *****

  Ne tak se sedmiletým odstupem musím zkrátka pátou hvězdičku přidat. Bezpochyby nejlepší český seriál. Smyczekovi se podařilo unikum. Natočit špičkový český seriál, který není vystavěn na milostných vztazích. Prim hrají problémy v rodině, v podnikání, v sousedských vztazích, v práci... Krásná práce podtržená famózní Simonou Stašovou, pro kterou je role psychicky narušené mámy jako stvořená! Tleskám! A Schmitzer, Lábus, Klepl ve vedlejších rolích nedali zbytečnou scénku, každá vteřinka srandy kopec! :) Tradičně mizerná ošklivá šilhající Bára "uměle ublíženej ksicht" Seidlová mi to nemůže zkazit!(11.9.2013)

 • Slarque
  ****

  I když některé díly by si zasloužily s bídou tři hvězdičky, celkový dojem je spíše pozitivní. Scénáristé sice měli nápady na zhruba deset dílů a zbytek vznikl jejich roztažením na požadovaný rozsah, ale zase to tolik nevadilo. Horší byla občasná křečovitost dialogů. Hodně zachránil režisér a hlavně prvotřídní herecká sestava.(30.6.2004)

 • 6thSun
  *****

  Je nad slunce jasné, že pan Smyczek je v současné seriálové době, po selhání J.Brabce a jeho Hraběnek, režisér no.1. Ať je to tento seriál, nebo Dobrá čtvrť. Škoda, že se za něj herci nepostavili, když v týhle záležitosti začal machrovat pan Jiří Chlumský. Bůhví, jak to bylo, každopádně v produkcích blijících jednu seriálovou kravinu za druhou jsou díla pana Smyczka jedinou jistotou.(17.12.2007)

 • - Jsou zde použity autentické interiéry, které filmaři pouze dovybavovali. Jedna rodina dokonce odjela na dovolenou a štábu nechala svůj dům plně k dispozici. (jenik71)

 • - Tomáš Hanák nejprve učinkování v seriálu odmítl, nakonec ho ale reřisér Karel Smyczek přemluvil. (Karlos80)

 • - Natáčení probíhalo v obci Hobšovice. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace