Zítra vstanu a opařím se čajem

• Velká Británie Tomorrow I'll Wake Up and Scald Myself with Tea
TV spot 1
Československo, 1977, 93 min

Kamera:

Jan Kališ

Hudba:

Karel Svoboda

bari68

Československé komédie 70. a 80. rokov milujem. Ale sci-fi komédie si myslím, že aj napriek vysokému hodnoteniu nie je pre tento konzervatívny národ to pravé orechové. Než by som sa mal na to po druhý raz pozrieť, tak to radšej zajtra vstanem a oparím sa čajom. ()

xaver

Že by tak trochu narážka na problémy českého človíčka. Dva bráchové, jeden padouch, druhý hrdina. To vše okořeněno báječným nápadem s cestováním časem (viz komedii Oldřicha Lipského z r. 1969, Zabil jsem Eisteina pánové), kdy režisér Polák tento nápad dotáhl téměř k dokonalosti. V tomto případě se skupina bývalých důstojníků SS zmocní v muzeu atomové bomby a pokusí se ji dopravit do minulosti Hitlerovi, aby zvrátili běh druhé světové války. Mistrovské výkony Menšíka a Sováka tuto komedii přímo korunují. Jedině za 5. ()

Zagros

Jedna z těch slabších českých bláznivých komedií z minulého režimu. Osobně se mi daleko více líbily komedie Pane, vy jste vdova či Co takhle dát si špenát. Proč? Nesedl mi do toho Kostka a také si z této komedie nepamatuji téměř žádnou povedenou hlášku, což se o podobných říct nedá. ()

keoma26

Ten druh filmu, u kterýho si pokaždý, když na něj narazím v televizi, říkám, podívám se jen na tuhle scénu, a ještě na tuhle a najednou zjistím, že je konec a já to po 129. znova dokoukal celý... ()

klukluka

Když jsem to viděl před zhruba třiceti lety poprvé, tak mi to doslova vyrazilo dech. V roce 2024 se nad tím už tolik nerozplývám, ale pořád je to výborný. ()

DocBrown

BTTF koncentrované do hodiny a půl, tuhle komedii mám nějak čím dál radši. Hlavně kvůli té pulhodině ve velitelském stanu, až po čase jsem mohl ocenit všechny ty souvislosti. A Hitler sledující dobití Berlína sověty, to je opravdu hodně silná scéna. Kostkova životní role, trio nacistů zahrána nejlepšími herci (ačkoli Menšíka by asi hned odhalili) a pár pěkných vedlejších rolí - Šimánek s Rosůlkovou a Nárožného řidič. Vyhodit, degradovat, zavřít ... a tak dále. ()

wosho

Obří chaos se časem proměňuje na propracovaný příběh, který je ale příliš rychle ukončen. Film má velmi dlouhý začátek, naštěstí Polák umí točit a obsadil tehdejší špičku našich komiků (Sovák coby esesák je nenapodobitelný a Menšík coby vrah a žoldák jakbysmet). Bohužel hlavní roly má nepříliš pružný Kostka, kterému jsem moc nevěřil (ale pravdou je, že má zatraceně těžkou víceroly). Tato komedie sice nemá na Vdovu či Špenát, ale i přesto patří do našeho fondu nej komedii. ()

Paity

Vždycky když Zítra vstanu a opařím se čajem vidím se nemohu ubránit pocitu, že se z toho dalo vykřesat mnohem mnohem více, ale nevadí. Jde o skvělou komedii, u které se rozhodně pobavíte. Navíc trio supernacistů BrodskýxMenšíkxSovák je skutečně nezapomenutelná. ()

Hanys_

Šaty jsou ve skříni. Parádní sci-fi komedie, na tu dobu tak promyšlená, že by se z ní dalo dost čerpat i dnes. ()

Hanes88

Jeden ze starých československých filmů, které patří mezi klasiku. Humor parádně zařazený do dané doby - prostě to musí každý vidět :-) nedávám víc jak 3* jen proto, že jsou i lepší klasiky, jinak opravdu povedený film. ()

J*A*M*A*L

Československá kinematografie a Sci-Fi? To nejde teda vůbec dohromady. Znám nějaké případy, ale většinou se jedná o blbost, dobrou blbost. Což je samozřejmě i tohle. Ale mě se to docela líbilo a také si s tím filmaři pěkně pohráli. Já mám československé filmy docela hodně rád a hlavně komedie. Tohle nebyla vůbec špatná komedie, na kterou jsem se navíc dost těšil před shlédnutím. Ještě k tomu s troškou akce, což na dobu, kdy se film natáčel je docela taky slušný, když my moc ty akční filmy netočíme, právě kvůli financím, takže i akce nebyla špatná. Pro mě sice trochu stupidní, ale příjemný film na nedělní odpoledne. ()

Terezinka198

Dala jsem tomu šanci... Opravdu dala. Ale sci-fi opravdu není žánr pro mě. Nerozumím. Kdo tady mluví mou řečí? Vysvětlí mi někdo ty technické vymoženosti alespoň trochu? Pak se nad tím možná i trochu zasměju.. ()

spiritus

Zajímavá a dobře vymyšlená sci-fi komedie, která je i po letech zábavná. K hercům nemám co vytknout, jelikož zde hrají moji oblíbenci ve velkém počtu a s velkým nasazením :-) ()

František Peterka 1922 - 2016

František Peterka 1922 - 2016