Americký prezident se rozhodl vyhlásit nekompromisní válku terorismu, a to všude, nejen tam, kde přímo ohrožuje Spojené státy. Prvním krokem této politiky je zatčení samozvaného prezidenta, generála Radeka. Odvetný úder teroristů však na sebe nenechá dlouho čekat a zasáhne velmi citlivý bod. Zločincům pod vedením psychopatického Ivana Koršunova se podaří proniknout na palubu prezidentského letadla Air Force One, zmocnit se celé prezidentovy rodiny a žádat Radekovo propuštění. Zpočátku nikdo, ani teroristé ani vláda USA, netuší, že kapsle, v níž měl uniknout před únosci prezident, je prázdná. Odvážný prezident se po zvážení všech pro a proti rozhodl zůstat na palubě letadla a pustit se s teroristy do boje. Zpočátku má na své straně bojové zkušenosti z Vietnamu, moment překvapení a odhodlání zachránit rodinu. Zdá se však, že jeho šance na vítězství jsou minimální. Marshallovi se podaří spojit s krizovým štábem Bílého domu. Potvrdí, že je odhodlán bojovat, a nařídí neustupovat požadavkům únosců. (TV Nova)

Izz

Mám slabost pro rukopis Wolfganga Petersena a nestydím se za to ani v případě tohoto filmu,který je možná jen velkou snůškou klišé,ale natolik zábavnou a oddychovou,že se na ni ráda dívám znovu a znovu.Oldman je totiž rozený hajzl a Harrison zase hrdina.Na jejich souboj je radost pohledět. ()

dewil21

Měl v tom hrát místo Forda Arnold Schwarzenneger, to by bylo aspoň stylový a i dnes by se na to divák rád podíval a američané by měli jasnější představu o tom, jak má po Obamovi vypadat další superprezident... Patosu i na mě příliš... ()

kyLuke

Celý film mi přišel v podstatě vykradený . Hudba jako z Ramba , celý film se nese ve stylu Smrtonosné pasti . No , nakonec mi z toho vyšla velmi dobrá zábava .... a to hlavně díky hereckým výkonům . Ústřední trojice Harrison Ford , Gary Oldman a Glenn Close jsou opravdu nezapomenutelní . Výborný akční snímek , který by byl po zkrácení asi 15 minut možná i dokonalým . Takhle je z toho skutečně jen velmi dobrá zábava . 70% ()

saluki

Pred 10 lety to byly 2 hvezdy a ted, 10 let pote a po shlednuti dalsich 5000 akcnich thrilleru a taky filmu s Harrisnem - totalni 4 a pul hvezdy! Navic pred 10 lety jsem si ani trochu neuzila bozskeho Garyho (jako Rus vypada tez presvedcive), ktery se v mem filmovem svete stal hercem s nejlepsim pochopenim jakychkoli zapornych roli - a ze jich odehral dost za karieru - a pokazde jinak. Je to genius! A jinak furt se tam neco deje, neco vybuchuje ci hori ci strili ci umira, do toho absolutne nerealisticke reseni politicke situace (jen si predstavim kdyby se to fakt stalo, asi by to bylo jinak nez ve filmu :D), coz spravny americkopatrioticky thriller zasadne potrebuje! ! Ja se fakt bavila a 5 hvez nedam jen proto, ze jsem poslednich 18 minut prospala a taky, bohuzel, Harrison neni muj oblibeny americky prezident. Jinak supr remeslna prace. Ausgezeihnet! :D ()

papadoce

Pozrieť si tieto staré šlágre, ohodnotiť a okomentovať ich, je moja úloha bez deadline-u na najbližší život. Dokonca aj vtedy, keď je to chobotina. A že AFO je teda riadna. Viem si predstaviť, že amíci z toho boli odbavení, keď sa to hralo v kinách a že každí opakovane prisahal na vlajku spojených sráčov amerických po zhliadnutí tohto skvostu, ale mňa, poctivého stredoeurópana to teda nezlomilo. A že sa na toto dal Indy, tak to musel byť mastný honorár. Už na úvod som sa pošúľal smiechmi, keď bol záber na dvoch vojakov ako tlačia barikádu pred asi dvadsiatkou prítomných občanov s transparentmi. Strašne mi to pripomenulo scénu z Bláznivej strely, ale toto bolo smiešnejšie, čo je vlastne smutné 😁, keďže film sa bral vážne. A samotný únos lietadla nebol o nič menej veselý. Teroristi vs americká tajná služba, straty na životoch Teroristi 0 : Agenti Všetci. Skoro som odpadol. Toto nevymyslíš. Herecky jediný kto plnil prísnejšie kritéria bol Gary Oldman v roli hlavného tenoristu. Ostatní stáli za starú belu. Zaujímavé je, že nech je film akoukoľvek veľkou stupiditou, stále sa jedná o popcornovú zábavu, ktorá pomôže premrhať čas a človek sa nenudí. To považujem za celkom zvláštny jav a možno dobrú tému pre psychologickú štúdiu. Chvíľu som dokonca váhal medzi dvomi a tromi hviezdami a vážne som nad trojkou rozmýšľal, ale potom prišla akcia Migov proti F-16 a bolo vymaľované. Toto bola katastrofa a opäť priestor na smiech. Air Force One je jeden z tých filmov, ktorým som dal nízke hodnotenie a napriek tomu ho ešte asi niekedy uvidím. To je zaujímavý fenomén. Dva body pre Oldmana a že som sa nenudil. ()

HanSolo

Je to sice dost trapný (když si představím, že by se právě takhle v této situaci zachoval George Bush), ale film na dvě hodiny příjemně pobaví (především díky skvělému Gary Oldmanovi, který se pro tyhle role narodil) a to je také důležité. ()

Pai-Mei

Film by dostal lepšie hodnotenie, keby sa tvorcovia trochu pohrali s niektorými detailami. Za všetky nedotiahnuté scény musím spomenúť dopad lietadla na hladinu. Pripomínalo to scénu z animovanéfo filmu a ešte k tomu zle nakreslenú. Keď vezmeme do úvahy, čo dokázal Spielberg vytvoriť počítačom štyri roky skôr v Jurskom parku, táto scéna bola teda fakt smiešna. ()

Romeroo

Klasická americká filmová pohádka o nedotknutelném muži, hrstce rukojmích, amerických zájmech a vlastenectví. Nebýt výtečného Oldmana, tak je to na 2** takhle zavřu a dám tři*** pane Ford...salut. ()

bubu25 odpad!

Tak už som videl všeličo, no aby Americký prezident zrušil elitné ruské komando?! ja viem že je to super národ z ešte vačšími super prezidentmi no ale tak to je moc nie? ()

Tuniak DF

Keď si porovnám nekonečný príbeh a toto :D No tento film ukazujúc Amerického prezidenta ako Johna McClanea (akurtá s morálkou) je až nadmieru nudný, bez vtipu, otrepané scénky, nelogické postupy v scénari... radšej si kuknem Deň nezávislosti, tam tiež bojuje americký prezident, ale aspoň je to vtipné. ()

Kacer

Jako akční komedie, místy srovnatelná s "Připoutejte se, prosím", to bylo zábavný. Opravdu to nejde brát vážně, tedy alespoň doufám. Scéna na konci filmu při přestupu do druhého letadla: "Tak to jste byl celou dobu vy??" ... ne asi ty idiote, až teprve teď jsem se k nim přidal ... ()

marek29

Jako menší jsem to viděl a celkem jsem to Harrisonovi žral a byl z toho odvařenej, ale dnes už vím, že existují filmy lepší a mají lepší schopnost zaujmout než právě špatně počítačově nasimulovaný pád Air Force One do moře :) těžkej průměr nicméně napoprvý by to nemusely být takový muka.. ()

Gothard

Jejda! Copak to Harrison Ford přijal za roli? Určitě zde hrál jen proto, aby do své sbírky přidal postavu amerického prezidenta. Film by mohl mít ve znaku tři velké MP: maximální patos, maximální patriotismus - a maximálně pitomé. Četl jsem, že Gary Oldman podmínil účinkování ve filmu účastí H. Forda, ale ani deset Fordů by film nespasilo. Chvílemi jsem očekával, že se na obloze objeví letka mimozemšťanů, které pan prezident s úsměvem na rtech zlikviduje deštníkem (samozřejmě s potahem s motivem pruhů a hvězd). Nejsilnější pocit z celého filmu byla obava, že to američtí tvůrci mysleli vážně ... Poprvé možno shlédnout s nejvyšším sebezapřením, podruhé za střízliva už asi ani ne. ()

Gallienus odpad!

Wolfgang pro mě býval skvělým režisérem, než natočil tento blábol, tuna patosu, přiblble stupidní příběh a nesympatický herci, vyjma Garyho Oldmana. Ten jako jediný podává svůj standart a dokazuje, že hrát šílence mu opravdu jde. ()

mrclTV

Tak americké, že až je to smiešne. Prezident Ford ako odvážny policajný nakopávač zlých zlých lokálnych diktátorov, davy Rusov sa od pocitov blaženosti takmer hádžu pod autá prezidentskej kolóny (normálne som si dal čas nájsť si archívne video s príchodom Clintona do Moskvy a žiadne pobláznené davy som v ulicach Moskvy nevidel, resp. neboli tam vôbec žiadne davy, lebo ulicie boli vyľudnené). Veselé chvíle hneď od začiatku... A potom sa prezident rozhodne porátať sám s teroristickou sebrankou, veď je predsa hrdina z Vietnamu a oni mu jeho lietadlo nevezmú! (Pátos, hrdinstvo, patriotizmus, máte tu všetko). Aspoňže Gary Oldman bol solídny. Myslel som si, že film sa len tak tak vytiahne na dve hviezdičky, ale od doplňovania paliva to nemá ani nato (a momenty ako letecký sebaobetujúci živý štít to vytopkovali)....PS: Nemohli im jednoducho na konci doniesť náhradné padáky? Veď načo robiť veci jednoducho, keď sa to dá zložito a efektne. ()

Zemřel režisér Wolfgang Petersen

Zemřel režisér Wolfgang Petersen

16.08.2022

Scenárista Zdrojového kódu píše novou sci-fi

Scenárista Zdrojového kódu píše novou sci-fi

28.02.2021

Scenárista Ben Ripley (Zdrojový kód) před necelými deseti lety zaujal širší publikum svým originálním sci-fi s Jakem Gyllenhaalem a časovou smyčkou, od té doby se občas někde objeví spekulace o… (více)