Smrt na Nilu (S09E03) (epizoda)

Death on the Nile

Smrť na Níle

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie, 2004, 2 h

Vdík jedné z předchozích adaptací jeden z nejméně vděčných Poirotů, jelikož jsem však Ustinova Poirota neviděl (respektive jen kousek a jako malý ploutev a tehdy se mi to nelíbilo), beru toho Suchetova tak jak je, tudíž jako další z řady povedených adaptací, kde mě nejvíc bavila zábavnost postav, od Rakouského lékaře (obzvlášť ve scéně se zarudlou dívčinou), přes komunistického kohosi, až po vilnou spisovatelku (Aghato, podle kohopak si tu postavu psala?), kteří pro mne byli zajímavější, nežli děj samotný. Ovšem snad jen psoun stepní ví, jestli je to plus, nebo mínus(7.10.2013)

Universem legendárního Poirota dosud nepolíben (tím universem, ne Poirotem :-), sáhl jsem po jednom z jeho (údajně) nejznámějších případů a i díky tomu vedru za oknem jsem si jeho pouť po řece Nil vyloženě vychutnával. Krimoška ze staré školy a taková, jakou uměla stvořit jen jedinečná Agatha Christie. A k Suchetovi není třeba cokoliv dodávat, snad jen, že ten knírek bych chtěl taky :-)(8.7.2014)

S09E03 - Sice to je asi jedna z nejznámějších Poirotovek, ale mně až tak neoslovila. Místy to bylo až kýčovité. Každá postava byla jako by vylezla k nějaké grotesky. A většina herců jako by slezla z divadelních prken a ještě se nestačila přeorientovat na klidnější filmový projev, protože z toho přehrávání mě skoro bolely oči. A ten závěr byl jak z červené knihovny nebo ještě líp... jak z nějaké shakespearovské hry.(17.11.2015)

Môj prvý Poirot, ktorého som videl a na ktorého nedám dopustiť. Videl som ho mnoho krát( túto časť), no stále žasnem nad jeho genialitou. Taktiež znova treba pochváliť kostými a všetko, čo sa obdobia týka, pretože to je skvelé. Samotný Poirot nestráca trpezlivosť a chladnú hlavu, čo sa mi na ňom najviac páči. Čo viac dodať, zadržme dych a nemo sledujme, ako pán pracuje.(17.11.2013)

Jedna z mých oblíbených poirotovek. Film pro mě má úžasnou atmosféru, je zábavný i melancholický, obraz je velmi výtvarný a typově přesní herci do něj skvěle zapadají. Na rozdíl od jiných filmů je zde mnoho postav, které jsou zajímavé a strhávají na sebe pozornost, ne jenom ty ústřední, protože obvykle je to tak, že jen pár jich hraje prim a zbytek je do počtu. Jedna z věcí, na kterou se dívám, když šlapu na rotopedu, a baví mě to natolik, že vydržím celé dvě hodiny a ani mě potom netlačí zadek.(13.6.2010)

• - V dobe natáčania údajne Emily Blunt a JJ Feild tvorili pár. (Fabrinka)

• - Nabídku pro roli Andrew Penningtona dostal Elliott Gould. (Zdroj: ČSFD.cz)