Smrt na Nilu (S09E03) (epizoda)

Death on the Nile

Smrť na Níle

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie, 2004, 2 h

Předem uvedu, že jsem fanynka Poirota, knihy jsem nečetla ani jiné filmové ztvárnění. Úžasný příběh plný toho všeho co správný příběh potřebuje. Láska, napětí, strach, nenávist, erotické dusno :)... Závěr je velmi nečekaný a dramatický. Někdy zakončení Poirota bývají velmi poklidné. Osudová a tragická láska. Hlavně ženy či romantické snílky dostane. Konec je jako kousek Romeo a Julie. Osobně dávám přednost šťastným koncům, ale stejně by je pověsili..nespa? Skvělé scény: Je strašné mademoiselle co jsem v životě zmeškal, nevím co na to říct monsieur Pé (Poirote).. za daných okolností monsieur Ej, to vůbec není špatné :) Obdivuji čím dál víc.. ty malé drobnosti, které utváří osobnost H. Poirota. Opravdu pan herec.(11.10.2013)

S09E03 - Sice to je asi jedna z nejznámějších Poirotovek, ale mně až tak neoslovila. Místy to bylo až kýčovité. Každá postava byla jako by vylezla k nějaké grotesky. A většina herců jako by slezla z divadelních prken a ještě se nestačila přeorientovat na klidnější filmový projev, protože z toho přehrávání mě skoro bolely oči. A ten závěr byl jak z červené knihovny nebo ještě líp... jak z nějaké shakespearovské hry.(17.11.2015)

Tak narovinu Smrt na na nilu s Ustinovem mám o parník raději , herecky a celkově výpravou, avšak Suchet jako Poirot není špatný když se odprostím od původního zpracování a budu to hodnotit jako samostaný kousek tak dám 4 hvězdičky . milovníkům detektivek vřele doporučuji koukatelné a rozhodně to pro fandy nebude ztráta času.(29.9.2013)

S09E03. Predem mi prijde, ze je zde na profilu CSFD chyba. Dil ma 97 min a nikde jsem zadnou jinou verzi nenasel - pokud si to autor profilu nespletl se starsi verzi z r. 78. Tam hrala sice znama Mia Farrow, ale tahle serialova ma zase Sucheta, ktery je mnohem sympatictejsi nez tloustik Ustinov. Zapletka se prostredim velmi podoba dilu z prvni serie "Dobrodruzstvi na mori" (S01E07), kde se taky vrazdilo na parniku v Egypte. Mam tyto exoticke dily rad - vzdy vnaseji do serie umistene povetsinou v Anglii jakousi exotiku a takovy ten morbidni pocit, ze vrazda na dovolene je neco extra :) Tenhle dil konkretne trochu pripomina aktualni ceskou kriminalni kauzu Kramny :) Bohata dedicka je zastrelena ve spanku pri plavbe po Nilu, ktere se ucastni pestra skupinka hostu od vice bohatych po ty chudsi, od gentlemanu po excentricke damy. Libi se mi, ze tu divaka mate nekolik odlisnych linii. Je tu kradez, machinace s penezi a samozrejme vrazda. Zda vse souvisi se vsim nebo se jedna o zcela samostatne pripady, na to tu mame Poirota, aby vse vysvetlil. Nedavam ale moc vysoke hodnoceni, protoze zapletka je pomerne chatrna, cehoz si zacinam u nekterych Agathinych pribehu vsimat. Je sice promyslena a chytra, ale stacil by jeden maly kiks (nekdo vyjde na palubu, vrati se napit, nebo naopak zustane sedet apod.) a vsechno by slo do kopru. I zde je cely zlocin od vraha velmi riskantni a mozna i blahovy, ale budiz. Nejvic mi ale vadila zalezitost s revolverem. Jeste chapu, ze ho hodi do Nilu, a ze by tedy mohl zabaleny v lehke latce plavat. Ale krucis dyt ten parnik jede (nebo i kdyby stal, tak reka ma proud), tak jak je mozne, ze rano ten balicek vylovi pobliz lodi? To mi tak zatracene nedavalo smysl, ze bych dal i 3*. Mozna se zamotal do vodniho kola - zkratka takova kriticky podstatna vec byla velmi spatne vysvetlena. Diky tomu hezkemu prostredi a zavadejicim dejovym linkam i vetsimu poctu vrazd nakonec ale ty 4* dam.(8.1.2016)

Jedna z epizod, které mi připadají poněkud slabší. Některé postavy působí poněkud komicky a jejich představitelé své role poněkud přehrávají. Naopak Poirot zde vystupuje v poněkud filozofičtějíším podání, než jsme u něj zvyklí. Některé scény jsou neuvěřitelné (téměř zázračné vylovení pistole z Nilu, doplnění nábojů do pistole která už nemá být nikdy objevena), ale to není záležitost filmových tvůrců - ti jsou věrni literární předloze. I když tento díl není z těch nejlepší, nelze jeho sledování považovat za ztrátu času, už pro půvabné prostředí kde se odehrává a názornou ukázku života vyšší společnosti 30.tých let.(16.4.2011)

• - Nabídku pro roli Andrew Penningtona dostal Elliott Gould.

• - V dobe natáčania údajne Emily Blunt a JJ Feild tvorili pár. (Fabrinka)