48 hodin v Paříži

Frantic

Buldog

Krimi / Drama / Thriller / Mysteriózní

USA / Francie, 1988, 120 min

Asi jedna z nejznámějších filmových antireklam na hlavní město Francie. Po zajímavém úvodu se ale dostaví opravdu hodně pomalé tempo vyprávění, hlavní hrdina se ve svém pátrání po manželce posouvá jen velmi drobnými krůčky a jeho společnice si nezískala moje sympatie. K tomuhle Fordovi se moc často vracet nebudu.(17.2.2020)

S cizí ženou v cizím pokoji … Lehce nadprůměrný thriller, který až příliš spoléhá na neokoukané kulisy cizí země a cizího města. Nejvíce na to doplácejí únosci: Sice se prezentují jako tvrdí a nelítostní chlapíci, kteří na nějakou tu mrtvolu nehledí, ale jejich chování vykazuje určité amatérské prvky - což vyústí v pointu, která atmosféru a celkové vyznění snímku trochu sestřelí.(24.2.2011)

Bude to pár dní, co jsem tady psala, jak se člověk v poslední době pomalu bojí zapnout televizi, aby na něj nevyskočil Harrison Ford. Že je ho všude plno a že se mi při filmech s ním často zavírají oči. Tohle ovšem nebyl ten případ. Tato role mu sedla perfektně. Nějak mu nevěřím, když je neohroženým a neomylným akčním hrdinou, ale ženatý chlápek, který je hozen do naprosto nečekané situace a musí se s ní poprat, při tom občas zakopne, něco nezvládne, to se povedlo, i jsem se při tom pořádně nasmála. Zcela jistě je to i tím, čí tento film je, i díky překrásné Emmanuelle. Parádní filmový zážitek!(7.8.2016)

Scénář: Roman Polanski, Gérard Brach .. ZASE! A co? TO, že jsem tento film už určitě hodnotil a komentoval, ale nic tu není aneb obvyklý problém s mizejícím hodnocením !! __ Perfektní napínavá a hlavně zábavná podívaná..(22.5.2005)

Co se může stát za 48 hodin v Paříži?! Všechno? Tohle je příběh normálního muže, jenž jel do ciziny....a čekal 2 průměrné dny svého života. A dostalo se mu 2 dnů plných oživlých nočních můr... Jojo, zápletka jak z poslední kriminálky tv Nova, ale Polanskiho režie dělá své. Vytváří nám na plátně klaustrofobní obraz cizince/američana, ztraceného, neschopného jakoliv dosáhnout návratu k normálnímu životu. Ta tíseň/napětí je cítit z celého filmu a já musela neustále držet Fordovi pěsti. K absenci akce se vyjadřovat nebudu..halt dnešní krimi si potrpí na víc střílení, protisvětla a aut. Ale pan Polanski to zvládne i bez nich. Uvidíte, že těch 48 hodin vám přijde proklatě krátkých..(6.6.2006)

• - Ve scéně, kdy se Doktoru Walkerovi (Harrison Ford) na střeše nešťastně otevře kufr a věci z něj padají dolů, je možné si všimnout, že malá Soška Svobody padá ze střechy. V dalším záběru je však pro potřeby filmu vidět, jak leží na menším přístřešku. (Čulo)

• - Na nátlak studia byl původní sestřih zkrácen o 15 minut a nafilmován nový závěr. (oje)

• - Kameraman Witold Sobocinski a režisér Roman Polanski sa nechali inšpirovať Občanom Kaneom (1941). Prebrali jeho druh osvetlenia, bohatstvo kompozície a hĺbku obrazu. (classic)