zdenny

Dustin Hoffman v další roli, kterou bravurně zvládl. Proto, aby člověk vydělal peníze a byl stále ve hře, se musí třeba i přestrojit za ženu a vybojovat si roli v populárním seriálu. Věřím i tomu, že člověk je schopen se pod určitou maskou (v tomto případě změnou identity) chovat sebevědoměji a pro sebe samého i prospěšněji. Typickým příkladem jsou sluneční brýle – člověk se v nich cítí sebevědoměji. Jenže dřív nebo později přijde čas tyto brýle sundat a podívat se nejen sobě do očí. ()

jitrnic

Rozjezd filmu je velmi vtipný, hlavně díky trojici Hoffman-Murray-Pollack, první půlhodina je naprosto skvělá, potom je to vtipné čím dál tím míň, aniž by to bylo tedy na oplátku kdovíjak chytré. Do finiše se už film jenom tak doplíží. Nedá se říct, že by byla Tootsie někde přímo trapná, jen neudržela na začátku vysoko nasazenou laťku. ()

Eoin

Skvelé, vtipné a ojedinelé. Dustin Hoffman dokázal, že vie dokonale zahrať všetko, od autistu po ženu. Ale myslím ši, že tento film viac ocení opačné pohlavie.;) 80% ()

Autogram

Dustin Hoffman je naozaj univerzálny herec a tak musí zvládnuť zahrať aj herečku s feministickými maniérmi. Nie vždy sa dá uveriť, ako mu to všetci žrali, ale pri natáčaní seriálov o všelijakých ordináciách a nemocniciach je možné všeličo. Najvýraznejšou scénou je asi tá záverečná s prekvapením a odhalením, ale významnejšie sú určite tie menej nápadné, keď dochádza k vyznaniam citov z rôznych strán tým celkom nepravým osobám. –––– Sandy, s tou ženskou, co přišla do mého bytu absolutně nic nemám. Je to blbost. ()

Almásy

titul ,,one of the best,, jej prináleží plným právom. málokedy sa podarí spojiť naozaj inteligentný humor so skvelými hereckými výkonmi. vzhľadom na to že som z ,,generation x,, tak idea chlapa ktorý sa prezlečie za ženu mi až tak vtipná už nepripadá, i keď Hoffmanova transformácia je dokonalá (nie nadarmo je v titulkoch uvedený na dvakrát) . cez to všetko, mám rád filmy o herectve a ,,zo zákulisia,, veľmi príjemná oddychovka. ()

Jello Biafra

Dustina Hoffmana mám veľmi rád, je to vynikajúci herec, ktorý dokáže skutočne bravúrne zahrať úplne všetko. V tomto filme si zahral neúspešného herca, ktorý sa pokúsi preraziť v prevleku za ženu!!! Dostaví sa očakávaný úspech a my si užijeme do sýtosti zábavy a výborných gagov. ()

solskjaer

Tak tohle jsem od Hoffmana opravdu nečekal. Opravdu mistrovsky zahrané, zábavné a navíc nesmírně vtipné. Navíc když k tomu připočtu na české poměry opravdu skvělý dabing není co řešit, plný počet unikl jen díky moc sladkému konci. ()

Sdoom

Viděno po dlouhé době a bohužel už mi to nepřijde zdaleka tak zábavné jako za mých mladých let. Dustin je sice v převleku skvělý, ale bohužel je to skoro to jediné, krom pár dobrých vtípků, co se mi na filmu líbí. ()

vitekpe

Jako komedie (napad) je to vyborny, ale Dustin prevlecenej za zenskou me desi uz od detstvi, kdy jsem to videl prvne. Mam asi radsi jine transky. :-))). ()

herr_carter

Přiznám se, že kult tohoto dozajista kvalitního snímku mě vůbec nezaujal - popravdě nechápu tak vysoké hodnocení, jsou tu sice dobré a vtipné scénky, ale spíše mi to všechno připadalo úchylné...............moje hodnocení = 5,5 z 10. ()

miklaras

Nelibuji si v komediích, pokud tedy nejsou čínské, ale Dorothy je prostě kus, který žádný táta v sukních nenahradí. ()

Kuny27

Michael Dorsey alias Dorothy Michaelsová mě naprosto nadchli. Na to, jak je to starý film, mě uchvátil celý děj a herecké výkony. Bomba ()

Zagros

Dustin Hoffman to hraje bezesporu skvěle, ale jeho postavy my byly značně nesympatické... obě. Naštěstí to vyvažují ty vedlejší, které jsou mnohdy vtipnější a především uvěřitelnější. Bohužel celý film má spoustu nudných míst a příběh sám o sobě není ani originální ani překvapivý. Z podobné záměny se dalo vytěžit mnohem více než jen několik vtipných scén. Škoda, přes výhrady ale nakonec dávám tři hvězdy, minimálně dvě z nich však patří právě Dustinu Hoffmanovi za jeho výkon. ()

Han22

Veleslavnou Tootsie jsem ještě v dětství viděl na doporučení mámy, pamatuju si že se mi líbila, ale ne natolik, abych se na ni někdy podíval znovu. Stejný pocit mám i teď. Je to milý, výborně natočený, skvěle obsazený film. Langeová milá holka (na Oscara teda nevím), k tomu debutující Davisová, sidekick Murray, Garrová, Coleman, Durning jsou všichni fajn. Samozřejmě Hoffman si zaslouží všechny hvězdičky, jeho převlek, projev a všechno kolem je tak dokonalé, že člověk zapomíná, že sleduje chlapa a ne postarší dámu. I ten  příběh je výborně vymyšlený - nezaměstnaný herec se převleče za ženskou a stává se hvězdou něčeho jako americká Ulice. Ovšem to přináší problémy - zakoukají se do něj hned dva chlapi, jeho samotného přitahuje kolegyně která jej (ji) vidí jako starší kamarádku a ze seriálu nemůže ven. Pollack z toho všeho (odhalení, rozuzlení vztahů) vybruslil velice elegantně. Problém co mám nevzalo mě to za srdce ani za bránici - na komedii jsem se moc nesmál, romantické to také přiliš není; zkrátka pěkný, chytrý, skvěle zahraný film, ale ne víc než na 4*. ()

Hopper

Jedna z najlepších komédii, aké kedy vznikli s úchvatným Hoffmanom, ktorá sa dá pozerať stále dokola. Skvelé výkony, proste "bžunda". ()