Smrt na Nilu (S09E03) (epizoda)

Death on the Nile

Smrť na Níle

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie, 2004, 2 h (Director's cut: 100 min)

Tak narovinu Smrt na na nilu s Ustinovem mám o parník raději , herecky a celkově výpravou, avšak Suchet jako Poirot není špatný když se odprostím od původního zpracování a budu to hodnotit jako samostaný kousek tak dám 4 hvězdičky . milovníkům detektivek vřele doporučuji koukatelné a rozhodně to pro fandy nebude ztráta času.(29.9.2013)

Ačkoli filmová verze s Ustinovem má za zády skvělou výpravu a větší herecké hvězdy, není sporu o tom, že díky ztvárnění hlavní role je anglický remake přesvědčivějí a věrnější. Nemůžu si pomoct, ale Ustinov je na Poirota až příliš hrubý, křupanský a chaotický. Charisma Davida Sucheta zastíní i některé slabší výkony ve vedlejších rolí, očividně nižší rozpočet a fakt, že jsem rozluštění zápletky znal. Ačkoli mi některé televizní filmy s Poirotem přišly povedenější, přesto si odvahy tvůrců vyzvat na souboj filmovou klasiku cením. Obzvlášť proto, že z mého pohledu je Smrt na Nilu verze 2004 lepší.(4.1.2005)

Další skvělý Poirot v podání Davida Sucheta. Ve vedlejších rolí překvapí herci jako James Fox, Judy Parfitt a Frances de la Tour. Nátáčelo se opravdu v Egyptě, takže musím říct, že na žádné trapné kulisy nenarazíte, (ovšem na to by fanoušci Poirota se Suchetem měli být zvyklí). Vřele doporučuji (jen pro mluvící anglicky) si film zakoupit na dvd - obraz je čistý zvuk na poměry VCI a Granada international dobrý (originální hlas Poirota je zcela jiný a mohem lepší než hlas Meruny nabo Kostky) a je zde také rozhovor (tak jako ve Five Little Pigs a Sad Cypress) s Davidem Suchtem, ale také s jinými herci včetně Jamese Foxe + záběry natáčení v Egyptě. Na konec bych chtěl říci, že tento Poirot je mnohem lepší než původní s Ustinovem, který vzal v původní vražde na Nilu i ve všech jiných šmrnc a znemožnil ho.(4.11.2004)

Tři a půl. David Suchet - v originálním znění s jeho francouzským přízvukem - je skvělý. Můj první televizní Poirot, který jsem si vyhledal a shlédl zejména kvůli mé oblíbenkyni Emily Blunt, se mi celkem líbil. Knihu jsem četl, když jsem byl malý, takže jsem si z děje nic nepamatoval, docela mě překvapila i výprava na to, že se jedná o TV projekt.(15.7.2017)

Další skvělý Poirot v podání Davida Sucheta. Ona vůbec Smrt na Nilu stojí za to - asi nejlépe napsané dílo od Agathy Christie spolu s Vraždou v Orient-Expresu a vůbec výprava, postavy a další aspekty jsou vybrány zcela výborně a místně. Mně se velice líbila ona tíživá atmosféra na lodi a hlavně závěrečná skoro až dechberoucí scéna. A jakožto příznivec Frances de la Tour patří ona pátá hvězdička i jí. Pokud jste neviděli, tak vřele doporučuji. 95 %(20.9.2012)

• - Nabídku pro roli Andrew Penningtona dostal Elliott Gould. (Elwanelyn)

• - V dobe natáčania údajne Emily Blunt a JJ Feild tvorili pár. (Fabrinka)